Jump to content
Hoody

Arzes és a szerver BM

Recommended Posts

Sokaknak már ismerős lehet a név Arzes, Stranglethorn vérszomjas bosszúállója( Hogy min áll bosszút, arra ő se tudta a választ, de erről kicsit később).

Üdv !

Mai napon egy kedves guild társam keresett meg egy fura kéréssel, miszerint igazságot szeretne szolgáltatni egy kopott Hordás orc-on, aki válogatás nélkül mészárolja az alacsony szintű, arról mit sem sejtő játékosokat Stranglethorn területén. Azonban mikorra odaértünk ő sehol nem volt csak egy másik, alacsony szintű (lvl30) rogue kajtatott ott, hasonló céllal. Nem ő volt a célpontunk, így hát nem figyeltünk rá igazán, hagytuk hadd menjen. Pár másodpercel később logolt is Arzes, Stranglethorn első, főként Alliances campjén. Még csak gondolkozni sem kellett nekünk, ő kezdeményezett elsőnek, vérben forgó szemekkel és nyálcsorgatva chargolt ránk, minden erőfelmérés nélkül. Az első box meccs döntetlennel zárult miután egy kecses heroic leap és egy futni hagyással úgy döntöttünk ennyi is megteszi(naivitásból nem volt hiány). Társam tovább maradt míg én körbe jártam a környéket, hátha máshova ment kielégíteni gyilkos vágyait. Több se kellett ravasz orc barátunknak, rátámadt egyedül várakozó társamra, egyértelmű kimenetellel a hordás részére. Mire visszaértem, az orc már meglovagolta hulláját és elégedetten nevetett rajta. Innentől már nem volt esélyünk legyőzni, miáltal én magam nem vagyok a pvp-k császára, társam pedig magzatpózban a földön talán semminek se volt akkor a császára.

Ugyan ezen a napon, délután priest altom elérte stranglethorn-t, de meglepetésemre nem Arzes-t, hanem azt a rogue-ot találtam ott akit reggel is. Furcsa volt az egybeesés, két ganker ugyanott, ugyanabból a célból? Átléptem mainemre, elmásztam a campig és forgatókönyv ugyanaz, amint meglátott a rogue engem, egyből menekült és nem sokkal rá megjelent Arzes is.

Hordára átléptem és feltettem a kérdést neki: miért? Beszélgetésünk nem sok, de annál fontosabb konklúzókra jutott:

- Arzes a 90es warrior és Elfhunter a 30as rogue egy személy

- Arzes nem magyar

- Arzes nem tudja a választ rá, hogy miért csinálja ezt

- Arzes egy kis b*zi

Egy kis kutatás és egy facebook post után kiderült, Arzes igen híres a Tauri világában, egyesek szerint egy évre is visszavezethető tevékenysége. Hogy bosszúját minek irányában tölti ki, vagy minek hatására ily kitartó roppant elmebajra utaló magatartása, arra ő sem tudta a választ. Egy biztos, se szép se kevésbé szép szavak nem tántorítják el cselekedetétől, mint ahogy az év(ek??) alatt őt érő megszólások vagy fair playben vívott csaták elvesztése sem. Arzes köszöni szépen, marad. De jó ez így?

Hogy egy kicsit komolyabban is, a szerver szempontjából nézzük a dolgokat egy pár dolog az adminok, moderátorok és az egész tauri community felé:

- A tauri pvp szerver ugyan, de még így is megsérti a szabályokat( hogy pontosak legyünk a 2. és a 9. pontját). E mögé kár rejteni őt.

- Közösségünk kicsi és évről évre egyre kisebb. Az ő tevékenysége nélkül is csökken, nemhogy még így. Arzes nem tesz mást a szerverrel, mint lassan de biztosan leépíti azt. Új játékosok fordulnak el a játéktól, mert a játékélményüket teljesen lerombolta, a továbbjutást ellehetetlenítette.

- A közösség nem tudja játékon belül megoldani. Ő kitartóbb. Mindenkinél.

Egyébként nem egyedi az eset, offical wow szervereken is felbukkant egy hasonló arc, Angwe néven. Ugyanaz a módszer, ugyanaz a kitartás, csak ő Wetlandset kedvelte. Pár évvel késöbb rádöbbent, hogy hülyeséget csinált és örökre eltűnt. Azonban az eredeti szervereken egy Angwe meg se kottyant, de vajon Taurin Arzes mennyire dönti be a népességet, főleg, hogy érkezik a Legion. Új lap. régi szokás?...

Pár infó kontakt és végszó:

- Guild társam Anonim szeretne maradni ebben a témában, de az ő levelét is megosztanám, amit én küldtem el A tauri info oldalára a nap folyamán, már azért is mert nem csak magyar közösség vagyunk és érdekesség képpen is:

I haven't really find any other contact for this topic to share, but i run across a max level player by name Arzes(horde) weeks ago, whom killed and camped many low levels in the stranglethorn region(lvl 25-30!!!). At first when i came across him i wasn't worried that much but till this day, so for weeks and who knows for how long, he daily comes up just to camp that region and nothing else( checked whenever i could). With 1 of my fellow players we tried to take him down by fair play but couldn't manage to do it since he has full pvp gear, and i couldnt convince more players to try and take his mood from doing this lowly act of play.

Frankly, it makes me sick to know that lot of new players stop to play because their quality of gameplay have been ruined and i talk about a LOT. At least 3-4 corpses was laying around there each time i've been there. By the fact, he breaks many of your rules by doing so (especially  the 2. rule). Im not trying to ban him, but at least warn him in any ways or talk sense into him by any of you gm's. 

For a healthy community and a growing player base, i hope you do the right things.

Sincerely,
a fellow polish player.

- Facebookon is posztoltam erről , szeretnék minél több véleményt hallani erről tőletek itt fórumon vagy, személyes élményt( rosszat vagy jót egyaránt :D) fb poszt itt: https://www.facebook.com/groups/103481039699732/permalink/2882879181759890

Remélem sikerül pozitív irányba mozdítani a dolgot és lépni ez ügyben. Köszönöm, hogy végig olvastad.

Edited by Hoody
  • LUL 1
  • Picard Facepalm 2
  • Kappa 1
  • Tell Me More 3
  • Feels 1

Sajnos ez a hely ilyen, és már ez is fejlődésnek tekinthető,  mert régen általános volt a private szervereken. Még manapság is sokat kiskarizok, de inkább csak akkor támadnak ha számbeli fölényben vannak,vagy épp egy 90-es kíséri ami felbátorítja a tagot.

ui:

Nem csak stv-ben  lehet letudni azt a pár szintet.

Igazából annak idején(10enéve) ezt a játék részének tekintettük, ment az üzenet a guildchaten aztán jött a felmentősereg. Régebbi kiegekben kb ez meg a kis-szintű karakterek "boostolása" a dungeonokben meg segítség egy rare megölésében és társai voltak az interakciók a maxlvl karakterek és a fejlődő játékosok között, csak mára annyira antiszociális hópehely mindenki hogy singleplayer módban akar játszani egy mmo-t. Nem véletlen lett olyan népszerű a classic újra.

A probléma meg abban kimerül hogy van 3-4 megye ahol lehet fejlődni kb az összes lvl bracketben. Nyilván elég sokan csak stv-t ismerik de lehet még szívességet is tesz neked az ember hogy nem kell 50edszer is ugyanabban a megyében megölnöd a 40 trollt meg a helyi állatvilágot és kipróbálhatsz valami újat.

Ha meg hetekig látod h griefel az ember akkor ezt lehet hivatalos formában nem ilyen levelekkel jelenteni ha jól sejtem, de ezt majd aithne vagy akit érdekel leírja.

Ja még annyit hozzátennék hogy amikor először fejlődtem retailen épp outlanden amikor átmentem a portálon az fogadott h 40fős allis raidet öli cdre a fejlődőket aztán körbekérdeztem és azt a választ kaptam hogy igen ez kb állandó és elkell kerülni hellfiret.

Egyébként nem sérti a szabályzatot, mivel 

1) Ez is a játékélmény része
2) Nem használja ki senki tudatlanságát

Ez alól ritka kivétel mikor Aithnenek olyanja van, hogy nekiáll whiteknightkodni, és valahonnan előhúz egy "ezt eredetin se hagyták" (de) kártyát. (Állítólag ha angolul írsz rá dc-n, akkor ez 100%-ban procol. Ha lengyelül, 200%)

Meg át lehet menni ingyen Evermoonra levelingezni, gondolom azt a pár szót amit ezalatt esetleg használni kell angolul (hi, thanks, stb.) nem túl nagy dolog 2020-ban megtanulni.

• Roll Safe 1

Képzeljétek magatokat Arzes helyébe amikor meglátja ezt a postot (ha értene magyarul)

Edited by Prophet

Why hello there, i can see i am famous already. It's a pIty, that i was not allowed to join Tauri fb group, i have heard there are some posts about me and i liked to read tham,  afterall i am part of your community :D. 

Edited by arzes elfeater

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...