Jump to content

Talán solo aréna másképp?

Brahä
 Share

Szeretnéd, hogy átgondolásra kerüljön a jelenlegi solo que?  

11 members have voted

1. 1. 1v1 aréna?

• Mehet, a jelenleginél csak jobb lehet...
    • Nem

Recommended Posts

Sziasztok!

Felmerült egy kérdés társaság szinten, így indítok egy igényfelmérést szavazás formájában, abból kifolyólag, hogy a jelenlegi solo aréna opciót felválthatná az 1v1 aréna.

Lássuk be a jelenlegi solo aréna teljesen kuka sajnos, mert nem játszák az eberek... Bár akkor is játszhatatlan volt amikor volt que, mert dps karival que-ba voltal 10-15 percet mire ahhoz az 1-1 healerhez bekerültél aki játszott. Semmi garancia nincs rá, hogy ezt többen játszanák, de akinek van kedve alapból solozni annak nem teljesen esélytelen, hogy össze-össze hívja valakivel.

Szerintem simán beleférne ez az újragondolás / átalakítás, mert a jelenleginél csakis jobb lehet. Persze alig várom, hogy leugassanak azok az emberek kik közelében sincsenek a jelenlegi aréna season-nnek nevezett vicchez. Ebben a kérdésben a "Blizzlike" hű nyáladzó csatlósai kíméljenek meg (mert látni, hogy a többi topic kapcsán mi megy... kekw), hiszen bent van az opció csak kicsit alakítani kéne.

(Legyél olyan kedves, hogy csak akkor írsz ehhez a topichoz, ha érdemileg hozzá tudsz szólni, senki nem kíváncsi a 2-3 oldalon tartó állatsághoz.)

Köszi szépen,

Hubi

Nem mondanék nemet a dologra, de felvetnék  egy gyakorlati problémakört vele  kapcsolatban amit célszerű lenne átgondolni előtte.

- 1v1 az végképp balance-olhatatlan, kialakulnak verhetetlen karakterek, amik elbizonytalanítanak másokat a jelentkezésről -> egy idő után alig lesz jelentkező

- egy healer vs healer  összecsapásba jobb bele sem gondolni

18 órája, Phalanx írta:

Nem mondanék nemet a dologra, de felvetnék  egy gyakorlati problémakört vele  kapcsolatban amit célszerű lenne átgondolni előtte.

- 1v1 az végképp balance-olhatatlan, kialakulnak verhetetlen karakterek, amik elbizonytalanítanak másokat a jelentkezésről -> egy idő után alig lesz jelentkező

- egy healer vs healer  összecsapásba jobb bele sem gondolni

Healerrel meg tankal alapból nem lehet joinolni úgy lett megcsinálva wotlkn. 

Szerintem a nagyobb probléma az hogy nincs player akiknek be lehetne rakni, a múltkori wodos posztom után rám írtak hogy mi lett annak a sorsa de mondtam hogy nem jött be és csak annyi választ kaptam "aha, hát akkor megyünk retailre".
Ennyire halott még nem volt a pvp hogy 2400 felett szó szerint 10 pontozni kelljen (és feljebb 1 pontozni), ezzel kellene kezdeni valamit és aztán lehetne nyomatni az 1v1 arénát szerintem. 

• Feels Bad Man 1

Mondjuk ezt a nincs elég ember pvp-re dolgot mindig is érdekesnek tartottam az elmúlt 1-2  évben. Mivel a 15+ éves  private szerver tapasztalatom alapján még mindig biztos vagyok benne,  hogy a pvp-sek a legigénytelenebb játékostípusok, akik még egy alig működő szerveren is képesek elég szórakozást találni, még ha többiek nem is feltétlenül örülnek a módjának.

A jogos felháborodásuk legfeljebb a balance problémák(örök gond) miatt lehet  minden más adott szerver oldalról. Gyanítom ott lehet a gond, hogy ellustultak és csak farmolni akarnak a pve-sek módjára, miközben foggal körömmel védeni a próbálják az előnyüket(az utolsó season gear nehogy már  honorért legyen). pedig megnyílhatna a pvp magasabb szintje egy casualabb réteg felé. Az pedig, hogy az újakból préda vagy ragadozó lesz mindegy, a lényeg, hogy minél többen mozogjanak egy kicsit.

Sosem gondoltál még arra a 15 év alatt, hogy kipróbálod itt a pvp-t?

• PogChamp 1

Bc alatt elég aktívan toltam, még a wotlk-ba is belecsúszott a dolog.(jó öreg Revolos évek). Arénában rugóztam, holypala vagy resto shaman healelt.  Akkor még nem is beszéltem számtalan guildes és random bg-ről(fáj is szívem, hogy a Blizzard bc óta nem tudott egy normális új bg-t tervezni), leszervezett csatákról és a "spontán" (valakibe belekötött valaki a később csatlakozókat meg már nem  érdekelte hogyan is kezdődött)kialakuló akár megyéken át folytatódó cívódásokról.

Az első években  igazi vérben forgó szemű típus voltam, aki a szándékos buggolást( fekete bárány is voltam miatta a társaságban) leszámítva benne volt  az  ilyen mókákban, de később lehiggadtam. manapság legfeljebb egy könnyű szórakozásként a gondolok a pvp, annyit nem ér, hogy megint vérbe forduljon a szemem miatta.

Azért bc/wotlk és mop pvp között elég nagy különbség van. Összehasonlíthatatlan lett a 2

• Like 1

Jah, a jelenlegi karakterek elég kétgombosnak tűnnek a régiekhez képest, tehát technikailag egyszerűbb a játék. A gond a hozzáállással van, nem az  örömet keresik benne az emberek csak farmolni próbálnak mint már említettem...

• Dislike 1
  • The fuck is this 2

1 perce, Phalanx írta:

Jah, a jelenlegi karakterek elég kétgombosnak tűnnek a régiekhez képest, tehát technikailag egyszerűbb a játék. A gond a hozzáállással van, nem az  örömet keresik benne az emberek csak farmolni próbálnak mint már említettem...

Ha nem pvpztél még akkor hogy akarod azt mondani hogy két gombos? xd
De amúgy a setupok nagyon sokat változtak azóta, én arra gondoltam, mindent classt meg lehet tanulni 1 hét alatt bcn is meg itt is.

• Like 1

Mai napig aktív játékos vagyok mop--on minden kaszttal(igaz nem minden  spec-en)   így "nagyjából" látom a működést. Talán az egyedül nehezítés azóta,  hogy régen jó működtek a macro-k, manapság meg az elég  random gcd miatt akadnak kellemetlenségek.

15 perce, Phalanx írta:

Mai napig aktív játékos vagyok mop--on minden kaszttal(igaz nem minden  spec-en)   így "nagyjából" látom a működést. Talán az egyedül nehezítés azóta,  hogy régen jó működtek a macro-k, manapság meg az elég  random gcd miatt akadnak kellemetlenségek.

Ugye tudod hogy az aréna nem abból áll hogy jól nyomod a rotád? xd

Persze, de a technikai részről beszélgettünk, nem a  "skill" a téma, amit itt újonnan felhoztál. Arról lehetne több száz oldalt vitázni, de azzal legfeljebb mások járnának jól, mivel tudnák hogyan lehet megfogni, ha legközelebb összefutnak veled ingame.

edit:

A trükkjeimet inkább megtartanám magamnak  :D

Edited by Phalanx

19 perce, Phalanx írta:

Persze, de a technikai részről beszélgettünk, nem a  "skill" a téma, amit itt újonnan felhoztál. Arról lehetne több száz oldalt vitázni, de azzal legfeljebb mások járnának jól, mivel tudnák hogyan lehet megfogni, ha legközelebb összefutnak veled ingame.

edit:

A trükkjeimet inkább megtartanám magamnak  :D

Nem, a pvpről beszéltünk amihhez alapból hozzá tartozik a te általad nevezett "technikai" rész és a "skill" rész is.
Nem trükközök, aki jobb akar lenni pvpbe queoljon arénára minnél többet és idővel jobb lesz. 

1v1 ez elképzelem ahogy bemegy a dps monk és kihealli magát instant egy blood dk ellen ami szintén :D okádék kiegen, okádék kasztokkal 1v1 aréna sztem fölösleges, még a duelt se nagyon tolja senki. Egyrészt szarnak a PvP re másrészt ahogy írtam 1-3 gombos kasztok nevetséges dmg vel ráadásul ami a szeron van...11x kapok egymás után criteket lockrol 60-70k mage szintén shami szintúgy, heal monk több dps T tol lassan mint egy retri pala....röhej az egész szerver. És itt akartok még valamit csinálni. Az értemsebbek már rég itt hagyták ezt a szemét dombot.

Edited by Bigax
.

Csak csendben jegyezném meg, hogy a Wod és Tauri népessége stagnál, az Evermoon-nak meg enyhén csökken. Valószínűleg nagyrészt  csak a magukat értelmesebbnek gondoló nagy arcok léptek, de elég zajosan.

Pár év alatt szépen csendben pár ezer ember elpárolgott azért :D

• Kappa 1

2 órája, Bigax írta:

1v1 ez elképzelem ahogy bemegy a dps monk és kihealli magát instant egy blood dk ellen ami szintén :D okádék kiegen, okádék kasztokkal 1v1 aréna sztem fölösleges, még a duelt se nagyon tolja senki. Egyrészt szarnak a PvP re másrészt ahogy írtam 1-3 gombos kasztok nevetséges dmg vel ráadásul ami a szeron van...11x kapok egymás után criteket lockrol 60-70k mage szintén shami szintúgy, heal monk több dps T tol lassan mint egy retri pala....röhej az egész szerver. És itt akartok még valamit csinálni. Az értemsebbek már rég itt hagyták ezt a szemét dombot.

Neked is valószínűleg sok az exped ha ilyen hülyeségeket írkálsz, egyik class se úgy működik ahogy te azt elképzeled, és a blood dk tank azzal meg nem is lehetne joinolni.

15 perce, Ay-wod írta:

Neked is valószínűleg sok az exped ha ilyen hülyeségeket írkálsz, egyik class se úgy működik ahogy te azt elképzeled, és a blood dk tank azzal meg nem is lehetne joinolni.

Van már egy pár ezer aréna mecsem a szerón 14 év alatt :D Lk N is volt bent healer nem tudom hogy de írták múltkor valamelyik topicban. Megoldják :D nem tudom mi a hülyeség ezen. Healer monk annyi dps T tolt mint az arms warri társam 2k+ raten voltunk, a retri pala több healt tolt arénán a végére mint amennyit én ( over heal ) folyomat toltam a társamra...sorolhatnám még estig milyen finomságok vannak a szerón :D

Edited by Bigax
.

Hahahahahahhahah. Van 26ezer arenameccsem taurin meg 1437 ratingen voltam bc-ben, de egyszerűen nem lehet tovább jutni, olyan nehéz retripala ellen játszani... Pedig én mindig frissítem rajta a dotokat, de valahogy kihíleliiiiiii. Mopon meg bementem, volt ellenem egy panda, és nem tudtam koncentrálni tovább (fúj pandák!!! 4!), nem értem, miért kellett így elrontani a játékot. Blood dk-ról ne is beszéljünk. Folyamat állok egyhelyben, így maximalizálom ellene a dps-em, de egyszerűen nem tudom megölni, nem tudom mi lehet a baj, de elég ebből a szar kiegből, LEGION WHEN?! 

Szóljatok, ha valamit kihagytam!

• Like 1

Pandaren van a Legion-ben is, így nem árt ha  hozzászoksz a gondolathoz.  ;)

• 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 6 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...