Jump to content

WoD migráció engedélyezése tauri-ra

Chris
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Felmerült az igény (újra és újra), hogy a wodos karaktereket migrálni lehessen taurira. ( evermoon migrációval evermoonra is)
Elkezdtük kidolgozni ennek a folyamatát.

Sajnos hatalmas mennyiségű filterezést kell csinálnunk, ezért kérnénk a ti segítségeteket is.
Elsőnek az alapvető kritériumokat kell lefektetnünk. Részünkről a következőek lennének:
- Ha egy wodos karakter már egyszer is migrálva lett taurira, onnantól kezdve a karakter áthelyezés / karakter AH tiltva lenne az adott karakteren.
- Ha valaki wodos karaktert áthelyezes taurira, akkor 1 hét CD-vel vissza tudja helyezni WoD-ra, de a karakter áthelyezés/karakter AH tiltva lenne így is, mert már egyszer történt migráció
- Maximum 5000 goldot vihetnek át. ( gold * 0,005%, ami azt jelenti, hogy a goldjuk 0.5%-a.  )
- Az összes vendortól megvásárolható crafting material kuka
- Az összes nagy értékű item, ami vendornak adható el kuka. (pl.: Vial of the Sands)
- Achievementek nem kerülnek törlésre
- Repuk nem kerülnek törlésre

Egyelőre ennyit szedtünk össze.

• Like 6
  • Dislike 3
  • Angry 2
  • PogChamp 1

- A karakter áthelyezés/ ah végleges tiltása túl nagy bünti(végleges megbélyegzés), 1-2 év cd bőven elég lenne, persze  amíg le nem telik, addig minden realm közi mozgatásnál újra indulna

- Az 5 k gold nagyon kevés,  érzékeltetésül ha valaki elmegy raw goldért instákat farmolni akkor egy nap alatt többször ennyit is össze tud szedni.

• Dislike 1
  • Angry 1

2 perce, Phalanx írta:

- A karakter áthelyezés/ ah végleges tiltása túl nagy bünti(végleges megbélyegzés), 1-2 év cd bőven elég lenne, persze  amíg le nem telik, addig minden realm közi mozgatásnál újra indulna

Nem az a cél, hogy trade boostot csináljunk. Később módosítható ez, de egyelőre abszolút nem szükséges. Nem az a célközönsége az egésznek, hogy áthozza taurira a wodos karakterét, majd eladja 2 év múlva jó pénzé, hanem, hogy tudjon játszani.

3 perce, Phalanx írta:

- Az 5 k gold nagyon kevés,  érzékeltetésül ha valaki elmegy raw goldért instákat farmolni akkor egy nap alatt többször ennyit is össze tud szedni.

Akkor elmegy instákat farmolni. Nem gold migrálás a cél.

• Like 3

És ha megveszem a wodos karit majd én másolom át? Meg ha oda vissza lehet migralni akkor a goldjaval mi lesz? Guildekkel mi lesz? Szerintem hülyeség hogy lehet oda vissza menni. karakter nevé ütközésnél mi lesz? 

Teljes mértékben egyetértek Chris-szel, a lényeg az hogy átmigrálhassák a karaktereket egy még élő szerverre, ha végleges trade tiltás lenne akkor is megéri annak aki ragaszkodik a karakteréhez. 

Edit: az odavissza azt jelenti ha teszem meggondolod magad 1 héten belül és inkább hagyná WoDon elrohadni a karaktered. 

Kari nevek nem fognak a tauri vagy evermoonos okkal elsőbbséget élvezni 100%, max ingyen átlehet nevezni valami nem foglaltra

Edited by Slayers

Nem rossz ötlet. Itt a cél az kell h a wodon ragadt karakterek megmenthetőek legyenek így sztem is korrekt h többet azzal ne lehessen kereskedni.  Viszont attól nem tartotok h ott fogja felhúzni majd rakja át a karaktert? Erre nem kéne esetleg vmi korlát h minimum 1-2 éves karaktert lehet vagy mit tom én vmilyen dátum előtt létrehozottakat csak?

• Like 1

3 órája, Syrelan írta:

Viszont attól nem tartotok h ott fogja felhúzni majd rakja át a karaktert? Erre nem kéne esetleg vmi korlát h minimum 1-2 éves karaktert lehet vagy mit tom én vmilyen dátum előtt létrehozottakat csak?

Ha tartanának akkor már evermoonos migráció sem lett volna taurira.
Nekem tetszik az ötlet.  De ez az örökös megbélyegzés tényleg nem hangzik valami jól.
Hosszútávú befektetés mint tauri karakter :D

Edited by Sontii

4 órája, Syrelan írta:

Nem rossz ötlet. Itt a cél az kell h a wodon ragadt karakterek megmenthetőek legyenek így sztem is korrekt h többet azzal ne lehessen kereskedni.  Viszont attól nem tartotok h ott fogja felhúzni majd rakja át a karaktert? Erre nem kéne esetleg vmi korlát h minimum 1-2 éves karaktert lehet vagy mit tom én vmilyen dátum előtt létrehozottakat csak?

Pont ezért van a trade ban, hogy ne használják ezt ki, és ne tegyék pénzzé a karikat.

Nem értem, hogy amit wodon legit kiszedtem azt miért nem cserélhetném vagy adhatnám el.

• Dislike 1
  • LUL 1
  • Picard Facepalm 1
  • Feels Bad Man 1

17 órája, Avaren írta:

És ha megveszem a wodos karit majd én másolom át?

Ez bizony jó kérdés, erre az "exploitra" ki kellene találni valamit..

17 órája, Avaren írta:

Meg ha oda vissza lehet migralni akkor a goldjaval mi lesz?

Mindig csökken 0.05%-kal, tervek szerint az oldal is írni fogja, hogy csökken a goldja, és előtte küldje át másik karakternek inkább.

17 órája, Avaren írta:

Szerintem hülyeség hogy lehet oda vissza menni. karakter nevé ütközésnél mi lesz?

Ha véletlen ő wodozni szeretne, ott a klánja, vissza tudjon menni segíteni, illetve ha valaki "jujj én véletlen mentem át" esetek elkerülése végett.
Ingyenes rename-t kap.

5 órája, Vazz írta:

Nem értem, hogy amit wodon legit kiszedtem azt miért nem cserélhetném vagy adhatnám el.

Ezt kérlek fejtsd ki.

• Like 1
  • Dislike 1

• Említették, hogy van akinek a guildje is fontos és nem hagyná ott azt sem ha már taurira költözik, nem lenne megoldható ez?
  • Először is 0,05% vagy 0,005%? Gold: ha valaki gold cappel átmegy taurira annak lesz 5k goldja majd ha vissza megy wodra akkor marad annyi majd ha megint átmegy az 5k wodos goldjával akkor marad neki 2,5k goldja.
  • Szerintem ne lehessen olyan karaktert átvinni ami az előző topicom létrehozása után lett csinálva.
  • Exploitra: Megoldható, hogy minden wodos karakter kapjon egy megjelölést és ez által cserélés után nem lehetne már átvinni taurira vagy csak szimplán meg kell adni, hogy az eddig létrehozott karaktereket lehet átvinni, kikapcsolni a kari trade-et wodon és engedélyezni a tauri migrációt x időre majd amikor lejár feloldódik a wod trade ban viszont már nem lehet taurira migrálni.
  • Szerintem amúgy még mindig jobb lenne, ha a migrálás végleges lenne és nem oda vissza lehetne cikázni, de ahogy érzitek.
  • Proffok?
  • Like 1

Amúgy ez egy ingyenes művelet lesz? Vagy valamekkora kredit összegért? Mivel a tauri<-->evermoon transzfer sem ingyenes így gondolom ez se lenne az.

Remove professions, all high value items. Transfer a max of 1k gold and remove all realm first achievements

• Like 2
  • Dislike 7
  • LUL 1
  • Picard Facepalm 1
  • Kappa 1
  • Feels Bad Man 1

4 órája, Avaren írta:

Említették, hogy van akinek a guildje is fontos és nem hagyná ott azt sem ha már taurira költözik, nem lenne megoldható ez?

Guild migráció nem kivitelezhető sajnos. (rövid időn belül)

4 órája, Avaren írta:

Először is 0,05% vagy 0,005%? Gold: ha valaki gold cappel átmegy taurira annak lesz 5k goldja majd ha vissza megy wodra akkor marad annyi majd ha megint átmegy az 5k wodos goldjával akkor marad neki 2,5k goldja.

Ha 5K goldról wodról újramigrál, akkor 25 goldja marad. Nem,  0.5% lesz, csak korán nem tudok számolni, mert 1 000 000 * (0.5 / 100) = 5 000

7 órája, Chris írta:

Ezt kérlek fejtsd ki.

Pl. a papomra magamtól szedtem ki gold capekből a lock t3-mat úgy hogy még wodon is kreditért vettem a goldot. Rated BG rank1 title/achi illetve a két vici mount talán érhet valamit, mert ha lesz egyszer légió el akarom cserélni más karira, mert nem akarok ott papozni. Illetve, ha most 1 vagy 2 karim gladiator lesz amik wodos karik, azoknak az értékük ugyan annyi, mint egy másik glad kari ami tauris.

• Dislike 1
  • LUL 1
  • Feels Bad Man 1

1 órája, Query írta:

Remove professions, all high value items. Transfer a max of 1k gold and remove all realm first achievements

No, yes, 5k sounds legit , hell no.

• Dislike 3

6 órája, Vazz írta:

Rated BG rank1 title/achi illetve a két vici mount talán érhet valamit, mert ha lesz egyszer légió el akarom cserélni más karira, mert nem akarok ott papozni. Illetve, ha most 1 vagy 2 karim gladiator lesz amik wodos karik, azoknak az értékük ugyan annyi, mint egy másik glad kari ami tauris.

Haver, annyit ér nem annyit, nem olvastad a fentieket. Nem karakter kereskedelemre szól ez a lehetőség, hanem hogy aki nem a kihalt szerveren akar játszani az átjöhessen.   hagyd WoD-on ennyi erővel, ott is annyit fog érni

Engem az is érdekelne, hogy meddig lesz ez  a WoD-tauri vagy evermoon transfer lehetőség, esetleg 2-3 évente lesz fixen időszakos vagy hogy

• Like 3

17 órája, Vazz írta:

Pl. a papomra magamtól szedtem ki gold capekből a lock t3-mat úgy hogy még wodon is kreditért vettem a goldot. Rated BG rank1 title/achi illetve a két vici mount talán érhet valamit, mert ha lesz egyszer légió el akarom cserélni más karira, mert nem akarok ott papozni. Illetve, ha most 1 vagy 2 karim gladiator lesz amik wodos karik, azoknak az értékük ugyan annyi, mint egy másik glad kari ami tauris.

Sikerult megragadnod a lenyeget. Ez az egesz arrol szol, hogy legyen hol jatszania a playereknek, nem pedig arrol, hogy aztan ugy cserelgessed a wodrol migralt karaktereket, ahogy az alsogatyaidat.

Ha nem tetszik, ne migrald majd a karaktereidet, vagy ha migralni akarod es megunod, akkor huzzal ujat. Elso X szintet ugy is birod skippelni karakter boosttal.

• Like 1
  • Confused Nick Young 1

Ja csak te mondjuk azt nem látod, hogy attól még, hogy lesz lehetőség wodról átmenni taurira attól még ne vegyenek el minden lehetőséget... Nekem sem az a célom, hogy "meggazdagadjak" ebből csak attól még, hogy át lehet menni taurira ugyanúgy maradnak azok az "elvonások", mint mikor wodon volt a karim érted. 

• Feels Bad Man 1

@Chrisahhoz mit szólnál, ha mondjuk lehetne a migrált karakterekre kapni valamelyik gmtől "hitelesítést" amely után cserélheted vagy eladhatod a karaktered. 

Edited by Vazz
  • Feels Bad Man 1

I believe this could actually work ONLY if you find a way to deal with the PvP gear and delete all professions. PvP gear takes a while to get even if it's really easy (especially if you play a spec/class without spammable AoE) and WoD players get it for free (PvP gear is very usable in PvE as well). One variant which could work is deleting those pieces and mailing a TI set to the character. As for the profession part, it should be fairly obvious as to why they can't stay. Normally they are a huge time/financial investment and they have a massive effect on your performance in a raid.

• Like 1
  • Love 1
  • Dislike 5
  • Putin Approves 1

2 órája, Birb írta:

I believe this could actually work ONLY if you find a way to deal with the PvP gear and delete all professions. PvP gear takes a while to get even if it's really easy (especially if you play a spec/class without spammable AoE) and WoD players get it for free (PvP gear is very usable in PvE as well). One variant which could work is deleting those pieces and mailing a TI set to the character. As for the profession part, it should be fairly obvious as to why they can't stay. Normally they are a huge time/financial investment and they have a massive effect on your performance in a raid.

Seems like you dont know anything about wod and the pvp gear aswell.

• Dislike 5
  • Picard Facepalm 1
  • Pusheen Blush 1

3 órája, Slayers írta:

Nem akarsz meggazdagodni, de zavar hogy nem adhatod el.. Ejj ejj érted is amiket leirsz...

Köves Slomó lebukott

7 órája, Birb írta:

As for the profession part, it should be fairly obvious as to why they can't stay. Normally they are a huge time/financial investment and they have a massive effect on your performance in a raid.

As chris mentioned before, profession stays, everyone know every profession takes like 1hour to max it up.

Idk why you evermoon ppl being so mad again. 

• LUL 1

9 hours ago, Vazz said:

everyone know every profession takes like 1hour to max it up.

I dare you to do this in evermoon. Unless you know some exploit, since you're from WoD 9_9

• Dislike 3
  • Woah 1

I'm against this. Why? People can get instant lvl 90s on wod. Don't forget that you have some free boosts. Sounds like a easy x amount of credits when you sell it if you ask me xd

Ekkor: 2020. 10. 12. ekkor: 9:10, Chris írta:

- Ha egy wodos karakter már egyszer is migrálva lett taurira, onnantól kezdve a karakter áthelyezés / karakter AH tiltva lenne az adott karakteren.

Éppen, Farlight írta:

I'm against this. Why? People can get instant lvl 90s on wod. Don't forget that you have some free boosts. Sounds like a easy x amount of credits when you sell it if you ask me xd

Agyad?

• LUL 2

38 perce, Farlight írta:

Ppl "transferred" millions of gold from wod to tauri with moneybrau (from brawler's guild) because the money piles were usable by others on crossrealm until I reported it. Those few boosted character's price is nowhere near to the "transferred" gold's amount.

11 órája, Arsenal írta:

Ppl "transferred" millions of gold from wod to tauri with moneybrau (from brawler's guild) because the money piles were usable by others on crossrealm until I reported it. Those few boosted character's price is nowhere near to the "transferred" gold's amount.

Becsületes, bugolt lvl meg proff rfjeiteket mikor reportolod? 

19 órája, Query írta:

I dare you to do this in evermoon. Unless you know some exploit, since you're from WoD 9_9

I did and it took 45minutes to max alchemy

• Confused Nick Young 2

Idézet
Ekkor: 2020. 10. 12. ekkor: 12:32, Avaren írta:

És ha megveszem a wodos karit majd én másolom át?

Ez bizony jó kérdés, erre az "exploitra" ki kellene találni valamit..

Az nagyszerű, ha erre megoldást is találtok, de további exploit lehet az account csere.

Edited by Metalshadow
mondat javítás

51 perce, Phalanx írta:
  Tartalmak elrejtése

A színvonal emelése érdekében nekem megérne annyit.

A tiéd. Egyébként, ha szépen megkérsz, soha többet nem írok ide. 

• Feels Bad Man 1
  • PogChamp 1

2 órája, Metalshadow írta:

Az nagyszerű, ha erre megoldást is találtok, de további exploit lehet az account csere.

Az account csere rossz ötlet :D azért elég szépen bannolunk mivel szabályzatban tiltott.

• LUL 2
  • Feels Bad Man 1

1 órája, Jackcarver írta:

Az account csere rossz ötlet :D azért elég szépen bannolunk mivel szabályzatban tiltott.

Ez egyértelmű, de kibizonyítja, ha az rendben lefolyik és/ezért senki nem jelenti a másikat érte? Nem tart sokból egy új accot csinálni. Más helyen, más játékban ez fű alatt elég sokáig egy téma volt és működött. Nehéz visszanyomozni.

Szerintem wodon a boostolt karakterekre is kéne 1 CD mert ott 800 kredit taurin meg 8000 kredit a boost, és nem lenne fair ha mondjuk a migrálás kerülne 800-ba + a boost 800ba és megvan 1 90es kari 1600 kreditből, ami eddig 8000 volt :D 

• Like 1

Ekkor: 2020. 10. 15. ekkor: 10:08, Query írta:

Unless you know some exploit, since you're from WoD 9_9

:(

Ekkor: 2020. 10. 13. ekkor: 12:42, Chris írta:

Guild migráció nem kivitelezhető sajnos. (rövid időn belül)

Ez azt is jelenti hogy teljes mértékben esélytelen hogy valaha megcsinálnátok? Csak azért kérdezem mert ha jól hallottam, rebornról anno volt ilyen opció, most ez a helyzet mitől különb? Nem számonkérés, csak kérdezem, ha nincs rá idő mert legiont csináljátok, vagy tudom is én, akkor adja Isten, csak szerintem azért nem ártana ez sem, mert elnézve taurin is a népességet manapság, lehet az a 2-3 + guild is jó volna ha ott játszhatna. Ja és mielőtt bárki véreres szemgolyókkal nekem esne, hogy csak a saját érdekeimet nézem és dögöljek már meg a faszomba az önző elvárásaimmal, leszarom hogy hogy lesz, csak egy kérdés volt, ha nem úgy lesz ahogy nekem tetszik, akkor maradok, bár ezt már írtam, csak félek hogy vki kihív 1 duelre, és nem akarok trashtalkolni ( most :S ).

• Like 1

Ezzel akarjátok megmenteni Taurit, mondjuk három napig? Mert ez inkább a WoD halálra itélése. Nyilván senki nem fog egy üres realmen mmoz-ni, azok akik nem fogadják el a migráció feltételeit is előbb-utóbb inkább lelépnek. (rip nagy szorzós realm)

Ha ennyire kétségbe vagytok esve mi lesz itt mire Legion befut, inkább a meglévő dolgokon kéne csiszolni. Pl Cross-realm csapat toborzás, ha az új blizzardos group findert nem tudnátok integrálni a mop kliensbe, akkor is ott van még az id alapú friend list, a közös ingame lfr chat, vagy csinálhatnátok botot discordra amin az ember addolhatja magát különböző dolgokra és, ha megvan a csapat a bot behívja a playereket.

De, hogy értsétek, hogy mi a helyzet a szeron pl. ha pvpzni akasz horda oldalon: 70-80%-os loss ratel összeszedsz nagynehezen vmi kis geart bg-n a sok zöld geares meg a picsába leskálázott PvE geares csapatoddal a sok dpsnek behívott healer ellen, majd aztán felületed sincs ahol a 3 realm játékosai között találhatnál társat cap-ra vagy bármire.

• Like 1

1, A Taurinak  800+  fölött a napi maxja ami még elmegy, anno a Reborn még fele ennyivel is elment és még crossrealm sem volt. Ez a migráció csak a wodosok kimentéséről szól.

2, A mop ilyen szintű reszelgetése már időpazarlás szerintem, amikor a jövőbe is lehet fektetni azokat a munkaórákat.

3, A Tauri a beállítástól függetlenül már pve realmként működik(a vérpistikék vagy abbahagyták, vagy wotlk-znak). Ha honor gear kell, azt justice-ből konvertálva pár nap alatt ki tudod szedni df-ből. Aréna ügyben nem tudok neked mit mondani,  de ha tényleg annyira jó vagy mint sugallod, akkor hátrányból is hoznod kellene a bg-ket.

4, Ásít...ásít...ásít...

• Like 1
  • Picard Facepalm 1

1. Jah "kimentés" egyik süllyedő hajóról a másikra, miközben csak buknánk aktív játékosokat. (akik nem akarnak migrálni, vagy akik a jővőben keresnek nagy szorzós realmet nem fognak egy üresen kikötni még akkor se, ha van egy fasza Legion rajta) Pl. Evermoon fellendülése is hozott playereket wod-ra, taurira egyet sem.

2. Minden amit irtam működne a jövőben is, sőt pl. a group findert kénytelenek lesznek megcsinálni mert az jön a késöbbi kiegekre. Egy real-független end-game (nem csak lfr/bg) sokkal többet segitene, mint az egyik realm felszámolása.

3. Ki beszélt honor gearröl? Arra még taurin/evermoonon is van sokkal jobb alternatíva mint amit írtál. Én arról beszélek, hogy mennyire szar a játék néhány alapvető része, amin egy nem exploitólható group finder, vagy egy korrek gear skálázás sokat segitene, motiválva az embereket az altozásra, vagy csak hogy játszák a sok éves kontentet.

1, Még csak beszélgetünk róla. Az ég világon semmi bizonyíték arra, hogy próbálná valaki a gyakorlatban megvalósítani. Magam részéről csak nyitott vagyok a dologra, nem erőltetek senkit, de ha te ennyire ellene vagy a dolgoknak, akkor javaslom, hogy irl keresd meg avarent, és verd ki a fejéből ezt a gondolatot!

• LUL 1

Szerintem amúgy nem ítélné halálra a WoD-ot ez az opció, ugyanis aki PvP-zik az WoD-on is fog maradni, hiába van ez az opció, azért PvP-znek WoD-on mert ott van gold gemre, enchantra és reforgera. Szerintem bőven kimondhatom azt hogy a WoD döntő részét PvP-sek teszik ki, lásd: http://devil.tauri.hu/~chris/s15/?realm=Area 52&type=0

De szerintem sok mindent ez nem változtat,csak annyi hogy aki eddig wodon afkolt a glad karival vagy a kedvenc karakterével az most taurin teheti meg ezt,ha átmigrál

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Create New...