Jump to content
deepsany

World of Warcraft: Classic

Recommended Posts

Az bejelentés volt? az hittem nosztalgiáznak csak. :D

VÉGRE!!!!!

Nem mellesleg talán lőttek is a nostalrius szerónak.

Edited by Darkpepp

Ha már itt tartunk milyen patchel indul el? Minden egyesével kerül be mint anno, vagy egyből az utolsó patch Taurilike? Ha az elejétől indul akkor mi lesz ha bekerült már minden? Átáll BC-re?

Jó kérdés. Szerintem szép sorban pakolnak be mindent, hogy akkor tényleg legyen old feeling. 

Az átállásra meg nem fogadnék, szerintem majd sorban indítják a többi kieg szervereit. HA meg ez is ftp lesz akkor a privátszeróknak meszeltek.

35 perce, Rylian írta:

Jó kérdés. Szerintem szép sorban pakolnak be mindent, hogy akkor tényleg legyen old feeling. 

Az átállásra meg nem fogadnék, szerintem majd sorban indítják a többi kieg szervereit. HA meg ez is ftp lesz akkor a privátszeróknak meszeltek.

Szerintem nem lesz ftp. Ugyanúgy kell majd hozzá WoW előfizetés csak másik klienssel lépsz be. Tehát az aktuális contentet is tolhatod meg ezt is. Én legalábbis így képzelem.

egyébként ha implementálják az acc wide achirendszert (inb4, tudom hogy az még nem volt classicban, de akár lehetne) akkor lehet érdemes felnézni és megszerezni pár dolgot ami már nem elérhető. old school ride ftw. 

Ettől eltekintve nem nagyon izgat a dolog, végre a rózsaszín szemüveges bagázs eu fórumon befogja a pofáját, meg megszivatnak 1-2 privát szerót. Ez a két dolog mondjuk 10/10. 

Edited by Shreds
  • Like 1

Ez a classic is fizetős lesz gondolom. Rég lejárt lemez de ők még tuti el fogják kérni érte a nagy pénzeket. Mindenki szereti a régi fost de azért már fizetni nem fizetnék érte :D Nektek mit gondoltok?

18 órája, deepsany írta:

Enyhén beszopták Lightguardék a vanilla szervert így

Foleg hogy kb aznap amikor bekerult le lett irva hogy azzal nincsenek komoly szandekok, csak van hogy legyen

Ettol eltekintve persze en is varom hogy az a "rengeteg ember" akit erdekel vanilla nyuszitve rohanjon minel tavolabb tole mert nehez es idoigenyes

1 órája, crawen írta:

Ettol eltekintve persze en is varom hogy az a "rengeteg ember" akit erdekel vanilla nyuszitve rohanjon minel tavolabb tole mert nehez es idoigenyes

Főleg ha mellette haladnál még az aktuális kiegben is.

Az mar full mellekes. A helyzet az hogy a nostalriusos balheig a retail arcok fejeben alig fordult meg hogy ok vanillazni akarnak, par fajsulyosabb streamer/youtuber ment oda korbenezni de csak azert mert nem vanillaztak akkoriban, aztan amikor a nost megkapta a c&dt a blizztol akkor hirtelen eu forum majdnem felrobbant hogy gief vanilla pls

17 órája, crawen írta:

Foleg hogy kb aznap amikor bekerult le lett irva hogy azzal nincsenek komoly szandekok, csak van hogy legyen

Ugye nem gondolod komolyan, hogy azok akik official vanillát akartak azok nincsenek tisztában azzal, hogy milyen a vanilla... Nagyon is tudja mindenki, hogy milyen, és egyszerűen ez kell nekik, nem a casual szar a sok QoL hülyeséggel, ami teljesen szétbaszta számukra az élményt.

15 órája, crawen írta:

Az mar full mellekes. A helyzet az hogy a nostalriusos balheig a retail arcok fejeben alig fordult meg hogy ok vanillazni akarnak, par fajsulyosabb streamer/youtuber ment oda korbenezni de csak azert mert nem vanillaztak akkoriban, aztan amikor a nost megkapta a c&dt a blizztol akkor hirtelen eu forum majdnem felrobbant hogy gief vanilla pls

Nyílván nem fordul meg a retail arcok fejében, hogy Ők vanillázni akarnak... valószínűleg éppen ezért is játszanak továbbra is liveon. Akikről tudok, hogy nagyobb streamerek/youtuberek, és felszólaltak mint pro vanilla azok nem csak körbenéztek noston mert akkoriban nem játszottak, hanem mindnek van retal vanilla háttere (Sodapoppin, JonTron, Kungen, Boogie2988 Alexensual stb...). És hát igen ha lelövöd a legnagyobb vanilla mozgalmat, amibe több százezer ember vett rész, akkor bizony elég valószínű, hogy megkapod a kommenteket a fórumon.

Nem véletlen írta közel 300.000 ember alá, a petíciót rengeteg ember fog a szervereken játszani, és boldogan kipengetni a havidíjat, vagy legyen bármilyen pénzügyi modell, ugyan azt aláírom, hogy aki most retailen játszik, és kipróbálja a vanillát, azok nagy többsége ki fog hullni, a számukra időigényesebb, nehezebb content miatt, a core playerbase az az lesz, aki már régóta nem játszik a modern WoW-al, de lesz rengeteg olyan ember is, aki sose játszott még vele, és belefog szeretni.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy azok akik official vanillát akartak azok nincsenek tisztában azzal, hogy milyen a vanilla...

Elég jellemző, hogy nincsenek. A proponensek egy jelentős hányada pl. 2004-ben még csak egy pajkos csillanás volt a postás vagy a tejesember szemében, ezeknek fizikailag lehetetlen, hogy bármilyen első kézbeli tapasztalatuk legyen a vanilla nyújtotta "játékélményről". De fölösleges is vitatkozni szerintem ezen, el van döntve hogy lesz, majd látni fogjuk, mekkora lesz a drop-off.

• LUL 1

300.000 ember az nagyon pesszimista becslesek eseten is nagyjabol az 5%-a a jelenlegi retail playerbasenek. Nem is emlitve, hogy a 300.000bol biztosan sokan voltak azok, akik tobbszor irtak ala, biztosan voltak rajtam kivul tobben olyanok akik nem a vanilla mellett, hanem az eljaras ellen foglaltak allast, de ami teny, hogy a pro-vanilla arcok legnagyobb resze jo esetben a csattogos lepket tolta amikor a felkent verzion futottak a retail szerverek.

Amennyiben persze ezek kozul egyik sem valosul meg, es a pro-vanilla arc az anyjanal kockult amikor vanilla kijott (es ne legyenek illuzioid, ez a reteg nagyjabol a statisztikailag eppenhogy ertelmezheto minimumot kepviseli a 300.000-es samplebol) es elvezte hogy az orakon keresztul farmolt matikbol csak akkor keszithetett flaskeket a 40fos raid kb felenek ha elotte vegigagonizaltak magukat Scholomanceban, akkor igen, maradni is fog classicon. Ami viszont teny, hogy akik ekkor mar jatszottak, jo esellyel dolgoznak es csaladjuk van, e ket tevekenyseggel viszont egyenes aranyban csokkent a jatekba olheto idejuk mennyisege is. Pontosan ezert mondom azt mindig amikor ez a tema elobukkan, hogy a wow a jatekosaival egyutt nott, es a devek a playerbase igenyeihez formaltak az aktualis kiegeszitot (kizarolag a belefektetett ido mennyisegere es minosegere gondolok, nem a contentre, annak a minosege olyan amilyen), es nem oket kell kopkodni hardcoregamer-jelmezbe bujva hogy konnyitik a contentet (ezzel speciel nem feltetlenul ertek egyet), hanem belegondolni hogy lehet hogy csak neked van tul sok idod ahhoz hogy casualkent liveozz, de ahhoz pedig ugyanez az ido tul keves hogy maximalisan kielvezd a contentet.

Ezektol fuggetlenul persze majd meglatjuk releasekor hogy mennyien lesznek, ez mind csak spekulacio. Mondjum hogy en nem leszek kozte az tuti, nekem boven sok volt vanillabol 12 evvel ezelott.

• Like 1

2 órája, www írta:

aláírom, hogy aki most retailen játszik, és kipróbálja a vanillát, azok nagy többsége ki fog hullni, a számukra időigényesebb, nehezebb content miatt

könyörgöm ne írjátok már le többet egy mondatba a nehezet meg a vanillát... innen látszik hogy fingja nincs sok embernek hogy mire vállalkozik :D
Példának okáért arról, hogy minden alkalommal amikor flaskeket akarok gyártani le kellett zarándokolni scholomanceba 4 pajtival és kitakarítani, mert ott volt egyedül ilyen speciális faszom alchemy lab, nem a "nehéz" jut eszembe hanem a "felesleges időrabló, playerszivató buziság" és ezeket a dolgokat jogszerűen purgálta ki a faszba a blizzard. 

A raidek nehézségéről nincs kedvem megint írni egy oldalt, a molten core bossoknak 1-1 ablitije volt, a későbbi raideknek 2-3 a naxx bossok meg azért voltak olyan leeegendááásan nehezek, mert azok proper bossok voltak, és a 40ből 40 embernek észnél kellett lenni és érteni a classához, a guildek meg azt szokták meg, hogy el kell vinni 25 jó képességű arcot, a maradék 15ön meg lehet röhögni és mégis lesz loot. 

• Like 1
  • Woah 1

Meg úgy lettek tuningolva, hogy épphogy ne 1hitelje az aoe a raidet. Kb. ez volt az egyetlen nehézség, bármelyik dungeonben több mechanika van Legionben, mint egész Naxxramasban.

Sok múlik azon is, hogy milyen motor fut majd alatta, ahogy olvastam még az ég világon semmi nincs eldöntve, csak az, hogy lesz... Lehet 1 az 1ben lemásolják a 13 évvel ezelőtti dolgot, lehet új modellek lesznek... Persze a lényeg biztos lesz, a szopás. De vszinű az is számítani fog,  hogy a 2 pixeles fos modellekkel kell játszani, vagy netán a legfrissebbekkel. Ja nem beszélve a account-wide témáról (acsik, mountok), ha netán rákötnék a rendszerre akkor lehet én is elgondolkoznék rajta. Bár ha külön havit kell majd fizetni érte, akkor felejtős az egész. Azért a zsidóságnak is van határa.

13269_945206188833946_8549193055005952324_n.jpg

Edited by Kazó
  • Pusheen Blush 1

mondjuk nálam az fog dönteni, hogy egyáltalán ránézek-e, hogy lesz-e lehetőség az új modellek használatára, mert hogy nem fogok megint olyan trollal játszani aminek a feje 4 pixelből áll, az kurvaélet. 

• Like 1
  • Roll Safe 1

21 órája, crawen írta:

Annyi kérés lehet, hogy a realm neve legyen már picit kevésbé arra utaló, hogy 'kuka' :D Szívesebben wowolgat, nosztalgiázgat ott az ember, ahol nincs utalás arra, hogy teszt/törölve lesz/megzűnik.

Naja amugy azt is sokan elfelejtik hogy ha mondjuk 2018 Q3ban bekerulne 1.12, akkor egy method x paragon ugy rohanna vegig a bossokon mint fos a liban, mivel a kieg "nehezsegenek" jo 90%-a a tudasbazis hianyabol volt eredeztetheto es tobbet hagyott a felfedezesnek. Peldaul emlekszem mennyire kiraly volt amikor tan tizenvalahanyason betevedtem Searing Gorgeba, es egesz este a koponyas mobok altal rajtam keletkeztetett uj segglyukakat szamoltam, ma meg mar almombol felkeltve sorolom fel a leveling zonakat 1-60ig alternativakkal egyutt.

• Like 2

Mintha arról lett volna szó évekig, hogy a blizz nem csinál legacy szervert.

Én mondjuk felnézek majd a vanillara mert érdekelne saját kézből, hogy milyen volt. Nyilván nem 100%-ban lesz ugyanaz (főleg ha bekerülnek a kazó-Shreds által említett dolgok), de egy próbát megérne. Nem tudom hogyan lesz a fizetési mód, de nekem az is oké ha a legacy az külön előfizetésben futna /könnyen vagyok mert official-re nem hiszem hogy megyek azon az évi 1-2 hónapon kívül amit szoktam/.

Mondjuk érdekelne egy BC-s és /vagy egy LK-s megvalósítás is. Persze ugyanitt szabadidőt vennék :)

"300.000 ember az nagyon pesszimista becslesek eseten is nagyjabol az 5%-a a jelenlegi retail playerbasenek."

Ezek szerint jelenleg a WoW-nak 6millió előfizetője van? Megnéztem a szervereket EU-n van összesen 267 szerver, ebből 223 low population! 25 medium, 9 new players és CSAK 10 high population. US szervereken sem más a helyzet, ott van összesen 4 szerver ami high... A többi régiót nem néztem meg, de nem gondolnám, hogy Ausztráliába, Dél Amerikába, vagy az Ázsiai régióba más lenne a helyzet. Elég beszédes adatok, főleg, hogy vasárnap délután szokott lenni a peak time. Nem véletlen, hogy nincs félévi, vagy annual előfizetői report. 2014 Q4-be felment újra 10 millióra az előfizetők száma, ez 2012 Q3 óta az első eset, és alig fél év alatt ez a 10 milliós szám a felére csökkent! 2015 Q2 már csak 5.5 milliió.

Nagyon naív dolog olyanokat feltételezni, hogy 300k ember az a playerbase 5%-a, ha egy kicsit reálisak akarunk lenni akkor inkább a 10-20%--a. A playerbase folyamatosan csökken évről évre kevesebb lesz, a mai gyerekek, akik napi 10 órát tudnak játszani, egyszerűen nagy ívben szarnak az wow-ra, nem fognak vele játszani, a felkapott játékok pörögnek a köreikben (CS:GO, OW, Dota, League, CoD, BF, PUBG, stb.) Elég lejárt lemez már az MMO téma.

Egyetértek, hogy a 300.000 ember az nem egy kézzelfogható adat, bizos volt közte bot, vagy olyanok is mint te, hogy az eljárást nem díjazták a Blizztől, én személy szerint az official legacy szerverek mellet kampányolva írtam alá, és biztos vagyok, hogy nem vagyok egyedül. Viszont azzal is kell kalkulálni, hogy rengeteg embernek a mostani bejelentésig még egyszer sem jutott el a füléig az egész dráma ami lezajlott itt pár év alatt. Sok olyan ember lesz, aki a megjelenésig, fog az egészről tudomást szerezni, vagy megjelenés után. Szerintem sok idő eltelte után megint lehet majd egy olyat látni, hogy megjelenés után a playerbase növekedni fog, és nem csökkenni (a vanilla szerverekre gondolok). A live szervereken marad a szokásos séma, a peak az a kieg megjelenése lesz, de a playerbase 60%-a pár hónap eltelte után már le se szarja a játékot. Szépen csökken a playerbase, és megint megüt egy all time low-ot az előfizetők száma, így van ez már Cata óta. Ezt kár, hogy már számokban konkretizálva nem láthatjuk, de ne legyünk naívak, nem játszik már 6 millió ember a WoW-al.

Egyetértek azzal, hogy az aki régen játszott már felnőtt, munkahelye, családja, és több elfoglaltsága van, így nem marad, esetleg csak heti pár óra arra, hogy játszon valamit. Viszont nem tudom, hogy miért gondoljátok, hogy ezek az emberek mind csak olyan játékokkal akarnak játszani, ami nem vesz sok időt igénybe, mindent hamar meglehet csinálni stb. Nagyon szeretném, ha annyi szabadidőm lenne, mint amennyi kamaszkoromban volt, viszont nincs. Heti 10 óra max, ha nagyon elkötelezem magam, viszont egyáltalán nem játszanék olyan játékkal, ahol mindent ezüst tálcán kínál fel nekem. Sok felnőtt ember van, aki hiányolja mai játékokból azt az érzést, hogy valóban megdolgoztál a sikerért.

Az, nem értem, hogy miért gondolod, és rajtad kívül mások is, hogy olyanok kérik ezt az egészet, akik nincsenek tisztában vele, hogy micsoda időt kell belefektetni. Igen nem lesz sok embernek napi 8 óra szabadideje arra, hogy a monitort bámulja, de ettől független fognak vele játszani, és nagyon sok időre lesz nekik mit csinálni, mert igen rengeteg előfeltétele van annak, hogy lejuss raidre, vagy megszerezd a 100-as mountodat. Egyszerűen több időbe, hónapokba fog beletelni, hogy megszerezd a dolgaidat, de ez csak jó dolog a szemükbe, mert van miért játszani, van rengeteg cél amit el lehet érni.

Sokan mondjátok, hogy ne említsük a vanillát, meg a hardcore--t egy lapon, meg a mostani raidek sokkal nehezebbek. Igen biztos vagyok benne, hogy a mostani raidbossok sokkal több odafigyelést igényelnek, sokkal komplexebbek stb.. ezzel abszolút egyetértek, MC, BWL, ZG, AQ, Naxx, mind ismert, és aki esetleg soha nem tolta le őket, az is 5 perc alatt találja meg az összesről a részletes taktikot. Igen lesz guild aki 40 perc alatt fogja egész MC-t kipucolni, mert kívülrök köpi vágja, ez még mindig csak 2-3 guild lesz egy szerveren max. Csak egy dolgot kell megérteni, a raidek vanillába a játék nagyon kis részét képezik, olyan rengeteg sok dolog van, amit csinálni lehet. Amikor azt mondom, hogy a vanilla nehezebb, akkor nem a raidekre gondolok, hanem az egész játékra, mert mindenben volt kihívás, manapság hol van kihívás max szintre eljutni? Hol van a kihívás abból, hogy meg kell gondolni, hogy milyen és mennyi mobot húzol be? Szintezés közben, dungeon--be rengeteg dologra kell figyelni. Kevesebb ablitiy, spell volt, mégis nehezebb volt a játék, nem volt minden szituációra egy spell amit csak elnyomsz és már meg is oldódott a probléma, kibaszott kreatívnak kellett lenned nagyon sokszor. Eljutni A-ból B-ponta is egy kaland. Manapság semmi kihívás nincs az egész játékba, mythic raidingen kívül. 
Arról nem is besszélve, hogy van PTR minden raid előtt, tehát ugyan úgy ismered az összes bosst, ráadásul még azelőtt, hogy bekerülne a játékba... Rengeteg guide, youtube videó van már a megjelenés előtt a raidről, ezáltal kb egy guildnek, ahol értelmesebb emberek verődtek össsze 10 try után már csak egy gear check az egész, illetve szerencsén múlik. A Method-nak nem azért volt valami 900 try a WoD főboss, mert olyan kurva nehéz volt, mielőtt megjelent, már mindenki vágott mindent, egyszerűen kellett 900 try, hogy a 20 alulgearelt embernél minden RNG összeáljon. Nem beszélve a kismillió addonról, ami pontosan megmondja, hogy mikor mit kell csinálnod egy fight alatt + a raid journal vagy mi a fasz :D. De kérlek ne értsetek félre, én nagyon szeretem a raideket, Vanillától WoTLK végéig minden raidet végigtoltam amikor aktuális volt, és biztos most is szeretném az összes Legion raidet. Egyszerűen arra próbálok reflektálni, hogy a Vanilla az nem a raidekről szólt, az egész egy kihíás volt, amit rengetegen szeretnének visszakapni, és a véleményem szerint ezért van sikerre ítélve az officaial wow:classic. És nem vagyok egy hardcore jelmezbe bújt ember, aki köpködi a retailes arcokat, akik még mindig játszanak, és várják a kieget, őszintén örülök, hogy élvezik a játékot, nem akarnám senki örömét elrontani. Én nem voltam, és nem is leszek az az elitista, aki azt gondolja, hogy vanillát játszott, vagy játszik és ő sokkal jobb a retailes srácoknál. Egyszerűen szeretnék azzal a játékkal játszani, amire én még kihívásként tekintettem.

Bocsi, hogy ilyen kurva hosszú lett lol. :D

Idézet
  • Ezek szerint jelenleg a WoW-nak 6millió előfizetője van? Megnéztem a szervereket EU-n van összesen 267 szerver, ebből 223 low population! 25 medium, 9 new players és CSAK 10 high population. US szervereken sem más a helyzet, ott van összesen 4 szerver ami high... A többi régiót nem néztem meg, de nem gondolnám, hogy Ausztráliába, Dél Amerikába, vagy az Ázsiai régióba más lenne a helyzet. Elég beszédes adatok, főleg, hogy vasárnap délután szokott lenni a peak time. Nem véletlen, hogy nincs félévi, vagy annual előfizetői report. 2014 Q4-be felment újra 10 millióra az előfizetők száma, ez 2012 Q3 óta az első eset, és alig fél év alatt ez a 10 milliós szám a felére csökkent! 2015 Q2 már csak 5.5 milliió.

Nagyon naív dolog olyanokat feltételezni, hogy 300k ember az a playerbase 5%-a, ha egy kicsit reálisak akarunk lenni akkor inkább a 10-20%--a. A playerbase folyamatosan csökken évről évre kevesebb lesz, a mai gyerekek, akik napi 10 órát tudnak játszani, egyszerűen nagy ívben szarnak az wow-ra, nem fognak vele játszani, a felkapott játékok pörögnek a köreikben (CS:GO, OW, Dota, League, CoD, BF, PUBG, stb.) Elég lejárt lemez már az MMO téma.

Azért mert 1 időpontban x ember volt a szervereken, meg tudod saccolni a teljes játékosbázist? Az ilyenért meg se várják statisztika vizsgán, hogy befejezd.

Mélyponton volt 4.4 millió, azóta reális az 5 milliós játékosbázis, főleg, hogy más kieg sokkal több tartalommal, és most érkezik új raid. Az 300k közel nem 10%. 

• Like 1

1 perce, deepsany írta:

Azért mert 1 időpontban x ember volt a szervereken, meg tudod saccolni a teljes játékosbázist? Az ilyenért meg se várják statisztika vizsgán, hogy befejezd.

Mélyponton volt 4.4 millió, azóta reális az 5 milliós játékosbázis, főleg, hogy más kieg sokkal több tartalommal, és most érkezik új raid. Az 300k közel nem 10%. 

http://www.warcraftrealms.com/census.php

level 20-110 között: Total Characters:1,496,066

Manapság ráadásul majdnem mindenkinek van egy csomó alt karaktere, tehát ezt elméletbe tovább lehet zsugorítani.

Nagyon naívnak kell lenni,  hogy valaki azt gondolja, hogy még mindig több millió embernek van előfizetése. Ezzel a múlthoz képest csekély számmal amúgy semmi baj nincs, még mindig nagyon nagyon sokan játszanak a játékkal, nem tudnék sok játékot mondani, ami több mint 10 év után is ilyen számokat produkálna, hirtelen a Counter-Strike jut csak az eszembe, mmo téren meg biztos, hogy ilyen sikere egy játéknak sem volt. De azért be kell látni, hogy az előfizetői számok csökkenek minden egyes évvel, ugyan nem tudok én se, meg senki se neked 100%-ig hiteles, és részletes statisztikai beszámolót adni, azért a józan paraszti ész mellet nem szabad elmenni.

azt ugye tudod, hogy ide egy addonnal kell adatot feltölteni, és nem a blizzard APIt használja?

Edited by Lore

Mint mondtam nem lehet valós statisztikai adatokat felmutatni, viszont elég, ha csak pár ember futtatja az addont prime time alatt, /who -val végigmegy a szerveren, na most ez nyilván nem fog neked 100%-ig pontos adatokat kiadni. A végén, azért azt mégsem lehet mondani, hogy kihagytak 4-5 millió embert. Szerintem elég megbízható forrás, annak ellenére, hogy biztos ki van hagyva pár ember, de nem milliók...

Én ősszintén nagyon meglepődnék, ha 2 millió fölött lenne a jelenlegi aktív subok száma, te miből gondolod, hogy 5-6 millió ember fizet még havidíjat?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 4 Guests (See full list)

There are no registered users currently online