Ugrás a tartalomra

Recommended Posts

Amikor még csak a 9. (?) hét megy de már sírnak az emberek, ajjaj ez a türelmetlenség. Alapból úgy kellett volna kezdeni az egész unbound progress-t, hogy egy team van, nem kettő plusz egy altos. Érted a top guildek nem mentek heti több raidet, beáldozták azokat, hogy üssenek is valamit DE az UNBOUND-ban több raid kell, mert megsértődik valaki, ha nem jut el tot-ra azon a héten. Aztán meg ugyebár meg volt beszélve, hogy kik mennek a main teambe, amit te majd szépen semmibe vettél, ezek mellett az is, hogy pl blood dk-t nem akarunk vinni progress-re, volt 2 prot palánk, egyiket elüldözted, másikat soha nem is hoztad raidre, pedig ott volt. Ejh ezek a türelmetlen emberek.

• Feels Bad Man 4

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
On 2018. 09. 08. at 7:25 PM, Jackcarver said:

A playerek 60% dk/warri/pala használhatatlan classok tömkelege. Alig látni skilles ranged DPS-t ha van is másik guildből kell átcsalni/ellopni az embereket. Megtanítani bárkit is értelmes szintre baromi sok idő.

már ne is haragudj, de azért te se ütöd meg a skilles szintet, arról nem is beszélve, hogy nincs useless class csak useless player, minden class/spec comboval üthető minden content, az hogy te/ti nem vagytok elég jók hozzá, az meg egyéni szoc probléma...

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

ja jogos, a top guildeknek szinte tökéletes setup kellett ahhoz, hogy egyes bossokat leüssenek, de az unboundnak erre nincs szüksége, mert mINDen ClLAsS És sPec coMBóVAL lE LEheT üTNi

• Feels Bad Man 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
25 perce, Lore írta:

már ne is haragudj, de azért te se ütöd meg a skilles szintet, arról nem is beszélve, hogy nincs useless class csak useless player, minden class/spec comboval üthető minden content, az hogy te/ti nem vagytok elég jók hozzá, az meg egyéni szoc probléma...

Mintha melee bármikor is tudná pótolni a rangedet amikor minden boss kb arra van tervezve by default, hogy a team nagyobb része ranged. Jó voltak erre kivételek talán Nefarion? Arra emlékszem ott csinált valamelyik guild olyant, hogy bevitt 6-8 feral dudu-t.

EDIT: ja meg is van

EDIT2: sőt ha jól emlékszem hallottam, hogy valamelyik fight kicsit hasonló volt legionben pre-nerf, hogy csak rugó stackel ment nekik?

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Sok mostani fight is megoldható range-ed nélkül, de ettől függetlenül nem kell teljesen ignorálni az összes melee karaktert, de amúgy sokszor nagyobb szabály az hogy vidd az embert és ne a class-t mint, hogy a comp lenne a kulcsa mindennek.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Persze meg van a maga helye a melee-nek is mint általában azok akik verik a boss-t végig non-stop. De túl sok mindenbe nem tudnak asszisztálni (kivéve rugó) de egy két bosson nagyon érződik tortos/council/ji-kun/iron qon/jin rokh (hamár sok melee-vel csak kivan *******va az a pár heal/ranged aki van)/council.

Meg aztán comp azért amikor nincs szaros 5% crit vagy 5% spell haste vagy éppen 3k mastery buff elég fájdalmas főképp a castereknek akik ezek körül forgeolnak.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
1 perce, Avaren írta:

4ab9f47bb5d5207ed9e6290d88b79c29.png

btw bárkit szivesen várunk, akár a megjelelölt class/spec-el akár nem, természetesen ha kompetens.

Na erről beszélek. Még nektek se kell melee ha éppen nem tank. Aztán ott a nagy kakuk tojás ELEM SÁMI sehol nem találni őket.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Attól mert mi a ranged/caster teamet preferáljuk nem jelenti azt, hogy mással kivitelezhetetlen. Amúgy meg csak szimplán van elég melee altunk és mainünk.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

arról nem is beszélve, hogy aki komolyan gondolta a progress raidelést az elmúlt x évben, annak kénytelen volt megtanulni multiclassolnia...

inkább egy skilles melee mint egy közepes ranged, a player skillt nehezebb tanítani mint egy új class nüanszait...

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Nem éppen, azt mondta, hogy ha valaki komoly szinten akar progresselni akkor elengedhetetlen az, hogy több karakterrel átlag feletti szinten legyen képes játszani, viszont ahogy most nézzük a "komoly" progressnek már vége.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

tekintve hogy eltelt ki tudja hány hét, mióta bekerült ToT edit: 9, ty nyitópost :D (segítsen ki valaki, 8-9-10?, nem tudom pontosan) nem igazán lehet progressről beszélni egy olyan guild esetében, ahol a bossok felét sem sikerült HCn megölni (első postból kiindulva). Ez esetben már fixen lehet mondani, hogy nem a comp/classok tartanak vissza, hanem a player skill, azzal kapcsolatban meg már leírtam a véleményem az előbb...

edit: a nefarian/legionos class stackingre megint csak azt tudom mondani, hogy mivel bossra kitalált taktika azt igényelte (amit a playerek maguk találtak ki, és nem végignéztek 45db killvidet meg a fatboss video guideot) ezért volt class stacking, ha nézegetsz későbbi logokat, (paragon feral stacking egyébként soft exploit volt, amit a paragon killje után villám gyorsan hotfixelt is a blizzard) tisztán láthatod, hogy míg a class stackingal nyilvánvalóan egyszerűbb volt a boss, egyéb melee setupokkal is tisztán ölhető volt...

Módosítva Lore által

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Azért abban igaza van jacknek, hogy caster > melee. Ha csak 2-3 boss van, ahol leszopatod magad azzal, hogy sok a melee, akkor inkább nem szopatod le magad és viszel helyette sok castert. Amennyit eddig láttam mopból, nincs olyan boss mechanika, ahol a caster lenne a haszontalan és feltétlenül melee kellene ahhoz, hogy le tudd ütni, szóval semmi hátrányod nincs egy full caster/ranged teamből sem.

A rugót mondjuk nem tudom, miért érzed hasznosabb meleenek a többinél. Azon kívül, hogy ütöd a bosst rugóval, nagyjából semmit nem tudsz csinálni, max soakolsz 1-2 bosson valamit, vagy leraksz 1 smokeot, semmi olyat nem tud, amit más ne tudna. Legtöbb bosson azért vagy ki kell fordulni valamire vagy cleavelni/aoezni kell, amire sokkal jobb egy warri vagy egy dk. Rally+bannerek vagy aoe grip is sokkal hasznosabbak szerintem, mint amit egy rugó tud csinálni. 1 tankos fightokon is meg tudják fogni a bosst, ha creselni kellene a tankot. Ettől függetlenül 2nél több meleet nem szivesen vinnék raidre, de inkább 1 lenne az optimális.

A raidsetup meg egyébként nagyon sokat számít progressen, bár a bossoktól is függ, hogy milyen setup az op. Sha progressnél pl a nagy dps és a jó aoe volt a fontos, Totban inkább a raid cdk segítenek sokat. Mondjuk amikor 8-9 hétig tart mire minden boss üthető lesz, nem biztos, hogy jobban jársz ha bossonként cseréled a setupot, mert eléggé le lehet úgy maradni gearben, de ez már ilyen tauri feature :)

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Remélem nem off topik, de sztm tauri nem biztos, hogy eljut Mop végéig ilyen kevés játékosszámmal. Amikor hétvégén 1200 esetleg 1300 player van Taurin  az így elég kevés sztm. Plusz ha jók az infóim, alig maradt progressz klán Aliban ( gondolom ez igaz horda oldalon is ) és úgy tényleg nehéz bárkinek is Tgfelni, hogy a playerek túlnyomó többsége agyhalott ( tisztelet a kivételnek ) lásd retard finder, amikor fingjuk sincs mit kell csinálni még mindig Msv-én, Hoffon vagy Toesen pedig már ezer éve bent vannak.

• Feels Bad Man 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

@Chris mik a terveitek a népességszám növelésére? Vagy végig "progresseltetitek" az Insane-el MoP-ot és lehúzzátok a rolót? Szép és jó dolog, csak gondolom előbb utóbb beleunnak ők is, hogy szinte nincs konkurencia a szerveren.. Esetleg rhc szintre nerfelitek majd a Legionös raideket? Mert mire itt Legion lesz valszeg fele annyi ember sem fog maradni, mint most, akik meg maradnak azoknak a virágok szedése és a legacy raid farmok nagyobb örömet okoznak mint mondjuk egy full hc vagy mythic + farm..

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Most őszintén milyen választ vársz erre? Magyar játékos nem lesz több bármit is csinálnak. Evermoonon meg egyre többen játszanak, 541 peak player szám szerintem a szerver megnyitásánál sem volt.  ¯\_(ツ)_/¯

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
3 órája, Asgaard írta:

Most őszintén milyen választ vársz erre? Magyar játékos nem lesz több bármit is csinálnak. Evermoonon meg egyre többen játszanak, 541 peak player szám szerintem a szerver megnyitásánál sem volt.  ¯\_(ツ)_/¯

Nem vártam választ senkitől, csak megerősítést, hogy más is így látja ezt a dolgot. Amúgy nem is értem, miért kellett evermoon, amikor egyre többször találkozok lengyel vagy orosz playerekkel raiden, és tök jól meg tudjuk érteni a másikat. Amúgy valaki meg tudja mondani, hogy állnak a progresszek ali és horda oldalon?! És van egyáltalán Taurin olyan klán aki 25ösben raidel?! Köszi.

• The fuck is this 2

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 01. 28. ekkor: 21:46, Avaren írta:

9. Dark Animus:

• Mythic | WoD | Horde | 10man | 2018.09.10. - week #9

7. Durumu the Forgotten:

• Muzykanci z Gruzji | Evermoon | Horde | 10man | 2018.09.11. - week #9

updated.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 09. 08. ekkor: 16:36, Purrmode írta:

Mennek lefele a követelmények? A követelmények körülbelül semmit nem változtak, de ahhoz senkinek sincs energiája, hogy játszon más helyett, mert az illető csak azért van, hogy 9 ember helyett 10 ember legyen a raidben. Illetve amikor elegendőnek találtuk a guildben található playerek számát, akkor nem volt TGF hírdetve, mint más guildeknél, hogy inkább beinvel 30 embert, abból 10 raidel a többi meg nézi ahogy azok raidelnek.

Karakterek összerakása? Mikor az emberünknek 14k achija van, de Miningje az = nem ide való. Ha nagy elvárásnak számít, hogy 2 BIS proffod legyen meg legyen egy minimális geared, ami egy előző contentes HC / mostani normos itemlevel és rakd össze a legjobban, ahogy legyen, akkor az illető nem ide való szintén.

Best of Tauri viselkedés? A millió probléma ellenére(Kevés ember, távozó emberek köztük akik majdnem minden raiden ott voltak, új emberek beépítése, emberek hiányzása raidekről etc.) is a guildünk heti szinten farmolja a ToT 13 HC bossát, ehhez szerintem nem kell magyarázat. 

Van egy szint ami alá nem akarunk menni, amennyiben sikerül, akkor valószínűleg bye tauri. 

A követelmények maximum abban változhatnak, hogy az előző content más raidet takar, illetve folyamatosan nő az ilvl követelmény. Ha wotlk-ba levolt írva, hogy ne legyél retardált, most sem kérnek mesterdiplomát... Átlagos tgf van meghirdetve, bár így hogy csökken a játékosok száma, így tényleg úgy gondolja az ember, hogy nőnek az elvárások, de ez csak a playerszám csökkenése miatt lehet. Amúgy ritka nehéz egy progress guildbe nem autistákat szerezni, mikor a szerveren egy bizonyos rétegen kívül csak azok maradtak.

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Visszajöttek, sokan voltunk. Csak 25hc-zni nem akartak, a 10hc-ra meg mindig olyan team ment, ahova nem fért be akárki. Aztán abból a teamből ketten nálatok landoltak, többen meg eredetin. A guildben pedig nem sok olyan ember maradt, akivel érdemben lehet hc-zni. De ez még nem tuti fix, mert én csak sejtem, hogy mi történik jelenleg. Majd jön @Plausz és tájékoztat mindenkit a hogyan továbbról. 

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon
27 perce, Jesus írta:

Visszajöttek, sokan voltunk. Csak 25hc-zni nem akartak, a 10hc-ra meg mindig olyan team ment, ahova nem fért be akárki. Aztán abból a teamből ketten nálatok landoltak, többen meg eredetin. A guildben pedig nem sok olyan ember maradt, akivel érdemben lehet hc-zni. De ez még nem tuti fix, mert én csak sejtem, hogy mi történik jelenleg. Majd jön @Plausz és tájékoztat mindenkit a hogyan továbbról. 

Legnagyobb baj az volt hogy 25 HC-ra kellett volna még kb. 5-6 értelmes ember hogy érdemi "progress"-re legyen esély. Aztán a 10HC teamben pedig hol az egyik hol a másik ember ment nyaralni így az elmúlt 4-5 hétben már arról szólt az egész, hogy vagy be tudtunk hozni valakit a helyükre vagy nem (többnyire nem, és így raid se volt). Sajnos vagy nem sajnos de szerintem most már közülünk többen szívesebben casualkodnak eredetin, mint itt játszanak. De ki tudja hogy Plausz bácsi mit tervez ha egyszer visszatolja a képét:D

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

btw:

Insane guild TGF-et hirdet Tankok, Healerek és Ranged DPS-ek számára, további info és jelentkezés a képre kattintva:

724cc720d897f77e65d3d987daae623c.png

Módosítva Avaren által
  • Feels Bad Man 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

HIVATALOS! 

"Többiekkel való egyeztetés után arra a következtetésre jutottunk, hogy nem folytatjuk a taurin való raidelést. Erre a döntésre a játékosállomány/színvonal csökkenése vezetett minket, mivel a 25HC "progress" nem kivitelezhető a jelenlegi játékosbázissal jó páran pedig a a vezetőség részéről a 10-es raidelést nem preferáljuk. Lehetséges, hogy hébe-hóba egy két funraidre még felnézünk, valamint az is előfordulhat, hogy a későbbiekben talán még lesz raidelés, de már messze nem a régi hévvel és színvonalon.  Aki továbbra is szeretne velünk játszani, az Ragnaros hordában megtalál minket. Komoly progresst nem kell várni csak HC a cél és a M+. A klánnév ugyanúgy Pandemonium." 

Búcsúzóul: Best of T15: 

• Feels Bad Man 5
  • Hűha 1

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Tehát, nem temetni akarom Taurit, de kb mégis " értékesebb " lenne eredetin casualkodni, mint itt? 

Jó most elmentek oda raidelni az emberek, de nekem is csak a megszokás, a függőség az ami miatt belogolok. Nagyon baráti társaság sincs

Bejegyzés megosztása

Hivatkozás a bejegyzésre
Megosztás más oldalakon

Hozzászólás előtt jelentkezz be

A hozzászóláshoz bejelentkezés szükséges.

Jelentkezz be most