Jump to content

Általános PC HelpDesk

Torch
 Share

Recommended Posts

12 órája, Petykó írta:

halo

neha csikok jelennek meg a monitoromon fel pillanatokra, aztan elfeketul az egesz... utana visszajon minden, aztan megint elmegy, visszajon, elfeketedik percekig aztan megint jo, stb... aztan neha teljesen abbahagyja es nincsen semmi problema a kijelzovel. tudom hogy millio problemaja lehet, de ez alapjan inkabb a kijelzovel v a videokartyaval lehet a problema? sajnos nem konstans a dolog es igy rohadtul nem sikerult kinyomozni, hogy a kijelzovel, a kijelzonek a hdmi portjaval, vagy a kartyaval van a problema, es fingom sincs mit csinaljak... ma mar dolgozni sem tudtam mert folyamatosan azt csinalja a kartyara dugott kijelzo mint amit mondtam, de nem akarok most elkolteni £300+-t egy kartyara, ha aztan kiderul hogy vegulis a monitorral van a problema.

ugyanitt, ha uj kartya kellene, GTX 1660TI az jo? i5 4460, B85M-P33 lap. jelenleg gtx 1050 TI-n van ez.

koszi elore is (gecire fontos pls minel elobb valaszoljatok mert ha uj kartya szerintetek is akkor megkell vennem minel elobb kulonben fonokom lefejez, koszi)

edit: ja amit probaltam:

- kicsereltem hdmi kabelt egy masikra

- kitakaritottam az egesz gepet (szetszedtem a kartyat is, bar nem pasztaztam ujra de csak par eve van meg ez a kartya nem tunt ugy hogy kellene neki, meg amugysincs pasztam)

egyiktol sem mult el a problema, illetve probaltam hogy atcserelem a ket monitorom kozott a vga es a hdmi kabelt (hogy a masik legyen a kartyan amivel nincsen semmi problema, hogy rajojjek h kijelzo/port vagy kartya), de egyaltalan nem konstans a problema szoval fingom sincs hogy lett-e kulonbseg...

illetve nem nagyon gamelek max olyanokkal ami a jelenlegivel is fut relative problema nelkul, szoval ha valami okbol nem jo a 1660TI akkor plz ne a legujabb nvidia kartyat ajanljatok £2000-ert amin 4 crysis is elfut 4kban 120fpsel mert nem erdekel. ty

Hali

Probálj felrakni egy régebbi vidkari drivert.

Ha jól vettem ki erre hajaz a problémád:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/224299/black-screen-flickering-black-horizontal-lines/

(igen láttam h régi)

Edited by Pallesz

10 hours ago, Pallesz said:

Hali

Probálj felrakni egy régebbi vidkari drivert.

Ha jól vettem ki erre hajaz a problémád:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/discover/224299/black-screen-flickering-black-horizontal-lines/

(igen láttam h régi)

jah, gyakorlatilag 1 az 1ben ez, annyi kivetellel hogy nekem fokent linuxon van ez a problema (linuxon dolgozok es munka kozben az elmult 1 hetben garantalt volt hogy a nap kozepen/vegen elkezdett baszakodni), ahova en nem is telepitettem fel nvidia drivert mert nincs ra szuksegem. amit hasznalok: atom, dbeaver, firefox+chrome (egyszerre altalaban csak 1 megy), filezilla es neha wine. tehat semmi intenziv, ez meg akkor se karcolja meg a videokartya teljesitmenyet/hofokat ha egyszerre megnyitok mindent ugyan azon a monitoron. windowson pedig nagyon ritka, pedig random game+dc+firefox(+yt/netflix) sokkal jobban porgeti mint a munka stack. illetve ahogy latom nincs koze ahhoz hogy valami full screen-e vagy sem, neha akkor is csinalta mikozben bootolt a gep. es nekem egyaltalan nem annyira rendszeres mint a sracnak, kozel sem.

mai fejlemeny: nagyon nagy valoszinuseggel a kartyaval van a problema, azonban amit nem ertek az az, hogy windowson miert nem jelentkezik (gyakrabban). tegnap delutan szetszedtem + osszeraktam a gepet, majd ~5:30tol ejfelig ment folyamatosan a gep es mind a ketto monitor is. egyaltalan nem volt vele problema, csak amikor elsonek bekapcsoltam osszerakas utan de az 1 villanas volt. ma reggel elkezdtem dolgozni es fel oran belul villogott megint a monitor. a setup: fo monitor hdmivel megy a videokartyaba, masodlagos pedig vga-val az alaplapra. miutan reggel elkezdett diszkozni, kicsereltem a kabeleket hogy a(z elozoleg) masodlagos monitor legyen a kartyan - a problema rogton megszunt (mondjuk fene tudja hogy alapbol abbahagyta-e volna), es azota nem villogott egyik monitor sem, azonban a monitoron amit feldugtam a kartyara megjelent 2-3x egy egy vonal egy fel masodpercre (gyakorlatilag eszrevehetetlen volt) a maradek 7-8 ora munkaidom alatt. miota atbootoltam windowsra (meg) nem eszleltem problemat. viszont en ez alapjan arra asszocialok hogy nem a monitor a gaz, mondjuk latom hogy sokan es sokszor emlitettetek az alaplapot, szoval mar azt sem zarnam ki (foleg, hogy az alaplapom oregebb mint a kisocsem). szoval progress but no progress :D:S

koszi a segitsegeket. ugyan itt - tudom hogy kerdeztem mar anno de gondolom azota valtoztak a lehetosegek, milyen configot ajanlanatok kb £1000-ert? videokartyara ~30%ot szanok (en a 1660Ti-t neztem ki magamnak, ha az ellen nincs kifogas az nekem OK), a maradeknak fedeznie kellene: tap, alaplap, ram, proci, (gephaz). illetve mas kitetel hogy legyen legalabb 2 belso SSD es 2 HDD, legalabb 4 (preferably 6) USB port, illetve valami normalis kijelzo csatlakozo alaplapon. en nezegettem ilyen config epito honlapokon de kozel sincs fent minden hardware ugyhogy nem egyszeru..

1080p monitorhoz 1660ti kihajt mindent, b550 lap(gigabyte lapon 8 hatso usb,de gondolom ez standard minden vendornál) + ryzen 5 3600 egy jo ár/érték arányú cpu ehhez 500as táp bőven elég, többi meg már rajtad áll h miből mennyit és hogyan.

Edited by Pallesz

• 1 month later...

Srácok, találkoztatok már ezzel?

"asus anti surge was triggered to protect system from unstable power supply unit"

A tápom 1.5 éves, eddig soha nem volt semmi baj és nincs is túlterhelve (értsd, a gépem összetevőihez biztosan elég). Ma fordult először elő ilyesmi és rögtön 2x is egymás után olyan 10 perccel. Éppen játszottam egy gépet megterhelő játékkal, szóval először azt hittem túlmelegedett a cpu/gpu (nem olvastam el először az üzenetet...). De ugye később kiderült, hogy nem azokkal van a gond. Olvasgattam neten erről és az egyik fórumon BIOS frissítést írtak többen is, szóval megtettem. Mostmár a legújabb verzió van fent (2 évvel frissebb, mint ami volt). Létezik, hogy az volt a baj? Vagy feszültség ingadozás volt a házban és azért kapcsolt be a védelmi rendszer? A kábeleket megnéztem, hogy faszán be van-e dugva minden, szóval annak se kéne, hogy a hibát okozza. Mi lehet(ett) a baj? Aggódom, hogy nehogy megsérüljön a gép, vagy új tápot kelljen venni.:S

Öcsém gépével is ez volt jópár évvel ezelőtt, megvétel után pár hónappal mindig leállt a gép ezzel a hibaüzenettel (nála is akkor, ha valami megterhelő játékkal játszott). BIOS-ban kikapcsoltam ezt a funkciót, azóta is megy probléma nélkül. Azóta volt több áramszünet is, és a gép mindet túlélte. Ofc nagyobb esély van arra, hogy emiatt tönkremegy a géped, de ha normális PSU-d van, akkor az elég.
vagy veszel egy ups-t, biztos ami biztos

Edited by wtmalex
  • Thanks 1

Igen, feszültségingadozás (növekedés/csökkenés az elvárthoz képest) az, ami okozza, de olyat meg bármi okozhat. Nézd meg pl. hogy rendesen be vannak-e dugva a kábelek mindenhova.

Meg a tápod pontos típusát sem ártana tudni.

• Thanks 1

Asszem Fsp Hexa+ 500W. Kikapcsolni nem nagyon szeretném a funkciót, lehet akkor idővel nézek egy szünetmentest.

Annak a tápnak márpedig vannak tendenciái, hogy magas amperigénynél csökken a feszültség... A ripple-je 12V ágon ATX specen belül van, ha minden igaz (az előd-szériának, a sima Hexának ezzel is voltak gondjai), de amúgy tényleg nem egy olyan táp amit jó szívvel beraknék már akár a saját konfigomba sem, pedig jócskán 50% load alatt maradna, pusztán mert... meh kategóriás táp.

https://www.computerbase.de/2014-10/fsp-hexa-plus-500-watt-im-test/5/

Itt egy német review amúgy róla. Nem tudom hogy az 5V ág releváns-e, meg figyeli-e a mobo, meg van-e rajta annyi load, és azt se mondtad asszem, hogy mi zabálja a tápod 12 voltos ágát, de amúgy ez az oldal elég jól mutatja hogy hol helyezkedik el pont ez a hexa a mezőnyben. A Sharkoon WPM V2 500W az, amire rá van írva, hogy 500 wattos, de van valójában vagy 350, és annak is szar, a Hexa az 500 wattos de minek, mert ami fogyaszt annyit és rákötnéd az alá más szempontból kevés, a bq Dark Power Pro pedig simán bír 600 fölött is stabil fesz mellett ha nem lövi le a túláramvédelem.

(És bocsi, hogy szóltam még egyszer a kábelek miatt, most láttam hogy írtad hogy checkelted :D De sosem árt még ötször checkelni)

Ha nem jön elő többet a probléma amikor pörgeted a gépet, akkor amúgy nincs különösebb teendőd,  ha viszont gyakran tapasztalsz ilyet, én utánajárnék annak a tápnak a helyedben.

• Thanks 1

Mert nem 1 áramkör az 5v és a 12v ezekben a szar fsp-kben(coolermaster és más "nagy" gyártók is olcsó kategóriás szarokat vásárolják, nem ők tervezik)? License-elt flower szar. Egyszerűen nincs külön tekercs mosfet etc csak egyszerű egyeniranyitas. Ha 1ik ág ingadozik a másik is. Olcsó húsnak híg a leve. A tapegység amin nem szabad spórolni. 

5 perce, Tarko írta:

A tapegység amin nem szabad spórolni

Pontosan.

5 perce, Tarko írta:

Mert nem 1 áramkör az 5v és a 12v ezekben a szar fsp-kben

Idk, azért az még egy group regulated tápon is fantasztikusan gyönyörű, hogy minden ág pontosan ugyanannyi ripple-t produkál abszolút értékben. Az szokott lenni, hogy ha kb. kiegyensúlyozottan terheled őket, akkor arányosan nő minden ágon a zaj,  ha meg crossloadolod, akkor cowabunga it is. Mindenesetre igen, olcsó tápok, és ilyen groupregulated cucc nem való nagy kihasználtságra.

11 perce, Tarko írta:

License-elt flower szar

Gyárt a flower is nagyon jókat már akár a mezei felhasználó szintű tápokból is. Meg amúgy az FSP azon kevesek egyike, akik nem flowert címkéznek át.

17 órája, Aithne írta:

Annak a tápnak márpedig vannak tendenciái, hogy magas amperigénynél csökken a feszültség... A ripple-je 12V ágon ATX specen belül van, ha minden igaz (az előd-szériának, a sima Hexának ezzel is voltak gondjai), de amúgy tényleg nem egy olyan táp amit jó szívvel beraknék már akár a saját konfigomba sem, pedig jócskán 50% load alatt maradna, pusztán mert... meh kategóriás táp.

https://www.computerbase.de/2014-10/fsp-hexa-plus-500-watt-im-test/5/

Itt egy német review amúgy róla. Nem tudom hogy az 5V ág releváns-e, meg figyeli-e a mobo, meg van-e rajta annyi load, és azt se mondtad asszem, hogy mi zabálja a tápod 12 voltos ágát, de amúgy ez az oldal elég jól mutatja hogy hol helyezkedik el pont ez a hexa a mezőnyben. A Sharkoon WPM V2 500W az, amire rá van írva, hogy 500 wattos, de van valójában vagy 350, és annak is szar, a Hexa az 500 wattos de minek, mert ami fogyaszt annyit és rákötnéd az alá más szempontból kevés, a bq Dark Power Pro pedig simán bír 600 fölött is stabil fesz mellett ha nem lövi le a túláramvédelem.

(És bocsi, hogy szóltam még egyszer a kábelek miatt, most láttam hogy írtad hogy checkelted :D De sosem árt még ötször checkelni)

Ha nem jön elő többet a probléma amikor pörgeted a gépet, akkor amúgy nincs különösebb teendőd,  ha viszont gyakran tapasztalsz ilyet, én utánajárnék annak a tápnak a helyedben.

Pedig azt gondoltam ez egy jó táp, persze nem az über árkategória, de csak nem 5 rugós fos (ami volt).

11374062_877857385618075_1113207809_n.jpg

Nem baj, hogy szóltál a kábelek miatt, sztem sokan nem gondolnak ilye ntriviális dologba bele, szerencsére nekem eszembe jutott :) Azóta toltam megint a játékot, nem volt gond, de ha újra és újra előjön akkor beruházok vmi minőségibbre... Bár a pénztárcám nem nagyon díjazná:/

Edited by Kazó

Ekkor: 2020. 12. 29. ekkor: 13:20, Tarko írta:

License-elt flower szar. 

? Már vagy 10 éve top tier a super flower leadex széria, itthon nagyon nem is kapsz azon kívül mást.
Seasonic is bérgyártat pár tápot a saját neve alatt, ami látszik az áron és minőségen de nem ez határozza meg, hogy szar-e vagy sem mint gyártó.
Csak név miatt megvenni/leszarozni/ajnározni valamit főleg tápoknál agyatlan dolog, senkit nem kényszerít rá senki, hogy megvegye a csingfung pince industries belsővel szerelt XY híresebb brand tápját utánajárás nélkül. 

Ekkor: 2020. 12. 29. ekkor: 16:46, Kazó írta:

Pedig azt gondoltam ez egy jó táp, persze nem az über árkategória, de csak nem 5 rugós fos (ami volt).

Korának és árának megfelelő volt pár éve, spóroltak a belsején ott ahol lehetett de nem egy rossz táp. Eljárt már felette az idő bőven, az biztos. 

• Feels Bad Man 1

Üdv!

Sajnos táp, fogyasztás etc... témában még mindig egy krumpli vagyok ezért(elnézést minden krumplitól) segítségért fordulnék ide.

VGA upgradre készülök.

Mostani gép:

Tápegység: FSP Hyper M 500

CPU: Intel i7-7700(gyári hűtő)

VGA: GIGABYTE GTX 950 OC WF2

RAM: HyperX 20GB FURY DDR4 2133MHz CL14

Alaplap: ASUS ROG STRIX B250F GAMING

HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB
SSD1: SAMSUNG 500GB 970 EVO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7E500BW
SSD2: KINGSTON 1TB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/1000G

A házba van 1 db gyári venti meg vettem külön egy 120mm-es ventit és ált. 4-5 usb 3.0 eszköz van bedugva. Én magam nem OC-zek semmit.

A kérdés az, hogy ha a GTX 950 helyére bekerül egy RTX 3060 Ti akkor a mostani tápom azt elbírná problémák nélkül vagy cserélni kellene?

Ha minden képpen cserélni kell akkor ajánlásoknak is nagyon örülnék, ha lehet akkor modurális táp legyen.

Előre is köszönöm, ha már csak elolvassa bárki is.

5 órája, Kalecgos írta:

Ha minden képpen cserélni kell akkor ajánlásoknak is nagyon örülnék, ha lehet akkor modurális táp legyen.

Corsair RMi/RMx/TX-M
Seasonic Focus Plus
Cooler Master V 

7 órája, Kalecgos írta:

Tápegység: FSP Hyper M 500

Erősen középkategóriás, és lehet hogy kicsit alulméretezettnek tűnhet a géped rated tdp-jéhez képest (bár a rated tdp-t gyakran seggből húzzák elő a gyártók, https://www.tomshardware.com/news/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-founders-edition-review, van, amikor túllövik, de itt éppen alul, és az ajánlott psu-t azt úgy lövik be hogy minden más alkatrészt sokkal jobbnak feltételeznek, mint a sajátjuk, just to be safe), de én nem aggódnék, a procid elég kis ejtőzős 65 wattos, a lap + drive-ok felviszik százvalamennyire, azt még bőven bírnia kéne, bár amint azt korábban írtam, nem szívesen rakok groupregulated fsp (vagy bármi más hasonló meh groupregulated cuccot).

Egy próbát megér, de van egy beépített irtózásom a meh FSP tápoktól :D És ha kinézel valamit, akkor nézz róla tesztet. Az infók, amikre figyelni kell: gyártó/széria, review-ben feszültségstabilitás és ripple, beépített védelmek, másodlagosan a zajszint (ha zavar). Infók, amikre nem kell figyelni: watt, 80+ hatékonyság, egyéb dobozra írt parasztvakítás. Wattot majd belövöd úgyis, amire akarod, és úgyis több lesz, mint amennyi kell a gépednek, mert szeretik az emberek a nagy számokat, a 80+ cert pedig olyan, amilyen, és csak a villanyszámlát befolyásolja.

Én egy ilyet nyúzok vagy egy fél éve és teljesen elégedett vagyok:

https://www.fsplifestyle.com/PROP17b002914/

- moduláris

-  85+ os

- mivel túllőttem a teljesítmény nem melegszik-> szinte néma a ventije

Edit:

~30k az ára, ha van rá ennyid.

Edited by Phalanx

Köszi srácok, 1-2 tápot betettem polcra ha majd lesz fizu. Ma megérkezett a kártya, elindítottam néhány AAA címet high-ultrán FHD-n és nem gyulladt,robbant fel a táp, füst se ment ki belőle szóval most bizakodó vagyok. Majd meglátjuk hogy viseli majd a hétvégi 10+ órás sessiont.

• 1 month later...

1100031234_kp.png.6a1f9b1303a7fbe6949229c8d79c39db.png

Srácok, újabban elkezdett előjönni ez a hibaüzenet. Vagy 2 hete történt először, akkor frissítettem a Windowst és elmúlt. Aztán előjött megint, akkor a drivert frissítettem, elmúlt. Most megint előjött, de se Win se driver frissítés nem elérhető már. Mi ez és hogy tudnám eltüntetni? Emlékszem arra videókártya driver verzióra ahol még nem volt ilyen, rakjam vissza azt? Mert kb. utána jött elő, hogy azt frissítettem egy újra. Vagy tiltsam le a problémaészlelést? Igazából az lenne fontos, hog yne sötétüljön el a kép random és ne dobja fel ezt az üzit, mert játék közben elég frusztráló lenne:S Help:(

• Feels Bad Man 1

• 2 weeks later...
Ekkor: 2021. 02. 20. ekkor: 11:04, Kazó írta:

1100031234_kp.png.6a1f9b1303a7fbe6949229c8d79c39db.png

Srácok, újabban elkezdett előjönni ez a hibaüzenet. Vagy 2 hete történt először, akkor frissítettem a Windowst és elmúlt. Aztán előjött megint, akkor a drivert frissítettem, elmúlt. Most megint előjött, de se Win se driver frissítés nem elérhető már. Mi ez és hogy tudnám eltüntetni? Emlékszem arra videókártya driver verzióra ahol még nem volt ilyen, rakjam vissza azt? Mert kb. utána jött elő, hogy azt frissítettem egy újra. Vagy tiltsam le a problémaészlelést? Igazából az lenne fontos, hog yne sötétüljön el a kép random és ne dobja fel ezt az üzit, mert játék közben elég frusztráló lenne:S Help:(

Never ever AMD vga :) Sok vga ha hdmi-t használsz és freesyncet akár erőltetni egyszerűen elfeketedik d3d-ben. (geforce refresshel és megy tovább normálisan az AMD meghal) borderless full screen megoldás. 

• Feels Bad Man 1

Hát választásom nincs, szóval marad ez, de legközelebb majd Nvidiat veszek:$

Ez csak egy tipp volt. Amolyan tipikus hiba. Mióta ez a faszom vesa sync ami maga a free sync meg az olcsó gsync bele lett integrálva a driverekbe sok vga display porton eldobja a jelet. 

• Feels Bad Man 1

• 2 months later...
25 perce, Phalanx írta:

Valakinek friss tapasztalat mostanában wifi 6-os router ügyben, vagy 25k huf-os plafon mellett?

A jelenlegi favoritom  ez lenne, de még kutatgatok:

https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/archer-ax20/

Vegyél síma ac-sat ilyen árba. Mivel úgysem használod ki az OFDMA-t sem a 256-1024QAM-et szal kurvára nem fogod észre venni.

Am ilyen árban a xiaomi ax 3600-as a legerősebb routher, de csak wifin.

Tp -link meg netto átbaszás minden soho eszközben. Eladják a routhereiket 2,5 és 10Gb-es csatlakozóval de a chipset max 1Gb/s-et tud ás még a mocskosdrága 200k-s asztali routhereik is. Nem beszélve a switch-ekről... Kibaszott átbaszás az egész cég.

/Khmmm Khmmm kibaszott telekom + 2Gbpses net 1Gbps-es otn-el és rámondja a telekomos mérnök hogy tudja a sávmaxot 2,6Gpbs-et mikor gyári adatok szerint is csak max 998Mbps-et tud a kurva chipset./

Edited by Tarko
MC

-  Házba kerül nem lakásba,  spórolhatok az erősítőkön ha maga a router erősebb. Ráadásul  sok a "konkurens"  wifi a közelben(van amelyiknek annyira erős jele mintha házon belül lenne),  amik zavarják jelenlegi megoldást. Még  olyan helység is van (egy emelettel a jelenlegi eszköz alatt) ahol időszakosan használhatatlan.

- Nem ígért senki 1Gb+ csatlakozókat, nincs is ilyen elvárásom. A wifi elérhető elvi sebességének is csak a jelerősség szempontjából van számomra jelentősége.

Edit:

A xiaomi -nak amit ajánlottál  ~33k  az ára ami túl van kereten.

Edited by Phalanx

Lefedettségben az újabb wifi szabványok túl sokat szerintem már nem tudnak javítani. Inkább a sávszélességre mennek.

Minél alacsonyabb frekvenciát használnak, annál jobb a lefedettség, annál kevésbé nyeli el bármi akadály a jelet, szóval a 2,4 GHz-es frekvencián lehet legjobb a lefedettség.

Ezzel szemben van, hogy mindenki a 2,4 GHz-t használja, ezért az 5 GHz-es is opció lehet zajos környezetben.

Ha cserélhető antennás routert veszel, akkor tudsz rá rakni nagyobb nyereségű antennát. (Ez az emeleti jel erősségen valószínűleg csak rontani fog, viszont a routerrel egy emeleten levő jelerősséget elég jól növeli.)

Én régebbi TP-Link routereket használtam erre openwrt-vel. Szétraktam a házban és a telken, így egész nagy területet lefedek. A telek pedig téglalap alakú, kb 150+ méter hosszú. Arra pedig egy irányított antenna néz. Így használtan vett routerekből + antennával sikerült megoldani kb 5ezer forintból egy jó nagy terület lefedését youtube-ozásra alkalmas sávszéllel kábelezés nélkül.

1 órája, Sontii írta:

Én régebbi TP-Link routereket használtam erre openwrt-vel. Szétraktam a házban és a telken, így egész nagy területet lefedek. A telek pedig téglalap alakú, kb 150+ méter hosszú. Arra pedig egy irányított antenna néz. Így használtan vett routerekből + antennával sikerült megoldani kb 5ezer forintból egy jó nagy terület lefedését youtube-ozásra alkalmas sávszéllel kábelezés nélkül.

Csak a roming nem még oldott, ha látja a másik jelet ami gyenge de nem kapcsolódik át baszhatod a több routhert. Ha apkat használ valaki illik is őket levezerelni. Tp linknél csak az ai mesh van de az okádék. A switcheik nem vezérlik az apkat. Illetve ha 2 ember használja a WiFi bridge-et a YouTube is sokat fog bufferelni mert ofdma hiánya miatt folyamat másik eszközt fog kkszolgalni + a bridge... 

15 órája, Phalanx írta:

Edit:

A xiaomi -nak amit ajánlottál  ~33k  az ára ami túl van kereten.

Meglehet okosan venni 23-25k körül csak ne forinttal fizess. 

Ha meg bedöglik, vagy épp tégla van a dobozban akkor futhatok a pénzem után. Üzletből kell, érvényesíthető garanciával.

Nyilván a seamless roaming nem megoldott, de engem nem is zavar. Nem szoktam a házban mászkálva skypeolni sem ssh-zni. Ekkora területet lefedni egyetlen eszközzel nem lehetne, az Ubiquiti meg hasonló cuccok meg nekem nem érik meg egyelőre ezért. A telefonomon saját appot futtatok ami menedzseli az AP-k közötti váltást, meg fix ip-k vannak beállítva. Így viszonylag gyorsan vált közöttük és feleslegesen nem is szokott oda-vissza ugrálni. Én ezt a megoldást találtam ami kíméli a pénztárcát, de nyilván jó volna egy komolyabb hálózat a későbbiekben.

Edited by Sontii

2 órája, Phalanx írta:

Ha meg bedöglik, vagy épp tégla van a dobozban akkor futhatok a pénzem után. Üzletből kell, érvényesíthető garanciával.

Ok boomer.

Erre van a credit card chargeback.

• Woah 1

• 2 months later...

-Telekom optika 2000/1000,  Technicolor fga2233 modem..

- a lan jelenlegi gigabites(hamarosan 2,5-re cserélem) fullra ki lehet hajtani, ez nem lehet akadály

-upnp, nat-pmp aktív, fix port forwarding nincs beállítva

- a nyitott port kívülről  nyitva van

- az utorrent zöld, ezért  nem lehet passzív módban, sebesség limit nincs beállítva

A gyakorlati torrent le/fel töltésem egy-egy rövid időszaktól eltekintve nem nőtt, a rólam töltők száma viszont érezhetően csökkent.

Valami ötlet hol lehet a hiba?

edit:

30/5 -ös adsl-ről váltottam

Edited by Phalanx

1000/1000 telekom here
szintén ebben a cipőben jártam 100/100 digi után, amire jutottam, hogy az utorrent egy meleg híg fos, váltottam qbittorrentre ami megoldotta a problémát

11 órája, imbalancedhi0 írta:

1000/1000 telekom here
szintén ebben a cipőben jártam 100/100 digi után, amire jutottam, hogy az utorrent egy meleg híg fos, váltottam qbittorrentre ami megoldotta a problémát

Áhh de hiányzik a régi azureus :D imádtam a régi adsl nettel tolni vele :D eskü winamp után a másik program ami nagyon hiányzik :D (legalább a vlc még velünk van de már az is hígtrágya... főleg ha cloud szerverről kell streamelni) Hamár itt tartunk dobjatok már valami értelmezhető lejátszót ami működik cloudról(saját szerverekről), olyasmi kellene ami van apple tv-re meg android tvre ios és androidra meg windwosra is. A Plexet hanyagoljuk az valami szörnyen fos. (eddig az asus cloud program ami használható de az túl fapados és csak routherhez kapcsolt hdd-vel megy ftp-ről nem)

Edited by Tarko
Windows egyre okosabb és egyre több hülyeséget javít a kurva swiftkey-el

Tedd fel a youtube-ra nem nyilvános formában úgy, hogy  csak direkt linkkel legyen elérhető 9_9

A windows meg nem lett okosabb, csak pofátlanabb, miközben a felhasználók lettek butábbak. Én imádtam a dos-t...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 4 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...