Jump to content

Tauri kiegek

Waycrest
 Share

Recommended Posts

56 perce, Aithne írta:

Még ha nem is lennének GDPR jellegű törvények, amik miatt iszonyatosan trükkös lenne pl. az account merge (arról nem is beszélve hogy az ilyen a usernek is kellemetlen), akkor sem lenne sem kivitelezhető, sem jó ötlet, de leírtam már miért. Nagyon, nagyon, NAGYON sok player nem akarná, hogy <insert tetszőlegesen kiválasztott húzónév a pszerver szférában> vezetői és GM-ei megjelenjenek és beleszólással rendelkezzenek a szerver működésébe, vagy hogy <insert tetszőleges kétszázfős piréz funszeró> miatt álljon a fejlesztés, illetve hogy azok a szarráaddolt/cash shopos/bugolt/akármilyen karik bármilyen módon befolyással legyenek a meglevő szerverekre.

Rolexius "PvP fejlesztés" ötleteiből pedig úgy hallottam hogy elég sokan nem kértek a playerek közül, azt pedig, hogy egy újonc/fejlesztőjelölt hol akarja kezdeni a core működésének megtanulását, Chris szokta engedni hogy megválasszák. Rolex soha nem volt döntéshozói helyzetben, és tudomásom szerint szárnybontogatós fixeken/apróbb átírásokon kívül a kódhoz hozzájárulása nem volt. Nem lett "kiadva", "ráruházva" semmiféle felelősség a PvP "fejlesztésével" kapcsolatban (itt azért hadd jegyezzem meg, hogy elválik az, hogy "talál egy random typot valami spellscriptben és kijavítja" meg hogy "telerakja custom funszeró feature-ökkel a szervert", nem tudom, hogy ti melyikre gondoltok, amikor arra gondoltok, hogy "kiadták Rolexiusnak a PvP fejlesztést"), pusztán szeretett volna hozzájárulni, és Chris megengedte neki, hogy megpróbálja, illetve elég sokat segített neki fixekben és kisebb ötletek implementálásában.

Asd rolex meg fejlesztés XD PVE-ben nem tudta merre az előre sokszor (a naxx kihívás) Nem bántom a srácot mert ő legalább akar, de ez olyan mikor Aithne megakarja magyarázni weap alapú sebzes a deep wounds és nagypofával írja mész bashre... 

• Feels Bad Man 1

Elkezdtem visszaolvasgatni a chatlogban, és amit találtam a Deep Woundsról, az az volt, hogy

Jun 05 09:35:17 <Aithne>    top komment
Jun 05 09:35:20 <Aithne>    wut?
Jun 05 09:35:34 <Aithne>    ez miért weaponös akkor?
Jun 05 09:36:50 <Chris>    hmm
Jun 05 09:36:54 <Chris>    season soldiernek
Jun 05 09:36:59 <Chris>    hatnia kell deepwounds-ra
Jun 05 09:37:00 <Chris>    xDDDDDD
Jun 05 09:37:22 <e>    honnan veszed?

Magyarán volt a Seasoned Soldier, ami azt csinálja, hogy növeli a dmg-edet twohanded weaponnel, és az ilyen aurákból (amiknek van egy fegyver feltétele és dmg-et növelnek) kétféle van, az egyik MINDEN sebzésedre hat, amíg a megfelelő típusú fegyó van nálad (wotlk-ban protpala/protwarri, mopban asszem rugónak van ilyenje), a másik meg kizárólag a weapon alapú sebzésekre. Gyors #wow log olvasgatással nem találtam más olyat, ahol én a deepwoundsot és a fegyvereket emlegettem volna együtt (a basht pedig deepwounds társalgásokban sehol), de ha valamit elfelejtettem, nyugodtan másold be a chatlogot ide.

9 órája, Aithne írta:

Elkezdtem visszaolvasgatni a chatlogban, és amit találtam a Deep Woundsról, az az volt, hogy

Jun 05 09:35:17 <Aithne>    top komment
Jun 05 09:35:20 <Aithne>    wut?
Jun 05 09:35:34 <Aithne>    ez miért weaponös akkor?
Jun 05 09:36:50 <Chris>    hmm
Jun 05 09:36:54 <Chris>    season soldiernek
Jun 05 09:36:59 <Chris>    hatnia kell deepwounds-ra
Jun 05 09:37:00 <Chris>    xDDDDDD
Jun 05 09:37:22 <e>    honnan veszed?

Magyarán volt a Seasoned Soldier, ami azt csinálja, hogy növeli a dmg-edet twohanded weaponnel, és az ilyen aurákból (amiknek van egy fegyver feltétele és dmg-et növelnek) kétféle van, az egyik MINDEN sebzésedre hat, amíg a megfelelő típusú fegyó van nálad (wotlk-ban protpala/protwarri, mopban asszem rugónak van ilyenje), a másik meg kizárólag a weapon alapú sebzésekre. Gyors #wow log olvasgatással nem találtam más olyat, ahol én a deepwoundsot és a fegyvereket emlegettem volna együtt (a basht pedig deepwounds társalgásokban sehol), de ha valamit elfelejtettem, nyugodtan másold be a chatlogot ide.

Elég ha bashen megnézed mit raktál fel... Igaz amit te írtál kiszedted... 

Pont egy tök random csávót oltottál le, hogy weap sebzésből hogy kell kiszámólni. 

<Tarko> fegyónak semmi köze
<Tarko> a woundshoz

Edited by Tarko

A logoknál sűrűn van az, hogy a rátok sértő vagy a ti hibátokat elfedve nem találjátok erdekes. Chrissel is volt ilyen mikor aztmondta nincs logban de levolt printelve a beszélgetés mert tudtam később én kapok érte ha nem szólok, egyszer nem használtam fel, de egyszer ő is letagadta.

19 órája, Aithne írta:

Még ha nem is lennének GDPR jellegű törvények, amik miatt iszonyatosan trükkös lenne pl. az account merge (arról nem is beszélve hogy az ilyen a usernek is kellemetlen), akkor sem lenne sem kivitelezhető, sem jó ötlet, de leírtam már miért. Nagyon, nagyon, NAGYON sok player nem akarná, hogy <insert tetszőlegesen kiválasztott húzónév a pszerver szférában> vezetői és GM-ei megjelenjenek és beleszólással rendelkezzenek a szerver működésébe, vagy hogy <insert tetszőleges kétszázfős piréz funszeró> miatt álljon a fejlesztés, illetve hogy azok a szarráaddolt/cash shopos/bugolt/akármilyen karik bármilyen módon befolyással legyenek a meglevő szerverekre.

Rolexius "PvP fejlesztés" ötleteiből pedig úgy hallottam hogy elég sokan nem kértek a playerek közül, azt pedig, hogy egy újonc/fejlesztőjelölt hol akarja kezdeni a core működésének megtanulását, Chris szokta engedni hogy megválasszák. Rolex soha nem volt döntéshozói helyzetben, és tudomásom szerint szárnybontogatós fixeken/apróbb átírásokon kívül a kódhoz hozzájárulása nem volt. Nem lett "kiadva", "ráruházva" semmiféle felelősség a PvP "fejlesztésével" kapcsolatban (itt azért hadd jegyezzem meg, hogy elválik az, hogy "talál egy random typot valami spellscriptben és kijavítja" meg hogy "telerakja custom funszeró feature-ökkel a szervert", nem tudom, hogy ti melyikre gondoltok, amikor arra gondoltok, hogy "kiadták Rolexiusnak a PvP fejlesztést"), pusztán szeretett volna hozzájárulni, és Chris megengedte neki, hogy megpróbálja, illetve elég sokat segített neki fixekben és kisebb ötletek implementálásában.

Igen, igen...nem kel bemutatni mennyire foglalkozatok a szerverrel azon belül is a PvP részével...Én elhiszem hogy bug mentesre minél jobbra akarjátok csinálni, csak éppen semmi nincs belőle kb mióta megy a szerver...de szerintem a szerver statisztika magáért beszél, ha nem lennének az evermoonos külföldi botok, játszana kb 700 ember még ezen a szutykon. Egy 2 hónapos ratyi fun szerveren többen játszanak meg sugom. Bc idején béreltübk havi 4k huf ért szerver gépet volt 3 fejlesztőnk egy sima battle PvP szerver és 400 körül tolták rajta 3 hónapig míg meg nem untuk és lekapcsoltuk :D Hiába akarjátok hiper kurva szuper bugmentesre csinálni ha a gecit se érdekli mert nem játszik rajta, mert mire bekerül a kövi kieg ( amiben szintén le lesz szarva a PvP) nyugdíjas lesz az ember. Nah kb ucsó bejegyzések volt ezen a foson is. Idöt pocsékolni is kár erre a szerverre...

Edited by Bigax

Mit sírtok? Ironforgeba le lehet ülni a padokra mert jó felé néznek, inkább örülnétek neki. :) 

• LUL 2
  • Feels 1
  • Woah 1

8 órája, Tarko írta:

Elég ha bashen megnézed mit raktál fel... Igaz amit te írtál kiszedted... 

Pont egy tök random csávót oltottál le, hogy weap sebzésből hogy kell kiszámólni. 

<Tarko> fegyónak semmi köze
<Tarko> a woundshoz

May 21 20:15:41 <crawen>    tarko kérlek vonulj ki ebből a beszélgetésből
May 21 20:15:46 <crawen>    wep damageből számolódik

Mostantól Tomi vagyok. :] crawen mondta azt is, hogy bashre fog rakni téged, és lehet, hogy ő is rakott fel, de az biztos, hogy nem én, mert megvannak bashhez az IP-k, amikről felpakolták, és nekem nem volt soha az a szolgáltatóm.

Mindenesetre nem esik jól, amikor felelősségre vonnak engem azért, amit mások mondtak.

Spoiler

May 21 20:15:26 <crawen>    de milyen érdekes hogy megint a warrior
May 21 20:15:29 <Tarko>    fegyónak semmi köze
May 21 20:15:34 <Tarko>    a woundshoz
May 21 20:15:34 <crawen>    húha
May 21 20:15:49 <crawen>    :D:D:D:D::D:D:D::D:D
May 21 20:15:55 <Tarko>    húzd le magad :D
May 21 20:16:01 <crawen>    oké
May 21 20:16:03 <crawen>    de előbb mész bash

• Love 1

5 órája, Aithne írta:

Mostantól Tomi vagyok. :] crawen mondta azt is, hogy bashre fog rakni téged, és lehet, hogy ő is rakott fel, de az biztos, hogy nem én, mert megvannak bashhez az IP-k, amikről felpakolták, és nekem nem volt soha az a szolgáltatóm.

Mindenesetre nem esik jól, amikor felelősségre vonnak engem azért, amit mások mondtak.

Tartalmak elrejtése

May 21 20:15:26 <crawen>    de milyen érdekes hogy megint a warrior
May 21 20:15:29 <Tarko>    fegyónak semmi köze
May 21 20:15:34 <Tarko>    a woundshoz
May 21 20:15:34 <crawen>    húha
May 21 20:15:49 <crawen>    :D:D:D:D::D:D:D::D:D
May 21 20:15:55 <Tarko>    húzd le magad :D
May 21 20:16:01 <crawen>    oké
May 21 20:16:03 <crawen>    de előbb mész bash

Rád emlékszem, megis valamiért. Nem tudom mi de tuti volt valami közöd hozzá. 

De valóban igazad van, valamiért minden szarral már rád emlékszem. XD

4 perce, Tarko írta:

tuti volt valami közöd hozzá. 

Jelen voltam, de nem volt közöm hozzá, azon kívül, hogy röhögtem a kínlódáson.

• Love 1

Valahogy sikerült kitartó munkával meggyőznöd az  embereket, hogy minden a te hibád.... :D

• Picard Facepalm 1

Nem igazán kellett nekem ehhez semmit csinálnom, pár hónappal az után, hogy beszerveztek Chrisék, már többen voltak akik a számba adtak mindent, amit Avaren mondott, aki amúgy csak egy random player.

De igen, kizárólag az én hibám, hogy nincs még Legion.

• Feels 3

Igazából, TT védelmére szólva a lassu fejlesztésén túl, azon kívül hogy egyszer bejön majd Legion, itt nem lesz 3-4k fős playerszám. Valszeg aki privát szervert keresett, nézte a rangsorolasokat, látta YouTuben ezeket a népszerűsítő videókat, az eljutott ide. 

Mergelni más hulladék szerverekkel valóban nincs értelme. Azt is megértem, ha valaki x éve másik szerveren játszik az nem akarja ott hagyni. 

WoW classicos sztori mire Mopig elér vagy 6 év, de ki tudja el jut e odáig. 

De elobb utóbb a tört szerveres Wowozás is megszakad, beleunsz, változik a életed, nem kapcsol már ki, kiégsz. 

Persze jo lenne már Legion, de inkabb jo legyen mint bug tenger. 

Csak annyi zavar mindenkit, hogy olyan a kommunikacio mint a kormanynak koronavirus alatt, senki semmit nem tud. 

Mondjuk lenne egy fejlesztői grafikon kezdő oldalon, folyamatos a fő hírként, 3/4 szegmensre osztva, PVP, Dungeonak, Classok, World. És akár valami kamu szám hogy 20/100% Fejlesztve.  Látná a paraszt hogy aha alakul. Discordos Legionbug ízével sokra megy az ember, értelmezni se lehet. 

• Like 1

Ekkor: 2021. 07. 16. ekkor: 21:33, Aithne írta:

Látom sikerült a kommentemet törölni, ennyit értetek kb...ettől függetlenül ha elolvastad, ugyan az a véleményem és a tények, hogy szarik a TT a PvP re, az aréna titlek előre kb le voltak szervezve az LK realmen is. Ha nem lenne az az 1k bot az evermoon ón már sehol nem lenne a Tauri szerver...na csumi. 

Edited by Bigax
.

@Slayers

Nagyon elszaladt az idő, ha wow szervereket akarnak üzemeltetni  és nem csak kész emu-t, db-t árulni másoknak akkor kompromisszumokat kell kötniük.

ui:

Az a kormány kommunikáció nem volt gyenge, peregtek a dobok, sulykolták az emberekbe mit higgyenek,  valódi háborús propaganda. A probléma inkább az volt, hogy a szavahihetőségükből nem sok maradt addigra.

4 órája, Bigax írta:

Látom sikerült a kommentemet törölni, ennyit értetek kb...

Nem törölt tőled senki semmit. Még vissza is lapozam a threadet, nincs rejtett hsz-ed, a törlések logjában is csak egy random spam jellegű dolog van, amit valaki kb. két hete törölt ki.

5 órája, Slayers írta:

Csak annyi zavar mindenkit, hogy olyan a kommunikacio

Chris mindig is hajlamos volt arra, hogy túl lelkesen ígérjen meg dolgokat, mások meg inkább nem is beszélgetnének userekkel, mert rohadt fájdalmas lesz egy idő után az a toxicitás, ami mondjuk akár innen is árad. A parasztvakítás sem tudom, hogy mennyire lenne produktív jelenlegi állapotunkban, főleg hogy nagyrészt a class spelleken dolgoztunk eddig (relatíve jó állapotban vannak, bár én még legalább 2-3 munkahétnyi melót látok benne, ha nem derül ki valami brutális bug), meg Chris/JayD core feature-ökön,  a bg-k úgy állnak hogy páran tesztelgették őket, de még fixek nem nagyon voltak, és content az nincs, ergo nem is tudnánk nagyot kamuzni arról, hogy mi hogy áll, a class spellek pedig május vége óta "harminc százalékról" emelkedtek "nyolcvanöt százalékra" (kurva sok spell van Legionben az artifact perkek és honortalentek miatt, és ezek közül rengeteg hihetetlenül komplex, vagy researchigényes, vagy nagyon pöcsölős, időnként mindkettő), de ez is legalább három helyen ferdít, a "harminc százalékos" kezdeti állapot is jórészt utólag lett belőhető, azon kívül pedig nem is biztos, hogy teccett volna az embereknek egy ilyen trajectory (bár nagyon sokan vannak, akiknek egyszerűen semmi nem tetszik...)

A changelog pedig legalább egyértelművé teszi, hogy egy nap legalább mennyi befektetett munkaóra van néhány fejlesztőtől (amit changelogon láttok, az nyilván alábecsüli, a google/logtúrás, a tesztelőkkel/egymással való kommunikáció, a fejlesztői eszközök, etc. nincsenek benne) , és hogy élünk, dolgozunk, ráadásul hatékonyan dolgozunk, és vonz is elég jelentős figyelmet a fix-áradat. A tesztelők próbálgatják ezt százalékokra átfordítani valahogy, de nagyon nehéz egyáltalán adminisztrálni is a bináris "ez a spell működik-e vagy nem" változatát, azt belevenni pedig, hogy mennyire nem működik, illetve mennyi munka lenne a kijavításával, kb. lehetetlen. Ja és időnként megtörténik, hogy egy komolyabb core változtatás visszafele elront dolgokat, szóval lehet megcsinálni még egyszer azt, amit már korábban megcsináltál, csak nem túl futureproof módon. És én személy szerint pont az ilyesmi miatt nem igazán szeretem a szarrá butított "százalékos" reprezentációt... Mert az valóban ha nem is hülyének, de minimálisan analfabétának nézi a usereket.

Spoiler

Bár a "when legion" írogatók többsége valószínűleg az is... És +1 félelem, hogy elkezdenének extrapolálni mondjuk a "PvP" kategóriából, hogy hú az de gyorsan halad, biztos gyorsan fognak akkor haladni a zónák is, amikor a faszt, mivel a "PvP" kategória leginkább a bg-ket és a brawlokat foglalja magában, azok kicsik is, és bár Legionre Blizz reworkölte a bg-k felét plusz valamennyire a queue rendszert is, attól még nem sok egyik sem, és Chrisnek kifejezetten gyorsan mennek, mert nagyon régóta ő csinálja és nagyon ért hozzá.

És igen, tisztában vagyunk vele hogy szar a kommunikáció a userekkel. Viszont a kommunikáció az esetünkben kétoldalú, és én pl. nem kizárólag a mi hibánknak gondolom, hogy szar.

Spoiler

Igen, én bunkó fasz vagyok. Ezt is tudom. Chris pl. nem az, sőt, kevés nála jámborabb és türelmesebb embert láttam életemben, és őt is sikerült már párszor traumatizálnia a usereknek. Végső soron pedig mindig oda lyukadunk ki, hogy kevés a fejlesztő, a userek pedig sok fejlesztőt akarnak, akik jók is, és olyan pedig nincs, és ebből van a legtöbb konfliktus és "verjük a fejünket a falba" műsor.

• Love 1

Őszintén a 2/3 és emoji kampány idején nem lepődnék meg ha egy ilyen grafikon kielégítő lenne. 

De igazából az egyszerűsége a lenyeg, hogy az ember könnyen átlátja. Changelogba persze látszik a munka, ha teszem azt van 20 bejegyzés 1 nwpra, csak nincs mihez viszonyitani. De értem én.

Mindenesetre sírás menni dog továbbra is hogy when legion, pedig belegondolva nem milliárdos bevételű cég fejleszti le, ebből kiindulva csoda is a tört szerver 

• Picard Facepalm 1

Hát a nyitóposztot nehéz pl. másnak nevezni, már nem azért.

Én leginkább a problémaközlés módjára gondoltam.

Azon ne csodálkozz,, a jelenlegi helyzet mindenki fejére kihat valamilyen  szinten. Ráadásul ez még semmi, közeledik az ősz, és sokkal több ráérő ember fog itt toporogni, önmagát és  másokat stresszelve közben... 9_9

• Picard Facepalm 1

Én jelenleg csak ülök a háttérben, popcornt majszolgatva és legbelül reménykedve hogy nem fajul Tseric-é ez a beszélgetés :P

• LUL 1

Have you ever heard the story of Tseric The Wise?  I thought not. It’s not a story Activision-Blizzard would tell you. It’s a Vanilla WoW legend. Tseric was a Community Manager of the World of Warcraft forums, so powerful and so wise he could use reason to influence the toxic forum kids to create positivity… He had such a knowledge of human nature that he could even keep the ones he cared about from losing their tempers. The Community Manager position is a pathway to many abilities some consider to be unnatural. He became so powerful… the only thing he was afraid of was losing his power, which eventually, of course, he did. Unfortunately, he taught his players everything he knew, then his community flame baited him. Ironic. He could save others from enraging, but not himself.

• Feels Bad Man 1

My Grandfather smoked his whole life. I was about 10 years old when my mother said to him, 'If you ever want to see your grandchildren graduate, you have to stop immediately.'. Tears welled up in his eyes when he realized what exactly was at stake. He gave it up immediately. Three years later he died of lung cancer. It was really sad and destroyed me. My mother said to me- 'Don't ever smoke. Please don't put your family through what your Grandfather put us through." I agreed. At 28, I have never touched a cigarette. I must say, I feel a very slight sense of regret for never having done it, because your post gave me cancer anyway.

• Angry 1

Én általános iskola 6. osztályában(90-es évek eleje nagyon más világ volt) bagóztam néhány hétig, de nem fogott meg. Azóta is röhögök a porzó tüdejű hülyéken.

• Hide the pain 1
  • Picard Facepalm 1
  • Feels Bad Man 1

9 órája, Aithne írta:

Have you ever heard the story of Tseric The Wise?  I thought not. It’s not a story Activision-Blizzard would tell you. It’s a Vanilla WoW legend. Tseric was a Community Manager of the World of Warcraft forums, so powerful and so wise he could use reason to influence the toxic forum kids to create positivity… He had such a knowledge of human nature that he could even keep the ones he cared about from losing their tempers. The Community Manager position is a pathway to many abilities some consider to be unnatural. He became so powerful… the only thing he was afraid of was losing his power, which eventually, of course, he did. Unfortunately, he taught his players everything he knew, then his community flame baited him. Ironic. He could save others from enraging, but not himself.

A pozíció okozza, a private szerveres modoknál a Gollam szokott eluralkodni a fejükön, miközben próbálnak komolynak látszani. De így is előtör újra és újra, amíg ki nem törik a saját nyakukat. ;)

Edit:

Láttam és meg is tapasztaltam első kézből, ezért is nem vágyom ilyen kétes dicsőségre.

Edited by Phalanx
  • LUL 1

Spoiler

Engem már meg sem lep hogy Phalanx nem ismeri a copypastát

• Love 3
  • Woah 1

Nem húzná ki a hely egy évig, ha az általam hagyott űrt,  lojális, de alapvetően balf*sz egyének próbálnák kitölteni, akiknek csak azon jár az esze, hogy megvédjék lojalitásuk tárgyát és magukat, attól függetlenül. milyen hatása van a helyre. Akkor még nem beszéltünk azok felpörgéséről akik csak a balhé miatt járnak ide...

Spoiler

Többször is teszteltem már mi lesz itt, ha egy időre inaktívvá válok ;)

• Picard Facepalm 1
  • PogChamp 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...