Jump to content
crawen

Az Off offolója!

Recommended Posts

Az eredeti  már megroppant, a Shadowlands lefelezte a játékosszámot.  Lehet, hogy a private szerverek újabb reneszánsza következik az eredetiben csalódott, nosztalgiára vágyók miatt.

Csak, hogy megtörjem a szar hangulatot egy még szarabbal, de erről mit gondoltok? Világelsők vagyunk.

xa4d7xwaa4p61.jpg

Fake,  az ilyen grafikonon általában szerepel a készítő szervezet neve és a hivatalos oldalukról van linkelve.

Tegnap szembejött velem egy cikk, hogy a régi gimim egyik legnépszerűbb tanára 54 évesen belehalt. A tanárnak volt egy huszonéves lánya, aki aztán elmesélte, hogy az apai nagyapja pár nappal ezelőtt szintén belehalt a koronavírusba.

Nézegettem a halálozási statisztikákat, hogy ugyan egy 54 éves férfi semmi komoly egészségügyi problémával az csak egyedi lesz, és felismerhető, legalább tudjuk, mennyi késéssel érkeznek az adatok, erre 19035, 36 és 41 is 54 éves férfi, és az egyiküknek (gasp) refluxbetegsége van. (Ti. eredetileg a krónikus betegség oszlop az egy "nyugi, nézd, ennek egy kiemelkedő rizikófaktort jelentő alapbetegsége volt, ezért halt bele" című parasztvakítás volt, azóta viszont olyan szeméttel van tele, ami oké, hogy krónikus, de vagy kurvára nem érinti a koronavírus lefolyását, vagy már amúgy is belehalsz fél éven belül. Ha meg a refluxbetegségről és a lúdtalpról kiderül, hogy mégis súlyosabb tőle a koronavírus, akkor lehetne oltani is... khm)

Szar a kezelése, szar az adminisztrációja, szar az egész, és a nyomorék lófasz Phalanxok még mindig azt szajkózzák, hogy "nincs is baj".

• Like 2
  • Feels Bad Man 1

Orbitron megmondta, hogy a beoltottak számát kell nézni nem a lakosságarányos halálozásokat. Minden rendben van.

• Roll Safe 1

És a beoltottak száma édeskevés, és már első oltás alapján akarnak döntéseket hozni, amikor a kínaiból egyesek már harmadik dózist adnának, mert az első kettő sem biztos hogy kivált immunválaszt.

"Egy hétvége alatt be tudunk oltani mindent aki regisztrált."

Azért nem kellene ennyire erőltetetten  tolni.  A "hatalom" nem vezetett be teljes kijárási tilalmat, nincs kötelező tömeges tesztelés/oltás. Nincsenek kukazsáknak öltözött orvosok/ápolók/katonák/rendőrök akik házról házra járnak, szóval lehetne rosszabb is.

Baj van, de legfeljebb csak találgatni lehet mi alapján üti ki az adott embert, így biztos védelem nincs. Ráadásul már az embereknek is az agyára megy az egész. Én személy szerint nyugalomra intenék mindenkit,  ezeket a  köröket így is úgy is le kell futni, de az elborult agyak is tudnak legalább annyi kár okozni mint a covid.

Magam részéről úgy vagyok vele,  hogy most semmi bajom, de lehet hogy holnap már hamvasztanak,  de ez nem ok arra, hogy stresszeljem magam miatta, mert az a maradék életemtől fosztana meg amit ilyen körülmények között még élhet az ember.

49 perce, Phalanx írta:

Azért nem kellene ennyire erőltetetten  tolni.  A "hatalom" nem vezetett be teljes kijárási tilalmat, nincs kötelező tömeges tesztelés/oltás. Nincsenek kukazsáknak öltözött orvosok/ápolók/katonák/rendőrök akik házról házra járnak, szóval lehetne rosszabb is.

Na épp ezaz.

• Nincs tömeges tesztelés -> nem derül ki senkiről se, hogy vírusos (ami ugye akár 1 hétig is tünetmentes lehet), és fertőzi szépen a népet. Ha meg teszetlni akarok magad, akkor fizetheted a 17k forintot, miközben én itt Bécsben bemegyek a tőlem pár percre levő Teszt Központba, és kapok egyet ingyen.
  • nincs tömeges oltás -> a maga tipikus szervezetlenséghez képest nem áll oltás szempontból Magyarország, amin persze segít a tény, hogy minden létező vakcinát beadnak
  • nincs kijárási tilalom -> mivel még a kijárási korlátozást se tartják be, ezért sztem ez nem is segítene. Itt maga az emberek hozzáállása a rossz [csakazértis kint baszom a rezet, csakazértis heti 5x megyek vásárolni, ugye kedves nyuggerek (tisztelet a kivételnek ofc.)]

Emellett a járvány közepén baszogatjuk az egészségügyet és annak a dolgozóit, ami miatt senkire se jut idő -> kórházba jutás után kb garantált a pusztulás.
Meg ugye a mai napig nem bírták bevezetni a Kurzarbeitot (kapsz pénzt ha otthonmaradsz a picsádon), az erre adott EUs támogatás meg ment egyenesen a haveroknak.

59 perce, Phalanx írta:

Baj van, de legfeljebb csak találgatni lehet mi alapján üti ki az adott embert, így biztos védelem nincs

Nem kell találgatni, csak egy kicsit körül kéne nézni.

5 perce, wtmalex írta:

nincs kijárási tilalom -> mivel még a kijárási korlátozást se tartják be, ezért sztem ez nem is segítene. Itt maga az emberek hozzáállása a rossz [csakazértis kint baszom a rezet, csakazértis heti 5x megyek vásárolni, ugye kedves nyuggerek (tisztelet a kivételnek ofc.)]

Ha lenne teljes zár, akkor az államnak stadion helyett bértámogatásra kéne költenie, az meg nem igazán jó (lölönek).

Két adaggal beoltott nyugger meg részemről ott flangál, ahol akar.

5 perce, wtmalex írta:

Kurzarbeitot (kapsz pénzt ha otthonmaradsz a picsádon), az erre adott EUs támogatás meg ment egyenesen a haveroknak.

És így egy percig nem csodálom, hogy az üzlettulajdonosok nem akarnak éhen dögleni.

Az oltás pedig, hogy a totális fejetlenség ellenére is megy valahogy, kész csoda. A védettségi igazolványt viszont inkább hagyjuk is...

16 perce, Aithne írta:

Ha lenne teljes zár, akkor az államnak stadion helyett bértámogatásra kéne költenie, az meg nem igazán jó (lölönek).

tru

16 perce, Aithne írta:

Két adaggal beoltott nyugger meg részemről ott flangál, ahol akar.

A nyugger eddig is kint vásárolgatott fittyet hányva az egész járványra. Tavaly be lett vezetve a nagyon sikeres idősávos vásárlás a nyugdíjasoknak, de a sok nyuggergeci csakazértsem az ő időintervallumjában bent 3 szem friss paradicsomot venni a teszkóba, hanem amikor vásárolhatnékja támadt.
+ a 2 adag még mindig azt jelenti, hogy az esetleges megbetegedés miatt nem fog kórházba/koporsóba kerülni, hanem otthon kiheveri. Fertőzni továbbra is fertőzhet.

Már nagyon rég eltörölték az idősávot nálunk. Nálatok még van? o.O

Amúgy a 2 adagtól az a garantált, hogy nem döglesz bele a betegségbe, de önmagában a megbetegedés esélyét is nagyon szépen lecsökkenti, és ha meg is betegedsz, akkor is kevesebb vírus van benned, azért is enyhék a tünetek, és kevesebb vírus -> kevésbé fertőzöl.

Sry, nem fogalmaztam elég világosan: az idősávos vásárlás érvényessége alatti időre gondoltam. Nem is csoda, hogy el lett törölve, mert semmi értelme sem volt. Itt a labancoknál szerencsére a kormány nem vezette be. Több szupermarket önkéntesen reggel 8 és 9 között csak a nyugdíjasokat engedte be, de hamar rájöttek, hogy ezzel nem mennek semmire, és elég hamar visszaálltak a normális nyitvatartásra.

Khm:

1, Az oltás az ellen véd valamilyen szinten, hogy ágynak döntsön a vírus, de attól még ugyan úgy viszed magaddal és meg tudsz fertőzni másokat.

2, A vásárlási sávval meg az volt a fő probléma, hogy összetömörültek az emberek a sávon kívüli időszakban(na így tartsál 1,5 métert), az átlag nyugger meg ment bármikor, ha rá is szóltak akkor is csak játszotta a hülyét.

4 órája, Phalanx írta:

1, Az oltás az ellen véd valamilyen szinten, hogy ágynak döntsön a vírus, de attól még ugyan úgy viszed magaddal és meg tudsz fertőzni másokat.

Tényleg nem. Az oltás megtanítja a szervezetedet arra, hogy gyors és hatékony immunreakciót adjon a vírusra. Hogy ez mennyire gyors, és mennyire hatékony, az az oltás nyomán kialakult antitestjeid számától függ, ami pedig függ többek között az oltás típusától, a beadások között eltelt időtől, az utolsó oltás óta eltelt időtől, hogy voltál-e már koronás, és nyilván egyéni biológiai rng faktoroktól is. Ha nagyobb mennyiségű antitested van, akkor ha találkozol vírussal, a szervezeted jó eséllyel legyőzi, mielőtt képes lenne szaporodni, és nem lesznek tüneteid, és nem fertőzöl komoly eséllyel. Azért véd az oltás a komoly tünetektől gyakorlatilag 100% biztonsággal, mert még akiben kevésbé erős immunválaszt vált ki, azoknak is lesz annyi antitestje, hogy a szervezete leküzdje a fertőzést, mire tüdőgyusziig jutna.

Csak mondom nálunk a fél falu beteg sorba viszi a mentő kórházba a kínai szutyokkal oltott embereket. Sokan inkább titkolják, hogy betegek, nem hiába... 

- Egyik vakcinagyártó sem meri 100%-os  hatékonyságúnak reklámozni a termékét, legjobb esetben is csak sokkal több a semminél.

- A kínai csodáról már az elején tudni lehetett, hogy egy gyengébb cucc (van ahol már a 3 adagot adják)

- Eltitkolni ha betegvagy őrültség, mivel másokat is megfertőzhetsz és te sem kapsz segítséget

- Ha még csak viszi a mentő az embereket az még nem a vég, ha az egész falut körbekerítik  az is legfeljebb a kezdete.

Edited by Phalanx
  • The fuck is this 1

Ezek a mai számok baszdmeg valami siralmasak. És a holnapiak még rosszabbak lesznek.

Amúgy meg több ismerősöm is van, akit olyanok fertőztek meg, akik eltitkolták a koronát.

A kínai cuccról azt is lehetett tudni, hogy megfázásszerű mellékhatásai lehetnek, de asszem ha bele lehetne dögleni, vagy akár csak felmerülne, hogy beledöglenek, abból ötször akkora sajtóhírverés lenne, mint az Astrából.

Azért titkolják el az emberek mert ez az egyetlen tetves geci ország ahol ha elmész tappenzre (=nem dolgozol), akkor egyszerűen véged. Totál egyedül tartok fennt autot, lakást meg úgy mindent is, mi az anyámat csinálok ha kapok egy 7-es kódú tappenz papírt /amire úgy tudom még az EP se fizet mert nem kereső képtelenség / azt 2 hétre 50, nagyon max 60%ot fizetnek ki mert hát ügye csak karantén volt

¯\_(ツ)_/¯

1 hete sajog minden létező ízületem, taknyos vagyok meg úgy az összes megfazos tünetem megvan de kurvára nem engedhetem meg azt a luxust hogy leteszteltetem magam azt itthon fetrengtek 2 hétig. És akkor most képzeld magad egy tanár helyébe a megalázo fizetésével aki sehogy nem tudja bebizonyitani hogy valamelyik gyerektől kapta el és jogosult legyen 100% tappenzre... Na vajon miért nem akarja teszteltetni magát meg titkolja el... 

/frustration off

Van pedig ahol a munkáltató felültet a tömegközlekedésre hogy te menjél csak szépen teszteltetni magadat, ha akár csak a gyanúja felmerül hogy koronás lehetsz.

Ebben több a logika, egy cég könnyebben nélkülözhet egy embert, mint az összeset.

9 perce, Phalanx írta:

Ebben több a logika, egy cég könnyebben nélkülözhet egy embert, mint az összeset.

te rohadt balfasz geci, ÉN NEM TUDOM NÉLKÜLÖZNI A CÉGET és nem fordítva, el kell döntenem hogy vigyázok másokra vagy saját magamat kezdem el egzisztenciális csőd közelébe sodorni, egyszerű me or them felállás, kurva nagy kényelembe élhetsz ha egyszerűen ennyi nem megy át

• Feels Bad Man 1

24 perce, Aithne írta:

Látom a mondat lényege elrepült a fejed felett amúgy.

Jah,  egyfelől az olvasott, halott információk alapján világvégét vizionáltok. Másfelől a helyzet javítását célzó kisebb áldozattal járó  megoldások  is el vannak utasítva, mert nem.  Mindenkit érint valami módon ez a nyavaja, de nem mindenki vezeti le a dühét a másikon. Szerintem írtam már, hogy az emberek fejét is kikezdte már a dolog....

29 perce, Phalanx írta:

kisebb áldozattal járó  megoldások

A poén a potenciális fertőzöttek buszoztatása lett volna, ami azért lássuk be, nem egészen vállalható dolog.

A tömegközlekedés nem szűnt meg a  járvány kitörésével, csak egy kissé átalakult.  Bármennyi fertőzött utazhat naponta, vagy mert nem tud róla, vagy mert  hiába gyanús, nem akarja felvállalni a dolgot.

A szánalmas az, hogy azért titkolják mert munka nélkül nem tudják eltartani magukat. Én szerencsés vagyok, de aki folyamat éppen, hogy megél nem mehet táppénzre én nem ítélem el. Amennyiben elemegy vagy kirugják vagy lofasz pénzt nem kap és mehet az utcára. Nem mindenki él olyan jól mit mi akik ráérünk itt eszmét cserélni, a legtöbben éppen megélnek covid nélkül is, nem elég a pofátlanul nagy infláció 12%+ amit az MNB meg KSH közöl baromság abban az oled tv ára is benne van, sokaknak éppen ételre se nincs pénze őt nem érdekli, hogy egyre olcsóbb a tv. Kurvára nem fair, hogy mi kényelemben otthol ülve megmondjuk a frankót, valakire aki képzelheted mit élhet át mikor lábon alig tud maradni de dolgoznia kell kovidosan és sírva meséli el min megy át, szédül köhög levegőt nem kap 3-4szer esik össze munkába és dolgozik mert megkell élnie valamiből. Embertelen min mennek át emberek milliói csak nálunk de semmi segítséget nem kap. Kurvára nem kell ám mutogatni rájuk, én is ilyentől kaptam el, ültem itthol here vere de aki életben alig marad de dolgozik velük mi van? 

• Like 1

Iszonyat nagy fotelhuszárok lettünk emberek, mi nem bírnánk azt amit 1-2ember a megélhetésért tesz, de mutogatni rájuk azt tudunk. 

Vajon a pofakönyvön szocializálódott emberek próbálnak dislike-kal védekezni a covid ellen? 9_9

Ki jön velem jövőhéten kocsmázni? Igazolásom niccs, de iratok anyukámmal.

4328157.png

• LUL 2
  • Roll Safe 1
  • Feels Bad Man 1

Március végén kigyógyultam a vírusból és még mindig nem kaptam meg az immunitás igazolást :(

Nem tudom, itt annyira sok embernek ki lehetne osztani, hogy már nem lenne benne semmi érdekes.

• Tell Me More 1

csak én halu-zok vagy tényleg az utóbbi pár hónapban egyre több dolog változott meg Orgrimmar-ban?

pl.:  ahol eddig nem volt ott most van kerítés. ilyen dekor-elemekre gondolok.

Edited by poszeidon
deko to dekor*

Ogban nem figyeltem, de a "világban" volt sok-sok apró fix, aminek nincs nyoma a changelogban.

• Like 1

Észrevettétek már, hogy a Dungeon Finder meglehetősen furcsán működik? Kis szinteken legalábbis. Ha random instára joinolok gyakran lassabban hív be mintha specific kijelölném ugyan azokat. Ugyanakkor az is feltűnt, hogy ha specific joinolok mondjuk 5 elérhetőből 1 vagy 2 instát akkor gyakran hamarabb talál embert mintha mind az 5 elérhetőt bejelölném specific. Azt is megfigyeltem, hogy néha érdemes újra joinolni, mert van, hogy órákon át csak 3 dps-t mutat, de rejoin után gyakran máris van elérhető heal és tank is és csak 1 dps-re várunk. Azt is észrevettem, hogy ha pl tankot és dps-t jelölök egyszerre akkor lassabban hív be mintha csak tankot jelölnék. Tehát szerintem habár sokszor van megfelelő mennyiségű tank/heal és dps que-ben, hogy elindulhasson egy insta, valamiért mintha még sem formálódnának meg ezek a partyk amint lehetséges volna.

Edited by Sontii

Ha a randomra joinolsz, szerver oldalon ugyanúgy azokba a specific queueba rak, amit a dobókockánál ír.

Nincs semmi köze, hogy milyen gyorsan hív be, hogy ha specific-re, vagy randomra joinolsz. Nálad lehet az okozza a különbséget, hogy specificnél több insta van, mint randomnál kis szinten.

Ha több role-ra jelentkezel, az csak visual, hogy DPS-hez rak. Valójában tank majd heal, majd dps a prio.

• Like 2

valaki posztoljon már valamit
itt idleol 8 ember és nincs diskurzus
én meg halálra unom magam

• Pusheen Blush 1
  • Feels Bad Man 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...