Jump to content
Torch

Általános PC HelpDesk

Recommended Posts

Ha van egy monitorom meg egy asztali gépem, azon megoldható hogy kábeltévét lehessen nézni rajta? UPC media box van.

Na megoldódott, de nem törlöm, hátha másnak is lesz hasonló. Csak a mediabox-nak kell koax kábel, a tv-be/monitorba elég ha be van dugva a hdmi és már megy is. :)

Edited by selfcontroll

hali

8gb drr3 ramom van, i3-4130 és egy sapphire r7 265-öm van. egy második fullhd monitor vásárlásán gondolkozok, tudná futtatni a gépem? jelenleg a második monitort integrált futtatja, viszont szeretném ha mind a kettőt elbírná a kártya (vagy esetleg integrált is elbírja a másodiakt?)

köszi

Attól függ, mire. Böngészni tudsz rajta integrálton is, filmeket is még vinnie kéne, az integrált kártyák Intel procikban kifejezetten azért vannak, hogy a kattintgatós majmok tudjanak óccón rajzolni egy desktopot relatíve bármilyen felbontáson és menjen rajta a facebook meg a HD sorozat. Ha meg játszani akarsz egyszerre két monitoron, akkor kb. felezi az fps-ed, ha duplázod a pixelek számát, HA nem fogysz ki VRAM-ból. A kártyád így elsőre kétgigásnak tűnik, abból pedig manapság könnyű kifogyni, ha feltekered a texture resolutiont vagy hasonló vackokat.

• Like 1

igazából böngészni meg programozni kell (programozásnál is igazából hogy menjen a sublime/visual studio nem pedig renderelni), másra nem. de úgy döntöttem hogy egyenlőre még nem veszek mert annyira nem fontos, csak kezd kicsi lenni a második monitorom. köszi azért!

Én sokáig úgy használtam a laptopomat otthon, hogy rákötöttem az otthoni monitorra és akkor az integrált vezérlőjének kellett megbirkóznia egyszerre a HD kijelzővel meg a FullHD monitorral. Nyilván nem esett nehezére, amíg el nem kezdtem játszani. Tehát amíg nem 3D grafika orientált szoftvert próbálsz lenyomni a torkán, addig nem lesz probléma.

Haverom új videókártyát akar venni és talált is egyet, de nem vagyok biztos abban, hogy kompatibilis-e az alaplapjával. Az alaplapjában 

2 db PCIe 2.0 x16 (x16 vagy két x8) 1 db PCIe 2.0 x16 (x4 mód) 2 db PCIe 2.0 x1 2 db PCI  van, a videókártya ( GTX 1050 TI 4GT OC) viszont PCI-E 16x 3.0. Akkor ez bukó? Érdemes lennie modernebb alaplapot vennie?

@KazóFelfele és lefele is kompatibilis egymással. A PCIE 3.0 annyival jobb, hogy kétszer akkora a sávszélessége. Hint: GTX1080Ti se éri el, csak akkor van értelme, amikor SLI/CF-be kötsz 4db kártyát és a CPU-nak szét kell osztania a PCIe busokat, mert jelenleg nem is tudom, hogy létezik-e olyan cpu, ami tud 4x16 szálat kezelni.

Edit: i9-7980XE is csak 44 lanet tud kezelni.

Edited by generion
  • Pusheen Blush 1

Szerintetek megéri venni egy Orbweavert? Már tavasszal elgondolkoztam rajta, de mivel abbahagytam a wowot és főleg gamepaddal játszottam a játékokat így feleslegesnek tartottam.

Szerk: Most viszont aktívan játszok újra stb, csak ez kimaradt xD

Vagy inkább vegyek egy mechanikus billentyűzetet? Jelenleg egy Asusom van. A Blackwidow Chroma nyerte el a tetszésemet (a sima kiadás). 

Na meg akkor kellene majd egy új asztal is, amin elférek, de szerencsére azt tudok csináltatni baráti áron :D

Edited by Torch
  • Confused Nick Young 1

Eddig volt egy razer naga moltenem, az 3 évig bírta, amikor eladtam a kollégámnak. Most szintén egy nagám van csak 2014-es, ezzel sincs semmi probléma (kivéve a hiányzó váltót ami a moltennek még volt az alján xD ), a fülesem (kraken 7.1 chroma) pedig egyidős a Vespula alátéttel és egy szavam sem lehet egyikre sem. Szóval igazából a minőséggel nem lehet probléma, max az árral (amit sokallok mindkettőre ez tény).

nekem is evek ota razer fulesem es egerem van (7.1 kraken meg egy naga), es semmi bajom veluk. (raadasul eddig ez a fulesem birta a legtovabb, 2014 ev kozepe ota megvan es 2x csereltem rajta eddig csak parnat, azon kivul baja soha nem volt. ezelott volt ilyen 30-40 fontos fulesem is, azok soha nem birtak tovabb 1 evnel)

Edited by Petykó

Úgy vettem észre a Razer-t sokszor olyanok szidják akiknek soha nem volt még egy egérpadjuk sem. Az én fülesem is már több mint 3 éves annyi baja van hogy a tetején a bőr borítás kicsit megkopott. Én inkább egerekről szoktam rosszatt hallani, gyakran elromlik a kapcsolójuk, de az még nem volt nekem. Billentyűzetem igen és azzal sem volt minőségbeli problémám.

Alapvetően a Razer problémás árazásával van a baj. A billentyűzet átcsúszott abba az ársávba, ahol nem tudja felvenni a versenyt például k70 vagy g810 (@crawen) ellen. Ebből a szempontból az összes gaming füles - tehát nem csak a Razer - problémás.

Az orbweaver pedig kb egy félbevágott ergonomikus billentyűzet, amit túl sok mindennel nem igazán lehet összehasonlítani, mert az ilyenek alapból baromira drágák.

Edited by generion

Azt elismerem hogy a legtöbb termékük nem ér annyit amennyit elkérnek érte, viszont más gyártók "gamer" szériás cuccai is túlárazottak. Csak a Razer még azokhoz képest is jobban elszállt.

Nekem annyi a problémám a Razer cuccokkal, hogy amelyiket használtam az mind trashtier volt (bazmeg a 20ezres vadči novi Taipan mikrokapcsolója három hónap alatt adta meg magát, bemegyek a Media Marktba és a 2000 forintos ACME egér tovább húzza, bár mindkettőben ugyanazok a switchek vannak, volt aztán még balszerencsém használni egyszer kölcsibe egy patikaállapotú Nagát de ha túl erősen rántottam meg akkor magától elkezdett forogni a görgő, meg rng volt hogy görgetésnél lefele vagy felfele fogja kiküldeni a gépnek és mivel 6 bindem van görgőn elég kellemetlen). Az egyetlen amit kipróbáltam és nem volt rá panasz az az egérpadjuk, ami a triplájába kerül egy Logitech G-nek :D

De az eredeti kérdésre: egy Orbweaver annyival nem dobja meg szerintem a játékélményt, főleg mivel a tendencia inkább afelé mutat hogy egyre kevesebbet legyen használva a bal kéz (lásd a piacvezető title-k csökkenő trendet mutató control optionjeit, az újabb nevekben szintén). Ennek leginkább az lehet az oka (eltekintve persze a mobáktól és az mmoktól) hogy a legtöbb új játék alapvetően egy official konzol-PC port. Ezt leginkább azért írom le, mert az Orbweaver egyik, ha nem a legkomolyabb előnye, hogy a bal kézre, de leginkább a hüvelykujjra sokkal több bind jut, viszont ez az előny erősen megkopott és sokkal kevésbé teszi - az én szememben - hasznossá, főleg ilyen kiba drágán.

@selfcontroll Nos a gamer perifériákkal egészen más a helyzet a tapasztalataim szerint, legalábbis a közép-felső ársávban már mindenképp. Persze egy alaplap nem lesz attól jobb hogy piros dőlt-félkövérrel rástencilezik hogy GAMER, de egy kifejezetten gamer szériás periféria (pl.: Asus ROG, HP Omen, Logitech G) ergonómiailag mérföldekkel alkalmasabb az extrém használatra mint egy akármilyen hagyományos cucc, nem beszélve a szoftveres támogatásról ami beleviszi azt a pici pluszt amivel ki tudod sajtolni magadból a legjobbat, vagy szimplán csak brutál jól néz ki tőle a cuccod és ezáltal validálja az extra párezer forintot amit elkérnek érte. Asus ROG vagy Logitech G az összes cuccunk, kivéve a fülesemet mert az egy HyperX Cloud II, de Zsófi egere egy ROG FX1000, mellé használ egy Logitech G231 fülest egy ROG laptopon, és amellett hogy nagyon kényelmesek, olyan szoftveres támogatásuk van hogy az valami elképesztő.

Nem ugyanez a helyzet az olcsóbb, eldobhatós gamer cuccokkal, mert nagyon sokáig Trust GXT cuccokat használtam, és a füles mikrofonja a dobozból kiszedve recsegett-ropogott mint a magyar nyugdíjrendszer, a hangzása egész tűrhető amíg nem hangosítod ~20% fölé, egérből meg kettőt fogyasztottam el egy év alatt, és konkrétan jobb minőségű és tartósabb az az Aula gamer egér amit melóban használok, a GXT 25 árának ötödéért (most ránéztem és 10 helyett 3500 forint, sic transit gloria mundi). 

A probléma az, hogy a Razer nem sokkal helyezkedik el tartósságban, sokszor minőségben sem ezek fölött a cuccok fölött, az árképzésük viszont ezzel szemben kivétel nélkül a prémium+ kategóriát idézi. Rég elmúltak azok az idők amikor egy gamer választhatott az irodai ótvar egér-tescos billentyűzet-Microsoft Skype füles és a Razer termékek közt, mert akkoriban a kifejezetten gamereknek készült, ergonómiailag ötletes és valóban úttörő perifériáknak el lehetett kérni az árát, nagyban köszönhetően a monopolhelyzetnek, viszont lassan ideje felismerni hogy már nem a Hama a konkurencia, hanem többek közt az Asus vagy a Logitech, akik már akkor perifériákkal foglalkoztak amikor a Razer ötlete kipattant és már nem adja el önmagában a terméket egy sponsored Swifty videó.

Azt elismerem hogy van létjogosultságuk és bizonyos szempontból jobbak is, mint egy irodai használatra szánt termék. Viszont van az a kategória ami már nem a használhatósága vagy szavatossága miatt drága, hanem szimplán a dizájn ami eladja. Csak hogy egy példát mondjak: Rog Claymore. Ugyanolyan switchek vannak benne, mint egy 30k-s billentyűzetben. Egy darabbal több billentyű nincs rajta, mint bármelyik másikon. Fém plate-je van és RGB világítása. De ma már melyiknek nem? És mindezt dupla áron.

Persze ennek is megvan a vásálóközönsége, ahogy egy Bugatti Chironnak is, csak ott azért kap valami pluszt az ember itt meg nem érzem hogy annyival jobb lenne.

Billentyűzetek és a fejhallgatók más kategória, mint az egér, mert azoknak bírniuk kell 10+ évig. A billentyűzet esetében az emberekkel ezt el is sikerült hitetni, így kevésbé vagyunk érzékenyek arra, ha adott esetben felesleges funkciókért is kell fizetni, mert tudat alatt úgyis azt érezzük, hogy ilyen sok idő alatt csak lesz valami értelme. Ha másra nem jó, legalább viszonylag értékálló.

Főleg ha olyan emberekről van szó, akiknek a szórakozásuk és a munkájuk is az, hogy a gép előtt ülnek.

Khm, a Logitech MX 518-as egerem becsülettel szolgál több mint 10 éve(igaz nem volt olcsó volt  anno a 15k huf-os árával ), menet közben elhasználtam két billentyűzetet és kezdem a harmadikat. Pedig egyik sem az a dobálják utánad 1-2k-ért kategória volt.

Edited by Phalanx
typo
  • Like 1

53 minutes ago, generion said:

Akkor te az átlaghoz képest a háromszoros szóráson kívül esel.

ki mas ha nem phalanx :dd

42 minutes ago, Phalanx said:

Szép dolog klicker létemre.:)

kivancsi vagyok hogy te hogy hasznalod a bilentyuzetedet, gondolom azt vagod hogy nem a fejedet kell belevagni a kozepebe (bar az legalabb megmagyarazna a postjaid jo nagy reszenek a minoseget). eletemben egy! darab billentyuzetem volt a mostani elott, 9-10 eves koromban kaptam egy 2000 ft-os wireless billt a tescobol, ennek ma mar lassan 10 eve es csak azert csereltem le, mert mar nagyon untam. raadasul keystroke ugyileg is biztos, hogy nagysagrendekkel tobbet raktam bele, mint te az elmult 10 evben az osszesbe egyuttveve

Ha eddig nem tűnt volna fel nyugodt típus vagyok, billentyűzetet csak is rendeltetés szerint használom. Ha nem számolom az xt-t amit billentyűzettel együtt adtam el 5 hónap után, akkor első pc-met 93' ban kaptam, azóta jó pár billentyűzetet használtam el.  A 90-es években még tudtak billentyűzetet gyártani ezért jól bírták a strapát(pedig a dos-os időkben nem sok egeret használtunk a játéknál), később miután szinte minden futóbolond elkezdett  gépet venni magának otthonra zuhanni kezdett a színvonal(az olcsóság átka). A negatív csúcsom egy kínai csoda volt, ami 8 hónap után úgy döntött, hogy ezután csak  világít de gombnyomásra többé nem reagál. Idővel rákaptam a a counter-strikera amihez már strapa bíróbb és precízebb billentyűzet és egér kellett, ezért végképp hanyagoltam a tesco-s cuccokat. Rátaláltam a Logitech egy prémium billentyűzet szériájára, hagyományos design de nem spórolták ki belőle az anyagot ezért jól bírta az intenzív használatot, 4-5k huf-ért meg szinte ingyen volt. Sajnos a legutóbbi darabjánál (k200) már érezhető némi hanyatlás a tartósságban, ebből kifolyólag lecseréltem egy Hama uRage cyberboardra.

ui:

Nem, nem csak játszom, már akkor sokat gépeltem amikor még csipogott a gép amikor megtelt a buffer és várni kellett kicsit.

• Like 1
  • Woah 1

Soha többet. Egyszer vettem egy olyan kontrollert kb. 2 ezerért, annyit se ért, 3-4 hét után - igen, rendeltetésszerű használat mellett - eltört benne a bal analóg kar. (A másik dolog meg ugye az, hogy majdnem minden játék csak x360ce emulátorral vitte, de az a hab a tortán.)

Nemrég belefutottam egy olyanba, hogy minden indítás után pár perccel elindul a gépen egy windows defender 32-bit, ami a CPU negyedét lefoglalja, és minden lagzik tőle, mint a rohadtélet. Minden lehetséges felületen letiltottam, ennek ellenére csinálja ezt. Szükség sincs rá, mert van vállalati tűzfalam/vírusirtóm. Valaki találkozott már ezzel esetleg, illetve mit tudott vele kezdeni?

56 perce, crawen írta:

Na mert a Hama uRage aztán kurva tartós LUL

https://www.youtube.com/watch?v=AS7oZ_RySLE

44 perce, Dave írta:

Soha többet. Egyszer vettem egy olyan kontrollert kb. 2 ezerért, annyit se ért, 3-4 hét után - igen, rendeltetésszerű használat mellett - eltört benne a bal analóg kar. (A másik dolog meg ugye az, hogy majdnem minden játék csak x360ce emulátorral vitte, de az a hab a tortán.)

Nemrég belefutottam egy olyanba, hogy minden indítás után pár perccel elindul a gépen egy windows defender 32-bit, ami a CPU negyedét lefoglalja, és minden lagzik tőle, mint a rohadtélet. Minden lehetséges felületen letiltottam, ennek ellenére csinálja ezt. Szükség sincs rá, mert van vállalati tűzfalam/vírusirtóm. Valaki találkozott már ezzel esetleg, illetve mit tudott vele kezdeni?

2 ezerért mit vártál, örülj hogy tescot kaptál érte. Az én cuccom 13k volt, a lényes funkciók benne vannak és az anyagon sem spóroltak, ha menőbb  felirat lenne rajta 60k alatt nem kapnád meg ugyanezt.

• Like 1

Tehát ha van róla egy magyar videó akkor már quality Kappa

Namost 13k-ért egy egér meg egy billentyűzet nekem nem azt jelenti hogy milyen jó vételt csináltam, hanem azt hogy nézegethetem is a következőt, vagy rendelhetek belőle 2-3 szettet mert hónapokon belül lesz valami kínja. Az ABS-en pedig nagyon nem lehet spórolni, lehet kapni élvédőt is 150 forintért darabját, a "szálcsiszolt alumínium" pedig ugyanaz az alumínium amit megveszel a Sparban fóliaként 300 forintért, csak egy Józsi végigment rajta csiszolópapírral. A Hama cuccok alapvetően másra nem jók, csak arra hogy amíg veszel egy minőségi cuccot legyen valamid amit tudsz használni az alapvető funkciókra de semmi több. A menő feliratokról pedig csak annyit, hogy pont a uRage sorozat az, amit megpróbál a Hama minőségi hardverként eladni remélve, hogy a menci stencilezés majd minőséget fog sugallni (inkább nevezném bazári gagyinak, de embere válogatja).

A kontrollerekről meg csak annyit hogy XBox 360 kontroller 7000 forint újonnan (Microsoft gyártmány), hát nehogymár az utángyártott amihez még hivatalos szoftveres support sincs közel ennyibe kerüljön mert elsírom magam :D És fölöslegesen nyugtatod magad, a te nagyonprofi és nagyonledes borzalmad nem fogja semmivel tovább húzni azért mert többet fizettél érte.

Ez esetben módosítok. Milyen normális mechanikus billentyűzetet tudtok ajánlani a kiszemeld Blackwidow helyett? :D

image.thumb.png.d48503a38da5c2417ad06434ae98b941.png

FÉMHÁZAS VERY MENŐ MUCH MINŐSÉG (igen, az alumínium az a 0.1 mm vastagságú cucc ami kilóg a két szélén). Ennél még a k200as logitech - ami alapvetően egy eldobhatós irodai billentyűzet és a minőség helyett a mennyiségre ment rá a gyártó - is jobb minőségű amúgy, legfeljebb neked nem tetszenek a süllyesztett billentyűk, de ez szinte segg ugyanaz a hardver +200 forint gyártási költséggel :'D Janem, +250 mert beleszuszakoltak egy 50 forintos karácsonyi égősort is. Az egér pedig nokomment, lehet jó is de ne legyenek vérmes reményeid.

@Torch g810?

• Thanks 1

Attól még sajnos edényszárító kategória. Nem azért ugatok mert nekem már jobb van, eddig egy Asus Cerberust használtam (14ezer), és a Hama uRagehez képest milliárdszor jobb volt használni, és nem azért cseréltem le mert valami baja volt, hanem mert 80 fontért egy vadiúj g810 ajándék.

Én is imádtam csórikámat, de baszki 80 font az 80 font. Nem is adtam el, csak eltettem a dobozába ha kell egy backup :)

A G810 egy nagy hátránya lehet hogy nincs magyar layout csak UK vagy US (utóbbi az ahol a \| aka íÍ nem a LShift mellett van hanem az Enter fölött és az Enter csak egy csík), van még talán AZERTY, spanyol vagy német is, de alapvetően a UK az ami a legreálisabb és a legelérhetőbb. Viszont ha emellett döntesz akkor szólj és megvesszük Amazon Prime-mal :D

A magyar PC piacon és PC communityben van egyáltalán bármi, ami nem szponzorált videó/cikk/akármilyen review?

Nem értem mi azokkal a bajod, hát nem spórolták belőlük az anyagot (csak ne akard kiegyenesíteni a kábelt mert mikronra ki van számolva a fémszál hossza és kiválik a keretből)

10 perce, Phalanx írta:

A szépség szubjektív, ez a topic meg úgy is tele van reklámmal ;)

Igen csakhogy ez a topic inkabb a tapasztalatokra epit es sokkal hitelesebb mint az hogy kuld a gyarto ingyen egy pakkot hogy csinalj rola egy videot youtubera, nem veletlen hogy a komoly yts tech reviewereknel a Hama, a Kolink, a Trust meg az egyeb alsokategorias cegek be sem probalkoznak mert nem lenne hiteles hogyha mondjuk egy Swifty magyarazna el hogy milyen kellemes hasznalni egy Kolink V8-at, ami ennek ellenere massziv mint az allat (tudom hogy nem tech reviewer hanem kb razer rep de kb az a szint), mindenki tudna hogy fake egy olyan arctol 9/10 egy ilyen cuccra akinek a legolcsobb gearjenek az arabol egy lerakatnyit vasarolhatna Trust egerekbol :D

Több videót végignéztem, olvasgattam és végigtaperoltam jó pár darabot az üzletben. Igaz még csak 3 napja használom, de pozitívak a tapasztalataim. Még korábbi billentyűzet csere utáni átszokás is szokatlanul gyors volt, mert rögtön kézre állt a cucc.

Őt is csak azért fizetik/kapja a cuccot, hogy reklámozza. Attól még nem lesz annyival jobb mint amekkora feneket kerítenek neki. Mi több, valószínűnek tartom, hogy ő valami noname kínai vacakkal is sokakat lealázna, bármivel tolnák is. :D

• Like 1

8 perce, crawen írta:

Igen csakhogy ez a topic inkabb a tapasztalatokra epit es sokkal hitelesebb mint az hogy kuld a gyarto ingyen egy pakkot hogy csinalj rola egy videot youtubera

Hát ez attól függ nagyrészt, hogy kinek mennyire hitelesek a tapasztalatai.

Vannak olyan oldalak, ahol tömegével publikálják a hardverteszteket. És ahol nem az a standard, hogy mindenre max pontot adnak 2 szavas indokolással, sőt mi több, összehasonlító összegzéseket is végeznek időközönként (feltűnne, ha a ezer forintos és a 60 ezer forintos billentyűzetre is azt mondják, hogy fasza), az már hitelesebbnek mondható, mint az, hogy belinkelsz valami faszit, aki rácsodálkozik, hogy van gumitalpa a billentyűzetnek.

• Like 2

8 perce, crawen írta:

Nem gondolom hogy innen olyan sokunkat szponzoralna barmelyik techceg

Nem kell hozzá szponzor, elég ha hívő a tag.  Lásd például Apple szekta tagokat, hiába szembesíted őket azzal, hogy újra és újra lenyúlják őket de valami durván. A reakció meg csak annyi, hogy nézd milyen jó...

• Like 1

2 hours ago, Phalanx said:

2 ezerért mit vártál, örülj hogy tescot kaptál érte. Az én cuccom 13k volt, a lényes funkciók benne vannak és az anyagon sem spóroltak, ha menőbb  felirat lenne rajta 60k alatt nem kapnád meg ugyanezt.

Egyetlen játék miatt, amit billentyűről játszani kb. lehetetlen (Dark Souls), nem óhajtottam 7-8 ezret kiadni egy xbox kontrollerért, mert amúgy a billentyűzetről preferálok játszani, ha normálisan - vagy legalábbis testre szabható módon - megcsinálják rá az irányítást (az említett játéknál ezekből egyik se áll). Vicces is lenne, ha a hivatalos kontroller árának harmadánál többe kerülne bármelyik, semmi által nem támogatott, szinte csak emulátorral használható cucc, én pedig ezt a részét vállaltam tudatosan, nem azt, hogy 3 hét után szarrá megy, mert volt pofám arra használni, amire állítólag való.

Egyébként a billentyűzetem is hasonlóan fostos 1000 forint körüli kategória (szintén Hama), az teljesen jól bírja még a strapát, annyi a szépséghibája, hogy nincs rajta home/end gomb (csak a numerikuson, ~1 napomba telt megszokni fordításhoz), a WASD gombok betűi meg már lekoptak, de az meg kit érdekel.

18 perce, crawen írta:

Nem gondolom hogy innen olyan sokunkat szponzoralna barmelyik techceg

Inkább én itt a hülyeségre gondolok. Ha valaki azt se tudja, hogy mit kell nézni, nehezen tud hitelt érdemlő véleményt nyilvánítani bármely termékről.

Most hogy mondod meg is hallgatom a videót nem csak beletekerek :D

01:04 - a kölykök mesevideóiban hallok ilyen hanghordozást meg látok ilyen kifinomult arcjátékot és átéléssel előadott szöveget

02:12 - showderklubon nem szórakoztam ennyit. DE MOST KOMOLYAN!!!!! CSILLOG!!!!!!

02:50 - hatalmas beleéléssel magyarázza hogy csak a nagyon drága billentyűzeteknél van jelen az a hightech megoldás hogy lehagyják a keyguardot hogy nyugodtan belemehessen minden retek a billentyűk alá

03:26 - "külön számológép, email és home gombok is vannak rajta, amit már nagyon régen láttam billentyűzeten" - TheVR Tech, 2017. "lol te akkor még billentyűzetet is régen láttál" - minden gyártó, 1970 - undef

05:19 - "megszorítom a billentyűzetet és nem hajlik el, Techspot 10/10 hardware of the year"

Oké ez nagyon cringy

• LUL 2

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...