Jump to content

Legion kibeszélő

Milan
 Share

Recommended Posts

5 órája, Zaarkath írta:

A szarkazmus nem jó barátod úgy látom. Bár adhattam volna szarkazmusra utaló jelet. My bad. Irónia az ország neve, ahol az irónok laknak.

Irónia az Vasember országa, mindenki tudja. :(

• LUL 1

On 4/10/2021 at 8:59 PM, Milan said:

Mi a baj a monkokkal? Szerintem egész egyedi és fun class, egyáltalán nem sloppy stb.

Nekem az hogy olyan hangokat adnak ki az abilityk mintha egy vizes rongyot pofoznák vagy egy poros pokrócot ráznák ki/csapkodnák egy porolóval, vagy egy légy után hadonásznák a levegõben egy légycsapóval.

Nem tudom, én jó pár éve hang nélkül wowozom, mivel teljesen mindegy milyen az effekt, egy bizonyos sűrűség mellett már zavarónak tartom.

A classic wowról egész pontosan lehet tudni mennyien tolják, melyik szerveren milyen százalékban van ally-horda stb, és az alapján március 29 - április 4 között 239375 aktív játékosa volt a wow classicknak (US+EU+RU). Tehát az hogy többen classicoznak mint retaileznek elég nagy mellélövés, nem tudom már ki írta itt, de látható, hogy komoly fenyegetés egy alacsony populációs tört szervernek, hogy elszipkázza a játékosokat (és pontosan ezért indult újra a wow classic ág, hogy nekik menjen a bevétel a játékért, amit ők fejlesztettek).

Pont azért mivel eddig fentmaradt még van benne jópár kieg, nem fog 2 év alatt kihalni, mert mostmár gyakorlatilag nem ugyanazok lesznek a vásárlóik akik egyszer elpártoltak tőlük, hanem azok gyerekei. Tehát lehet elvesztettek rengeteg embert, de felnőtt egy új generáció, akik potenciális játékosok lettek. Akkora játék sosem lesz már mint volt, de kihalni nagyon nehezen fog. És lehet rosszat mondani a bálna modellre, de pl sok gyereket (ami persze szintén kérdéses, hogy mennyire pozitív, ha letoljuk az átlag életkort) így tudnak játékba tartani, ők fogják elsősorban megvenni az AH-ban a bálna által betett wow tokent. Tehát az apuka akinek nincs ideje farmolni is tud játszani, meg random gyerek is, akinek nincs pénze havi előfizetést venni. És ez, hogy bevonzanak egyszerre több generációt, fogja őket fent tartani még egy ideig, ami persze többek közt nekem sem tetszik, mert a játékélményen sokat rontott, amióta elkezdét megcélozni a fiatalabb korosztályt is. Ezt a vegetációt pár millió játékossal szerintem még sokáig fent tudják tartani, mert a pár hónapot játszogatók miatt statisztikailag mindig lesz játékosa, és ők csak a játékosok számát nézik, nem azt hogy azok milyen régóta játszanak a játékkal.

A legion world questek meg szerintem jól meg lettek oldva, mivel azzal, hogy nem csak a questek, hanem a rewardok is randomizáltak lettek, minden nap más motiváció miatt csinálod a questet, egyik nap még a repu miatt, másnap az item reward lesz az elsődleges, sokkal később tudatosul benned, hogy ugyanazt csinálod minden nap.

• Like 1

De mi a faszomkor lesz már itt Legion? Hagyjuk már a mellébeszélést basszus! Pofázik itt mindenki hogy miért jó, de az igazság az hogy leszarjuk miért jó. Az érdekel hogy mikor jön már ki!!! Nem igaz hogy 4 kieggel le van maradva ez a retek szerver és ennyi idő se volt elég hogy megcsinálják... A pofám leszakad... :D Bezzeg a 200 000 éves WotLK fejlesztése az megy és kiírják hogy megnyílit Ulduar mintha az valami új dolog lenne :'D Hát szánalmas!

• Like 5
  • Feels Bad Man 1

Evermoont be kell dönteni! Káros a magyar közösségre nézve!!

10 órája, Waycrest írta:

De mi a faszomkor lesz már itt Legion? Hagyjuk már a mellébeszélést basszus! Pofázik itt mindenki hogy miért jó, de az igazság az hogy leszarjuk miért jó. Az érdekel hogy mikor jön már ki!!! Nem igaz hogy 4 kieggel le van maradva ez a retek szerver és ennyi idő se volt elég hogy megcsinálják... A pofám leszakad... :D Bezzeg a 200 000 éves WotLK fejlesztése az megy és kiírják hogy megnyílit Ulduar mintha az valami új dolog lenne :'D Hát szánalmas!

Azt is leszarjuk, mikor lesz.

• LUL 1

Ekkor: 2021. 04. 13. ekkor: 23:39, Waycrest írta:

Elvan mindenki a 30. Alt karijával, meg a 2. Semmire való aréna seasonel, van majd 30k aréna pont a karimon amire már vagy 3 hónapja fel se mentem, a seggem is kb azzal törlöm mert nincs mire költeni :D minek ide Legion még vagy 120x végig tolják Soo T és mindenki boldog...alacsony elvárású player bázisnak minek fejleszenek :D minden mindegy nekik azért tolják még itt...

Ekkor: 2021. 04. 15. ekkor: 10:13, Phalanx írta:

Most az aktív játékosokkal vagy az üzemeltetőkkel van bajod? 9_9

Ha tőlem kérded, már egyikkel se, nem igazán járok fel játszani. Az már a játékosok dolga hogy meddig akarnak még a szerón játszani. És amíg a TT nek megy a szekér így is 2-3k playernek, mi a szarnak kapkodjon a Legion fejlesztésével. Elmenne most hirtelen 2k player ...rögtön össze kapnák magukat szerintem :) Erre írtam, hogy alacsony elvárása van játékosoknak, mert el matyiznak még a városokban afk zva meg gearelik a 45. Alt karit mint a robotok. Szíve joguk tolják még vagy 3 évig a MoP ot de ilyen játékos bázisnak ráérnek fejleszteni szerintem így van vele a TT...nem fogják össze törni magukat ahogy a többi kiegnél se, ugye lk is 4 év v több is volt az...:D

Edited by Bigax
.
  • PogChamp 1

Ez a vonat már elment, mire itt lesz legion, addigra a szemfülesebbek már shadowlands szervert fognak futtatni, és mivel az is hasonlóan pozitív összképű mint a legion volt, mindenki azokon lesz, mivel az újabb, a legion meg akkor lesz a 4 éves unalmas kategória már.

• LUL 2
  • Hide the pain 1

A Legion egy jó kieg, a Shadowlands meg egy gyenge koncepció. Ahhoz képest még a Wod is jobb lehetett, mert  a feelingje meg volt, csak a tartalomból fogyott ki idő előtt.

Másban is felmerült már a gondolat, hogy a Wod és a Legion eredetileg egy kieg lett  volna?  A történetszál közös(nem különül el annyira mint az előző kiegeknél),  ráadásul azt is megmagyarázná miért olyan kevés a Wod. Meg aztán a Legion egy tökéletes befejezése lehetett volna a Wownak.

• Like 1

Mennyiszer kiosztottam már itt fórumon a Tauri Teamet és még itt vagyok. Le se tiltottak. Ami azt jelenti hogy basznak a szerverre. Halott az egész. 

• PogChamp 1

Még mozog... Komolyra fordítva a szót,  ha napi szinten  ennyire erőltetetten próbálnak győzködni arról, hogy sz*rnak  a fejemre az engem inkább fejvakarásra ösztönöz. Aki nagyon unatkozik kezdje el írogatni a halállistáját és tervezgesse mit fog művelni ha valami f*szságba torkollana a történet... ;)

• Pusheen Blush 1

1 órája, Phalanx írta:

Még mozog... Komolyra fordítva a szót,  ha napi szinten  ennyire erőltetetten próbálnak győzködni arról, hogy sz*rnak  a fejemre az engem inkább fejvakarásra ösztönöz. Aki nagyon unatkozik kezdje el írogatni a halállistáját és tervezgesse mit fog művelni ha valami f*szságba torkollana a történet... ;)

1. az arcok, akik whispelnek, hogy annyiért nem fog senki se eladni

2. a toxic arcok, akik eldüldözik az embereket

3. te amikor retailről beszélsz, miközben fingod nincs róla

1, Ez nem rémlik

2, Ebben van valami

3, Megint úgy próbálsz érvelni, hogy a másik hülye hozzá te úgy is jobban tudod? 9_9

18 hours ago, Waycrest said:

Mennyiszer kiosztottam már itt fórumon a Tauri Teamet és még itt vagyok. Le se tiltottak. Ami azt jelenti hogy basznak a szerverre. Halott az egész. 

sztem azt jelenti h leszarnak

• LUL 1
  • Roll Safe 1

Túlságosan erőltetetten,  hamarosan meg fognak törni.  No para,  assnét mindenki utálja, ideális bűnbak lesz ha vissza akarják szerezni a bizalmat...

• LUL 1
  • Picard Facepalm 1

Nem lesz itt Legion amíg ki nem fut a wotlk szerver, de legalább valami infó lenne, hogy hol tarthat a Legion ha van valakinek valami tipp írhatna.

Chris streameli ahogyan hegeszti, Higi meg teljesen köddé vált, ha még nem üldözte el assné, akkor valószínűleg dolgozgat valamin csendben. 9_9

• Like 1

Higi LK-t rakja össze wotlkhoz, gondolom belső teszt szerveren van és nem postolta a change-eket. Ha befejezte, legionözik.

Mit értesz LK alatt?  (abban a szövegkörnyezetben kicsit fura nekem)

Reméljük az a maradék 100 ember majd élvezi a contentet ICC-ben. Én két és fél évig kivételesen élveztem. :) Mellesleg a legutóbbi wotlk frissítésre csak ennyit: is this an out of season april fools joke?

• Like 1
  • Feels 2
  • PogChamp 1

Ekkor: 2021. 05. 03. ekkor: 11:01, Phalanx írta:

wtmalex gonosz ikertestvére.

Wtmalex a gonosz. Vagy van egy nála is gonoszabb ikertesója?

• Like 1
  • Pusheen Blush 2

Aggódok, szárnyra kelt egy pletyka miszerint örületünk a idén december végére elérjük a ptr lehetőségét. Ha ez igaz egyre csábítóbb a bc classic....

• LUL 2
  • Feels Bad Man 1
  • Feels 1

Addigra biztosan kimerülne a tudatmódosítókra szánt céges keret, aminek felmerülésekkor dalolva fogják bevállalni 7/48-as munkatempót. A lvl 110 nem biztos, hogy lesz idén, de egy kisebb Legion-t nem lehet olyan nagy meló összerakni...

• Picard Facepalm 1

28 perce, Serigala írta:

Aggódok, szárnyra kelt egy pletyka miszerint örületünk a idén december végére elérjük a ptr lehetőségét. Ha ez igaz egyre csábítóbb a bc classic....

BC classic most engem is vonz, tehát lehet byebye tauri

• Like 2
  • Feels Bad Man 1

5 órája, Serigala írta:

2021 vagy 2022 december?

• LUL 1
  • Picard Facepalm 1

lidzsön.png

nem en vagyok jonas emil a spartai

Edited by Ay-wod
  • Kappa 3

8 órája, Serigala írta:

Chris már említette, hogy szeretne idén PTR -t.

Amúgy meg eredetin előbb lesz új kieg mint itt legion nyugi. 

Évek mire pre-legion lesz. Rohadt sok kontent van benne és alig van kész valami. 

Ekkor: 2021. 05. 07. ekkor: 19:37, Phalanx írta:

Eredetin még egy kieg? Ugyan már....:D

egyrészt ezt már láttam tőled 2 kieggel ezelőtt, másrészt remélem tisztában vagy azzal a ténnyel, hogy 2 kieggel előre terveznek.

• Like 1

Tervezni lehet, de a Bfa és Shadowlands egyaránt pocsék lett, és  Két kiegnyi üresjárat már a függőknek is is kijózanító hatású. Ha  a tömeg lép, változik a divat és a bálnák is elszállingóznak népszerűbb szórakozás felé.  A  cég a shop centrikus üzletpolitikával a gyors pénz választotta a fenntarthatóság helyett, ha valami csoda folytán visszatérne a régi útra, akkor is nagyon nehéz lenne ennyi idő után újra bizalmat építeni.

• Picard Facepalm 1

bc classic egy vicc és még az első contentpatchben meg fog halni

• PogChamp 1

Ekkor: 2021. 05. 09. ekkor: 6:48, Phalanx írta:

Shadowlands egyaránt pocsék lett

XD!!!!!!!!!!!!

• Feels Bad Man 1

Csgo-s streamet már láttam az itteni wowosok között,  shitlandsest még nem..

Értem, szóval megnéztél 3 asmongold meg 4 bellular videót, és eldöntötted, hogy nem tetszik.

• LUL 3
  • Roll Safe 1

Én nem játszottam még vele, de vszinű nem is fogok, viszont haverok között időnként előjön a téma. Többször megkérdeztem már tőlük, hogy mitől olyan jó a SL, de érdemleges választ sosem kaptam. Ellenben ha Thorgastba kellett menni bőgtek, ha Mawban kellett questelni bőgtek... A szokásos dungeon/raid contenten kívül (ami amúgy mindig minőségi) mi az amitől annyira jó lett ez a kieg? Komolyan kérdezem, próbáltam magam többször is rávenni, hogy kipróbáljam de nem ment, igazából már a hype sem kapott el, mert nem láttam mitől lenne ez nagyobb durranás, mint BFA, ami egy rakás szar volt. Egyébként szinte egyikük sem játszik már, ez is sokat elmond nekem. Nem lehet, hogy BFA akkora fail volt, hogy olyan alacsonyra tette a lécet, hogy ez a kieg is meg tudja ugorni?:S

• Like 1
  • LUL 1

Posted (edited)
24 perce, Kazó írta:

Én nem játszottam még vele, de vszinű nem is fogok, viszont haverok között időnként előjön a téma. Többször megkérdeztem már tőlük, hogy mitől olyan jó a SL, de érdemleges választ sosem kaptam. Ellenben ha Thorgastba kellett menni bőgtek, ha Mawban kellett questelni bőgtek... A szokásos dungeon/raid contenten kívül (ami amúgy mindig minőségi) mi az amitől annyira jó lett ez a kieg? Komolyan kérdezem, próbáltam magam többször is rávenni, hogy kipróbáljam de nem ment, igazából már a hype sem kapott el, mert nem láttam mitől lenne ez nagyobb durranás, mint BFA, ami egy rakás szar volt. Egyébként szinte egyikük sem játszik már, ez is sokat elmond nekem. Nem lehet, hogy BFA akkora fail volt, hogy olyan alacsonyra tette a lécet, hogy ez a kieg is meg tudja ugorni?:S

Én nem azt állítom, hogy jó, sőt bőven vannak hibái. Engem csak az triggerel, hogy folyamat látom, hogy mekkora szar, viszont a valódi problémákat sosem látom mellé leírva. Legyen ez conduit energy, covenantok performansza közti százalékos különbség, torghast, maw dailyk, pvp gear befolyása pve contentben, pvp, stb. Valószínűleg a pozitívumokkal kapcsolatban kicsit elfogult vagyok, mert ha pl. a sztoriban régen kedvelt karaktereket látok, az kb. nekem egyből jót jelent. A negatívumokhoz kapcsolódóan még annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy torghast az heti 30perc, bár szerintem senki nem tolja már azokon kívül, aki az összes contentben a legmagasabb szinten szeretne érvényesülni, a maw daily questeket semmi értelme megcsinálni, mert csak a weeklykből megvan minden gemed már egy jóideje, ezek a weeklyk nagyjából 15percet vesznek igénybe természetesen hetente. Szerintem a class mechanikák tök jók, nyilván nem olyan jók mint mondjuk MoP-ban, de azért semmiképpen nem nevezhető rossznak. imádom, hogy nincs napi x óra chore, amit meg kell csinálni, mert ha nem farmolok valamit, akkor hátrányba kerülök, jó, hogy van pvp vendor, bár valamennyi finomítás férne rá, de legalább egy lépés a jó irány felé. A dungeon-ök egész jók, nekem jobban tetszenek mint a BfA-sok, bár ez valószínüleg csak a KR és TD flashbackeknek köszönhető, illetve annak, hogy BfA-ban komolyabban vettem a mitikpluszt, lehet, hogy kicsit kiégtem tőle 8.3-ban. A raid nekem nagyon bejön, tetszik a stílus, a hangulat, a fightok is jók SLG-t leszámítva. Mint említettem, alapból probléma, hogy néhány specnél nincs jól megalkotott covenant balance, viszont legalább covenantot váltani és szintrehozni az újat nem sok idő, kb. 2-3 nap. Azoknak, akik szeretnek world contentet csinálni (sosem vonzott az ilyesmi), van mit csinálniuk, viszont nem mindenkinek kötelező. Sokszor hallottam, hogy az ingame shop valamiért (?) problémát jelent sokaknak, de nem értem igazából. Lehet, hogy rosszul tudom, de semmi olyasmi nincs a shopban, ami nem csakis kizárólag cosmetic értéket rak a karakteredhez, amíg nem p2w a játék, ez a része teljesen hidegen hagy. Lehet, hogy kihagytam dolgokat, nem igazán voltak összeszedve a fejemben a gondolatok, szóval csak leírtam, ami éppen eszembe jutott, majd ha valaki jobban látja/észreveszi, hogy kihagytam valami - szerinte - fontos dolgot, úgyis szól vagy leírja.

Edit1: Ja igen, azt még leírnám, hogy így 9.0 végére tényleg nem sok mindent lehet/érdemes csinálni, viszont mindnyájan tudjuk, hogy milyen körülmények között készült ez a patch, szóval szerintem ez elnézhető. A legjobb, hogy valszeg a kiegnek láttuk kb. az 1/3-át, de már most sokan tudják, hogy "szar"'. Ehhez hozzákapcsolnám még BfA utolsó patchét, ha 8.3 legelejétől lett volna corruption vendor, és nem rotálódtak volna a megvehető corruption-ök hétről hétre, szerintem BfA vége is elég jó lett volna, igazából csak azért nem tudok róla megalapozott véleményt mondani, mert túl későn kezdtem el 8.3-at ahhoz, hogy valamit és érjek a végére.

Edited by Milan
  • Like 3
  • Feels 1

Az ingame shop problémája az, hogy a Blizz abból próbál élni, nem abból,  hogy minőségi terméket tesz az asztalra ami bevonzza a játékosokat. Ez mentalitás meg a legótvarabb törtszerverek hangulatát idézi, ahol éppen, hogy csak működik a játék, de minden vagány cuccot megvehetsz, amivel villoghatsz a többi játékos előtt.

2 perce, Phalanx írta:

Az ingame shop problémája az, hogy a Blizz abból próbál élni, nem abból,  hogy minőségi terméket tesz az asztalra ami bevonzza a játékosokat. Ez mentalitás meg a legótvarabb törtszerverek hangulatát idézi, ahol éppen, hogy csak működik a játék, de minden vagány cuccot megvehetsz, amivel villoghatsz a többi játékos előtt.

Eme logika alapján, ha van egy jól működő játékom, nem teszek be ingame shopot, mert nem kell a több pénz? Értem mire gondolsz a mentalitásbeli probléma alatt, de a két dolog nem feltétlenül üti ki egymást. Attól, hogy van egy normális játékod, nyugodtan tehetsz bele shopot jelentéktelen termékekkel, tudván, hogy úgyis lesz, aki megveszi, ezzel mégtöbb pénzt keresve. Fontos nem elfelejteni, hogy ez nem elhanyagolható marketingfogás, pénzkeresési lehetőség. Ha hasonló helyzetben lennél akár te, akár én vagy akárki erről a fórumról, szerintem mindenki a több pénzt választaná.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 4 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...