Jump to content
Avaren

MoP Guild Progress Topic

Recommended Posts

Először is bocsi, hogy nem reagáltam, nem igazán voltam "tauri közelben" az elmúlt pár napban. (Holnap, hétvégén és jövőhéten sem leszek pár napig)
Elég szép és kulturált hozzászólást láttam, ez nagyon feldobott, hogy végre nem agyatlan troll postokat kell olvasnom.

Első és legfontosabb: Miért tartunk itt, ahol
Mint írtam, sok embernek azért tetszett anno tauri, mert egy "bugos szar" volt, mindent le lehetett ütni és tudtak haverokkal funnolni, akár milyen hihetetlen ez a legnagyobb probléma, hogy nagyon törekszünk a blizzlike megoldásokra. Már elég sokszor felhoztam témának irodában, hogy igazából mennyi időt spórolnánk, ha csak nagyjából csinálnánk meg mindent. Ilyenre gondolok, hogy quest leadás után az npc nem beszélne, meg hasonlók. A raiden nem pont ugyanazt kasztolja a mob, csinál valamit, de le lehet ütni. Ez sokkal "funabb" lenne az emberek nagy többségének, viszont a másik, hogy anno hoztam egy olyan döntést, hogy törekedjünk a 100% blizzlike megoldásra (Így utólag elég nagy baromság volt.) Az emberek, ha blizzlike élményt akarnak, akkor azt megkaphatják eredetin. A többség nem azért játszik itt, mert full blizzlike minden, hanem azért mert a haverokkal "funolnak". Tehát a lényeg: Ha nem törekszünk a blizzlike megoldásokra, azt megkapják más szervereken is, viszont ugye ez magyar szerver, a magyarok sajátjuknak érzik, ergo lehet, hogy sokat segített volna, ha bugos lenne minden, de mégis játszható. Ez a döntésem tehát elég durván kihatott az egész szerverre, és már nagyon megbántam. Sajnos visszacsinálni nem lehet, mert ha megtesszük, akkor a maradék játékosbázis is eltűnik. A másik probléma a fejlesztők hiánya. Sajnos ritkák a fejlesztők, mint a fehér holló, ha mégis találunk valakit, sokszor csalódást okoznak, mert vagy visszaél a jogával, vagy eltűnik. Ennyi munkát, ennyi ember képtelen elvégezni, főleg, hogy még a céget is fent kell tartani (Ugye a wow nekünk már nagyon rég óta veszteséges (~3 éve legalább)). A szervert azért csináljuk, hogy egy platform legyen, ami kielégíti a ti igényeiteket, és a titkos perverz vágyainkat is kiélhessük (mint pl lekódolni 2000 sort 1 nap alatt, meg hasonlók). Aztán még ott van az a probléma is, hogy pfuj pandák. Aztán van Orsforizs, hogy írta, hogy miért nem javítjuk az aktuális kontentet, és miért foglalkozunk a másikkal. Ott van élő példának wotlk vége. Akkor kellet ugye reworkölni teljes Cata-t és megszűnt kb az opensource wow develop és mindent nekünk kellet csinálni. A játékosok száma 1900 alá droppolt. Aztán arról nem is beszélve, hogy csomó játékos már mással játszik és nem is wowozik, mert túl sok időt venne igénybe. A mostani fiatalok, vagy MC-nek, vagy Fortnite-oznak, vagy LoL, vagy HotS, csak nem WoW. Officalon is csökken a népesség elég durván, ezért már 6*10^24 szervert összevontak, hogy ne legyenek üresek a városok. Sajnos ezzel nem igazán tudunk mit kezdeni. De temetni a szervert szerintem még nagyon nem kellene, jelenleg összesen >30 000 aktív különböző account van. Ami ugye nem kevés...

Második: Hibáztam
Ott van pl Image, Kolo, akik azért hagyták itt a szervert, mert nem kaptak megbecsülést. Ez is az én hibám. Csinálták, csinálták és kb dicséretet nem kaptak, nagyon, de nagyon megbántam a dolgot, de mentségemre szóljon, akkoriban Cata-n napi 20 órát dolgoztunk kb, hiszen mindent teljesen reworkölni kellet. Azóta tartom a kapcsolatot a supporterekkel/fejlesztőkkel szinte napi szinten.

Harmadik: Marketing
Jó párszor hirdettük Taurit bithumenen és ncore-on is. Kb 100 játékost nyertünk. Más hirdetési platform a facebook és az adsense. Mind a kettőt próbáltuk, de minden második szóba belekötött a rendszer, hogy nem lehet használni. Pl "WoW". Valaki írta itt feljebb, hogy miért nem csinálunk ilyen megosztós dolgot, azt hiszem Light írt rá választ és azzal a válasszal 100%-osan egyet is kell, hogy értsek, én is ha meglátok egy ilyet, még le is tiltom az üzenőfalamon. Gondolkodtam a hírlevél lehetőségén, hogy kiküldünk minden régi accountra egy ilyet, hogy játssz újra és kapsz valamit, de az se olyan egyszerű dolog. NAIH regisztráció kell hozzá. Ha valaki otthon van benne, hogy hogy kell kitölteni azt a nyomtatványt, akkor a segítséget szívesen elfogadom :). "Hirdettünk" wowservers subredditen is, ahol nyertünk ~2000 aktív accountot. Ha ezek mellet tudtok esetleg ajánlani valamilyen platformot, akkor azt szívesen vennénk.
Avarennek válaszólva:
- "reklám, reklám, reklám" - volt már, nem sokat segített.
- "megkeresni a wowos privát szerveren vergődő youtube-ereket -> nem egy ilyen volt már " - Nem egy youtuber hírdette taurit, a megkeresésünk nélkül is :)
- "valami 2018-as változata, a toplistás oldalaknak" - Ezt nem értem
- "reklám video formájában" - Senki nem ért nálunk aftereffectshez, vagy hasonló progihoz.
- "ne kelljen account, hogy megnézd az oldalt" - Sajnos ez egyelőre kivitelezhetetlen
- "legyen kő egyszerű a csatlakozás a szerverre -> 80-as betű mérettel HOW TO PLAY gomb" - Regisztráció után egyből a főoldalon még el is különül mindentől.
- "aktív facebook twitter fiók :s" - Ezzel egyetértek, csak nincs ki csinálja.

Negyedik: WoD
A WoD-ot megszüntetni és migrálni Tauriba kizártnak tartom. A WoD-on azért játszanak, mert gyorsan meg lehet csinálni a szakmákat és gyors a LvL-ing. A lenézést sem értem, azért mert van 1-2 játékos, akik BG-re mennek, vagy RF, vagy DF és azt sem tudják hol vannak, ugyanúgy Taurissal is előfordul. Elég sokat DF-eztem és sokszor értelmesebbek voltak a WoD-osok, mint Taurisok. Na de a lényegre térve. Azért nincs Cross Raid, mert nem működne a guild bank. Ez az egyetlen oka van, és semmi más. A rendszer képes lekezelni, sima raidekkel teszteltük anno. Ha elfogadjátok, hogy nincs guild bank, akkor megoldható a dolog, de a guild bank stabil működése olyan ~2 hónapnyi meló lenne. Aztán ott van az a dolog is, amit jack írt. Tök jó, hogy lenne X-raid, de mi van ha crashel crossrealm. (Próbáljuk kerülni ezeket a dolgokat, de mennyivel jobb, hogy lehet raidelni, miközben a pvp queue pl összeszarta magát és behalt cross, de szerintem még talán ez is túlélhető lenne)

Ötödik: TB
TB-nek azért álltunk neki, mert nagyon sokan írták, hogy nem akarják ott hagyni a karijukat más szerveren. (Igen, külföldiekről van szó) De csak PvP-nek, ezeknek lenne főként a TB egy olyan szerver, ahol nem kell otthagyni másik szerveren a karakterüket, viszont tudnának itt is PvP-ni, így nyerne a tauri pár PvP játékost, ezzel elősegítve, hogy jobban pörögjön.

Remélem mindenre sikerült válaszolnom és előrelendítenem az agyalást.

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólást!

• Like 3
  • Pusheen Blush 1

Csak átfutottam a kommenteket, nem mindet olvastam végig, mert nem volt időm rá, de szerintem a Legion lesz a megoldás a problémátokra, ha azt feltudjátok gyorsítani, akkor lesz elég player. Rengeteg statisztikát láthatsz a neten, ahol a MoP-ban 2 év alatt 3 millió playert vesztett a Blizzard, a WoD-ban meg fél év alatt 5 milliót, a Legion viszont bejött, és megint jöttek vissza az emberek. Az utolsó 2 patch bekerülésének ideje alapján még kb 1 évre tippelném, hogy szóbajönne a Legion itt, de ha valami tesztet elérhetnének mondjuk ptr-en az emberek, szerintem hamar elterjedne, és látnák, hogy a Legion előtti rész mennyivel másabb szinvonalon van mint akármelyik másik szerveren (én spec ezért jöttem ide, még ha jelenleg csak MoP-nál is jártok, mert ebben a szerverben látok lehetőséget hogy minőségi, játszható Legiont fogtok összehozni, meglehetőősen kevés hibával).

Én személy szerint MoP-ban hagytam abba az eredetit, és WoD-ba kaptam ingyen egy hónapot Blizzardtól, mert régóta inaktív voltam, nyilván ez akkor lehetett mikor látták hogy fél év alatt megfeleződött a játékosok száma, és próbáltak visszacsalni. Pár év kihagyás után elkezdtem keresni tört szervereket, mert kicsit azért hiányzott a WoW, pár nagyobbat kipróbáltam, a Legion tényleg jobb mint ami eddig volt, de azok a nagy létszámú szerverek épp annyira vannak kipofozva, hogy ne legyen totál játszhatatlan, még mindig sok idegesítő bug van bennük, ami miatt ha egy normális Legion szerver lenne, szerintem simán jönnének az emberek, persze valószínű evermoon lenne leterhelve, mert nem a magyarokat vonzaná elsősporban, de őket is biztos megmozgatná. Ha PTR-en valami kis Legion teszt futna, szerintem elkezdenének beszállingózni az emberek, persze nem tudom áll-e olyan szinten, hogy bármilyen teszt fusson belőle, nem kell hogy teljesen működjön, elég ha legion, és elég ha kipróbálják, és látják a különbséget a szerverek működése között, páran ittragadnak, és kivárják majd a Legion-t.

• LUL 1
  • Woah 1

25 perce, Chris írta:

Ha elfogadjátok, hogy nincs guild bank, akkor megoldható a dolog, de a guild bank stabil működése olyan ~2 hónapnyi meló lenne. Aztán ott van az a dolog is, amit jack írt. Tök jó, hogy lenne X-raid, de mi van ha crashel crossrealm. (Próbáljuk kerülni ezeket a dolgokat, de mennyivel jobb, hogy lehet raidelni, miközben a pvp queue pl összeszarta magát és behalt cross, de szerintem még talán ez is túlélhető lenne)

Egyrészt nem hiszem, hogy a random raideken akárki is használ guild bankot, tekintve, hogy ezeknek többsége csak sima normal max. pár hc-val. Másrészt pedig, ha jól látható helyre kibiggyesztitek (pl főoldal, nem forumposzt), hogy bekerült ez a funkció ezzel a hiányossággal, akkor mindenki úgy készül előtte, hogy kiveszi, ami kell neki és kész (a leaderek kiveszik előtte a flasket, potit, kaját stb).  

A crash-sel kapcsolatban: ez maximum a guildes raideknek lehet kicsit több szívás, kicsit több downtime. Aki eleve pvpzik és crashel az xrealm, az nem fog elkezdeni raidre invelni. A random raideknél meg szerintem sokkal jobban bevállalható az, hogy közben vagy 1 cr dc, mint az, hogy egyáltalán el sem tud indulni.

Edit: nem tudom, megoldható-e, hogy ha csak azono realmról vannak a raidben, akkor ne kerüljön át cr-re. Ehhez a részéhez nem értek, nem tudom kivitelezhető-e, de így lenne a legjobb megoldás imo.

Edited by Milan

Akkor pár kérdés:

• Ha lenne cross raidelés, hogy lenne megoldva hogy legyen közös channel amire automatán csatlakoznak a playerek és látod wodon, evermoon és taurin is. Nyilván valahol kéne hirdetni a random raidet.
  • Hogy lenne megoldva a loot kérdés, mivel jelenleg crosson kb semmit nem tudsz trade-elni, természetesen úgy, hogy ne legyen szarrá kihasználva.
  • Miért lenne jobb még 1 szervert csinálni, ezzel még jobban szétszórni az embereket? Még jobban erősíti a kevés player látszatot.
  • A guild dolog így nem lesz megoldva.
  • Miért ennyire "sátáni" dolog a wod merge?

12 perce, Avaren írta:
  • Miért ennyire "sátáni" dolog a wod merge?

Erre tippelnék egyet, csak pár napot játszottam wod-on, de van 600.000 gold a karinál, én unfairnek tartanám a többi karival szembe, mert pl taurin 600.000 goldot összehozni elég sok meló, amivel max azt éred el, hogy elmenjen a kedve a játéktól a régi embereknek is, mert több éves munkáját dobtad épp kukába egy pillanat alatt,

• Dislike 1
  • Picard Facepalm 1

Amikor a karaktert átmásolják marad rajta 10k gold, vagy amennyit beállítanak 100x fel lett már ez hozva.

Edited by Pallesz

2 minutes ago, Pallesz said:

Amikor a karaktert átmásolják marad rajta 10k gold, vagy amennyit beállítanak 100x fel lett már ez hozva.

Esélytelen lenne goldot átvinni exploit mentesen, ergo 0 gold kerülne át a karakterrel - ha már így játszunk ezzel a gondolattal. De mivel Chris megmondta a mivan-t ezért az az irányadó

Alapnak gondoltam azt, hogy minden + dolgot amit azért szereztél mert wod nem kapnád meg ha átmennél taurira, de nyilván nem kéne minden karit átvinni csak lehetőséget adni. Mivel a biztos hogy vannak wodon pvp playerek akik maradnának, viszont biztos lenne pve player aki azért nem játszik mert nem tud, hol. De ehhez mondjuk kéne annyi hogy a lehetőség ne legyen elvetve alapból és ki lehessen dolgozni az elfogadható feltételeket a klónozáshoz.

2 hours ago, Chris said:

Negyedik: WoD
A WoD-ot megszüntetni és migrálni Tauriba kizártnak tartom. A

Ez a jelenlegi álláspont.

• Woah 1

JA hát intézitek ahogy gondoljátok, a véleményem az hogy vagy wodot mergelitek és tb lesz a "pvp" szero, vagy wodot változtatjátok meg ugyanilyen módon, önállóan már nem sokáig lesz létjogosultsága. 

Jólvan, akkor ennyivel is tisztábban látunk, azért köszönöm a válaszokat, mégha néha népfelkelni is kell értük hogy legyenek :D

Edit: Talán egyébként a probléma egy része ott van, hogy a WoD mint szerver (legalábbis WotLK/Cata idején biztosan, mára nem tudom mennyien maradtak) két teljesen ellentétes playerbasenek adott otthont. Ugye voltak a PvEsek, akik akármilyen okból Tauri helyett itt játszottak, és voltak a PvPsek, akiket a gyorsabb leveling, magasabb honor ratek etc vonzott oda. 

Mára ebből az látszik meg, hogy a PvE playerek egy része még kitart, másikuk elment eredetizni/taurira migrált, míg a PvPsek egy része ugyanúgy átment Taurira (mondjuk ez egy kurva érdekes kérdés hogy miért, végül is minden crossrealm a 2 között, tudsz másik szerveren levő playerrel arénázni...), és a fennmaradt player pedig nem feltétlen elég, hogy a szervert egészséges szinten tartsa (pl hogy ne kelljen 2 hétig TGFelni egy guildnek HC progressre, ha valakinek ki kell afkolnia/elmegy nyaralni/nem ér rá etc)

Edited by Lore

@Chris a reklám videokat a community készítené. És ők is döntenének arról, melyik legyen a Tauri reklámvideója. Írjatok ki egy pályázatot főoldalra, jelöljétek meg a témát, mi legyen benne, mi ne legyen benne. Jelöljétek meg a rewardot és csókolom. Ajitnéra meg bízzátok rá a facebook, Twitter fiókot, inkább ott pörögjön mint itt :)

• Like 1
  • Putin Approves 1

Én is véletlen épp akkor találtam a szerverre mikor patch volt, onnan tudtam hogy van fejlődés itt, azt kellene valahogy tudatosítani az emberekben, hogy ez nem a MoP-ban megragadt szerver, hanem egy fejlödő szerver, ami jelenleg MoP-nál tart. 

A MoP mint szerver nem fog senkit vonzani, amíg vannak a közvélemény által jobbnak tartott kiegészítőt futtató tört szerverek, vagy ha már kipróbált egy Legion szervert, nagyon nehéz visszaszokni a régi elavult MoP systemhez. (Heirloom, Aréna, Battlegrounds, Professions stb).

A fejlődés kihangsúlyozása lehet a kulcs nálatok, mert szerintem az nem triviális, hogy patch-enként kerülnek be a dolgok, általában ahogy kijön, nagyjából úgy is marad egy tört szerver, amíg ki nem hal. És mivel Ti jelenleg egy nem túl népszerű kiegnél jártok, nehéz embereket vonzani, ha nem tudják, hogy lesz ez még jobb is.

Egy ilyen pályázatot kiírni nem kerülne semmibe, pár lelkes jelentkező biztos akadna.

Lehet piti dolog, de Youtuberek felkeresése is jó ötlet lehet (olvastam, hogy volt már rá példa). Viszont olyanokat kéne felkeresni akiknek a célközönségük az alacsonyabb életkorú playerek.

Talán Plausz fogalmazott meg ezzel valamit, de a wotlk-s időből ittmaradók közül tényleg sokan csak társaság miatt vannak itt, az a korosztály felnőtt oda, hogy ha tényleg a tartalom érdekli akkor befizet retailre. Azok kellenek nektek ismét, akiknek még nem áldoznak eredetire. 

Edited by Toyás

@Avaren

1. Lenne két közös crossrealm channel (1 már kivitelezés alatt van, amivel arena társakat kereshet, a másik meg ugye raid lenne)
2. A loot úgy menne, mint eddig. A trade meg ugye azonos realmről jövőknél fullos. Más szerverről érkezőknél csak "kék szöveges" és conjured itemek lennének átadhatóak.
3. Gondolom itt TB-re gondolsz, hogy simán lehet WoD is az új TB, ebben valamennyire igazad van, de szerintem ezt jobb elkülöníteni.
4. Az WoD merge-dzsel is csak max ideig-óráig lenne tempfix
5. Nem sátáni, de annak semmi értelme, hogy elvegyük azoktól a lehetőséget, akik szeretik a high rate szervereket. Nem lehet összehasonlítani rebornnal a dolgot, hisz ott nem sok különbség volt a 2 szerver között, így nem volt lényeges fent tartani, ha már kisebb az igény rá.
+1. Nem hiszem, hogy minden WoD-os át akar menni taurira, mint ahogy fentebb láttam az egyik illetőnek se tetszik annyira az ötlet.
+2. Elhiszem, hogy a WoD-os karaktereid taurin szeretnéd látni, de ez nem fok megtörténni.

Törekedjünk egy kompromisszumos megoldásra. Az ellen sem vagyok, hogy WoD-ot megreformáljuk egy kicsit. Mint pl.: Kezdőgear max szinten.

@Leave, @Toyás Videó készítő versenyről már hónap óta megy a téma dev channelen. @Daniel szavait, ha jól vettem ki, elvállalja, hogy levezeti a dolgot, csak a részleteket ki kell dolgoznunk. De ez már nem a ti problémátok :)

• Like 1
  • Pusheen Blush 1

21 perce, Chris írta:

@Avaren

@Leave, @Toyásideó készítő versenyről már hónap óta megy a téma dev channelen. @Daniel szavait, ha jól vettem ki, elvállalja, hogy levezeti a dolgot, csak a részleteket ki kell dolgoznunk. De ez már nem a ti problémátok :)

Oké, de ne akkor legyen ez meghirdetve, mikor Daniel úgy gondolja. Hónap végére legkésőbb ki kéne hirdetni stb stb. Esetleg Nessajt megkérni, mint régi tauris, hogy csinálhatna egy promó videót. A célközönségét is főleg a 18-20 éven aluliak adják, eléggé híres és szerintem ő lenne az egyik ideális választás ha már youtuberekre esne a választás. Emellett persze a communityből is lennének jelentkezők. 

Üdv Mindenkinek!

Én sem tartom magam a sokat kommentelők közé, de érdekel a szerver sorsa. Pár dolog és észrevételem van amit szeretnék megosztani.

- más tört szervert is kipróbáltam már, messze  Tauri a legjobban összerakott és megcsinált szerver.

-X-raidnek nem látom sok értelmét, inkább beolvasztanám másik két szervert Tauriba, hogy növekedjen a játékosállomány ( nem vennék el semmit, amit eddig bárki megszerzett gold, mount achi, stb, akinek ez jelenti a legnagyobb problémát az irigy)

-casual játékosként, nekem teljesen megfelel ez a tempó ahogy haladnak, csak a progressz klánok playereinek nem tetszik a tempó, mert amint Ctf a main karijuk unatkoznak ( hozzáteszem nincs rálátásom a player állományra, de gyanítom az arány így néz ki, 15 % progressz, 5 % pvp, 80% casual és mi vagyunk többségben)

-sajnos kész tény, hogy öregszünk és mások lesznek a prioritások, család, munka, stb. és egyre kevesebb időt tudunk fordítani Wow-ra ( nekem az előző raidek nagyon is tetszettek, Msv, Hof, Toes, nem volt túl sok boss, még gyengébb csapattal is le lehetett ütni normon 1,5-2 óra alatt, de ez a mostani raid..... pf.... gusztustalan, 12 boss és közte az időhúzásra szolgáló trashek, aminek semmi értelme, legszívesebben fejbe lőttem volna azt az embert aki ezt kitalálta, eddig is nehéz volt az embereket ott tartani a gép mellett, így most még nehezebb, hogy 2 napot kell rászánni, hogy végig tudjuk ütni)

-én is azt mondom, hogy reklám megosztás fosbukk stb, akit nem érdekel az kinyomja, sztm most is ezt csinálják az emberek amelyik reklám nem érdekel nem olvasod el...

-új playernek jutányos áron 85 lvl-es karakterboost két 525ös választható proffal, jelképes összegért (Vip+800 kredit)

-Wod csak PvP szerver lenne, instan 90es kari és alap pvp gear

Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem senkit nem bántottam meg azzal amit írtam.

• Woah 1
  • The fuck is this 1

14 perce, Leave írta:

Esetleg Nessajt megkérni, mint régi tauris, hogy csinálhatna egy promó videót

og9n76.jpg

Edited by wtmalex
  • LUL 1
  • Picard Facepalm 1

Függetlenül attól mi a véleményetek Nessajról én szoktam nézni YouTube-on. Vannak dolgok amiket promóz is, ezeket megszoktam nézni mik azok,  ilyenek a játékok is. Elég nagy bázisa van, mostanába wowozni se nagyon látom, max BFA-n baromkodik, de egy videót amiben a Tauriról beszél szerintem szívesen csinálna. Tökmindegy, hogy kivel milyen a kapcsolata. Nem az most a lényeg, hogy ki csinálja a videót, hanem hogy minél több emberhez eljusson kicsiktől a nagyokig.

Esetleg lehetne valami felturbózótt recruit a friend is, kicsit szigorúbb feltételekkel, mint pl ha 24 órán belül egyszer is van egyezés a két kari IP címe között, és  ha soha sem voltak egyszerre belépve, máris bukta az egészet. Szóval bármi ami két különböző személynek nem probléma, de kizárja, hogy saját accounntal megszerezd. És amit felturbóznék az a reward lenne, a normal recruit a friend nem rossz, de nem hiszem hogy túl sokan szereztek belőle rewardot is. Ilyeneket is beletennék a választható rewardokba, amik itt elhangzottak nemrég, hogy karakter boost, meg hasonló dolgokat, és elég lenne ha csak játszik, nem kell vásárolnia VIP-t, mert szerintem a fiataloknak az egy erős korlát.

Nem az önmagaddal RAF-olással van baj, hanem most ténylegesen embereket szeretnének toborozni, növelni a játékosok számát, az meg nemfogja növelni, ha neked lesz 2 accountod.

de attól miért akarod kizárni azokat, akik 2 accoznak? végső soron ők is fennvannak a szerveren, megjelennek a playerszámban (nem mintha tömegek csinálnák ezt szerintem, szóval még értelme se sok lenne :D )

Egyébként nem mondtam hogy a jelenlegi RAF-ot kellene felülcsapni, hanem annak mintájára valamit létrehozni, ami kellően vonzó, hogy az itteni emberek keressék azokat, akiket idecsábíthatnak, akár a kettő együtt is mehet, mondjuk ez valami recruite a true friend vagy bármi más néven.

2 órája, Chris írta:

+1. Nem hiszem, hogy minden WoD-os át akar menni taurira, mint ahogy fentebb láttam az egyik illetőnek se tetszik annyira az ötlet.

A WoD merge-t nem, de magát a karakter transfert kellene mint lehetőséget létrehozni. És ha 100 playerből 30 nem akar merget, de akkor a másik 70 még a megvonásokkal is átjönne Tauri-ra? A lehetőséget megkellene adni nekik, se nem kötelező, se nem merge első lépésben, de a lehetőség, hogy aki esetleg tényleg úgy érzi ott rohad el a karaktere, annak meglegyen.

Mondom ezt Tauri-s játékosként ^^

Ui: a jelenlegi youtube tartalom, lásd kihívás videok amik minden 10 évest érdekelnek, akár arra is lehetne hajazni, hogy hasonlo WoW témába, Taurin, na huzzunk fel egy 90es karit és csatlakozna a 300k feliratkozobol 500 hogy a kedvenc youtuberükkel gamezzenek. Mert ugye itt ingyenes

Chris, a döntésedet meg ne bánd meg, a szerver remek állapotba van és erre büszkék lehettek. Aki bugolni akar, játszot Gta 3-at és irja be a cheateket

Edited by TDavid

Idézet

Tehát a lényeg: Ha nem törekszünk a blizzlike megoldásokra, azt megkapják más szervereken is

@Chris Azon játékosok nagy része, akik még itt maradtak 5-6-7-8 év után is, a folyamatosan csökkenő népességszám és a többi kisebb-nagyobb gond ellenére is , nem azért teszik, mert nem engedhetnék meg maguknak az eredeti szervert, vagy éppen ne lenne idejük eredetin játszani.

Akikkel beszéltem és barátaim, ismerőseim, régi klántársaim mind azért maradtak itt, és nem mentek át eredetire és/vagy egyéb más privát szerverre, mert meg voltak elégedve azzal, amit a döntésed következtében kaptak. Egy percig sem vitatható el a fejlesztők érdemei közül az, hogy egy olyan privát szervert sikerült összehozniuk, - a hiányos erőforrások ellenére-, ami egyedülálló a játékélmény tekintetében. Igen, meglepően jól teszik a dolgukat az NPC-k, nincs auto turn in küldetés, a szerver tehát blizzlike benyomást kelt, ha valaki nem ás nagyon mélyre. Ha mélyre ás, akkor sem talál olyan égbekiáltó hibákat, leginkább csak formaságokat.

Tehát, éles meglátás volt részedről, hogy sokan, akik eddig kitartottunk, azért tartunk ki,  mert nem lebeg a levegőben Hagara, nem kell a fele zónát kihagynom a nem működő küldetések miatt, és el tudok menni megcsinálni egy achit anélkül, hogy agyfaszt kapnék - well... more or less...

Idézet

Aztán van Orsforizs, hogy írta, hogy miért nem javítjuk az aktuális kontentet, és miért foglalkozunk a másikkal.

Elég negatívan próbálsz beállítani, de az álláspontomat akkor is tartom. Jelenleg mondjuk nem end content van, amin meg amúgy sem tudsz segíteni, hiába rohansz, hiszen egy teljesen új contentet kell felépítened, SoO ha tetszik, ha nem, sokáig lesz bent. 

Viszont úgy gondolom, hogy teljesen normális elvárás lehet azon maroknyi, még raidelő játékosok részéről, hogy legalább a MoP-os content raidjeinek hibáit javítsátok ki. Kissé ironikus, hogy a raidekben milyen hibák voltak/vannak, amikor a CM meg majdnem 100%-osra lett megcsinálva.  Oké, ennek @Higi neki is állt, ami kifejezetten értékelendő, -bárt most, ahogy látom abbamaradt-, de... úgy gondolom, nem kértünk sokat. 

A másik dolog, ami kicsit off: ha jól látom, elkészültél még régebben az új scenariokkal, amik 5.3-ban jönnek be. Kértem, hogy legyen bent PTR-en, hadd teszteljük le (ne 3 napunk legyen, aztán óriási csinnadrattával releaselitek az új contentet...), ne legyen az, hogy a nagy rohanás közepette olyan állapotban kerüljön be, mint ToT vagy IoT. Választ sem kaptam tőled. 

Sok a munka, kevés a fejlesztő, ez érthető. Ez teljesen érthető. De ha már egyszer meghoztál egy döntést, aminek a kicsengését lehet vitatni, hogy pozitív vagy negatív-e, akkor ahhoz tartsd is magad, különben valóban el fog menni a megmaradt játékosok egy része is, akik pont a viszonylag magas játékélmény miatt maradtak. Ha anno azt mondtad, hogy igen, az asztalra csapok, akkor mostantól törekedünk a  blizzlike szerverre (amit amúgy a csávó is kiemelt a videójában), akkor ne veszíts a lendületedből, mert kb. most olyan, hogy lebegsz/tek a langyos vízben. Megyeget, megyeget, jah, de azért nem blizzlike, de nem baj, elvanazúgy.

Vagy, akkor mondd ki azt, -amit nem tehetsz meg, te magad fejtetted ki fentebb, hogy miért-, hogy bocsi, vége, failed attempt volt, innentől sodródunk az árral, csak néha úszunk odébb, ha jön egy farönk szembe. 

Felhozhatod negatív példának, mint ahogyan fentebb tetted, hogy maximalista vagyok, és bizony sokszor teszem szóvá, hogy miért nincs javítva valami, amikor arról még a bekerülés napján jelentve lett valami, és utána a mai napig nincs fixelve, sőt, romlanak a dolgok (lsd.: Bugcsokor Chrisnek II.), de... attól még vannak dolgok, amik elég érthetetlenek. 

• Feels Bad Man 1

Hogyan lehetne megmenteni wodot part 600:

Mivel jelenleg minden playerre szükség van, mint egy falat kenyérre, így több értelmét látnám annak, ha jelenleg maximum 3+1 szerver futna. Hogy miért is? Minél jobban szét lesz szedve a "kevésnek" mondható player bázis annál jobban fog kihaltnak tűnni az egész.

Pontosan arra gondoltam, hogy lenne 3+1 szerver:

• Tauri, mint 1x blizzlike amolyan "fő" szerver.
  • Evermoon, mint 2x nemzetközi szerver, azonban megoldani, hogy elérhető legyen a 1x szorzó is.
  • WoD, mint PvP realm, instant 90-el pvp kezdő gearrel.
  • PTR

Mit kéne ehhez megcsinálni?

Wodot teljesen reworkölni: új normális vendorok, teljesen új proff leveling, instant 90, honoros kezdő gear. Feltételek mellett engedélyezni a  taurira való transfert az olyan karaktereknek amikben több év munkája van, természetesen úgy, hogy minden a régi szerver adottságaiból meglevő bónusztól meg kell válnia a karakterenek. Természetesen nem lenne kötelező!

Pontosan ezekre gondolok itt:

• Proffok törlése vagy régebbi kieghez tartozó max pontra csökkentése (600-ról 450-re pl)
  • Minden Mountot elvenni ami a régi "mount vendorból" származik.
  • Természetesen minimális golddal mehetne csak át (~10k) vagy teljesen üresen.
  • Realm first acsik törlése teljesen felesleges, mivel jelenleg is megkapja a title-t, ha jár hozzá az account wide dolgok miatt. Arról nem beszélve, hogy ugyan az a körülmény volt adott hozzá mint tórin vagy rebornon anno.
  • Repuk, hát ez a rész az ami engem aztán teljesen hidegen hagy, hogy megvan-e a sporeggar repu vagy sincs, majd valami okos kitalálja, ha izgatja.
  • Mivel minden transmog, jelenlegi vagy régebbi loot azonos százalékkal esik így ezzel se kell foglalkozni csak akkor ha még nem soulos.

és ugye az 1 milliós kérdés, hogy mégis miért lenne ez jó nektek?

Hát csupán azért, mert így több játékos érezné azt, hogy a szerver amin elbaszta ideje egy részét gondol arra, hogy mennyi energiát fektetett bele abba a karakterbe és szeretné, ha még tovább játszana. Ha több törődést mutattok a játékosok felé sokkal több esély lesz arra, hogy taurin fog játszani. Nagyon egyszerű példát tudok erre mondani, ha neked lenne egy karaktered wodon amibe több évet öltél akkor újra kezdenéd ezt az egészet taurin vagy inkább akkor már eredetin? Nem hiszem, hogy sok olyan ember lenne aki azt mondaná, hogy akkor megyek taurira hátha találok ott olyan embert akivel tudok játszani és jól érezni magam. Hiába account wide a legtöbb dolog nem lesz ugyan az a karakter soha és szerintem sokan inkább abba hagyják, mert nem akarnak mindent előröl kezdeni vagy a kb 0-ról (tauri) vagy a teljes 0-ról(eredeti). Arról nem beszélve, hogy mivel jelenleg a fiatalok körében nem annyira népszerű játék a wow, így meg kéne ragadni azt, hogy még visszajárjanak az "öreg" playerek akár nosztalgia szinten játszogatni. Ja és ugye nem beszéltünk még arról sem, hogy mennyit számítana taurinak is egy kis vér frissítés, elég megnézni a topic elejét, hogy mennyi "sikeres" guild van és a topic vége felé mennyi guild hagyta abba, mert nincs utánpótlás.

Személyes véleményem az egészről: Ha most nem lesz kezdve woddal megint semmi(catában már nem egyszer próbáltam szólni, hogy rohamosan fogyunk és csinálni kéne valamit) akkor nem hiszem hogy ki fogja bírni legion-ig, mivel mint előttem is leírta a jelenleg aktívan wodon játszó player, hogy hiába vannak a szerveren 100-200-an semmit nem jelent mivel nincs ember akivel tudnál raidelni. Arról nem beszélve, hogy szerintem teljesen hülye hozzáállás kimondani azt, hogy nem lesz wod merge és kész.

Szóval röviden tömören annyi lenne a megoldás szerintem, hogy adjuk meg a lehetőséget a wodos rétegnek az egyesülésnek normális keretek között, úgy hogy nem kötelezzük őket erre.

Ha van olyan rész ami nem lenne egyértelmű, hogy mire gondoltam akkor majd válaszolok a kérdésre.

Spoiler

Szinte biztos, hogy nem tökéletes a fogalmazás és a helyesírás, de lehetőleg ne ebbe legyen belekötve köx. 

@Chris @Higi @Lightguard Légyszíves gondoljátok át, ne csak egy olyan választ kapjak, hogy már el van döntve kész.

• Like 6

sX8IyG6.png
jól működik a loot rendszer am (tudom tudom, nincs szerencsém)
EDIT: jaj bocsi meg1 ugyan olyan vallast elfelejtettem oda rakni

Edited by panducimonk

13 hours ago, Orsforizs said:

ké, ennek @Higi neki is állt, ami kifejezetten értékelendő, -bárt most, ahogy látom abbamaradt-, de... úgy gondolom, nem kértünk sokat. 

Háttő, miért maradt volna abba? A raideket egy az egyig átnéztem. Amit tudtam javítottam, reményeim szerint persze. Ma spec ToT-tal szeretnék fogalkozni. Nem is értem ezt.

Hali mindenki! Szóval én Wodot úgy ahogy van békén hagynám. Az emberek akik elkezdtek ott játszani, természetesnek veszik,  hogy a lootjukat instant tudják gemelni és encházni, és ha ezt elveszitek tőlük, lehet elmegy a kedvük a játéktól, mert a wownak a grind részét nem szeretik csak mondjuk a high-end pve vagy pvp contentet. Én amit csinálnék, minden szervert mindegyikre megcsinálni xrealm és xfactionre. Ha van taurin aliban 2 hordában 3 wod aliban 1 és hordában 3 és evermoonon 1 ember, akkor ők reggel 9kor tudjanak elmenni 10 normot/hct ütni, ahogy szívük kedvük tartja, és ne kelljen megvárni hogy a saját szerverén, a saját frakciójában legyen 10 potens player, mert neki épp akkor és ott lett volna kedve lecsapni a heti idjét. Lehal az xrealm, így jártak, szerintem taurin raid közben mindenkivel volt már dc, ezt is kezelni tudják majd, szerencsére a reakcióidőtök a szerverek restartjainál nem 1-2 naposak, hanem gyorsan lereagáljátok. Cross channel, amiről lehet invelni, és ha egy instanceban vagytok (tehát mindenki a saját szerverén besétál totba, akkor mindenki látja a másikat, ha horda ha ali, ha evermoon ha wod, ha tauri. Az overall 2k player, az jól hangzik, de ha ezt szétosztod 6 részre, akkor az csak 350 player/szerver/frakció nagyon durván átlagolva. Ezt a playerbaset kéne összefésülni, hogy amikor azt írja a honlap hogy 2k online, akkor neked legyen 1999 player, akiből tudsz raidre invitálni másik 9et. Csináljatok lfr scalet. Ha megvan fix mennyiségű ember mondjuk 2/3/10, hívja be őket lfr-re, és a bosshp scaleljen. Jön lassan soo flex, ami erre épül, ennek a problémának nem kéne annyira távolinak lenni már, előrébb vehetitek, és akkor lenne ember mindíg lfren. Adjatok trial accot, ami mondjuk 1 nap /played-ig aktív egy olyan pve/pvp gearrel, amivel tud lfrt menni, esetleg régi t14 raidet, hogy igen is lássa, hogy minden működik ahogy kéne. A blizzlike jelzőt, szépen lassan el kell felejteni, és majd kikopik az emberekből, hogy blizzlike szerver. Ha blizzlikeot akarnak akkor go eredeti. Csináljatok xp rate beállítást a honlapra. Tautin pre mop 10-1x mop 1x, evermoonon pre mop 10-1x mop 2-1x, wod meg valóban lehetne insta 90 a pvp kedvelőknek. A videós kampány meg nem hülye ötlet, de csak az után, miután megvan a brainstorming eredménye, mert az csak arconköpés lenne, ha most csináltok egy videót, és januártól nagyon sok minden máshogy működne.

• Like 1
  • LUL 1

1, Wodot úgy ahogy van békén hagynám.

2,  Az emberek akik elkezdtek ott játszani, természetesnek veszik,  hogy a lootjukat instant tudják gemelni és encházni, és ha ezt elveszitek tőlük, lehet elmegy a kedvük a játéktól, mert a wownak a grind részét nem szeretik csak mondjuk a high-end pve vagy pvp contentet.

Szerintem itt senki se beszélt ilyesmiről, sőt ebben inkább csak segítene az instant maxlvl és kék gear.

Edited by Pallesz

Még mindig nem lenne kötelező, de nem lenne értelme megválni 1-2 wodos guildtől azért mert nincsenek meg raidre, arról nem beszélve, hogy nem hiszem, hogy bárkinek is nehézséget jelent 30k tauris goldot túrnia , hogy legyen gem, enchant stb egy egész contentre (1 év)

Idézet

Háttő, miért maradt volna abba?

@Higi  Azt hittem, tudod javítani a range hibás/hitboxos dolgokat, de akkor tévedtem. Most néztem, hogy azok némelyike már anno is Chrishez lett beosztva. Csak nem tudtam, hogy végeztél, mert a FS#9446, FS#12583 sima trash lootos bug, és nem lett írva, hogy mi lesz vele (won' t implement, stb.) . Köszi az eddigi munkádat velük! 

• Woah 1

Hát gec, taurin is úgy járok raidelni, hogy van nálam encha anyag, gem alap, poti és flask... Nem is értem, hogy jött ez ide. 

35 perce, Leave írta:

Hát gec, taurin is úgy járok raidelni, hogy van nálam encha anyag, gem alap, poti és flask... Nem is értem, hogy jött ez ide. 

Magyarázat:

Most már tényleg nagyon-nagyon át akarom hozni a karijaimat a Wodról a Taurira.

Nem kötelező migrálás:

Karakterek áthozása eladásra, majd karaktergyár a realmen. Az online player szám nem csökken a Wod-on( lehet nő is egy kicsit), viszont a csoportos tevékenységek elkezdenek haldokolni az azzal foglalkozó játékosok hiánya miatt. -> Egy ilyen migrálás csak mindenki vagy senki alapon praktikus, ellenkező esetben csak újabb problémákat okoz.

Edited by Phalanx
  • Confused Nick Young 1
  • The fuck is this 2

16 órája, Avaren írta:

Hát csupán azért, mert így több játékos érezné azt, hogy a szerver amin elbaszta ideje egy részét gondol arra, hogy mennyi energiát fektetett bele abba a karakterbe és szeretné, ha még tovább játszana.

Ez nagyon is így van. Ismerek egy pár wod-ost akik szeretnének átjönni taurira de mivel ezzel elvesztik a karakterüket amivel több éve játszanak így inkább ott maradtak és néha felmennek szenvedni.

Egy fajta lehetőséggel jó lenne előállni ami kielégíti azokat a játékosokat akik hasonlóan éreznek.

16 órája, Avaren írta:

WoD, mint PvP realm, instant 90-el pvp kezdő gearrel.

Tekíntve, hogy a 15x leveling vagy 45x raffal igazából csak szívatás a playereknek akik esetleg PvP miatt mennek WoD-ra én támogatom ezt a felvetést.

Viszont egy dolog ami ezzel kapcsolatban a fejemben van, hogy miért lenne hasznos a szervernek:
Azon playerek akik szeretnének gyakran karit cserélni PvP-ben jelenleg letelepedtek PTR-en ami valljuk be nem segíti azt a érzetet, hogy több játékos van vagy többen PvP-nek.

Nem mondom, hogy ellenzem az instant lvl 90 pvp geares WoD-ot, de nincs is jó előérzetem ezzel kapcsolatban, szerintem még sima WoD level up-al sem tanulsz meg annyira játszani a kariddal, hogy tényleg élvezni tudd a pvp-t, és hogy a többieket ne akaszd ki.

Csak extra feszültséget kelt, ha bejön Pistike 5 perc játékidővel, 10 damage és 25 halála van, mert annyira nem tudja használni a kariját még, és okoskodik olyannak, aki meg mondjuk láthatóan nem hk-t farmolni jött, megy az objectivekre, és hasznos dolgokat csinál egész BG-ben, de ő van oltva egy ilyen által.

Tehát akkor röviden-tömören a wod a jelenlegi állapotában szűnjön meg, és az emberek dönthessenek, hogy taurira migrálnak-e vagy tauri battle-re, amit a látszat kedvéért wodnak hívunk?

@Phalanx Nem, közel se érted a lényegét a dolognak. A wodos pve részleg átköltözhet taurira ezzel növelve az esélyét annak, hogy fent maradjanak és javítva az emberhiányukat. A wodon maradók pedig ugyan úgy folytathatják jelenlegi tevékenységüket ha nem szeretnének váltani azzal a kivétellel, hogy egyszerűbb lesz nekik is a szerveren való játék. A karakter piac jelenleg se tudja azt a mennyiségű karaktert szolgálni mint amennyit venni szeretnének, ez által viszont csökkenne minimálisan a "horror" árba kerülő semmilyen karakterek (lásd karakter AH), viszont ez ugyan úgy visszaállna egy idő után. Nem tudom, hogy az lejött-e, de az információk kihirdetése után nyilván csak azok a karakterek kerülhetnek át x kreditért cserébe, amikor már előtt léteztek mint ez a gondolat, de ezt a részét majd megvitatjuk, ha egyszer kapunk választ a jelenleg felhozott ötletekre.

@Jackcarver Mivel jelenleg is a wodos leveling abból áll, hogy több időt töltesz el azzal, hogy utazgatsz a játékban mint, hogy questet csinálnál, így én is teljesen értelmetlennek látom az egészet.

@Winkoo  Fejlődés nem fog megtanítani játszani a karaktereddel. Ha meg Pistike triggerel téged akkor szerintem pont annyira vagy érett mint Pistike, aki itt éli ki magát azzal, hogy random ugat mindenkinek. Mellesleg jelenleg is sok nagyon "okos" ember bg-zik függetlenül attól, hogy melyik szerveren játszik / mennyi időt ölt a levelingbe. Mellesleg ha sikerül több pvp playert bevonzani akkor nem csak a bg q de az aréna q is remélhetőleg kevesebb lesz.

Edit:

@Daniel Mondhatni igen.

Edited by Avaren

" Kérjük ki a huttok véleményét? "

Röviden tömören egyszer kérdezzük meg az aktív WoD playereket, akár egy kérdőív formájába , akár szavazás által, vagy egy beszélgetős fórumra meghívással, hogy mit szeretnének. Vegetálni 1-2 évig, esetleg az elkövetkező 2 évig amig nem lesz Legion elviselnék a 1x szorzót Taurin is, vagy egyáltalán mind1-e mi van és lesz.

Nyilván amibe 1+ évedet beleölted kariba, nem akarj senki veszni hagyni ( nekem az 5 éves karim maradt eredetin, ha lett volna copy lehetőség taurira, éltem volna vele lehet )

Cata végén a legacsisabb wodos karaktert hagytam ott szépen lassan szétrohadni mert nem volt más választás, hiába próbáltam bármit elérni.... Jelenleg sztem lenne annyi ember aki miatt már megérné és a jelenlegi wodos populáció is jól járna vele. Tbh gyanítom, hogy feleslegesen próbáltam tető alá vinni a dolgot, de hát a remény hal meg utoljára.

• Feels Bad Man 1
  • Feels 1

29 perce, Avaren írta:

@Winkoo  Fejlődés nem fog megtanítani játszani a karaktereddel. Ha meg Pistike triggerel téged akkor szerintem pont annyira vagy érett mint Pistike, aki itt éli ki magát azzal, hogy random ugat mindenkinek. Mellesleg jelenleg is sok nagyon "okos" ember bg-zik függetlenül attól, hogy melyik szerveren játszik / mennyi időt ölt a levelingbe. Mellesleg ha sikerül több pvp playert bevonzani akkor nem csak a bg q de az aréna q is remélhetőleg kevesebb lesz.

Nem kell hogy megtanítson játszani a quest, de minimális rutint szerzel vele, milyen rotát nyomj, mivel tudsz túlélni egy nehezebb helyzetet. Mellesleg, a questek már elég változatosak, szóval elég sok skill/spell használatát igénylik, ami szintén segítség, hogy berögzüljenek, persze ha csak 2 gombot tudsz nyomkodni, akkor tényleg mindegy, azon a rutin sem segít, de az ilyeneket meg nem szívesen látnám magam mellett csapatban.

Teljesen mindegy kit triggerel Pistike, mivel az emberek többsége elolvassa, még ha nem is reagáll rá, de amíg ezzel foglalkozik kevésbbé koncentrál magára a BG-re, vagy épp fel is húzza, és elmegy a kedve a küzdéstől, mert azt látja, hogy a csapat fele már feladta.

hát ha téged a fejlődés tanított meg játszani a karaktereddel, akkor te igen nagy hős lehetsz (segítek, azért mert régebben a max lvlen használandó abilityk 2/3át 55+on tanultad ki vagy akkor tudtad kitalentelni -> lásd assa rugó, amivel talán 40ig vagy meddig fejelted a sinister strikeot, hogy aztán utána ne is használd soha többet azzal a karakterrel azon a talenten, envenom is high level ability volt etc)

Cata után meg annyira felgyorsult a fejlődés, hogy aki tudja mit csinál (értsd: lineálisan végigquestel egy zónát, esetleg még heirloomjai is vannak) az meg nemhogy megtanult volna, hanem inkább felejtett a wotlkos állapotokhoz képest...

Szerintem rám régen azért hatott a fejlődés némileg. Elég sokáig tartott mondjuk. lvl 10-t elértem 2012/09/30-án és szerintem lvl 10 alatt voltam vagy 4-5 napig mert végig questeltem egész belf kezdőt quest nem maradt ott. Majd lvl 80 volt 2013/03/31-én. Szóval azért lehetet régen is valamit DE meg kell hagyjam ez csak akkor jelent bármit is ha legelsőre játszol wow-al.

Hát hogy ha 4 hónapig tartott a fejlődés még úgy is, hogy legelőször játszottál wowwal akkor az vagy napi 10 perc volt, vagy kibaszott sok időd elment az afkolással :D

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now