Jump to content
Torch

Általános PC HelpDesk

Recommended Posts

2 perce, selfcontroll írta:

Ha új procit veszel, annak a hűtőjén lesz paszta. 

A régi gépedet egyben adnád el, vagy csak ezt a 3 alkatrészt?

egybe adnám;megnéztem darabonként mennyit ér és úgy nem érné meg

Milyen mellé a winchester, táp, ház?

20-25 körül lenne szerintem az ára, mostanában nem nézegettem ezeket a 775-ös alkatrészeket, de egy jobb gépet 35-ért adtam el fél éve. C2D, 4 gb ram, hd7770, 500-as hdd.

9 perce, selfcontroll írta:

Milyen mellé a winchester, táp, ház?

20-25 körül lenne szerintem az ára, mostanában nem nézegettem ezeket a 775-ös alkatrészeket, de egy jobb gépet 35-ért adtam el fél éve. C2D, 4 gb ram, hd7770, 500-as hdd.

ház tökre basic márkáját se tudom,hdd-t fél éve vettem bele 500 -as hddt,meg van benne még egy régi,újat kivenném,régit bennthagynám,tápról se tudok sok mindent,300-400as lehet kb.

Én is hasonlóan gondolom,30 ért elmenne már nem lenne rossz

On 8/22/2017 at 10:44 AM, Petykó said:

valaki angliában rendelhető laptopot tudna ajánlani egy 550-600 font magassában nagyon maximum? persze minél jobb a teljesítmény/ár érték annál jobb, de na maximum ennyit szeretnék rá költeni

cél: legfőképpen office use (spreadsheet, word processing, böngésző, stb) illetve programozás (unity és hasonlók nem valószínű, hogy lesznek rajta használva de eclipse és visual studio biztosan). ezek mellett ha valamilyen csoda folytán elbírna kisebb játékokat (d3, simcity és hasonlók) az nagyon menő lenne.

(és ha van 400-500 körül laptop ami hasonlóan elbírja a fent soroltakat csak picit lassabban akkor hajlandó vagyok kompenzálni és jó lenne az is, bár ezt valószínűtlennek tartom tekintve a laptopokat)

köszike

Egyebkent esetleg nem jobb lenne egy AMD FX szerias proci Crawen , nem igazan akarok ra rengeteget kolteni .. es ahogy lattam az FX processzorok sokkal olcsobbak .. esetleg egy amd buildben tudna segiteni valaki ? 

1 órája, Pyrophobia írta:

Valami ilyesmire gondoltam : FX8320 3.5ghz(8mag)  ? melle egy Sapphire Pulse Radeon RX 560, 4GB GDDR5, 128-bit .. ? 

Attól még egy 1151-es Pentium is jobb választás, főleg a fejleszthetőség miatt. Én semmiképp sem építenék AMD-re most. Ezek az FX-ek már kifutóban vannak és annak idején sem voltak egy szinten az Intelekkel, a Ryzen meg még nem kiforrott. 

7 minutes ago, selfcontroll said:

Attól még egy 1151-es Pentium is jobb választás, főleg a fejleszthetőség miatt. Én semmiképp sem építenék AMD-re most. Ezek az FX-ek már kifutóban vannak és annak idején sem voltak egy szinten az Intelekkel, a Ryzen meg még nem kiforrott. 

Ertem .. viszont a mostani i5-4288u,4gb,gf920mx2gb konfiggal megaldott laptopomtol sokkal jobb megoldas lenne :D es amugy sem szeretnek ilyen 200k-t kolteni ra .. maximum ilyen 130-140k  , viszont nem tudom .. hol lehetne sporolni vele ? belepo szintu gamer gepet szeretnek .. esetleg hasznaltan ? vagy hol kezdodne az a gamer konfig amivel mar khm mennenek az uj cimek is ? 

Attól is függ milyen beállításokon.

Most az elszállt videokártya és a megemelkedett memória árak miatt kicsit nehezebb összerakni olcsón jó gépet.

Intel Pentium G4560

hyperx 8 gb ram

wd blue 500-as hdd

ház tetszés szerint

táp

giga b250m alaplap

Ez így 100 környékén van. Ehhez mondjuk egy 4 gb-os RX460 pluszba, így nagyjából pénzednél vagy.  1050Ti jobb lenne, de az kicsit drágább. 

A procit meg idővel le tudod cserélni egy i5-re anélkül hogy bármi mást cserélnél. AM3-as alapokra már semmiképp ne építkezz én azt mondom.

Nem hangzik rosszul , viszont ugy epitenem meg a gepemet,hogy eladom a mostani laptopomat + hozzateszek meg ha szukseges .. de nemtudom mennyiert lehetne eladni .. egyebkent koszi a sok segitseget skacok , csak nem szeretnem most elkapkodni ezt a pc vasaralast ,mert az nem vezet sehova sem . 

Self , az a 4gb-os rx460 tokeletes lenne , alaplap is mivel lehet kesobb fejleszteni ( only proci ) , hdd,ram is okes lenne .. hazbol zalman z11 ? 

tapokrol fogalmam nincs, fsp ? 

Egyebkent a monitorom egy 1920x1080-as benq .

Es a legfontosabb kerdesem az lenne,hogy ezzel az Intel pentium g4560al mit lehetne kihajtani az adott konfiggal amit leirtal ? 

Házból Zalman vehető, nem szokott vele gond lenni. Inkább ízlés kérdése.

Tápokat nem igazán ismerem, nem tudom melyiknek milyen a belseje. BeQuiet!, EVGA amiket szoktak ajánlgatni pl. Az előbbi már kicsit drágább mondjuk.

Prociról nézz videókat youtubon, minden mai játékkal találni teszteket. Nálam még nem járt ilyen, de akinek van az mindenki dícséri.

Ha a Socket ugyan az (1151) akkor jó lesz bele az i5-i7. Nekem is Pentium G4560 van és eddig mindent elvitt GTX 950 mellett.(HD felbontás, beállításokba néhány dolgot le kell húzni) Igazából nagyon jó kis processzor és kihúzza addig amíg nem szerzel be egy  Socket 1151 i5-i7 procit meg egy komolyabb videokártyát. Amire figyelned kell majd processzor kapcsán, hogy hamarosan jönnek új intel procik amik Coffee Lake genbe tartoznak(8. generáció) és ugyan azok is LGA 1151-s foglalatúak, nem lesznek jó abba az alaplapba amit mondtál(Gigabyte GA-B250M-DS3H) de ha eljön az ideje a proci cserének gondolom majd körbekérdezel valahol úgy is. Előző oldalon meg lett említve 1-2 táp meg ház. Házat mondta is self, hogy igazából majdnem töknyóc mit veszel csak férjen bele a konfig meg jó szellőzése legyen. HDD-ből én "Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX" ezt venném, 3-4k-val drágább mint egy 500 GB-s hdd.

Fogalmam sincs milyenek lesznek az új procik meg milyen áruk lesz szóval mást kell megkérdezned.(inkább máshol, itt kevés ilyen szaki van(sajnos én nem tartozom közéjük) prohardver, gépigény fórumokon több infót kapsz valószínűleg)

Koszi a valaszokat , en legolcsobban peldaul igy tudtam kihozni : 

VGA : Sapphire Pulse Radeon RX 560, 4GB GDDR5, 128-bit 

CPU : Procesor Intel® Pentium® Kaby Lake™ G4600, 3.60GHz, 3MB, Socket 1151, Box ( o az uj szerelmem xD ) 

RAM : Kingston 8GB, DDR4, 2133MHz, DIMM, CL15, 1.2V ( rossz valasztas ? :-?? , forumokon nem igazan mondtak ra rosszat ) 

HAZ : Floston RED FIRE, Middle tower ( ebbe a hazba belemenne e ?? - ehez a reszehez tenyleg nem ertek , amugy zalmant tok foloslegesnek tartom .. itt nekem ilyen 15k huf + lenne ) 

HDD : HDD WD Blue 500GB, 7200rpm, 16MB, SATA 3 ( eleg az 500 gb , kesobb lehet fejlesztek 1tb-osra + 240 gb ssdre ) 

ALAPLAP : Placa de baza MSI H110M PRO-D, Socket 1151 ( maximum 2133 mhz-es ramokat tamogat szoval direkt vettem olyat ) 

TAP : EVGA 500W ( szerintem az EVGA egy elfogadhato marka , es szerintem ..vagyis velemenyem szerint egy 500w eleg kell legyen szerintem , esetleg ha jon uj proci es esetleg kesobb egy gtx 1060 v ilyesmi akkor lehet ezt is fejlesztem ) 

es igy az ara lenne : 135.267 forint kiszalitassal egyutt :)  velemeny ?  most tegyuk hozza ,hogy lehet 3-4 honap mulva bele tenni egy i5- 7400-at .. akkor meg eladhato lessz a g4600 szoval nem igazan bukok rajta rengeteget . 

Edited by Pyrophobia

Just now, Petykó said:

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/dell-inspiron-15-7000-15-6-laptop-silver-10153218-pdt.html

erről vélemény? nekem nagyon jónak tűnik az árához képest, és ezen még játékok is futnának. bargain vagy csak én vagyok retard?

Hasonlo laposom van , lenovo meghozza. Ebben van gf920mx , meg i5 4288u , es nincs benne ssd .. ja meg h 4gb ram .. ezen pl nagyon nehezen fut el barmi is .. :D de te tudod mire kell :) 

VGA-t azt nem tudom milyen, mostanában nem igen figyelem őket. HDD-t nem értem miért veszel 500 gb-osat mikor 4k-val drágábban megkapsz egy 1 TB-osat(és mikor fejlesztenél az 500-ról akkor megint ki kell pengetned ugyan ezt az árat) de a procira simán ráfizetsz +6k-t a kb semmi teljesítmény növekedésért. H110-s alaplap meg csak skylaket támogat, G4600 meg már Kaby Lake szóval biost is kell frissítened. Nem tudom milyen az a ház, de azért kellenek a jó hűtésű házak, hogy ne forrjon fel a konfig a saját házába.

pcx konfig: inkább vegyél 1 db 8 gb-os ramot. ha van az alaplapodba 2 db ram slot és te beleveszel 2 db 4 gb-ost akkor jól megszopatod magadat ha 16 gb-ra akarnád bővíteni. Inkább vedd meg azt a gigabyte alaplapot amit mondtunk. VGA az meg ilyen meh kategória, lowon elfutnak rajta az új játékok.(talán) Csak most kurva drágák a jó videókártyák. GTX 1050Ti 4GB alá én nem mennék mert pénz kidobás.

anony: épp akartam kérni, hogy valaki boltot linkelj honnan akarsz rendelni.

(amit linkeltél laptop)

i5-7200U 2 mag 4 szál

GeForce 940MX meg gpuboss szerint nem sokkal rosszabb mint egy gtx 950 szóval elvileg nem járhatsz szarul vele.

Ennél jobb konfigot csak sokkal drágábban kapsz meg.

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/hp-pavilion-power-15-cb060sa-15-6-gaming-laptop-black-10164666-pdt.html

i5-7300HQ 4 mag 4 szál

NVIDIA GeForce GTX 1050

Hogyha megtudod engedni magadnak akkor ez már jobb csak ebbe nincs ssd.

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/dell-inspiron-15-5000-15-6-gaming-laptop-black-10164852-pdt.html

és ez? azért egy 2016os kártya és 7. generációs proci ddr4es rammal csak elfuttat gyengébb játékokat (d3 legfőképpen), nem? főként úgysem játékra kell, de úgyis részletre veszem és ez a +200 font nem igazán oszt v szoroz, akkor legalább értemes laposom legyen... egyetlen hátránya, hogy csak 256gb van benne, bár külső vinyót veszek hozzá aztán azzal levan tudva. de egyébkélnt fentebb írtam, főképp "office use" és programozás

@Kalecgos köszi :D ja megtudom, csak SSD-t fontosnak tartom, de nemtudom hogy tényleg számít-e annyira...

Edited by Petykó

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/laptops/laptops/dell-inspiron-15-5000-15-6-gaming-laptop-black-10164852-pdt.html

(legutóbbi linked)

Ez sem rossz, biztos hogy elfog futni rajta a d3.(valószínűleg a többin is amik eddig linkelve voltak) Nem tudom mennyire melegszenek mostanában a laptopok de ha játszani akarsz akkor egy laptop hűtőt nem árt ha beraksz alá.

• Like 1

32 perce, Pyrophobia írta:

konfig 2.jpg

Konfig.jpg

RX550-et ne vegyél, az kb multimédiás szint. Akkor inkább használtan 560 vagy 1050Ti.

Alaplapból én nem vennék h110-et főleg, ha még i5-öt is tervezel később. Hosszú távon jobban jársz a b250-el. Persze a Te pénzed, annyit költs amennyit tudsz vagy szeretnél, de +10-15e és sokkal jobb is kijönne.

Remélem valaki tud segíteni. TV kellene nekem FullHD és monitorként is használnám szóval egy vga-dsub vagy hdmi csatlakozó legyen benne. 40-60k forint értékbe max.

Eddig 1 kiszemeltem van: SAMSUNG T22E310EX 22" kb ilyen képátlóba kellene gondolkodni.

Iponból rendelném. Elvileg IPTV lesz t-hometól,  az ilyen szabványokhoz meg egyéb csatlakozókhoz még nem értek azért is inkább körbekérdezek.

Edited by Kalecgos

Hali ujra :) . 

Meglett a konfig , videokartya nincs benne az arban egyenlore , mivel egyenlore nem tudom megengedni :D csak 1,5-2 honap mulva lehet rola szo :D de akkor mar GTX 1050 TI 4GB ot akarok .

Szoval kernek par velemenyt errol a konfigrol , vegul az alaplap az lett amit mondtatok , ( gbyte b250m ) , proci ( Intel Skylake , Core i3 6100, 3.7GHZ BOX ) , tap( Zalman ZM-500 - LX500w) , HDD : WD Blue 1TB , SATA III,  7200RPM , 64MB ) , ram ( HyperX Fury black 8 GB DDR4 2133 mhz - ha jol tudom ez a max amit tamogat a deszka ) , viszont ami nagyon nagy problemam lenne , hogy fogalmam nincs,hogy milyen hazba menne bele ez a konfig , mivel kesobb jonne a kari hozza es arrol sincs fogalmam ,hogy mekkora , ( viszont elony lenne az,hogy jo szelozott legyen a haz , tehat nem problema ha nagyobb az atlagnal ) .. az deszka allitolag MiniAtx ( marmint ahogy en olvastam rola )  , de mellekelek par kepet : 

gravity-black-2cf44989d2e9b44251203a9220ff9cb0 (1).jpg

gravity-black-2cf44989d2e9b44251203a9220ff9cb0.jpg

gravity-black-80676c347f0b5ace4ebe74bc50a3d95d.jpg

Ha barmit tudtok ajanlani ehelyett szoljatok , sajnos jelenleg ekkora a keretem , de mondom 1,5-2 honap es johet a kari es talan egy ssd is :D sot biztos :) 

ez a konfig 111ezer magyar forintba kerul ( atszamolva - Erdelyben lakom .. ) ! :D

+ rengeteg videot neztem a proci es a gtx 1050 ti 4gb os komboval kapcsolatban , ahogy en latom minden jatekot ultran kihajt :D#

Megjegyzem 1920x1080 as felbontason tolnam :D vagyis szeretnem 

Edited by Pyrophobia

Konfig: Én nem Zalman tápot vettem volna de legalább nem noname. Valahogy éreztem, hogy ebből úgy is i3 lesz, ha külföldián nincs 10k forint különbség a két proci között akkor jólvan de egyébként annyival nem jobb a g4560-nál hogy itthon megérje nekünk az a +10k. Az alaplap nem miniATX hanem microATX. Nahát ezt a házat itthon nem kapni meg valami retard neve van de nem tűnik drága háznak. Zalman Z3 PLUS vagy Z11 Plus amit nagyon szoktak ajánlani vagy CoolerMaster MasterBox 5(ezt pl én néztem ki magamnak csak még nem jutottam el oda, hogy meg is vegyem) Ne spórolj házon,tápon mert jólrábaszol.  1050 TI 4 GB meg jó kis kártya de az, hogy FullHD-n mindent Ultrán fog vinni főleg egy i3-mal azért az nehezen hihető. Az AAA-s játékokhoz fhd-ra főleg ha high-n akarod tolni akkor egy gtx 1060 meg egy i5 kell legalább, meg a 16gb ram se árt már oda.

Azért az i3+1050 Ti messze van az ultrától.

Nekem is ilyen kártyám van jelenleg, egy i5 4590-el de inkább a high reális. WoW mondjuk elmegy high-ultra között.

Abba a házba belefér, de képek alapján felül nincs neki ventillátor hely, csak hátul tud szellőzni az meg nem túl jó.

Inkább a Zalmant venném.

Sziasztok.A mai nap behalt a laptopom töltője.Már 7 éves,http://www.notebookzone.hu/mid.php?mid=1&lkod=100&skod=9485 ilyen típusú,egy kicsit még jobb is ,mert enyémbe 4 GB ram van.képernyőjén egy csíkban pixelhiba is van,pár műanyag elem is letört az oldaláról.Szerintetek  lesz aki ilyen állapotban is megveszi,vagy alkatrésznek kéne eladni? Mennyit érhet még szerintetek?hardveraprón jobb állapotban lévőt találtam 55k-ért.

Adatok:

Windows 10 Home
Intel Core i3-2350M CPU @2,30GHz 2,30Ghz
Ram: 4GB
64bites op rendszer

Edited by Brofresco

asus laptopom meghalt, vagyis se nem tolt se nem akar bekapcsolni es meg a ledek se vilagitanak, ilyenkor what do? szervizbe nem akarom nagyon vinni csak vegso esetbe

Ismerősömnek ugyanez volt. Ugyanígy nem reagált semmire. Garis volt, így elküldtük az Asus-nak és 1-1,5 hét alatt kész lett. Elvileg az akksijával volt baj, nem tudom cserélték-e, vagy csak javították, de azóta jó.

ebben a rákban beépített akksi van, de szétcsavaroztam és felnyitottam az egészet, kikaptam az akksit és most működik faszán akksi nélkül

Tudom, azért mondtam ha garis érdemes visszaküldeni. Elvileg ha szétszeded akkor ugrik (bár ez is gyártófüggő), azért nem is próbálkoztam vele akkor. Az is lehet egyébként hogy visszarakod és megint működik rendesen, vagy vegyél hozzá egy újat, ha kell a hordozhatóság miatt.

Sziasztok!

Tegnap este óta bármit próbálok csinálni kékhalállal megáll a masinám.

Video Scheduler Internal Error a hibaüzenet, valamint ha elindítom a wow-ot azt írja: Az alkalmazás számára nem engedélyezett a grafikus hadver elérése.

1.5 hétig működött mindenféle probléma nélkül, most meg chrome-ot megnyitva kidobál és újraindul.

Videokártya drivert elöször frissítettem, semmi változás, töröltem, felraktam megint a hozzá kapott drivert de semmi változás.

A kártya típusa: Sapphire radeon rx550 4gb

Segítséget előre köszönöm.

Hello,sziasztok ! 

Nem huzom az idot szoval bele is kezdek . Az lenne a problemam,hogy iszonyatos fps dropokat produkal a wow .. probaltam mar utana jarni,hogy mi lehet a problemaja de akarmit is ajanlottak forumokon/barhol nem segitett abszolut. Beallitasokat is probaltam babralni picit ,de sehogysem javult , ha lowra huzom le akkor is dropol folyton , ha ultran van akkor is , viszont van amikor siman gordulekenyen fut fix 60 fpsel . Vsync - on/off ,mindket variaciot megprobaltam sehogy sem jo ,foleg 25os raiden szarik be .. de van mikor Orgrimmarban is elofordul , sot neha 10 raiden is .. es hat igen .. kicsit visszafogja a teljesitmenyem .. A konfig nem hiszem,hogy gyenge lenne egy ilyen kaliberi jateknak , mert egy intel e7300 2 magos es egy geforce 920 1gb is futatta ultran ,viszont pcn ,ez viszont egy lenovo laptop az alabbi konfiggal : Intel core I5-4288U 2,6GHZ , 4gb 1600mhz-en futo samsung ram van benne illetve egy nvidia geforce 920MX 2gb .. szerintem siman kellene mennie 60fpsel fixen .. meg ha nem is 60 de egy ilyen 45 .. Valaszokat elore is koszonom szepen .. en mar tanacstalan vagyok .

Még érdemes megnézni a feladatkezelőt mi milyen teljesítményen megy. Ha a memória, vagy a lemez felugrik 100%-ra az is okozhat ilyent. De amúgy sok mindentől lehet. Más játékok normálisan futnak rajta?

6 hours ago, selfcontroll said:

Még érdemes megnézni a feladatkezelőt mi milyen teljesítményen megy. Ha a memória, vagy a lemez felugrik 100%-ra az is okozhat ilyent. De amúgy sok mindentől lehet. Más játékok normálisan futnak rajta?

Crysis 3 siman megy rajta :D nincs gond 

Kb. mekkora internet kell ahhoz, hogy akadozás mentesen tudjak Youtubeon videókat nézni 1080p-ben? Jelenleg faluba költözök és a szeretett szolgáltató, az invitel biztosítja a netet, kb. 10 mega a kínált (sose lesz olyan gyors), garantáltra meg 3 megát mondanak. Ez nagyon lassúnak számít vagy ellehet vele bohóckodni kényelmesen?

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...