Ugrás a tartalomra

Recommended Posts

35 perce, Asgaard írta:

Jó ez negatív bár mintha taurin érintene is bárkit. Tbh lehet jobb lenne ha ki lenne véve a 25 fős mód mert nincs elégé tesztelve már PTR-en soha.

EDIT: persze párosítva egy tauri like item rebalance-al.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

@Jackcarver ezt utálom amikor a nagy tauri white knight modok jönnek, hogy X report pozitív bug Y pedig negatív így nincs gond. Semmit sem változtat ez azon, hogy nincsen megírva arra a diffre a raid rendesen. :D 
Amikor csinálták a bossokat én is azt mondtam, hogy teljesen felesleges 25 hc-ra megcsinálni őket, mert úgysem üti senki sem őket majd. De látod, hogy nem hülyék a pandák és rájöttek, hogy 25-ben sokkal hamarabb farmolsz geart. Így ha meg már reportolnak akkor illene javítani a dolgokat, nem szabad elvenni a kedvüket. :S 

am Higi mit csinál mostanság mert changelogba elég ritkán látni

Módosítva Asgaard által
  • Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Sajnos nem tudom befolyásolni, hogy mi van javítva és mi nem. Csak annyit tudtam mondani a két reportról amit látok.

2 perce, Asgaard írta:

Amikor csinálták a bossokat én is azt mondtam, hogy teljesen felesleges 25 hc-ra megcsinálni őket, mert úgysem üti senki sem őket majd.

Nem is az a baj, hogy nem lettek megcsinálna hanem, hogy ennek ellenére engedélyezve van az a diff ki kellet volna kapcsolni a fenébe.

3 perce, Asgaard írta:

hogy 25-ben sokkal hamarabb farmolsz geart

Ez meg ugye mindig is így volt.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Leboostoltátok őt, legalább meghálálta valamivel? Ingyen kredó stb.. Egyébként meg menne a 25-ös raidelés simán, hogy ha nem évekig lett volna bent minden content és lenne elég játékos :) De egyszerűbb lenne kikapcsolni, mint azon dolgozni hogy legyen player :)

Módosítva Jesus által
  • Like 1
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
44 perce, Jesus írta:

:) De egyszerűbb lenne kikapcsolni, mint azon dolgozni hogy legyen player :)

Kikapcsolják a 25öst aztán a 10est végül az áramot is szép lassan.

• Like 2
  • Feels Bad Man 1
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
3 órája, Jesus írta:

:) De egyszerűbb lenne kikapcsolni, mint azon dolgozni hogy legyen player :)

Annyi pozitívum lenne mondjuk, hogy nem megy el SoO fejlesztésből idő ToT 25 fixre. Bár ez nem ugyan olyan mint ami volt CM-el, hogy CM miatt késett 5.2 egy csomót. De véleményem szerint ha ki lenne kapcsolva akkor rövidítené a dev time-t, amúgy se használja senki kb.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
12 hours ago, Jackcarver said:

Bárcsak lehetne automatikus de sajnos nem lehet.

???
Egy szóval sem mondta, hogy automatikusnak kell lennie. Biztos nehéz lenne Chrisnek minden szerdán amikor bemegy délelőtt restartolnia. Ezt sem kérik már évek óta a playerek, oh wait.
Majd valaki ír angolul erről egy javaslatot fórumon és következő héten már úgy is lesz. :)

Spoiler

az 5 hónapos magyar pet bugreport is le volt szarva az angol duplicate után 2 nappal ott a bejegyzés hogy fixelve lett, szánalmas
bár lightguardot ismerve rosszabb lesz mint volt

Módosítva Asgaard által
  • Like 1
  • Picard Facepalm 1
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
1 órája, Asgaard írta:

az 5 hónapos magyar pet bugreport is le volt szarva az angol duplicate után 2 nappal ott a bejegyzés hogy fixelve lett, szánalmas

Kb. egy héttel előbb elkezdett dolgozni rajta, minthogy megnyitottad az angol duplicatet, csak hogy tisztában legyél az időzítésekkel.

• Like 1
  • Mesélj még 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
4 perce, Aithne írta:

Kb. egy héttel előbb elkezdett dolgozni rajta, minthogy megnyitottad az angol duplicatet, csak hogy tisztában legyél az időzítésekkel.

Igazából már a magyar report előtt is tudtak a hiba létezéséről, de a cm bugok javítása minden fejlesztő figyelmét lefoglalta. 1.0

Spoiler

Most meg 9 napig tartott reprodukálni 1.0

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

az ascendance miatt sem volt elég a magyar sírás még mikor voltak 25 fős guildek taurin, "addon hiba" -> not a bug -> angol report -> fixed 211

azon a bizonyos aithne pepén a nevet át kellene írni TT-re 

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
2 perce, Asgaard írta:

sure

Rohadt unalmas már, hogy összeesküvés-elméleteket gyártasz, aztán bármi, ami esetleg eltérő képet mutatna attól, hogy mindenki az angolokat szopja, az kamu meg hülyeség meg akármicsoda. Ha egyszer valamit egy angol user képes csak értelmesen elmondani (HURR DURR LAGGOLTAT vs. hé, nézd, másodpercenként egyszer kéne neki pontosan X targeten), akkor értelemszerűen az angol report alapján lesz megcsinálva, ha valami egy magyar reportban van szépen leírva, az angol meg használhatatlan, azt meg leszarjátok mert a reportok döntő többsége magyarul van úgyis, aztán ha egy irreleváns angol reportot ráirányítok, hogy duplicate, az jóvan. Ha egy issue-ról nonstop panaszkodnak 15 különböző platformon, és az utolsó report véletlenül egy angol volt, miután több ember több alkalommal egy-két hetet eltöltött a chase movement nyálazásával, hogy ne romoljon el tényleg minden, de remélhetőleg minden pet hátulról támadjon, akkor AZ ANGOL REPORT MIATT JÖTT AZ INSTANT FIX, pedig valójában csak szerencsés időpontban kezdtél el vergődni... Minden létező, magyar reportról nyithatnál angol nyelvű másolatot, aztán jöhetnél, hogy heh amit most fixeltek az tuti azért van, mert A N G O L U L nyitottad. És még millió és egy ilyen példa van, amivel a te saját alternatív valóságodat táplálod, mert szelektíven ki lehet válogatni őket, hogy ott akkor épp az angol reportot olvasta valaki a magyar helyett.

Még mindig nem érted, hogy amit te nonstop vergődéssel akarsz elérni, az igazából szimpla határozott, tiszta és tárgyilagos kommunikációval sokkal gyorsabb lenne.

• Like 1
  • LUL 1
  • Feels Bad Man 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
3 perce, Asgaard írta:

Azt nem értem miért nem vagy képes beismerni, hogy ők vannak priorizálva. Majd megunják ők is, hogy minden szarnak nekik kell utána nézni. :)  

Én meg azt nem értem, hogy miért kell faszságokat írogatni. Pont te írsz ilyet, amikor a te reportjaid lettek kb leggyorsabban lezárva ToT-ban. Még ha lenne szemernyi igazságalapja a mondanivalódnak, akkor elismerném, hogy igazad van. De az, hogy folyamatosan "hülyeségeken vergődsz", kezd unalmas lenni.

2 órája, Asgaard írta:

Egy szóval sem mondta, hogy automatikusnak kell lennie. Biztos nehéz lenne Chrisnek minden szerdán amikor bemegy délelőtt restartolnia. Ezt sem kérik már évek óta a playerek, oh wait.

Tegnap nagyobb problémánk is volt, mint, hogy restartoljunk, rendszerint van szerdán restart, mint ahogy utóbbi időben észrevehetted (JA NEM, mert csak azt veszed észre, amikor épp nincs valami).

2 órája, Asgaard írta:

Majd valaki ír angolul erről egy javaslatot fórumon és következő héten már úgy is lesz. :)

Mint a conquest catch up, hogy legyen 10* akkorra? Ne égess már ki a faszságaiddal.

Ha nem fejezed be a folyamatos trollkodást, TT tagok folyamatos szidását, akkor köszönjük a részvételed a fórumon. Mindennek van egy határa.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

A reportjai lettek leggyorsabban lezárva.. de javítva már másé lett LUL :D az igazság fájdalmas dolog, ugye. Bannoljátok csak asgaardot, majd megunják ők is azt, hogy nektek hiába beszél az ember és fixelhettek majd 300 külföldinek blizzlike szervert.. a legnagyobb probléma még a hozzáállásotokon kívül az, hogy SEMMIT nem tesztek évek óta a drasztikusan csökkenő playerszám ellen. Ja és pls aithnet rakjátok ki a TT-ből. 

• Like 2
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
16 minutes ago, Chris said:

Én meg azt nem értem, hogy miért kell faszságokat írogatni. Pont te írsz ilyet, amikor a te reportjaid lettek kb leggyorsabban lezárva ToT-ban.

Mivel nem volt más report. *taps*

16 minutes ago, Chris said:

Tegnap nagyobb problémánk is volt, mint, hogy restartoljunk, rendszerint van szerdán restart, mint ahogy utóbbi időben észrevehetted (JA NEM, mert csak azt veszed észre, amikor épp nincs valami).

Meglepő, hogy akkor tűnik fel a restart hiány amikor van valami fix ami érinti az adott playert. :o
De amúgy igazad van, mióta lement a raid mert 10 hét után sikerült üthetővé tennetek nem követtem a restartokat (bár ahogy visszanéztem fixek se voltak amik miatt kellett volna :)).

Arról nem is beszélve, hogy megint csak akkor vagytok képesek bármire is reagálni ha flame van. Ha Avaren nem említi meg a restartot és nincs belőle sírás akkor vajon toltatok volna ma magatoktól restartot vagy megvártátok volna míg ircen/discordon kéri valaki? 1f914.png

Módosítva Asgaard által
  • Like 2

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
25 perce, Asgaard írta:

Ha Avaren nem említi meg a restartot

25 perce, Asgaard írta:

ircen/discordon kéri valaki? 

Szerintem az, hogy Avaren megemlíti a restartot, az ircen kérésnek minősül, szóval még mindig nincs értelme annak, amit mondasz.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

ebből azt veszem le hogy akkor írt ircen hogy legyen restart, szóval megint kérni kellett, gratulálok
vagy csak túl sok volt a general_en és már nem érted amit magyarul írnak FBM

még catában(?) azt hittem hogy amikor crawen mod lett annál már nincs lejjebb de így utólag visszasírom :) 

Módosítva Asgaard által
  • Like 1
  • Kappa 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Te már megint miről beszélsz? 3 napja rohangálok, reggel is sietnem kellet, írtam lightnak, hogy restartoljon. Nem igazán néztem semmi IRC-et, fórumot. Ezt miért kell túlbonyolítani? Tök értelmetlen a vergődésed. Összeesküvés elméleteket én is tudok gyártani: Te a blizz embere vagy és azért vagy itt, hogy baszogass minket, hogy megunjuk az életet is!

Nekem ennyi elég volt belőled.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Lejáratja egy kettő saját magát nem kell ahhoz help. Föleg amikor annyira unatkozik valamelyik, hogy rangnak beállitja random, hogy "malac" : ))) 

EDIT: valamelyik admin törölje már ki ha ittvan mind úgy is , irtam chrisnek de nem igazán foglalkozott vele, engem meg zavar

Módosítva Naralith által
  • Like 1
  • Pusheen Blush 1
  • Feels Bad Man 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Mégpedig? Mire gondolsz? Arra, hogy rábólintanak 1 boss-ra majd utána anyázás jön hogy minden szar, és a nap se jön fel többet?
Nekem személy szerint már elegem van abból, hogy vagy jönnek az emberek tesztelni és amit jelentenek azt ki is javítjuk, de aztán bekerül élesre, és jön az anyázás, hogy miért kellett berakni ilyen bugosan. Az insták minősége nem csak tőlünk függ... annyira fontos nekünk, hogy jól működjön valami, mint nektek. Azt is érteni kell, hogy haladnunk is kell a contenttel, nem ülhetünk egy dolgon hónapokat. Ha probléma van valamivel, akkor viszont nem tippelgetni kell, sok esetben a bugreportok minősége sem meríti ki a kielégítőt. Hiányos, vagy hibás feltételeszésre alapoz. Olyannal is találkozok, hogy már mióta szar valami, és 1 jó report nincs róla ami alapján el lehet indulni, hogy mi a probléma forrása. Sok esetben mi nem is tudunk dolgokat reprodukálni, de könnyű azt mondani hogy minden sz@r. 
Az olyan embereknek, akik elégedetlenkednek, néha látniuk kéne a dolgok másik oldalát is. Spec. odaültetném Asgaardot a kód mellé, elmondanám mi mit csinál, és akkor találd meg hogy mi okozza a problémát.
Sha of Fear pet probléma is egy nagyon érdekes eset volt. Át lett írva, most más problémája lett ebből kifolyólag ( remélhetőleg már nem áll fenn).
Túlságosan el vagytok kényesztetve, ez az igazság. Már olyan precizitást vártok el tőlünk, amit a játék eredeti fejlesztő sem lennének képesek produkálni. Nem hiszem hogy értitek mennyire nem egyszerű feladat a reverse engineering. Az hogy ki kell találni hogy milyen gondolatmenet alapján valósított meg dolgokat blizz.
Másrészt, a bossok 90%-a egyedi, és haxx-ra épül. Számos példát fel lehetne sorolni, ami alapján a boss működése teljesen ellentmond az általános működésnek, így minden boss teljesen egyedi, és ezért sajátos megoldásokat igényel.

És erre jönnek az emberek, hogy sz@runk bele a dolgokba. Én spec Asgaard reportjait azonnal javítottam, amikor írt, és ezt normális hangvételben tette - mivel egész igényes reportokat volt képes produkálni - , de amint jön a személyeskedés, és a további finom dolgok - az ember ugye nem könnyen vetkőzi le a saját személyiségét -  az embernek az élet és munkakedvét képes teljesen lerombolni.

Tisztán emlékszem, hogy ToT PTR-en jelentett Asgaard bugokat szinte azonnal fixeltem, és még közölte is sok alatt hogy több hibát nem talált. Utána mikor bekerült élesre, akkor jöttek az olyan reportok, hogy ez hulladék, ez szar - nem bugos, és nézd meg, SZAR!. Mondom oké, de ezt miért nem jelentetted előbb. Hát mert csak ő tesztelt egyedül, és ne várjuk, hogy minden bugot megtaláljon. Akkor ti hogy várhatjátok el tőlünk azt, hogy kijavítsuk azt, amit nehéz reprodukálni, vagy még az okát sem tudjuk meghatározni, és mennyi kedvünk legyen egyáltalán olyan reportokra akár rá is nézni, ami úgy kezdődik, hogy Javítsd már ki b+ és társai.

Arra senki sem gondol, hogy hány ember csinálja többször annyi ember munkáját itt a Taurinál.

Tényleg ezek után, az ember fejlesszen akármit is olyan embereknek, akik kb a hála, vagy a köszönet semmi jelét nem mutatják. Nem tudom ki, hogy reagálna, ha akármit is csinál csak negatív visszajelzést kapna, és sz*rba se néznék a munkáját. Spec én itt tartok.

TL;DR: Nem fogok ugrani azokra a reportokra, amik olyan emberektől származnak, akik nem képesek normális hozzáállást tanúsítani, és folyamatosan negatív színben tüntetnek fel minket. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten

• Like 3
  • Köszi 1
  • Hide the pain 1
  • Mesélj még 1
  • Feels Bad Man 1
  • Hűha 2

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
23 perce, Higi írta:

Tényleg ezek után, az ember fejlesszen akármit is olyan embereknek, akik kb a hála, vagy a köszönet semmi jelét nem mutatják. Nem tudom ki, hogy reagálna, ha akármit is csinál csak negatív visszajelzést kapna, és sz*rba se néznék a munkáját. Spec én itt tartok.

Pont ugyan ez van player részről is. Én pontosan DS-ben untam rá arra, hogy 10 KOMPETENS ember idejét rászánva próbáltunk volna segíteni, aztán annyit kaptunk, hogy le lett szarva a fejünk mert volt más aki tesztelt ikszde. 

Annyi szerencsém van az egészben, hogy Chrissel viszonylag jó kapcsolatot ápolok, így sikerül adott bugreportokat és restartokat megsiettetni.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Az meg a másik kedvenc részem amikor egy nyomorék moderátor elkezd kioktatni a fejlesztés nehézségéről mintha bármilyen közöm lenne hozzá, de természetesen lassan ez is elvan várva, hogy értsem meg, hogy adott bug miért van bent tizen x hete, mert "nehéz" fixelni.

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

A fél szerver bugolta Trovest valamilyen formában, tudunk róla... Session pedig eléggé nem is titkolta, hogy ToT content elejét banban töltötte, szóval nem is 50-60 az, hanem jóval kevesebb :D 

• Like 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Érdekes olvasni egyébként mennyire egy kalap alá vesztek mindenkit, nem mintha nem értenék nagyjából egyet Higi egyébként retek hosszú ömlengésével, engem pl. az is pont k*****a hidegen hagyna ha a pápa nyitna bugreportot latinul imákkal körítve, erre egyébként Aithne a legjobb példa, neki már sikerült reklamálnom valamit a saját reportjáról. Ja és egyébként Chris már akart tegnap restartolni de megkértem, hogy egyelőre ne tegye mert előbb valakivel (lehetőleg player vagy ahhoz közelebb álló) ki szeretném teszteltetni a pet mozgással kapcsolatos módosításokat (ami ma végül enélkül került be és kellett is még egy restart).
Igazából a reportok javításának nincs valós sorrendje, többnyire azon áll vagy bukik a dolog hogy egyáltalán tudom-e reprodukálni ha nem akkor találok-e valami logikus magyarázatot rá, ha pedig ez sem jön össze és senki nem tud valamit mondani ami előrébb visz, akkor várunk amíg nem lesz valami ötletem a dologra. A másik véglet pedig az amikor a report kommentekkel van telesz**va, amik jól láthatóan arról szólnak, hogy nem tudjuk eldönteni, hogy egyáltalán bugról van-e szó vagy sem, illetve hogyan működik. Ilyenkor utánanézek én is, aztán vagy találok valamit aminek elég súlya van, hogy legalábbis számomra eldöntse vagy nem, akkor meg hagyom ahol van mert lehet találok másik reportot amivel többre jutok, de ha mégsem is találok mit csinálni, nem feltétlen bug reportot, sőt nem feltétlen olyan dolgot amiből a playerek látnak bármit valaha, hanem mondjuk a fejlesztést segíti stb... (btw. mindenki csinál ilyeneket, ilyenkor szokott jönni az ebben a topicban is említett "hurrdurr nem csinál l*f*szt se)
Ja, igen, akad még egy eset, amikor tudom, hogy mi a probléma és azt is tudom, hogy kb. hol kell keresni az okát, de a debug annyi idő és kínlódás, hogy amennyiben nem egy létfontosságúnak nevezhető probléma inkább keresek kisebb gyorsabb problémákat, illetve megvárom míg már kevésbé szaporodnak a problémák és utána cseszek el rá napokat. (lásd mint mostanában, nem történnek olyan változások amik újabb problémákat eredményezhetnének, egyelőre a spell javítások is úgy tűnik nem produkálnak több mellékhatást (ez egyébként sokszor a végeláthatatlan összefüggéstenger miatt előre nem kiszámolható) ) A pet mozgás például egy ilyen eset volt, meg a df javítások is anno, azon is lenne még mit debugolni de most ez került sorra.

• Like 3
  • Feels Bad Man 1
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
18 minutes ago, Avaren said:
  Hide contents

6535208105dc99144b5fcc15204b3f81.png

Of course, you do not have to look at such things as normal, maybe around 50-60 ...

50-60? I've gotten 1 rune from my weekly trove key for a total of 37 for the season. Seems like you were abusing the fuck out of keys too? The hypocrisy is unreal.

• Like 1
  • LUL 1
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
4 órája, Aithne írta:

Még mindig nem érted, hogy amit te nonstop vergődéssel akarsz elérni, az igazából szimpla határozott, tiszta és tárgyilagos kommunikációval sokkal gyorsabb lenne.

Egyetértek, mi lenne ha a TT kommunikálna a játékosokkal? Mondjuk amikor nem tiszta valami a reportban, vagy nincs elég proof akkor írna egy kommentet a dev, hogy "kell több forrás -xy" ahelyett, hogy ott lenne nyitva a report hónapokig és nincs vele kezdve semmi? ha meg dolgozik rajta akkor odaírná, hogy "dolgozok rajta" vagy ha nem akkor azt. Nem venne el túl sok időt.

2 órája, Higi írta:

TL;DR: Nem fogok ugrani azokra a reportokra, amik olyan emberektől származnak, akik nem képesek normális hozzáállást tanúsítani, és folyamatosan negatív színben tüntetnek fel minket. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten

Azt is nézd, hogy a magyar közösség évek óta itt játszik és a frusztráltság meg a feszültség csak gyűlik és gyűlik, a külföldiek mióta vannak itt? egy éve? várjuk ki amikor már 10 éve vannak a szerveren, akkor hogyan fognak viselkedni.
A bonus roll-ról meg annyit, hogy amikor én mondtam, hogy loot-ot bugolnak egyes emberek akkor Aszné leszólt, hogy nem az a fontos, hogy bugolnak-e vagy sem, hanem az, hogy hogyan és ha nem úgy teszik ahogy én azt feltételezem akkor én vagyok a seggfej :)

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
1 órája, [KP]Ray írta:

50-60? I've gotten 1 rune from my weekly trove key for a total of 37 for the season. Seems like you were abusing the fuck out of keys too? The hypocrisy is unreal.

??

That was a guess by someone who couldnt log in and check the facts. Im pretty sure you could get a total of 39 bonus roll tokens including this week's quest.  I have 40 with 1 from the chests, I can screenshot it if you want.

What we should really talk about:

- Since bad luck protection I got 2 items from 12 rolls both was completely useless

- Once I coined and the "Loot" thing appeared then the roll bugged, I had to relog, coined gold after that.

- 9 out of 10 Bosses dropped only plate items yesterday

Seems like the BLP, Loot and Bonus Roll system works perfectly fine :) 

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
6 perce, panducimonk írta:

mi lenne ha a TT kommunikálna a játékosokkal?

Nekem 1255 kommentem van a hsz írásának pillanatában bugtrackeren, a fele szerintem arról szól, hogy "fejtsd ki kicsit bővebben", szóval ha nekem válaszoltál, igazán nem kellett volna (aztán persze a szememre lehet hányni, hogy én foglalkozni merek az angolok nyavalygásával bugtrackeren vagy egyéb platformokon, de az isten szerelmére, ez az egyik feladatom itt, hadd végezzem már a dolgomat). Lightguardnak minden class report alatt jóformán van egy ilyen jellegű kommentje, hogy "kéne még infó", vagy "ezzel még várni kell egy kicsit", vagy hasonló, az ő "munkaterületét" látom a leggyakrabban, de valahol még egy montázs is van, amit Asgaard készített erről. Chrisnek 0-24 nyavalyognak és reagál is a nyavalygásra. Higinek ha adsz reportot, és belelendül, retek hosszú ömlengésekkel magyarázza el, hogy mi a gond, vagy miért nem az a gond, amit mondasz, vagy hogy milyen problémák merülhetnek fel, és még a commit msg-eiben is érthetően fogalmaz. Webby az egyetlen, akit nem látok rendszeresen társalogni a playerekkel, és amikor kommunikál, akkor is néha esetlenül, de ő még az is, akiről egy árva panaszt sem hallottam még... Lehet hogy ő csinálja jól :D

14 perce, panducimonk írta:

akkor Aszné leszólt, hogy nem az a fontos, hogy bugolnak-e vagy sem, hanem az, hogy hogyan és ha nem úgy teszik ahogy én azt feltételezem akkor én vagyok a seggfej

https://rationalwiki.org/wiki/Moving_the_goalposts típusú érveléseket nem szeretem.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
12 perce, Aithne írta:

ha nekem válaszoltál

nem ezt éppen nem neked írtam, hanem a dev-eknek
Az amit a dev-ekről írtál, hogy milyen jól kommunikálnak a reportolókkal az mind szép és jó, de nem igaz. Gondolom, sőt tudom, hogy irc-n vagy discord-on nagyon gyakran írnak rád is az emberek, meg úgy átlagban panaszkodnak, hogy egy adott report mikor lesz javítva, mert egy darab kommentben nem szól senki sem, hogy mi a helyzet.

19 perce, Aithne írta:

https://rationalwiki.org/wiki/Moving_the_goalposts típusú érveléseket nem szeretem.

Ezt még linkelheted 20x, még mindig az volt a beszéd középpontja, hogy az adott player-nek sokkal több gear-je volt, mint amit reálisan szerezhetett volna annyi idő alatt. Számomra teljesen mindegy, hogy hogyan szerezte meg azt a gear-t, ha bugolt, legyen bármilyen bug, akkor ez igazságtalan és ez ellen tenni kell valamit (mondjuk el lehetett venni tőle a bugolt itemeket, a killeket, ahelyett, hogy csak egy heti pihenőt kapott, hiszen attól még a bugolt gear megmarad és továbbra is előnyt élvez más játékosokkal szemben, sőt mi több, a guildje is előnyt élvez más guildekkel szemben). Remélem így már érted, hogy nem "változtattam menet közben az érvelésemen", mert eleve nem az adott bug volt a beszéd középpontja.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Amúgy azt hiszem, megtárgyaltuk, hogy egyébként az a player nem szerzett bugkihasználással gearelőnyt, nemdebár? Büntetni kéne azért, mert minden egyes boss hunter tokent meg fos agis mailt dobott? Részemről én ezt lezárnak tekintem.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Nem tárgyaltuk meg, te jöttél ezzel a moving the goalpost marhasággal és ezen kezdtünk el vitatkozni. Lezárhatod nekem mind1, csak akkor ne linkelgesd ezt a marhaságot, mert nem tűnsz tőle okosabbnak.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Elöljáróban leszögezném, ritkán olvasok fórumot, és hozzászólást is talán most írok harmadjára valahova - viszont szeretnék en bloc az egész vitára reagálni.

Nem most kezdtem Taurin, WotLK kezdete óta (kisebb vagy nagyobb kihagyásokkal), de viszonylag folyamatosan játszottam a szerveren, ennyi rálátásom van csak játékosként. 

Ezt nem Asgaard apológiájának szánom, és bármennyire is  nem értek vele egyet sok dologban, sajnos az itt leírtak jó részében maximálisan igaza van.

1. A fejlesztők hozzáállása annyira maximálisan érthetetlen számomra, hogy néha már egy akkád szöveget is egyszerűbb lenne megérteni. Ők maguk is látják, hogy a játékosszám csökken, méghozzá konstans és drasztikus mértékben. Ennek ellenére siettetik az újabb és újabb kiegészítőket, ami -valljuk be- a minőség rovására megy. 

Nyilvánvalóan abban reménykednek, hogy így újabb játékosokat csábít vissza az új tartalom. Ez ideig-óráig így is van, valóban jönnek vissza páran, esetleg új játékosok is megjelenhetnek. De meg lehet nézni, hogy ez hová vezetett, mennyien maradtak itt a ToT release hype után? Még  a meglévő progress guildek is leléptek. 

2. Lehet azt mondani, hogy minden fontos dolog azonnal javítva lett, de ez hazugság.  Gondoljunk csak abba bele, mennyi idő kellett az 5.2-es trinketek javításához / normális implementáláshoz. Lásd a két teljes oldalnyi nyitott hibajegyet ToT kategóriában. 

3. A prioritások. Értem én, hogy reménykedünk abban, hogy SoO-val itt megugrik a játékosszám, mint nagyanyám vérnyomása, ha politikust lát a tévében, és akkor majd dőlni fog a zsé a kreditekből, de... Be kéne látni, hogy ez eddig sem működött. Elcseszett nagy blizzlike szervernek van hirdetve a dolog, közben könyörgöm, MSV és HoF bugja sem lettek még kijavítva, amik már több mint egy éve itt rohadnak. 

Azzal támasztjátok alá a csúszó fejlesztéseket, hogy minőségi tartalmat akartok berakni. Bekerülés után 4 héttel telibe van tojva az adott raid, és fókuszáltok a következő kiegészítőre, a (csalfának bizonyuló) haszon reményében. Hol a minőség, hol a játékosok tisztelete? 11 nyitott HoF hibajegy, 5 nyitott MSV hibajegy...

4. Bort isztok, de vizet prédikáltok. 

Elvárjátok a játékosoktól, hogy teszteljenek, hibajegyeket írjanak, majd van képetek azt mondani, hogy "nincs minőségi hibajegy", "csúnya, gonosz, buta playerek meg sem tudnak nyitni egy rendes hibajegyet", "nincs elég infó".  Számtalan ilyen példa van, de hadd hozzam csak a magam példáját. (Nem, nem a sértettség beszél belőlem, hogy nem lettek javítva, szimplán csak egy szolid példa.) IoT remek példa arra, hogy a játékosok nem kevés időt beleölve elmennek és tesztelnek, minőségi, érthető és reprodukálható hibajegyeket nyitnak (esetemben talán kettő volt téves a közel hatvanból), különböző súlyosságban, és nem történik semmi. Mocskosul megérte időt fektetni a tesztelésbe. Ordas nagy hazugság azt állítani, hogy "ami normálisan tesztelve van, azt fixeljük is." Könyörgöm, Chrisnek nem sikerült kijavítania hónapok óta a For the Wardot, amikor játékosokat kért meg, hogy keressenek utána, megtettem, és semmi. És ezek után mondjátok azt, hogy a játékosokban van a hiba?  

Ha kicsit vennétek a fáradtságot arra, hogy a kiadott munkátokra figyeljetek is, talán olyan lenne a tartós végeredmény, ami elnyerné a játékosok tetszését is. 

@Lightguard - Ha már prioritásoknál tartunk: javítva vannak az esztétikai class bugok (worgen szőrszín!44!4!), de a fejlődést befolyásoló class bugok hónapok óta nincsenek javítva. Nem, nem igényelne further research-et a téma, oda vannak írva a dolgok feketén és fehéren.  

@Higi - Végigolvastam a tirádádat. Még igazat is adnék neked, ha nem lenne a fenti jelenség. Értem én, hogy fejlesztőhiány van, de akkor talán nem olyan contenteket kellene siettetni  várható haszon reményében, amihez komplex tudás, programozás és rengeteg idő szükséges, hanem minőségi tartalommá kellene "varázsolni" a meglévő, középszerű tartalmat. Csak kicsit körül kellene nézni bugtrackeren, és nem abban a rózsaszín ködben élni, hogy ez is minor, az is minor, ah, minden kóser, na, scripteljük azt a SoO-t. 

@Chris  - Ha a fentiek fényében adsz nekem egy racionális magyarázatot arra, hogy miért nem a hiányzó tartalmak, vagy a súlyos bugok vannak javítva, és miért Battle Server van scriptelve, akkor megkövezem magam. Természetesen az, hogy kell a píííízike a jövendőbeli játékosoktól, nem egy adekvát válasz.  

5. A kommunikáció. Mint említettem, fogalmam nincs, mi van itt fórumon, ki kit utál, ki él vissza a hatalmával, IRC-n nagyon ritkán vagyok fent, discordon abszolút nem. Így tehát marad a BT és a Changelog. 

Ha a fejlesztők vennék a fáradtságot, hogy az odaírt kommentárokra néha válaszoljanak is, akár csak annyit, hogy "nincs elfelejtve", "x miatt most nem tudjuk megvalósítani, de keressük a megoldást", jelentősen növelné azoknak a megelégedését, akik veszik a fáradtságot és  normális bugreportot nyitnak. És ebben talán Lightguard az egyetlen, aki kivételt képez, és szokott írni/válaszolni. 

A többi fejlesztővel kapcsolatot tartani nehezebb, mint nagyanyámmal, aki pedig 5 éve halott. Vagy az a mentalitás, hogy nem állnak szóba a plebs-sel, mert ŐK jobban tudják, hiszen mégiscsak devek, for God's sake, mi nem láthatjuk át a fejlesztések komplexitását, vagy egyszerűen basznak válaszolni. 

Aithne személye (akármennyire is ambivalens számomra, mint jelenség) vitathatatlanul hasznos, amikor éppen nem önkényesen (orbitális marhaságokkal) zár valid hibajegyeket,  vagy éppen nem akkora arccal beszél, mintha a rák ellenszerét találta volna fel, mivel kb. ő ad egyedül  érdemi tájékoztatást a dolog állásáról.   Röviden és tömören ennyi, el lehet küldeni anyámba, de attól még be kellene látni az arrogancia és ignorancia álarca mögül, hogy amerre a Tauri halad, az nem jó - és esetleg változtatni a prioritásokon. 

• Like 4
  • Putin Approves 1
  • Mesélj még 1
  • Pusheen Blush 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Hozzászólás előtt jelentkezz be

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Jelentkezz be most