Jump to content
Avaren

MoP Guild Progress Topic

Recommended Posts

Itt kérdezek meg minden érintett embert de a legutolsó 3 komment konkrétan csak a szokásos hangulatkeltés. A konstruktív segítségetekre gondoltam, de ha nem megy akkor inkább ne is írjatok semmit, és felhozom a témát Chrisnek, aztán akkor az lesz amit döntünk.

Őszintén mivel lehet player létszámot növelni? Tényleg Kíváncsi vagyok milyen 5leteitek vannak ezzel kapcsolatban. (ironia nélkül)

• Like 1
  • Pusheen Blush 1

41 perce, wtmalex írta:

Botokkal pl.

Van abból elég. Raidre alkalmas ember kellene. Mert kövi kontentre nem lesz pve klán, ami végig is üti raidet.

• Like 1
  • Woah 1

How to hirdesd az big wow szervered:

• reklám, reklám, reklám
  • megkeresni a wowos privát szerveren vergődő youtube-ereket -> nem egy ilyen volt már
  • valami 2018-as változata, a toplistás oldalaknak
  • reklám video formájában
  • ne kelljen account, hogy megnézd az oldalt
  • legyen kő egyszerű a csatlakozás a szerverre -> 80-as betű mérettel HOW TO PLAY gomb
  • aktív facebook twitter fiók :s

meg még jó pár mindenen kéne változtatni ahhoz hogy egyre több embert jöjjön a szerverre, nem annyira működik a szájhagyomány útján terjedő dolog már

• Like 6

15 órája, Higi írta:

Ráadásul, ha az End Game-ben raidelni szeretne, akkor 9 játékost bizonyosan talál maga mellé, ugyanis nem 500 vagy 1000 játékossal fogy egyszerre elmenni 1 raidbe. Szóval én sokszor értetlenül nézem az olyan érveket amiben azt bizonygatják hogy a kevesebb játékos játszhatatlanná tenné a szervert.

14 órája, Higi írta:

Régen sem volt sokkal másabb a PVP, mivel fix poolból jönnek a játékosok, ezért nem újdonság ha ugyanazzal a csapattal többször találkozol.

A létszámot csak az esetleges jövevények kifogásai miatt említettem. Tehát ha valaki ezért nem jönne játszani, akkor csak végig kell gondolnia hogy mik a céljai, és ahhoz mennyi player szükséges.

Jól hangzik, hogy "csak 9 játékost kell magad mellé találni és már raidelhetsz is 1.0". 12 hét telt el mióta bekerült ToT HC. 3 szerveren összesen 5 guild ütötte le mindegyik bosst hcn, pedig már az item upgrade is bent van 2 hete a játékban. Akármilyen hihetetlen, ahhoz, hogy HC raidelj normális emberekre van szükség és hiába van ~1k ember online a szerveren, normálisan játszani tudó emberekből nagyon nagy hiány van. Remekül működnek a szerveren azok a dolgok, amiket az amerikai phalanx fejlődés közben lát, amikor azt mondja, hogy teljesen blizzlike a szerver. Nagyon kevés bugos quest van, nagyjából működnek az old contentes raidek, low lvl insták. Tök jó. A probléma ott kezdődik, hogy bekerül egy raid és 8 hét eltelik, mire üthető állapotba kerülnek a bossok. 8 héten keresztül, a normális player ott vergődik az instában, próbálja leütni a bosst, aztán több óra wipeolgatás után rájön, hogy ja, hát a főnök 1 lifedrain alatt 30%ról 60%ra healeli magát, lehet, hogy ez így nem jó. Elgondolkozik az ember, hogy most leüsse normon, várjon a fixre(ami lehet, hogy nem is jön) vagy vergődjön tovább és próbálja meg bugosan leütni. Nagy nehezen leszenvedi a paraszt bugosan a bosst hétvégén, majd ennek örömére hétfőn megérkezik rá a fix, majd ezek után mindneki rájön, hogy ja, hát a következő bosson a raid felére nem hat a dmg increase mechanika és kezdődik az egész újra. 8 héten keresztül nem haladsz sehova, a saját hibádon kívül wipeolgatsz, a bugok miatt még sokkal több időt töltesz el az amúgy is hosszú instában, mint amennyit szükséges lenne. Szépen lassan mindenki megunja az egész instát(még mielőtt üthetőek lennének a bossok), kezd kilenni a f***a mindnekinek a raideléssel, mert nem szórakoztató egyáltalán, nem is működik semmi rendesen, nem is csak a saját hibádból nem megy. Nem véletlenül jöttek sorra az x,y,z guild befejezi taurin a raidelést üzenetek progress topicba. Lehet, hogy nem látszik meg az esti online létszámon az, hogy 20 ember elment eredetire, meg 5 guild abbahagyta a raidelést taurin, csak, hogy abban az 5 guildben játszott a szerveren maradt értelmes játékosok nagy része, aki mivel a guildje nem raidel tovább és más guildet nagyon nem fog találni, szépen lassan inkább abbahagyja a játékot. A még aktívan raidelő guildben lévők közül is azt mondják, hogy köszönjük, de 2 hónapja progresselünk és még mindig nem üthetőek a bossok, inkább nem kérünk ebből. Azt sem nehéz elképzelni, hogy aki esetleg raid2ben lenne és 2 hónapja vár arra, hogy a raid1 végezzen a progressel és esetleg elkezdjen ő is valamit csinálni az "új contentben", annak mennyi kedve lehet játszani. Egy olyan guildben, ahol 2 raidre is meglettünk volna ToT releasekor és relatív jól ment a progress, 6. hétre eljutottunk oda, hogy nem tudtuk, hogy leszünk meg egyáltalán raid1re, nem, hogy raid2re. Azóta is próbálunk tgfelni, de egyszerüen nincs olyan ember, akivel ki lennénk segítve. Ha ez a helyzet, egy ~1k fős szerveren, akkor képzeld el, milyen lehet wodon embereket találni egy raidre. Nem úgy működik ez, hogy egy 40 fős szerveren 4 raid bőven versenyezhet egymással a realm firstért.

Régen sem volt sokkal másabb a pvp, csak felkell bugolnod magad wodon 90re, kibugolni a bg geart és már sz*phatsz is a fullos emberek ellen 1500on kék gearben 1.0

Jelenleg a 3v3 ladderen a top10 ember van 2k fölött, amit 1-2 seasonnel ezelőtt, nagyjából 2-3 óra volt teljesíteni. 2v2ben is, ha épp nem a két (nyomorult) rendkívüli képességekkel megáldott úriember tryhardol egész nap, mert élvezi a 20 perces meccsen fear spammelést, meg fal körül rohangálást, akkor nagyjából olyan emberekkel találkozol, aki az openert nem éli túl, mert fogalma sincs melyik játékkal játszik. Egyszerűen esélyed nincs arra, hogy bejoinolj arénára és szórakozzál vagy jól érezd magad, jó meccseket játssz. Szeretnél esetleg low mmren kék geares altot gearelni? Jó vicc, 1500on is 2 team játszik egymás ellen, a 3.at meg a 2100on tryhardoló ctf bohóc ellen hívja be, aki élvezi, hogy kék geares embereken tud 1 ratet farmolni, aztán ha esetleg átlogolsz normális karira 1 meccs után az se jön többet, mert 1 óráig állt queueban azért a 3 ratingért, amit 1 meccs alatt elvettél tőle. Abba, hogy ez mitől lett ilyen, most nem mennék bele.

Úgy néz ki ez a helyzet, mintha nem lenne hatással a csökkenő játékosszám az end game contentre? Mit csináljon az a játékos, aki egyébként szeret wowozni, szeretne az ismerőseivel játszani taurin, de nem a questelést, farmolást és old content instákat élvezi a játékban? Tök jó, hogy próbáltok több időt fordítani a low priority bugok fixelésére, meg az old contentek, questek javítására, boldog is lesz tőle az orsforizs meg az amerikai phalanx jó véleménnyel lesz a szerverről, de a playerek nagy része vagy PvE vagy PvP miatt játszik a játékkal, ha ezeken a területeken folyamatosan kiábrándulnak az emberek a játékból meg a szerverből, akkor nagyon nehéz lesz növelni a játékosszámot. Lehet, hogy már sokkal jobb a pvp, mint mop elején volt, de hiába az egész, ha nincs aki játszon. Ha van rá esély, hogy azzal, hogy a wodból pvp szervert csináltok, egy kis életét vinnétek a PvPbe, mindenképp megérne egy próbálkozást. Érdemes lenne valami normális marketingen is elgondolkozni, Avaren szerintem elég jó ötleteket írkált.

Vip panelre be lehetne rakni egy karakter boost opciót, mint ahogy ez létezik eredetin is. Valamilyen korrekt áron lehessen 85re karaktert boostolni, amin van a 90re fejlődéshez elegendő gear, mert senki nem fog karakter ahról ~60 euróért egy semmire nem jó kukás karaktert venni, csak azért, hogy kipróbáljon egy privát szervert, ami vagy jó vagy nem. Mellékhatásként ezzel normalizálhatnátok is a karakter ahn lévő árakat, hogy ne legyen teljesen haszontalan, az egyébként teljesen jól kitalált és működő szolgáltatás. Ezzel talán rá lehetne venni néhány embert arra, hogy kipróbálja a szervert még akkor is, ha egyébként nem szeret fejlődni meg questelgetni.

Egyébként aki kicsit is belelát a fejlesztők helyzetébe, az tudja, hogy kevés az ember és nem egyszerű feladat egy ilyen szervert fenntartani és új contenteket elkészíteni, de ettől függetlenül a létező problémákat nem szabad figyelmen kívül hagyni. Az itt nyafogó emberek nem azért hisztiznek fórumon, mert nem ismerik el a fejlesztők munkáját, vagy utálnak mindenkit aki valaha is valamit csinált a szerveren. A legtöbb embernek az a problémája, hogy szeretnének a szerveren játszani, itt van minden, amibe rengeteg időt beleöltek és itt játszik az összes ismerősük, de látják, hogy lassan semmit nem lehet csinálni a szerveren, mert se arénán nincs ember, se normális pve guild nincs lassan. Nem arról szól ez az egész, hogy baszogassuk a fejlesztőket, mert az milyen jó, hanem arról, hogy szeretnének itt játszani az emberek, de lassan a körülmények miatt nem fognak tudni.

Edited by Surfingbirdz
  • Like 8
  • Pusheen Blush 1
  • PogChamp 1

Nekem úgy tűnik, a szerverről mindenki jó véleménnyel van. Igen, a fent említett reklámozások segíthetnének valószínűleg, illetve ebbe a videoba is minden dícsérve van, questelés alatt minden működik. Egyedül asszem raideknél, ha volt bugos boss, az volt kivetni való.

Tudom, sokszor kérdezték már, de több fejlesztő felvétele ( már ha egyáltalán akadnak, akik értenek hozzá ) lehetséges?! Ha ezel a fixelések gyorsabban mennének, az is sokat segítene populácion, az említett eredetire ment raiderek is viszatérnének talán

A minap felmentem egy pár órára keresni valamilyen hirdetést, mert kedvem lett volna egyet pugraidelni, de semmit nem kaptam el trade chaten. Olyan kérdésem/javaslatom lenne (ha az első már megvalósult, akkor sry), hogy nem megoldhato-e a realmok közötti közös channel, illetve raidelés? Tudom, hogy eredetin sem lehet mythic raidelni realmok között, viszont hc-zni és normozni igen. Ha próbálsz raidet szervezni guilden kívül normális időben, de a 15 jelentkező whispelő 70%-a offos trágya, akkor sajnos nem tud elindulni a group. Hátha valamit változtatna a helyzeten, ha esetleg tudnánk raidelni realmok közt (akár woddal, akár evermoonnal). Hátha meghozná az emberek kedvét, ha ettől talán jobban felpörögnének a pugok/hirdetések. Tudom, hogy ingyen migrálható a karakter evermoon és tauri között, de gondoljatok bele, hogy pl van 1 player, aki alapból a baráti társasággal, guilddel, előre megszervezett csapattal szokott a heti id-ken raidelni, de valami okból x héten adott időben nem ér rá. Mi az első gondolata? Be kéne pótolni random raiddel. Namármost kétlem, hogy ez evermoonom vagy wodon pl. lehetséges, ha taurin is nagyon-nagyon körülményes, pedig itt többszörös a populáció a többi realmhoz képest. Véleményem szerint van elég ember, aki így gondolkodik, és sokat segítene a helyzetükön az xchannel, illetve az xraiding.

• Like 2
  • PogChamp 1

15 hours ago, Higi said:

Őszintén mivel lehet player létszámot növelni? Tényleg Kíváncsi vagyok milyen 5leteitek vannak ezzel kapcsolatban. (ironia nélkül)

Egy random ötlet: giveaway-okat csinalni x időként, lehet az mount, petek vagy hasonlo cosmetic item. Facebookon meghirdetni a giveawayt, ha részt akar venni valaki egyik követelmény legyen a megosztás publikusan (share post). Ilyen módon lehetne reklámozni a szervert.

• Like 1

Így belegondolva abba amiket eddig olvastam, akár külföldi akár helyi oldalakon itt-ott, igazából mi magunk elég nehezen illetve nem valami hitelesen tudjuk csak reklámozni ezt az egészet. Ha átgondolom én magam pl. fb-n mit csinálok, hogyan olvasok el és mit, vagy akár redditen nem gondolnám, hogy jó ötlet volna az efféle osszátok meg és randomjózsi kap valami l*faszt reklám. Ha látok fb-n ilyen valamiféle nyeremény reményében továbbosztott baromságot általában olyan lendülettel görgetek tovább, hogy a következő 4 post ami alatta van is garantáltan kimarad. A másik érdekesség pedig az amikor pl. redditen vagy akárhol azt látom, hogy célzottan a szervert készítő/k reklámozza/reklámozzák a szervert ilyen-olyan megoldásokban, akár több accal vagy ilyesmi (ez sem ritka ugye), ez is kelt az emberben egyfajta nem is tudom megfogalmazni milyen érzetet, szimplán csak tovább akar lapozni az ember amint lehet.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy ahogy régen is ment ez, ahogy szerintem nagyjából mindannyian idekeveredtünk végül, az egymásnak való terjesztés a legjobb út. Persze lehet erre is ezer negatívumot aggatni, de alapvetően ha mondjuk valamiféle nem is tudom, mondjuk elektronikai cikket vesz az ember amiből mondjuk van amúgy típust illetően 8 különböző, kb. csak egy betű tér el a cikkszámok között ráadásul a különbség mondjuk nem egyértelmű (vagy oda van írva de f***z se tudja mi az) akkor (legalábbis én) elkezd véleményeket/tapasztalatokat/problémákat olvasgatni. Én személy szerint nagyjából mindennel ezt csinálom ami a faéknél komplikáltabb (és széles választék van belőle) és végül amellett döntök amelyik a legkevésbé tűnik problémásnak és a lehető legnormálisabban ellátja a feladatát. Ilyenkor tényleg hajlamos vagyok nagy jelentőséget tulajdonítani az emberek véleményének, főleg ha sok a vélemény.

Egy másik része a történetnek az is, hogy sokszor sokfelé olvasom, hogy "a Tauri egy bughalmaz" és ennek mindenféle változatos megfogalmazását és nem is tagadom, hogy vannak kevésbé jól illetve akár teljesen rosszul működő dolgok (nyilván ezért töltjük a napjainkat megoldások keresésével (ami sokszor nagyon nagyon sok idő) és megvalósításával) de ennek ellenére amennyire én látom nem olyan rossz a helyzet, sőt nagyon sok olyan pozitív dolog van ami finoman szólva sem mindenhol működik így (félreértés ne essék nem fényezni akarom magunkat). A legnagyobb kedvencem talán az, amikor pl. bugtrackeren (vagy akár itt) megkapjuk, hogy "Szarnak ezek bele". Szerintem ezt igazából már az a tény, hogy csak Higi 3 hozzászólásban kapott agyérgörcsöt (:DD) a negatív hozzáállás és a beszólások miatt, bár lehet újra kéne számolnom mert holtverseny alakulhatott ki Chrissel.

TL;DR: Szerintem ti magatok vagytok azok, akik a legtöbbet tehetik azért, hogy többen legyünk. Szögezzük le, hogy senki nem állít olyat, hogy ez nektek bármilyen szintig feladatotok lenne, mert hát nyilván ez elsősorban a mi dolgunk, de a mi kezünk véleményem szerint azért jobban meg van kötve, pedig higgyétek el, hogy minket talán még jobban is érdekel és gondolkodunk is folyamatosan megoldásokon úgy egyenként mint sokszor össznépileg is.

(Bocs a regényért)

• Like 2

Visszatérve a WoDhoz, mint realmhoz fűznék egy megjegyzést.. Véleményem szerint az nem egy szép dolog, hogy egyik realmon pillanatok alatt megszerzem a mountot (wod) és a másikon is tudom használni (tauri, evermoon), úgy gondolom ez a fajta "mount megosztás" nem a legjobb megoldás. Én is kihasználom a mai napig! De lehetne "játékidő növelő ereje", ha minden szerveren ugyanakkora munkát kéne belefektetni (persze ehhez - nem kellene lemondani a 15-ös exp szorzóról wodon). Ha pedig nem lehet megoldani az előbb említett dolgot, szimplán helyből fognám, és mount ügyileg külön választanám a két-három realmot, mert így nem fair a taurival és az evermoonnal szemben. -

Edited by Metalshadow
helyesírás

@Lightguard tizen éve megy ez a módszer amit te a legjobbnak vélsz és mint láthatjuk nem elég ahhoz hogy folyamatos legyen a növekedés. Szerintem minden féle képen változtatni kell valamit, mert ez így nem jó.

Wodról, evermoonról jövő mountos butthurt-öt meg hagyjuk ki innen köx.

@Avaren Nem mondtam, hogy ezt kell csinálni, de a korábban felhozott lehetőségek sajnos szerintem nem jobbak ennél. A mountos butthurt dolgot pedig fejtsd ki mert fingom sincs miről beszélsz.

Előttem lévő hsz, amit Metalshadow írt. Annyi biztos szerintem, hogy sokkal aktívabban kell hirdetni a szervert, mert a jelenlegi várás a csodára nem hiszem, hogy be fog jönni.

Én is nézem hidd el:D itt elő is szokott fordulni tauriról szóló post de elég ritka mostanában.

Btw. milyen mount az amit könnyebb megszerezni wodon? ok gold ilyesmi rendben van, de emlékeim szerint a húzósabb mountok instában esnek vagy valami olyan követelményük van amit a szorzók nem befolyásolnak.

9 perce, Lightguard írta:

Én is nézem hidd el:D itt elő is szokott fordulni tauriról szóló post de elég ritka mostanában.

Btw. milyen mount az amit könnyebb megszerezni wodon? ok gold ilyesmi rendben van, de emlékeim szerint a húzósabb mountok instában esnek vagy valami olyan követelményük van amit a szorzók nem befolyásolnak.

Goldos /  Repus mountok

Az a baj tényleg a hirdetéssel, hogy egy igényes kampány az drága (nem kicsit) és kockázatos, az igénytelen wowserverses szarposztolás pedig hosszú távon idegesítő, és már középtávon is inkább a trollokat vonzza.

A 200k goldba kerülő reforge mount egy "érzékeny" pont, van, amihez drága, vendoros alapanyag kell, a BMAH-n questekből bugolt golddal vásárolt vackok szintén viccesek, az pedig, hogy wodon egy nap kirepuzni még a leggrindolósabb vackokat is, úgymond helyzeti előnyhöz juttatja azokat, akik ott játszanak...

Az extra hülyebiztosításnak lehet esetleg haszna, de nagyon korlátozottak az előnyei, és nem hinném, hogy az "elit" játékosbázist gyarapítaná.

• Feels Bad Man 1

Ötlet 1: Reklám videók készítése. MoP-os tartalommal(zónák, raidek) pvp-vel (új bg-k, aréna videók), CM-el, xrealmmel, realmek bemutatásával, worldwide bossok, stb. (Hozzáteszem, hogy a videó készítésben nem vagyok otthon.) A videóban pedig egyértelműsíteni hogy  működik minden. Egyébként egy karakter booston el lehet gondolkodni, pl. legyen aktív VIP és egy legalább 15-20-as kari az accon, és nem horror áron adni a karakterboostot. Kb 3k kredit. 

Reward: a pályázaton benyújtott videókra egy hétig lehetne kiírni szavazást, a community dönt. A győztes kap a TT-től pl. kreditet, VIP mountot vagy valamit. Ebbe pedig bevonni mindhárom realm játékosait.

Ötlet 2: Egy másik szerverrel való egyesülés (szerintem nem megoldható, de hátha) 

• Like 1
  • Pusheen Blush 1

mint minden jó hogy ez is kockázatos csak hát nem hiszem hogy jó lenne legion core-t hegeszteni közel 100 playernek vagy esetleg kihúzni a dugót aztán hello, ha nem lesz semmi változás nyakamat rá merem tenni, hogy szépen lassan fog kihalni az összes szerver legion alatt. Mert ugye azzal is számolni kell mop után majd mennyi külföldi player akar legion-özni meg mennyire fogja megunni a magyar réteg azt hogy soo sokáig lesz bent hogy viszonylag használható helyzetben legyen a következő kieg.

Mellesleg elégé elszomorít a dolog, hogy playerek látszólag többet brainstormingolnak mint a fejlesztők, hogy a szerver fent maradjon. Néha azért magatoktól is lehetne valami, ne kelljen mindent valamilyen módon kivívni.

• Like 1

Bár nem tudom a reward mennyire lesz vonzó. Igazából a szerveren se a goldnak se a kreditnek nincs már értéke. 

2 órája, Purrmode írta:

Goldos /  Repus mountok

Ez igen, arra a silvermoonos csirkere meg a xy panda jakra aztan iligykedni kell hogy ott van a masik alatt, tenyleg bazmeg egyszer nem ulnek fel 1 darab vendorbol kiveheto mountra se, nem is ertem mi a faszer ez van allandoan felhozva peldanak

• Pusheen Blush 1

Amit a fejlesztők beszélgetnek egymás között, azt nagyon gyakran nem rakják ki publikus csatornákra, vagy mert nagyon hamar kiderül, hogy nem megvalósítható, vagy mert hosszabb távú dolog amiről a kezdeti stádiumában korai lenne még beszélni, vagy kb. bármi más egyéb miatt. Itt megint visszakanyarodtunk oda, hogy ami nektek "látszólag", az egy szűk szelete csak a valóságnak.

Nagyon nagyon egyszerű változást követelni, főleg általánosan "valami változást", de látni kell a teljes képet ahhoz, hogy egyáltalán tudd, mit és hogyan lehet változtatni, és mi az, amihez nem tudsz hozzányúlni, mert összedőlne tőle minden.

• Woah 1

12 perce, panzergodx írta:

Ez igen, arra a silvermoonos csirkere meg a xy panda jakra aztan iligykedni kell hogy ott van a masik alatt, tenyleg bazmeg egyszer nem ulnek fel 1 darab vendorbol kiveheto mountra se, nem is ertem mi a faszer ez van allandoan felhozva peldanak

Nem feltétlenül, de vannak bizony igen értékes mountok, amiket 1 nap alatt kiszedek: lásd dalaran mountok, a reforgeos mount, vagy esetleg a sandstone drake. ÉS ezek közül egyik sem két fillér taurin...

+továbbá lehet hogy neked nem értékesek azok a mountok, de nekem és sokan másoknak annál inkább - nvm

Edited by Metalshadow
+

De tök mindegy, hogy ki mit használ. Egyszerűen nem fair másokkal szemben, főleg azokkal szemben, akik nem tudják, hogy wodon pillanat alatt kiszedhető, és ezzel hátrányba hozva őket.

Ismétlem, nem az a gond, hogy a wodnak könnyű megszerezni, hanem hogy a taurinak vagy evermoonnak ez egy bazi nagy hátrány. NAPOK vagy HETEK, függően attól, hogy ki mennyit játszik a játékkal.

Edited by Metalshadow
k
  • The fuck is this 1

Én  spec. raid napokon napi 3-4-szer felülök a reforge-osra, a sandstone draket nagyon gyakran használják utaztatásra, a dalás repair mammutnak is megvan a maga haszna (pl. olcsó repair, ha nincs Jeeves, meg árul eternium threadet pl. gatyaencsához, amit imádok), a JC-s cicák pedig kicsi, nem ronda és elég praktikus mountok (kicsik, szóval nem akadnak be az ajtóban, flying nélkül is előhívhatók), szóval időnként látni őket.

• Like 1

Én csak azt mondom, csináljatok egy szavazást egyszer, korábban is kint volt fő oldalon, 4-5 kérdéssel:   Wod szerverről karaktertranszfert elérhetővé tegyük-e, szigoru ( szintén communityvel  megbeszélt ) korlátozásokkal stb stb.

Mert most mégiscsak mindenki értékesebbnek találja a tauris karakterét, mind a Wod-s karaktert, de másik oldalról meg adják-veszik a népek a karaktert, ha megunják. A WoDrol áttranszferelők is eldönthetnék, hogy beleegyeznek-e a megadott tényekbe: teszem fel ezt meg azt a mountot elveszik a karaktertől a transzfer során, ezt meg azt az achivmentet bizonyos okból, és amugy a a maradék karakter egy az egybe átkerülne.

Ha az oldalon lesz a szavazás fixen el lesz utasítva mert a sok roleplayer egoját sértené, ha a wodos pleb átmehetne a nagy tórijára a karakterével amivel nem dailyzett 20 napon át a random okádék mountért

• Roll Safe 1

Én komolyan nem értem mi hátránya lehetne a wod-os tranfer dolognak. Meghal a szerver? Már halott. Áthozod a karidat, gold nélkül (lehet valami 1k gold or w.e), acsik maradnak, mert a többséget (az értékesebbeket) ugyan olyan nehéz megszerezni, mint taurin. Mountok maradnak, most úgy is account wide mountok vannak, semmi különbség. Gear marad, raid-ből gear-t ugyan olyan nehéz kiszedni, mint taurin. Mindenképp fizetős legyen, legalább 3.2k kredó, hogy csak az értékes karaktereket transfereljék, ne abuse-olják szarrá. Kész, aki 5+ évet ölt bele a karakterébe, az nem fogja sajnálni azt a kreditmennyiséget, aki meg igen az úgy járt.

• Thanks 1

Sziasztok!

Én sem vagyok az a sűrűn kommentelős fajta, vagy az aki igazán benne van az ilyen fórumos témákban, de visszaolvasva az utóbbi 3 oldalt, nem kevés rászánt idővel, nagyon sok dolog fogalmazódott meg bennem olvasás közben. Azonban igazából csak egy valamire szeretnék főként kitérni, reagálni, ha már ennyire kiélezetten felcsapott beszédtémának a dolog. Több mint 2 évet aktívan beleöltem már én is a szerverbe ( Wodba), főként pvebe, és ha már ez egy fórum, gondoltam leírom a véleményem a témával kapcsolatban. Aktív Wod-os playerként jó látni azt, hogy ilyen szinten belementek itt egyesek a szerver jövőjével kapcsolatos dolgokba ismét, főleg azért mert igen szegényes állapotban van a szerver valóban.

Ekkor: 2018. 10. 01. ekkor: 17:28, Lore írta:

kit kérdeznek meg? a maradék 15 shrineban afkoló casual egyikét? 

#theserverisnotdeadjustsleeping

Viszont akkor döntsük már el, hogy megtudunk-e nyilvánulni exWodosként az ott megmaradt playerekről szépen és kultúráltan, és nem általánosságban lealacsonyítani mindenkit ( teszem hozzá ilyen hozzáállással az egész tauriról beszélhetnénk így, nem csak a Wodról, ha a minőségi játékosokra és azok számára gondolunk az egész szerveren ). Akik még Wodon játszanak, azok között is lehetnek jó playerek, vagy egyáltalán csak olyanok akik ezt a "casual" jelzőt nem hiszem hogy megérdemelnék ( természetesen ez viszonyítás kérdése, de itt a " szarhoz képest casual" felfogást vélem felfedezni ). Az hogy eredetiről visszakommentelgetünk ilyeneket, az nem segít, nem tesz semmit, csak maximum a hozzáállásodat tükrözi pár olyan magyar játékoshoz akik még mindig kitartanak egy olyan realm melett, amit egykor gondolom te is kedveltél. Nem offenzívának szántam ezt a reakciómat, csak arra akarok utalni hogy egy globális problémából kiragadni a wod csúfságát nem biztos, hogy pontos dolog, ezért is mondom azt, hogy meglehet nézni a pve oldalát a helyzetnek ( én csak ehhez tudok ragaszkodni, a pvpbe nem folytam bele szinte egyáltalán az utóbbi időkben, talán években ). Nagyjából 1,8x annyi hc progresselő klán van taurin, mint wodon ( ha 5 hc-ig nézem akkor taurin 7, wodon 4 ), és ennek fejében 4x ( jelenleg több mint 4x ) annyi játékos van fenn taurin, mint wodon, szóval úgy érzem, ha megoldás lesz a játékosszám növelésére úgy ámblokk taurin, akkor Wodon is pozitív irányba változhat a helyzet, és akkor nem kell ennyire kihegyezetten a Wodra koncentrálni. Nem azért említem ezt, hogy ez baj, csak úgy tudom régen is, és úgy érzem most is, ha feljött ez a téma, hogy beszéljünk csak a Wodról, akkor valahogy mindig inkább lealacsonyítva, és lenézve, volt a szerver és vele együtt az ott lévő játékosok is, vagy még a rosszabb "jóvanazúgy majd eccer lelövik" hozzáállást is lehetett/lehet tapasztalni.

Tehát akkor most vagy eltudjuk ismerni, hogy a Wod is szarban van és nem biztos hogy szép dolog semmibe nézni a realm melett máig kitartó playereket,  vagy akkor foglalkozunk a problémával továbbra is az egész taurin belül, azaz globálisan ( legalább akkor nem látja az ember ezt a lenéző hangnemet a szeretett szerója melett, ahova ugyanúgy kötheti valami, ahogy valakit valami a taurihoz, evermoonhoz, esetleg eredetihez köti ). Nem nyavalyogni akarok, és nem is azt mondom hogy nem tehetném meg, hogy ott hagyjam én is, csak vannak dolgok amik oda kötnek ( társaság, karakterbe fektetett idő, stb. ) és nem szívesen válok meg tőlük, ahogy más sem szívesen tette, vagy teszi, csak azért mert jópáran úgy döntöttek otthagyják a realmet, és így most ott tart a szerver, hogy tényleg már evermoonon is napi gyakorisággal akár 2x többen vannak.

15 órája, Surfingbirdz írta:

Ha ez a helyzet, egy ~1k fős szerveren, akkor képzeld el, milyen lehet wodon embereket találni egy raidre. Nem úgy működik ez, hogy egy 40 fős szerveren 4 raid bőven versenyezhet egymással a realm firstért.

Ha már itt tartunk, azért nem esik jól elég sok oldalról a lekezelő hangnem, mert én speciel a klánomban 12, nagyon maximum 13 embert tudtam r1ben raidre vinni ebben a contentben és nem lealacsonyítva egyik klántársam érdemeit, vagy teljesítményét sem, de ebből is durván 7-8 volt akit aktívan, jó teljesítménnyel tudtam raideltetni, a többiek, akár idő, akár teljesítmény, akár a kettő együttese miatt ( mert ha nincs időd játszani, akkor nem biztos hogy olyan teljesítménnyel tudod vinni a karakteredet raidre, ahogyan azt több idő fejében tudtad volna ), szóval ezek miatt a progress igencsak nehézkessé válhat, nem beszélve a szokásos raiden belüli hátráltató tényezőkröl, amikre bevallom őszintén nekem már nem is hárul annyi figyelmem sajnos vagy nem sajnos, amelett hogy ha éppen a 12 nagyon fontos emberből pl. csak 2 vagy 3 olyan hiányzik aki nélkül elég neccesen van meg akármelyik hc boss is, mondjuk aki a bl-t adja ( amiből az egész compban 1 van ), vagy a critet adja ( amiből az egész compban csak 2 van ). Tehát vannak ezek a dolgok, és akkor igazán jó, ha tudsz beszélni a 200 online playerből azzal a pár "shrine afker casual szarral" ( ahogy itt fogalmaztak előttem ), hogy kell-e nekik klán, és ha beférnek, milyen teljesítményt képesek nyújtani, és akkor kiderülhet, hogy legalább lehet, hogy a könyebb hckat lelehet velük ütni, vagy köztük bújik egy egész használható jó player is. Sorolhatnám még itt évekig és esetekre boncolhatnám, és még tovább, hogy amelett, hogy a tauris progresselő klánoknak mivel kell megküzdeniük, amelett egy Wodosnak mivel kell, és nem tartom feltétlen korrekt lépésnek, azt hogy valaki az első adandó probléma után, gyorsan rámutat a szerveren lévő helyzetre, átfordítja ezt még gyorsabban arra, hogy mindenki más hibás körülötte csak az ő hozzáállása nem, és szedi a sátorfáját, és tovább áll, majd az aki hosszú ideig kitartott a szerver, és azon belül a realmek melett, most ezért legyen szarabb helyzetben, de hát ennek a lavina szerű dolognak, valahol, valakinek a hibájából elkelett kezdődnie, nekem az már nem tisztem, hogy ebbe belemenjek.

7 órája, Milan írta:

A minap felmentem egy pár órára keresni valamilyen hirdetést, mert kedvem lett volna egyet pugraidelni, de semmit nem kaptam el trade chaten. Olyan kérdésem/javaslatom lenne (ha az első már megvalósult, akkor sry), hogy nem megoldhato-e a realmok közötti közös channel, illetve raidelés? Tudom, hogy eredetin sem lehet mythic raidelni realmok között, viszont hc-zni és normozni igen. Ha próbálsz raidet szervezni guilden kívül normális időben, de a 15 jelentkező whispelő 70%-a offos trágya, akkor sajnos nem tud elindulni a group. Hátha valamit változtatna a helyzeten, ha esetleg tudnánk raidelni realmok közt (akár woddal, akár evermoonnal). Hátha meghozná az emberek kedvét, ha ettől talán jobban felpörögnének a pugok/hirdetések. Tudom, hogy ingyen migrálható a karakter evermoon és tauri között, de gondoljatok bele, hogy pl van 1 player, aki alapból a baráti társasággal, guilddel, előre megszervezett csapattal szokott a heti id-ken raidelni, de valami okból x héten adott időben nem ér rá. Mi az első gondolata? Be kéne pótolni random raiddel. Namármost kétlem, hogy ez evermoonom vagy wodon pl. lehetséges, ha taurin is nagyon-nagyon körülményes, pedig itt többszörös a populáció a többi realmhoz képest. Véleményem szerint van elég ember, aki így gondolkodik, és sokat segítene a helyzetükön az xchannel, illetve az xraiding.

Én ezt egy baromi jó ötletnek tartom, teljes vállszélességgel kiállok melette, már én is eljátszadoztam ezzel a gondolattal, ötlettel a fejemben, én speciel ennek jobban örülnék mint a migrálásnak. Erre sokan azt fogják mondani, hogy akkor mi értelme a külön realmeknek, szerintem erre pontosan az a válasz, ami fel van sorolva alattuk, hogy mik az eltérések, aki így vagy úgy szeretne openworld játszani, annak szíve joga választani közülük, de aki szeretne max szinten evermoonosként és wodosként heti 1 raidnél és afkolásnál többet is játszani olykor, vagy ahogy itt említve volt, pótolni egy heti raidet, az igenis tudjon random raidre menni, ennek ellenére elismerem hogy, ez nem ilyen egyszerű, de én továbbra is támogatom ezt az ötletet.

Edited by Madcuzbad
  • Like 1
  • Dislike 1
  • Thanks 1
  • Pusheen Blush 1

23 minutes ago, Madcuzbad said:

Viszont akkor döntsük már el, hogy megtudunk-e nyilvánulni exWodosként az ott megmaradt playerekről szépen és kultúráltan, és nem általánosságban lealacsonyítani mindenkit ( teszem hozzá ilyen hozzáállással az egész tauriról beszélhetnénk így, nem csak a Wodról, ha a minőségi játékosokra és azok számára gondolunk az egész szerveren ). Akik még Wodon játszanak, azok között is lehetnek jó playerek, vagy egyáltalán csak olyanok akik ezt a "casual" jelzőt nem hiszem hogy megérdemelnék ( természetesen ez viszonyítás kérdése, de itt a " szarhoz képest casual" felfogást vélem felfedezni ).

Főként arra céloztam, hogy a szerveren online levő 300 ember 75%a shrineban afkoló casual (mármint LFR+heroic dungeon player only), semmi bajom senkinek a skillszintjével sem, az hogy mára egyedül maradtatok mint progress guild, pedig részemről inkább respect tárgya, mert nem biztos hogy nekem lenne erőm/energiám/türelmem ezekkel a körülményekkel raidelgetni.

Arról meg, hogy eredetiről "ugatok" vissza, mivel a WoDos guildtársak már nem játszanak (ki ezért ki azért, most egyébként lényegtelen), ezért én sem játszom már ott, attól független 3 karimban benne van kb 8 évem, mondhatni a gyerekkorom egy része, és fáj látni, hogy a szervert a teljes érdektelenség viszi a levesbe, pedig az egyéb tényezők, amiért mi anno WoDon kezdtünk el játszani, semmit sem változtak.

edit: abban igazad van, hogy ez nem csak wodon van így, csak taurin a nagyobb playerszám miatt talán annyira nem szembeötlő egyből.

edit vol2: Volt még egy pontod amire válaszolni akartam, de már lusta vagyok bequoteolni, úgyhogy így válaszolok, remélem azért olvasható lesz valamilyen szinten.

Mint sokan tudják, WoDon Catában 2 guild versengett egymással az RFekért (Szerver groupwide RF-ekért is), ebben a 2 guildben raidelt olyan 25-27 player, akik a "main team" tagjai voltak, emellett mind2 guildben voltak casualok, meg a 2 guild között is volt átjárás. Ehhez képest ők is meg mi is kb végig toltuk a TGFet catában, és az FMOban 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! embernek sikerült megmaradnia hosszabb távon, a 20+ felvett ember közül. Ez nem feltétlen azért van, mert teljesíthetetlen dolgokat vártunk volna el (heti 1-2 alkalommal 3-4 órás raidelés, taxok ismerete, esetleg legyen egy értelmes altod) hanem mert már akkor is, mikor 800-1k player volt a szervereken, a playerek nagyobb része egyszerűen alkalmatlan a progress raideltetésre. Nem elég jó a gépe (kifogás, elemen konkrétan single digit FPSel játszotta végig cataclysmet), hiába van neki elmondva 4-5x mit kell csinálnia, ugyan úgy ugyanott meghal, vagy csak egyszerűen szó nélkül nem hajlandó feljönni raidre (és még csak annyit se tud hozzábaszni az offikhoz SMSben/facen/akárhol hogy sorry ellik a kecske nem érek rá). Ehhez hozzá jött, hogy nem igazán azért raideltünk hogy 8an 2 fogalmatlant carryzzük, így is elég problémát okoztak a taurilike taxok kitalálása/executolása, live bugtesztelés több raidben is (firelands ftw). Szóval a playerek minőségi problémája már igen régóta megvan, és részemről nem igazám tudom hogy mit lehetne ezzel kezdeni.

Közben meg aki anno csóró diákként itt kezdte, egyetemista lett, lett havi 4ezer kidobnivalója, amit el tud költeni eredetizésre, és inkább ott tölti az idejét mint itt (bár mostanában BFA felett is gyülekeznek a felhők rendesen, ki tudja lehet ha becsődöl a kieg árad majd vissza a nép ide SoOt progresselni :D)

Edited by Lore
  • Like 1

2 perce, Lore írta:

Főként arra céloztam, hogy a szerveren online levő 300 ember 75%a shrineban afkoló casual (mármint LFR+heroic dungeon player only), semmi bajom senkinek a skillszintjével sem, az hogy mára egyedül maradtatok mint progress guild, pedig részemről inkább respect tárgya, mert nem biztos hogy nekem lenne erőm/energiám/türelmem ezekkel a körülményekkel raidelgetni.

Arról meg, hogy eredetiről "ugatok" vissza, mivel a WoDos guildtársak már nem játszanak (ki ezért ki azért, most egyébként lényegtelen), ezért én sem játszom már ott, attól független 3 karimban benne van kb 8 évem, mondhatni a gyerekkorom egy része, és fáj látni, hogy a szervert a teljes érdektelenség viszi a levesbe, pedig az egyéb tényezők, amiért mi anno WoDon kezdtünk el játszani, semmit sem változtak.

edit: abban igazad van, hogy ez nem csak wodon van így, csak taurin a nagyobb playerszám miatt talán annyira nem szembeötlő egyből.

Teljes mértékben megértem azokat, amiket kiemelsz, és nálam pedig a te 8 éved a 3 karakteredben, részemről az a respect tárgya, ezért is mondtam, hogy nem offenzívának szántam a reakcióm, csak elsőre nem úgy tűnt a kommented, mint aki ezt így látja.

Alapból bele kéne gondolni, hogy mennyi dolgot áldoztak fel az emberek azért, hogy wodról taurira vagy eredetire menjenek mert a vezetőség nem képes időben reagálni és csak annyit látnak ahogy szépen lassan hanyatlik a szerver. Még talán időben lehetne lépni, hogy ne kelljen kihúzni a "dugót" legionben. 

• Feels Bad Man 2

27 perce, Lore írta:

edit vol2: Volt még egy pontod amire válaszolni akartam, de már lusta vagyok bequoteolni, úgyhogy így válaszolok, remélem azért olvasható lesz valamilyen szinten.

Mint sokan tudják, WoDon Catában 2 guild versengett egymással az RFekért (Szerver groupwide RF-ekért is), ebben a 2 guildben raidelt olyan 25-27 player, akik a "main team" tagjai voltak, emellett mind2 guildben voltak casualok, meg a 2 guild között is volt átjárás. Ehhez képest ők is meg mi is kb végig toltuk a TGFet catában, és az FMOban 4!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! embernek sikerült megmaradnia hosszabb távon, a 20+ felvett ember közül. Ez nem feltétlen azért van, mert teljesíthetetlen dolgokat vártunk volna el (heti 1-2 alkalommal 3-4 órás raidelés, taxok ismerete, esetleg legyen egy értelmes altod) hanem mert már akkor is, mikor 800-1k player volt a szervereken, a playerek nagyobb része egyszerűen alkalmatlan a progress raideltetésre. Nem elég jó a gépe (kifogás, elemen konkrétan single digit FPSel játszotta végig cataclysmet), hiába van neki elmondva 4-5x mit kell csinálnia, ugyan úgy ugyanott meghal, vagy csak egyszerűen szó nélkül nem hajlandó feljönni raidre (és még csak annyit se tud hozzábaszni az offikhoz SMSben/facen/akárhol hogy sorry ellik a kecske nem érek rá). Ehhez hozzá jött, hogy nem igazán azért raideltünk hogy 8an 2 fogalmatlant carryzzük, így is elég problémát okoztak a taurilike taxok kitalálása/executolása, live bugtesztelés több raidben is (firelands ftw). Szóval a playerek minőségi problémája már igen régóta megvan, és részemről nem igazám tudom hogy mit lehetne ezzel kezdeni.

Közben meg aki anno csóró diákként itt kezdte, egyetemista lett, lett havi 4ezer kidobnivalója, amit el tud költeni eredetizésre, és inkább ott tölti az idejét mint itt (bár mostanában BFA felett is gyülekeznek a felhők rendesen, ki tudja lehet ha becsődöl a kieg árad majd vissza a nép ide SoOt progresselni :D)

Sajnos többé kevésbé, az összes helyzetet amit itt felsoroltál, tapasztaltam már rövidke 2 évem alatt, és mára csomó ezek közül, csak rosszabb. Magam 10 fpsével probálok dpselni, taxot reprodukálni 9 ember helyett ( nem feltétlen hanyagságuk miatt, csak egyszerűen, ha nincs idejük ( vagy kedvük ) taxot tanulni, nekem kell majdnem hogy megtanítani ), raidet vezetni, és ha ezek nem elegek, a kedvetlen haldokló morálba egy kis kedvet vinni, mert aki heti 1 raidre ér rá, és egyébként nagyon hasznos tag, és sokszor szükség van rá, nem biztos hogy egy bughalmazon akarja húzni az idejét,  aztán csökken a kedv, és szép lassan másfél éve egyesével szaladgálok mindenki után, teszem hozzám offim sincs, ahhoz is kedv, idő meg energia kell, és akkor szórom a kérdéseket akárhol privátban ( amelett, hogy kivan írva 2 helyre is egy adott esemény ), hogy akkor tudsz raidre jönni? ráérsz? van kedved? és ez a romló morál, nagyon látszik csomó playeren sajnos, de hát én optimistán állok ehhez az egészhez, és ahogy az utolsó sorban írtad, nem akarok rosszat az eredetinek, se a blizzardnak, se senkinek, távol álljon ez tőlem, de egy ilyen opció már megfordult a fejemben, hogy akár be is következhet, és én nem szeretném még korán sem temetni se a Wodot, se a Taurit.

De hogy egyébként ontopic is legyek:

Mergeljétek a wodos karikat taurira, a már fentebb írt módszerrel (x kredit/karakter, de hagyjatok lehetőséget későbbi copyra, illetve x évnél régebb karikra legyen kedvezményes transfer -30, -50%) 

Szüntessétek meg a WoDot mint realmot, és a funkcióját vegye át egy instant PvP szerver (a mostani TB, egy új project w/e), és így akkor a pve playerek is örülnek (nagyobb lett a player pool, könnyebb raid-utánpótlás embert keresni) a PvPseknek végre nem kell karihúzással szopni, egyből tudnak max szinten kezdeni és pvpzni.

A merge egyéb részleteit (goldot milyen osztásban etc) azt meg ki lehet találni akkor ha már született döntés hogy mi lesz

Edited by Lore
  • Like 2

Én ideiglenesen első lépésnek az xraidinget kivitelezném, ha esetleg eljut szavazás, vagy vitatémáig a dolog, és ha az sem működik jól, vagy nem biztosít egy kevésbé feszült helyzetet, akkor én is támogatnám a migrálást, bár sajnos korai ötletelések ezek még, meg ettől még mindig magán Taurin is van egy szintén nem valami jó helyzet.

Nem vagyok benne biztos hogy lehetséges volt ez már mop-ban a cross zonák viszont biztosan, viszont amikor ez feljött témában akkor ilyen 4-5 hónapos időt mondtak mire kész lenne.

Amit eltudnám képzelni, hogy akkor a sima raideket is ki kéne helyezni cross realmre, hogy tudjon több realmről is menni rá ember. Nem tudom mennyire lehet bonyolult de abban biztos vagyok, hogy igazi szívás lenne akárhányszor crashel cross. Mondjuk egy jó alkalom lenne arra, hogy ha full 1 realmről van a csapat akkor ne rakja ki cross-ra, régen ez is fel volt vetve párszor.

• Like 1

34 perce, Jackcarver írta:

ez is fel volt vetve párszor

El is volt vetve párszor, tekintve hogy nagyon nagyon nagyon nehezen kivitelezhető.

1 perce, Aithne írta:

El is volt vetve párszor, tekintve hogy nagyon nagyon nagyon nehezen kivitelezhető.

Attól tekints el megoldásnak ára lesz az tuti.

• Like 3
  • The fuck is this 1

viszont a cross realm raid baszó reklám duma lenne: "gyertek hozzánk, világon első privát szerver teljesen funkcionáló x-realm raidekkel és külön international, instant pvp és magyar szerverekkel" wkwkwkwk

Vagy Evermoont és WoDot Taurira migralni, népesség egy darabig megoldva + ugyanúgy amit mondtam, reklam videók, hogy nemzetközi realm, minden fasza stb. Egyébként meg Evermoonosoknak meg egy külön channelt amin mehetnek az ő hirdetései. 

Ekkor: 2018. 10. 02. ekkor: 0:56, Avaren írta:

Lehetne egy 3 napos trial karaktert létrehozni. Lvl90, epic PvP set, ez csak 3 napig élne, ezen karaktereken csak BG-zni, arena skirmishelni lehetne, hogy a pvp orientált játékosok is kapjanak a szerverre. Lehet most azért nincsenek mert nincs kimondottan PVP szerver. Ez csak 3 napig élne, rated bg-t és ranked arenat nem lehetne vele nyomni, utána törlődne a karakter az accountról. Lehetne ezután egy olyan fül a weboldalon  hogy ajánlanád-e a szervert ismerőseidnek, Igen--> emberek meghívása emailen keresztül, vagy megosztás twitteren, facebookon, tinderen tökmindegy. Igazából eredetin is ez van,20-as szintig. Aki által ember került a szerverre és a meghívott ember eléri a 85-ös szintet kap egy 85-ös boostot. Kell vele dolgozni, de ötleteket vártatok...

• Like 1

Egy kariboostolásos történet mimdenképp jólenne, engem speciel ugyanugy nem zavarna mint a WoD transzfer ( akár anélkül hogy bármit elvennénk a kariktól ) mert ezek a megoldások ellen egyedül az emberek irigysége szól. 

És megintcsak eredetit tudnám felhozni példának, mert ott is 1 karakterem volt és kb amit tudtam kimaxoltam rajta, érdekelt persze másé is, milyen gearbe van stb, de inkább ámult az ember mikor full t6ba pvpzet a rugo Alterac Valleyt

Bár eddig az evermoon tauri merge mellett voltam, de a fenti video alapján mégiscsak lehet az van, hogy sokaknak vonzóbb egy külön angol, nemzetmözi szerver. Viszont WoD-al kapcsolatba lehegne folytatni a tárgyalásokat

• Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now