Jump to content

Legion kibeszélő

Milan
 Share

Recommended Posts

Nagyon jó nézni, amikor okosnak tűnő emberek megjósólják alaptalanul a közelgő halált :)

Amíg twitchen a legnépszerűbb játékokat is csak 5-7x annyian nézik, mint a WoW-ot, addig nem igen van veszélyben, mert az emberek szokásai nagyjából azonosak, azaz ha a WoW játékosok 1%-a néz WoW-ot, akkor kb a LoL játékosoknál is közel 1% az arány. Így LoL-ban az egy főre jutó havi 2-3 euró, évi 20-30 euró lenne, amiben biztos lehetsz hogy nincs meg átlagosan mindenkire, ennyit minden játékosnak kellene költeni, hogy csak a havidíjas fix bevételekket elérjék, és mellette még ott van a shop a WoW-ban is. És a magasabb játékos szám mellett több szervert is kell fentartani az alacsonyabb bevételből, pusztán ezek alapján még a LoL-nak is nagyobb esélye van kihalni mint a WoW-nak jelenleg.

Posted (edited)

Félreértések elkerülése végett, nem akarok blizzard white knight-nak tűnni, lehet, hogy pár embernek úgy jött le, amit írtam, csak szimplán nem szeretem, mikor bemondják, hogy "szar a játék", viszont azt nem tudják megmondani, hogy mik az aktuális problémák a játékmenettel. A kedvencem, hogy a legtöbb ilyen megmondóember mindig pont az, aki 28 éve törtszerveren játszik, és mindig utálja a következő kiegeket, pedig sosem próbálta őket. Nem Phalanx, ne vedd magadra, nem csak rád gondolok (legfőképpen discordos arcokra). Elég visszagondolnom tauri Cataclysm-re, ismerek jópár olyan embert, aki minden utána következő dolgot szidott, mintha az élete múlna rajta, most meg keresztbesz*pná magát Legion-ért.

Edited by Milan
  • Like 1

33 perce, Milan írta:

Én nem azt állítom, hogy jó, sőt bőven vannak hibái. Engem csak az triggerel, hogy folyamat látom, hogy mekkora szar, viszont a valódi problémákat sosem látom mellé leírva. Legyen ez conduit energy, covenantok performansza közti százalékos különbség, torghast, maw dailyk, pvp gear befolyása pve contentben, pvp, stb. Valószínűleg a pozitívumokkal kapcsolatban kicsit elfogult vagyok, mert ha pl. a sztoriban régen kedvelt karaktereket látok, az kb. nekem egyből jót jelent. A negatívumokhoz kapcsolódóan még annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy torghast az heti 30perc, bár szerintem senki nem tolja már azokon kívül, aki az összes contentben a legmagasabb szinten szeretne érvényesülni, a maw daily questeket semmi értelme megcsinálni, mert csak a weeklykből megvan minden gemed már egy jóideje, ezek a weeklyk nagyjából 15percet vesznek igénybe természetesen hetente. Szerintem a class mechanikák tök jók, nyilván nem olyan jók mint mondjuk MoP-ban, de azért semmiképpen nem nevezhető rossznak. imádom, hogy nincs napi x óra chore, amit meg kell csinálni, mert ha nem farmolok valamit, akkor hátrányba kerülök, jó, hogy van pvp vendor, bár valamennyi finomítás férne rá, de legalább egy lépés a jó irány felé. A dungeon-ök egész jók, nekem jobban tetszenek mint a BfA-sok, bár ez valószínüleg csak a KR és TD flashbackeknek köszönhető, illetve annak, hogy BfA-ban komolyabban vettem a mitikpluszt, lehet, hogy kicsit kiégtem tőle 8.3-ban. A raid nekem nagyon bejön, tetszik a stílus, a hangulat, a fightok is jók SLG-t leszámítva. Mint említettem, alapból probléma, hogy néhány specnél nincs jól megalkotott covenant balance, viszont legalább covenantot váltani és szintrehozni az újat nem sok idő, kb. 2-3 nap. Azoknak, akik szeretnek world contentet csinálni (sosem vonzott az ilyesmi), van mit csinálniuk, viszont nem mindenkinek kötelező. Sokszor hallottam, hogy az ingame shop valamiért (?) problémát jelent sokaknak, de nem értem igazából. Lehet, hogy rosszul tudom, de semmi olyasmi nincs a shopban, ami nem csakis kizárólag cosmetic értéket rak a karakteredhez, amíg nem p2w a játék, ez a része teljesen hidegen hagy. Lehet, hogy kihagytam dolgokat, nem igazán voltak összeszedve a fejemben a gondolatok, szóval csak leírtam, ami éppen eszembe jutott, majd ha valaki jobban látja/észreveszi, hogy kihagytam valami - szerinte - fontos dolgot, úgyis szól vagy leírja.

Edit1: Ja igen, azt még leírnám, hogy így 9.0 végére tényleg nem sok mindent lehet/érdemes csinálni, viszont mindnyájan tudjuk, hogy milyen körülmények között készült ez a patch, szóval szerintem ez elnézhető. A legjobb, hogy valszeg a kiegnek láttuk kb. az 1/3-át, de már most sokan tudják, hogy "szar"'. Ehhez hozzákapcsolnám még BfA utolsó patchét, ha 8.3 legelejétől lett volna corruption vendor, és nem rotálódtak volna a megvehető corruption-ök hétről hétre, szerintem BfA vége is elég jó lett volna, igazából csak azért nem tudok róla megalapozott véleményt mondani, mert túl későn kezdtem el 8.3-at ahhoz, hogy valamit és érjek a végére.

Most kb. pont az ellen oldalt írtad le, én azt várnám, hogy mitől jó, te azt, hogy mitől rossz:D Mondjuk a story része ha ennyire bejön, áldásom rá, nem mondom, hogy engem sosem izgatott, de az nálam csak a körítés része. Lehet, hogy kukacoskodó vagyok, vagy örök elégedetlen, vagy csak irreálisak az elvárásaim egy 15 éves játék felé, de ha Mawba nem is kell lemenned (nem muszáj), Thorgast meg 30 perc egy héten, akkor valójában mit is újítottak BFAhoz képest? Mert, hogy ezek voltak a gigantikus featureök amikkel beharangozták a kiegetO.o Ja meg a conduitok, de az nagyjából az artifact/azerite/corruption rendszer mostani megfelelője nem? Nem ugyanaz, de abba a kategóriába esik (az aktuális "most ez ilyen olyan szupererőket kapsz, aztán következő kiegben se híre se hamva"). Mi az, amivel ténylegesen halad előre a játék és nem csak időszakosan adódik hozzá, hogy 2 éve múlva felszívódjon (itt a hagyományos értelemben vett tényleges, új featureökre gondolok):S

Edited by Kazó

Posted (edited)
11 perce, Kazó írta:

Most kb. pont az ellen oldalt írtad le, én azt várnám, hogy mitől jó, te azt, hogy mitől rossz:D Mondjuk a story része ha ennyire bejön, áldásom rá, nem mondom, hogy engem sosem izgatott, de az nálam csak a körítés része. Lehet, hogy kukacoskodó vagyok, vagy örök elégedetlen, vagy csak irreálisak az elvárásaim egy 15 éves játék felé, de ha Mawba nem is kell lemenned (nem muszáj), Thorgast meg 30 perc egy héten, akkor valójában mit is újítottak BFAhoz képest? Mert, hogy ezek voltak a gigantikus featureök amikkel beharangozták a kiegetO.o Ja meg a conduitok, de az nagyjából az artifact/azerite/corruption rendszer mostani megfelelője nem? Nem ugyanaz, de abba a kategóriába esik (az aktuális "most ez ilyen olyan szupererőket kapsz, aztán következő kiegben se híre se hamva"). Mi az, amivel ténylegesen halad előre a játék és nem csak időszakosan adódik hozzá, hogy 2 éve múlva felszívódjon (itt a hagyományos értelemben vett tényleges, új featureökre gondolok):S

Csak a necrolord rogue covenant ability miatt éri meg megvenni.

Viccet félretéve, mint ahogy az előbb is leírtam, nem mondtam, hogy jó, azt sem, hogy megéri megvenni, az újítások tulajdonképpen a régi rendszerek átnevezése, viszont valamiért nekem fun. Egyébként valószínű, hogy tényleg csak elfogult vagyok a kieggel kapcsolatban, hiszen ha haverokkal együtt játszol, sokkal kevésbé érdekel, hogy milyen is a játék.

Nem feltétlenül a rosszat akartam leírni, inkább azt, hogy az a rossz nem is annyira rossz, mint amennyire sokan beharangozzák.

Edited by Milan
  • Putin Approves 1

Igen, a közös játék szinteket emel bármilyen minőségű játékon, ez tény.

39 perce, Milan írta:

Eme logika alapján, ha van egy jól működő játékom, nem teszek be ingame shopot, mert nem kell a több pénz? Értem mire gondolsz a mentalitásbeli probléma alatt, de a két dolog nem feltétlenül üti ki egymást. Attól, hogy van egy normális játékod, nyugodtan tehetsz bele shopot jelentéktelen termékekkel, tudván, hogy úgyis lesz, aki megveszi, ezzel mégtöbb pénzt keresve. Fontos nem elfelejteni, hogy ez nem elhanyagolható marketingfogás, pénzkeresési lehetőség. Ha hasonló helyzetben lennél akár te, akár én vagy akárki erről a fórumról, szerintem mindenki a több pénzt választaná.

Hibás a logikád, mert csak a vagy-vagy helyzetet engedi, kizárva az és lehetőségét.  Ha jó a játék, akkor legfeljebb egy mosoly erélyéig fogja foglalkoztatni a többséget,  ha valaki pénz áldoz arra. hogy egy rózsaszín nagyfülű elefánt hátán szárnyalhasson a fellegekben....

Posted (edited)
13 perce, Phalanx írta:

Hibás a logikád, mert csak a vagy-vagy helyzetet engedi, kizárva az és lehetőségét.  Ha jó a játék, akkor legfeljebb egy mosoly erélyéig fogja foglalkoztatni a többséget,  ha valaki pénz áldoz arra. hogy egy rózsaszín nagyfülű elefánt hátán szárnyalhasson a fellegekben....

Engem ez pont egy mosoly erejéig foglalkoztat, sőt az ismerőseim nagyrészét is. Én is olvasok mérges kommenteket az interneten, de még szerintem senki nem hozta fel nekem, hogy frusztrálja az ingame shop, senkit nem érdekel. Elhiszem, hogy téged - és a barátidat ( :) ) -  nagyon zavar a megvehető repülő egér, sajnálom. 

Edited by Milan

Volt még pár millió játékos akiknek kevés lehetett önmagában az ilyen  mosoly lehetőség,  hogy  továbbra is befizessék a havidíjat   :|

Edited by Phalanx

Van még pármillió, akiknek elég az ilyen mosolylehetőség. 

9 perce, Milan írta:

Van még pármillió, akiknek elég az ilyen mosolylehetőség. 

Ne etesd a trollt.

Ott rontottad el, hogy válaszoltál. Csak ignorálni kell.

@Milan

Annyi követője a QAnon -nak is lehet. a lapos föld hívőkről nem is beszélve...

@Heather

Akkor olyan lenne a fórum mint a köztévé, de itt kezelhető a dolog.

• Picard Facepalm 1

Az gáz hogy több élet van a fórumon mint maga a szerón Tauri, a WoD és főleg a Crystalsong on egyben? :D Jah ez nem az az off topic sry :D

11 perce, Heather írta:

Ne etesd a trollt.

Ott rontottad el, hogy válaszoltál. Csak ignorálni kell.

Ő is mindig ráugrik, ne csak nekem legyen fun. :D

• Woah 1

Amúgy dátumot mikor kapunk a Legion nyitásról? Lassan már ideje lenne.

• LUL 2
  • Picard Facepalm 1
  • Kappa 4
  • Feels Bad Man 1

2019 februárban volt h " legion ptrt is jövő hónap elejére tervezem" vagy ilyesmi. Gondolom azóta már jól ki lett tesztelve minden.

• Like 1
  • Feels Bad Man 1
  • Feels 1

Nekem úgy tűnik, mintha az elmúlt 2 hétben többet haladtak volna vele mint az elmúlt 2 évben. Már érezhetik  a nyomást...

• Love 1
  • LUL 2
  • Kappa 1
  • Roll Safe 1

Kedves TT!

Így, hogy Crystalsongnak befellegzett, hogyan alakul most a szerver sorsa? :) Végig megy a kieg annak a 40-50 playernek vagy nekiszaladtok mostmár tényleg legionnak? Felőlem draenor is jöhet, bánja a kánya

• Like 6
  • LUL 1
  • Picard Facepalm 1
  • Kappa 1
  • Tell Me More 1
  • Feels 1
  • PogChamp 1

A teóriám szerint azért nem foglalkoztak a wod realm kérdéssel mert csekély volt a játékosok száma az adott realmen. Na most hogy arányaiban annyian lettünk wodon, mint a main wotlk realmen akkor már megéri megmenteni a wodot? Elnézést a téma eltereléséért de kétségbeesett wodos létemre minden adandó alkalmat megragadok hogy a wodról legyen szó. Kappa (btw tudom hogy eredetileg nagy érdekeltséget váltott ki a wotlk, főleg a nosztalgiát kereső emberek számára és ők sem úgy számoltak hogy ennyire megfogyatkoznak majd az emberek ulduarra, ami nem mellesleg az egyik legjobb tier vélmeményem szerint.)

A wodot nem megmenteni kell, hanem a már évek óta könyörgött változtatásokat eszközölni. A wod köszöni jól van, csak az általános playerszám csökkenésből az is megkapja a saját részét. Legfőképpen az instant 90-re gondoltam az előbbivel, de hogy miért nem vezetik be, az már-már üzleti titok.

Ekkor: 2021. 05. 18. ekkor: 10:50, Phalanx írta:

Nekem úgy tűnik, mintha az elmúlt 2 hétben többet haladtak volna vele mint az elmúlt 2 évben. Már érezhetik  a nyomást...

Ezt miből gondolod?

A weboldalon ahol a többi stream is van.

Edit:

Igaz is,  ha kint lenne mind két twitch link akkor a régi adásokat is lehetne nézegetni, nem csak a live-ot.

pl:  https://www.twitch.tv/higi84

Edited by Phalanx
  • Like 2

3 órája, Phalanx írta:

A weboldalon ahol a többi stream is van.

Edit:

Igaz is,  ha kint lenne mind két twitch link akkor a régi adásokat is lehetne nézegetni, nem csak a live-ot.

pl:  https://www.twitch.tv/higi84

Köszönöm! Látom nyomják rendesen :D Nyáron már akkor csak kijön. Remélem...

• Kappa 1
  • Confused Nick Young 1

A jelek alapján a belső teszt  megy, talán 1-2 hónap és ptr is lesz majd.

• LUL 1
  • Picard Facepalm 1
  • Pusheen Blush 1
  • PogChamp 1

Ekkor: 2021. 05. 23. ekkor: 15:57, Phalanx írta:

A jelek alapján a belső teszt  megy, talán 1-2 hónap és ptr is lesz majd.

Jaaa hogy még nyílt ptr sincs? Basszus én azt hittem az már megy. Hogy lehet egy szerver ennyire elmaradva? 

• LUL 1

Ez van ha a csókos visszamaradottakra hallgatnak évekig. Tiszta mázli, hogy a közelmúltban történt valami ami miatt látványosan belehúztak és folyamatosan gyorsulnak.

Tudni nem tudom mi lehetett az, de ilyen éles váltáshoz elég nagy ijedség kellett. (Ha valaki esetleg tudja mi volt megsúghatná, elraknék belőle egy kicsit későbbre is )

Bár ha neked nem tűnt fel belőle semmi, akkor nem is játszhatsz itt,  így igazából nem is  érint a dolog....

1 órája, Phalanx írta:

Ez van ha a csókos visszamaradottakra hallgatnak évekig. Tiszta mázli, hogy a közelmúltban történt valami ami miatt látványosan belehúztak és folyamatosan gyorsulnak.

Tudni nem tudom mi lehetett az, de ilyen éles váltáshoz elég nagy ijedség kellett. (Ha valaki esetleg tudja mi volt megsúghatná, elraknék belőle egy kicsit későbbre is )

Bár ha neked nem tűnt fel belőle semmi, akkor nem is játszhatsz itt,  így igazából nem is  érint a dolog....

Ja én nem itt játszok. Rühellem a MoP-ot. De Legionre visszajönnénk a haverokkal. Eredetin toljuk de ez a Shadowlands egy ocsmány nagy grind, úgy elkúrta a blizzard ahogy csak lehetett.

9 órája, Phalanx írta:

Nem lehet hogy a megcsappant player számok tehetnek a fejlesztés sebességének a változásáról? Vagy csak túl sokat látunk bele.

18 perce, Ay-wod írta:

A shadowlands a nagy grind? Bfa-val toltad? 

"egyhülyeség"

4 perce, Zaarkath írta:

Nem lehet hogy a megcsappant player számok tehetnek a fejlesztés sebességének a változásáról? Vagy csak túl sokat látunk bele.

Ha nem csal az oldal a számokkal, akkor minimum 3-4 hónapja ennyi. Szóval valami még hiányzik a teljes képhez...

1 hour ago, Phalanx said:

"egyhülyeség"

Ha nem csal az oldal a számokkal, akkor minimum 3-4 hónapja ennyi. Szóval valami még hiányzik a teljes képhez...

Talán a Blizz classik kiegjei? lehet félnek hogy utól érnek itt minket

• LUL 1

Én attól nem félnék, eredetin lehet számolni 2 évet egy kiegre ,ami rengeteg idő. Már ha a Blizz kihúzza addig, mert ők is kerülhetnek olyan csapdába, ahol a 10 utolsó játékos 10 különböző kiegen  akar játszani.

Ennél még az is valószínűbb, hogy assné miatt van. Éveken át próbált kialakítani magáról egy olyan képet ahol ő a megkerülhetetlen support. Viszont amikor kezdték elhinni az emberek már túl terhessé vált számára és feladta. Mivel már a fejlesztőknek több levegő jut mint ami a túléléshez szükséges, teljesen magukhoz tértek és elkezdtek  dolgozni...

Mielőtt durva összeesküvés elméletek mennek:

Már év elején le lett tisztázva, hogy én  február vége felé nekiállok legionnek (neki is álltam),  majd május környékén szépen elkezdenek csatlakozni a többiek.

Semmi más nem áll a háttérben.

• Like 2

48 perce, Chris írta:

Már év elején le lett tisztázva, hogy én  február vége felé nekiállok legionnek (neki is álltam),  majd május környékén szépen elkezdenek csatlakozni a többiek.

Perszeperszeperszepersze

• Like 3

Lehet nem írok többször ide, mert megöltem a partyt :(

• Feels Bad Man 2

Csak az anti-legion tardok fagytak le, mindenki más várja az híreket amikről beszélgethetünk, azok megy nyomkodhatják az emoteokat...

• Picard Facepalm 1

13 órája, Ay-wod írta:

A shadowlands a nagy grind? Bfa-val toltad? 

Vagy éppen a kedvelt Legionnal. :D 

21 órája, Waycrest írta:

Ja én nem itt játszok. Rühellem a MoP-ot. De Legionre visszajönnénk a haverokkal. Eredetin toljuk de ez a Shadowlands egy ocsmány nagy grind, úgy elkúrta a blizzard ahogy csak lehetett.

Elég nagy porbléma lehet nálad ha a SL egy grind, mert éppenhogy SL-ben nem kell igazán gyűjtögetni semmit.

Edited by Darkpepp

3 hours ago, Phalanx said:

Mi újság  a wotlk-n?  :D

Kemény 17 ember afkol valahol

• LUL 3
  • Putin Approves 1

Ekkor: 2021. 05. 25. ekkor: 10:51, Chris írta:

Akkor az utóbbi 15 év Tauris tapasztalattal élve, tippelve még 2-3 év és kapunk Legiont ugye? 

Edited by Bigax
.
  • Roll Safe 1

1 perce, Bigax írta:

Edited by Bigax

Minek legion, ha van classic BC, cigipénzt meg a 1 pénteki bebaszós lóvét félre kell rakni és tolhatja is minden sirankozo, aki azt mondja drága 

• Like 1
  • Love 1

18 perce, Slayers írta:

Minek legion, ha van classic BC, cigipénzt meg a 1 pénteki bebaszós lóvét félre kell rakni és tolhatja is minden sirankozo, aki azt mondja drága 

Ez igaz. Aki még komolyan akar normálisan wowozni az nem fogja azt a kis pénzt sajnálni. Nagyobb barommságokra elmegy. De mondjuk a Tauris gyerekek akinek még nincs keresete, vagy csak mint én aki már szarik a wowra mert 2 hetente 1 óra is elég belőle. Na ők vannak még a tört szerókon. Meg az olyanok akiknek minden mindegy mint itt, 5 évig bent egy kieg 57. Alt karit is ki kell gearelni mert én vagyok a jampi az 500 fős realmen...másik topicban is le írtam már, azért nem is kapkod a TT a fejlesztéssel mert minek. Elvan mindenki mint a befőtt. Jah csak hogy elkezdett csökkenni a player szám, ugye hogy már fejlesztik is...

• Thanks 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 4 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...