Jump to content
Serigala

legion versus wotlk

Recommended Posts

Javítsatok ki ha tévednék, de a hírek alapján amiket nemrég olvastam itt fórumon kb így állunk:
panda community (PC mostantól)
PC: Mikor kapunk bármi hírt a legion realmokról?
Tauri: azt mondtad akartok egy új wotlk realmot?
PC: nem, LEGIONRÓL szeretnénk hírteket, hiszen wotlk RENGETEG ideig volt bent és kb. mindenki unja!
Tauri: rendben, tessék egy új wotlk realm ahogy kértétek!
PC: y tho.

Correct me if i'm wrong, but the way i have heard it looks like now is like this:
community on panda realms (CoPr from now)
CoPr: when will we get news about a legion expansion?
Tauri: did you just say you wanted a new wotlk realm?
CoPr: no, we asked when will we get news on LEGION. we had wotlk realms for A really, REALLY LONG TIME.
Tauri: okay, here is the soon to come new wotlk realm as you asked!
CoPr: * confused player noises*

• Like 1

Szeretnék hogy a maradék értelmes playerbase is átmenjen már meglévő wtlk szerverre "gyakorolni" a nagy tauri releaseig.
Aki meg szeretne esetleg lineárisan haladni, ahogy az eddigi több mint 10 évben történt, azt pedig várja tárt karokkal eredeti.

Csak nehogy véletlenül 2 szék közé essen a szerver, ha egyik se jön be :)

3pnda2.jpg

Edited by Just
  • Like 2
  • Love 2
  • LUL 2

Aki a linearitás miatt maradt, az már most kezdheti vagdalni az ereit, mert egy komplett kieg kimarad.

Fő szerveren idén lesz 11 éves a mainem, csak hát szegény már lassan 5 éve pihen BWD gearben.

Remélem ha már összerakják azt a wotlk szervert lesz, olyan minőségű mint 2009-2013-ig volt.

Nem vagyok hozzáértő de arról nincs valahol biztonsági mentés? Vagy ahogy cata bejött 5 év munkája ment a levesbe?

17 perce, DeeNS írta:

Aki a linearitás miatt maradt, az már most kezdheti vagdalni az ereit, mert egy komplett kieg kimarad.

Fő szerveren idén lesz 11 éves a mainem, csak hát szegény már lassan 5 éve pihen BWD gearben.

Remélem ha már összerakják azt a wotlk szervert lesz, olyan minőségű mint 2009-2013-ig volt.

Nem vagyok hozzáértő de arról nincs valahol biztonsági mentés? Vagy ahogy cata bejött 5 év munkája ment a levesbe?

Nem erről van szó, a jelenlegi wotlk projekt teljesen más szerverstruktúrán fut, mint a régi. Megvan a "biztonsági mentés" (Lásd Burning Blade), de az új sokkal jobban tud kezelni nagyobb player számot (ha emlékszel a régi Dalaranra, na az most nem olyan lesz.)

Ennyit tudtam korábban kiszedni a TTből. 

• Like 1

A régi wotlk egyedüli előnye a játékosbázis volt(amit hagytak tönkremenni némi content hosszabbításért). Technikailag egy toldozott foldozott agyrém volt, amit szerencsére catától egy minőségi ugrás követett, szóval ne  kívánjátok vissza...

12 perce, Hevi írta:

de az új sokkal jobban tud kezelni nagyobb player számot

Hiába tudna több playert kezelni, ha senki sem fog játszani vele.Legjobb esetben az elején a "hype vonat" miatt talán lesz egy kis ugrás a player számban, aztán majd szépen elfogynak.

Úgy gondolom egy minőségi Legion content és egy összevont realm 2x-es szorzóval sok játékost vonzana a szerverre, többek között magamat és haverjaimat, akik egy jó ideje eredetin vagy más játék(ok)kal tolják azért, mert a Taurin jelenleg se fejlődés, se magas játékosszám nem tapasztalható. Persze lehetne mondani, hogy ha mindig vissza jönne 1-2 ember, akkor lenne játékos; DE ettől függetlenül a tartalom nem halad és ez visszatart(hat)ja a játékosokat, például engemet is. Mondom ezt úgy, hogy van jó pár maxos és szintelős karakterem régebbről.

Hozzá kell tennem még, hogy az, hogy 4-en csinálják a szervert (amennyire én látom és tapasztalom), az szép teljesítmény. Ugyanakkor azt látom, hogy a wotlk és a legion egy idejű fejlesztése leterheli az erőforrásaikat. Így azt javasolnám nekik, hogy fókuszáljanak egy dologra, aztán ha az kész van, akkor a másikra át lehet vonni forrásokat. Mivel wotlk contentből már van minőségi és a tauri arról híres (legalábbis számomra biztosan), hogy előre fele halad a contenttel, ezért a legiont ajánlom előre helyezett fejlesztésnek.

Azt olvastam sok minden nem kivitelezhető, mint például a realmok összevonása. Mint fejlesztő és programozó úgy gondolom, hogy megoldható lehet egyszerű klónozással vagy adatbázis egyesítéssel.

csak egy vélemény - Talos guide you

Edited by Metalshadow
  • Like 3

21 perce, Metalshadow írta:

Azt olvastam sok minden nem kivitelezhető, mint például a realmok összevonása. Mint fejlesztő és programozó úgy gondolom, hogy megoldható lehet egyszerű klónozással vagy adatbázis egyesítéssel.

TT:

bdd.jpg

• Feels 1

Nem tudom, hogy milyen adatbázis rendszerben van a tauris wow elhelyezve, de mySQL-ben 2 perc beállítani + maga az exportálás és importálás (ami legdurvább esetben is 20k {account/karakter} sornál evermoon esetén maximum 5-6 óra rosszabb géppel is); legnagyobb probléma esetlegesen a név ütközésekkel lehet, amit egy vagy több scripttel meg lehet oldani. DE nem akarok én okoskodni vagy ilyesmi, csak mint web-programozó én úgy látom, hogy nem nagyon van megoldhatatlan probléma; maximum nincs erőforrásuk rá (amit megtudok érteni), vagy szeretnék külön megtartani az összes realmot (én ezt látom valószínűbbnek).

Edited by Metalshadow

Új dolgokra vágyik az emberek többsége nem 200 éves fosra. A WotLK volt a kedvenc kiegem de soha nem mennék rá vissza mert régi, szar a grafikája, szarok a spell animációk, nincs transmog és fos testresimuló szetek vannak. Nekem számít a kinézet, a grafika stb... És a WotLK már elavult, már nem abban a korban élünk. 

4 órája, Asgaard írta:

sziasztok! szeretném leírni a saját véleményemet a wotlk-s és a legionos oldalról hogy én hogy látom ezt a témát. én is wotlk-ban voltam nagyon aktív. ct fullos és 1031/1058 achis karim volt de mind ez csak azért volt lehetséges mert teljesen új volt a játék és le tudott foglalni + időm is volt rá. catában viszont abba hagytam és mentem eredetire amit úgy szintén hamar abba hagytam. azonban legion felét végig nyomtam. úgy hogy mind a 2 kiegészítőben volt bőven tapasztalatom.

az én meg látásom az hogy SAJNOS a wotlk-s szervernek is mint a vanillásnak ha nem lesz értelmesen be promozva. viszont az se garantálja a sikert. 1 wotlk-s szerverhez legalább átlag 2k player base kell hogy életképes legyen (szerintem). ami nem fog össze jönni hirdetés nélkül. amit már rég el kellet volna kezdeni ha azt nézzük hogy lassan 1 éve ''készül''. én is nagyon szívesen játszanék majd rajta de nem ugyan azzal a szemmel mint anno amikor még nem ismertem jól a játékot de ez nem azt jelenti hogy nem tudnám élvezni.

ami a légiont érinti: ezt is elkéne kezdeni hirdetni ha akarják egyáltalán hogy legyen is belőle valami aminek kissebb esélyt látok mint a wotlk-ra mivel legion nem rég volt eredetin így azt aki akarta már rég ki élvezte. wotlk-val ellentétben legionhöz nem lesz elég 2k player. minimum 5k+ hogy kieg végére ne az legyen mint most pandán aminek kicsi az esélye. alapból az embereket nem is érdekli annyira mint wotlk hisz mint említettem nem rég volt eredetin így minek menjenek oda? ez viszont nem azt jelenti hogy pár ember nem próbálná ki stb. de az kevés ahoz.

végezetűl. én örülnék ha végre tauri olyan jó lenne mint anno amikor még a 3 szerveren nagy létszám volt de sajnos ez már nem lesz még 1x. felnött az a réteg és már nem divat az mmo. aki meg nem akarja a wotlk-s szervert az ne szidja már azokat akik szeretnék és ugyan ez fordítva. ha nem tetszik nem kell vele játszani. a TT-nek viszont üzenném hogy ha így haladnak a 2 projektel sajnos nem igen lesz már kinek csinálni őket

Nem lenne rossz ez a wotlk szerver, de (ahogy már előttem is megfogalmazták páran) nem a TT kezei közül. A kiadott munka minőségére nem lehet panasz, számos videós is dícsérte a szervert a minőségi scriptekért, de (!!!) valljuk be, a marketing nem a TT terepe, 0 promo, absolute zero. Pár elszórt reddit post említi, hogy lesz itt WotLK, meg esetleg aki utánatúr annak, hogy mit fejlesztenek felfedezhet némi utalást rá? Nyilván a jelenlegi playerbase tisztában van vele, hogy készül, de azzal nem lesztek/leszünk többen. Ha már végigcsináljátok, akkor alaposan rá kéne feküdni a promora :)

Ugyanez igaz a Legion-re is, de az talán valamennyire mégiscsak magától adódó, hogy MoP után jön valami következő kieg. Mikor már elértek ahhoz az időhöz, hogy 2-3 hónap múlva biztosan release van erre is kéne promokampány erősen :)

Legion:

Itt újdonság, megtartja, reaktiválja a játékosokat és újakat is behozhat.

Wotlk:

Régi, amúgy is túl sokáig elhúzott kieg. Ami naggyá tette itt, az leginkább az akkori játékosközösség(az állandó civódás ellenére nagyobb buli volt). Aki csak nosztalgia miatt vágyik vissza az csalódni fog, mert az a közösség már nem létezik. Ha elmúlik a kezdeti optimizmus, akkor csak a grind marad, meg a felszínre törő emlékek, hogy ezzel mennyit szopott már éveken át...

• Like 1

49 perce, Phalanx írta:

Legion:

Itt újdonság, megtartja, reaktiválja a játékosokat és újakat is behozhat.

Wotlk:

Régi, amúgy is túl sokáig elhúzott kieg. Ami naggyá tette itt, az leginkább az akkori játékosközösség(az állandó civódás ellenére nagyobb buli volt). Aki csak nosztalgia miatt vágyik vissza az csalódni fog, mert az a közösség már nem létezik. Ha elmúlik a kezdeti optimizmus, akkor csak a grind marad, meg a felszínre törő emlékek, hogy ezzel mennyit szopott már éveken át...

legion se lesz új az emberek többségének csak max azoknak akik fanatikusan taurin játszanak (amit meg is tudok érteni, én is ott játszanék még talán ha nem adtam volna el a karimat. én hülye) viszont az emberek nagyja már látta milyen legion. 

wotlk-ban egyet értek. sokan a nosztalgia miatt mennek vissza reménykedve hogy ugyan olyan lesz mint anno de nem lesz. lássátok eredetin classicot. 

viszont mint elöttem is írták hogy a TT-nek nagyon kaki a marketingje amin jó lenne változtatni. egyszerre lehetne promózni mind a 2 szervert így akit ez érdekel az jön erre akit az érdekel az meg menne arra és eldőlne melyikre lenne nagyobb igény.

Az a helyzet, hogy aki wotlk-zni akar, az már játszik másik szerveren. Ahhoz meg elég erős marketing kéne, hogy az ottani x éves karakterüket feladják egy itteniért. 

• Like 1

Amúgy akik a marketinget hozzák fel, remélem tisztában vannak azzal hogy sem a projekt természete miatt, sem pénzügyi szempontból nem annyi a marketing hogy veszünk pár óriásplakátot egy hónapra random városokban meg pár reklámspotot a valóvilág közben, redditen kívül nem sok helyen tudunk reklámozni sajnos, esetleg twitchen több streamre tudok gondolni (amihez mondjuk emberek is kellenek, jelenleg körülbelül ha 10 ember szokott Taurit streamelni), de az megintcsak ugyanazt a niche közösséget érné el. Egyébként nem azzal van a probléma hogy az emberek nem szeretnének wotlkt (elég csak felnézni r/wowserversre és látszik), hanem hogy 

1 órája, Daniel írta:

aki wotlk-zni akar, az már játszik másik szerveren

oszt annyi

Kis kiegészítés hogy egy igen kis csapat retardált kizárólag F R E S H projekteken hajlandó játszani, de azok úgyis továbbállnának onnantól hogy két hétnél öregebb a T7 progress, mert ők már le vannak maradva a többiektől és így élvezhetetlen a játék PepeHands

Gummy gyakori szinten adott ki egy videot a TBC szerverrol amit egyedul fejlesztett. Megmutatta hogy mit tud a szerver, es miert erdemes majd ott jatszani. Szerintem ilyen videokra lenne szukseg itt is. Bemutatni hogy

1. mitol mas a mostani WotLK core, mitol jobb es stabilabb
  2. hova halad majd a project (van Cata,Mop script es nem csak 1 evig fog futni a project)
  3. bemutatni hogy a Tauri egy 10+ eve futo project es a szerver nem fog becsukni par ev utan

Google ad es Facebook Ad-re sem kell tobb mint 100-200 eurot kolteni korrekt beallitasokkal es tobb ezer reach-t lehet vele elerni, es ha okosan csinalja az ember a Google ingyen kreditet is ad kezdo hirdetoknek. 

Edited by Bliser
  • Like 5
  • Thanks 1

2 órája, Hysteri írta:

legion se lesz új az emberek többségének csak max azoknak akik fanatikusan taurin játszanak (amit meg is tudok érteni, én is ott játszanék még talán ha nem adtam volna el a karimat. én hülye) viszont az emberek nagyja már látta milyen legion. 

Nem, nem lenne új, én az eleje óta játszottam vele a végéig és nem untam meg. Jók voltak nagyon a raidek, a m+-ok, több tucat random akárhonnan droppos class specifikus legendary-k (aminek volt aki örült, volt aki nem), artifact fegyók, hozzá a skinek, + mt, amik rohadt jól néztek ki, demon hunter és jó sztori. Szóval én spec örülnék a legion-nek, csak úgy, mint gondolom sokan mások.

• Like 1

42 perce, erodus írta:

Nem, nem lenne új, én az eleje óta játszottam vele a végéig és nem untam meg. Jók voltak nagyon a raidek, a m+-ok, több tucat random akárhonnan droppos class specifikus legendary-k (aminek volt aki örült, volt aki nem), artifact fegyók, hozzá a skinek, + mt, amik rohadt jól néztek ki, demon hunter és jó sztori. Szóval én spec örülnék a legion-nek, csak úgy, mint gondolom sokan mások.

így van. én is élveztem minden pillanatát a sok újításnak viszont még 1x nem játszanék vele az is biztos. wotlk-val viszont annál inkább de ez ismét csak a saját véleményem. de erre meg lehet mondani hogy van több wotlk-s privát szerver nagyobb létszámmal. igen viszont én nem akarok külföldiekkel játszani, nem akarok pay to win szerverre menni valamint 1 olyan szeróra ahol már évek óta vége a contentnek. az új wotlk-s szerver pont ezért lenne jó mert magyar közösség (többnyire) és mindenki az elejéről kezdené. legion viszont azért jó mert a régi tauris karik ugye haladnának tovább ezt a részét is teljesen megértem. ezzel a 2 szerverrel az lesz a gond hogy mégjobban szét lesz tagolva a játékosok ami szerintem baj

Én sajnos nem  játszottam Legionnal mert nem eredetiztem( nem volt pénzem arra hogy minden hónapban fizessek )(a tört szerók meg mindíg bugosak voltak) csak youtube-on néztem hogy milyen az egész, és amióta láttam akkor beleszerettem az egészbe, és vártam hogy taurin is elkezdjék a fejlesztést.Én és a tesóim is a woltlk-n nőttünk fel, jó volt de meguntam az évek során, mopot pár hónapja abba hagytam mert nincs benne semmi új. Mindig nézem hogy hol tartanak a fejlesztések és csalódottan olvastam ,hogy az ezer évs woltlk-val foglalkoznak, amivel szerintem csak egy nagyon kicsi réteg játszana, és emiatt csúszik a Legion. Ha egyszer elkészül biztos hogy visszajövök Taurira.

Én is arra ösztönözném a tauri csapatát hogyha lehet , akkor inkább csak a Legiont csinálják mert soha nem érnek majd a végére, ha mással is foglalkoznak. És sajnos egy idő után ,remélem nem így lesz, de  a mostani játékosok fele kiábrándul majd az egészből. Nem kritizálásként írom, csak javaslatként!

Edited by Parados 435

@Bliser a facebookot már én is nézegettem, de amikor feldobtam Chrisnek az ötletet akkor mindkétszer az volt a válasz hogy majd visszatérünk rá, a google ads már azért eggyel veszélyesebb terep, mert a Blizznek szerződése van az Alphabettel és simán rászállhatnak a privátszerós hirdetésekre. Ha lesz fölös pénzem lehet megnézem random a tauris facebookot hátha tudunk neki venni mondjuk próbából egy hétre egyelőre mondjuk Magyarországra (ez kb 15 euró), ha az sikeres lesz el tudunk kezdeni beszélgetni róla

Szerintem a hirdetesek nem ernek annyit mint "Showcase" videok (amit akar YouTube ads-el lehet megspekelni). Ha kovetkezo kriteriumnak eleget tudna tenni a TT akkor nagyobb sikerrel indulna a realm:

1. Rovid bemutato video a Core kepessegeirol
    1. Optimalizalt threaddeles: nem fog behalni a szerver 3-4k jatekostol (30 masodperces video)
    2. X-realm (nincs ra szukseg de tokeletesen jo marketing anyag) (1 perces video ami bemutatja a jelenlegi rendszert, es elmagyarazza ha tul sok jatekos erkezne akkor van ilyen lehetoseg) - ismetlem ez valoszinuleg nem tortenne meg de nagyon jo marketing fogas
    3. MoP-bol szerzett tapasztalt a spellScript-ekkel kapcsoltosan: errol konkretan min 5db bemutato video (30 masodperces videok)
      1. Charge video
      2. Pet follow (pathfinding)
      3. Spell queue
      4. Spell batching
      5. Fear mechanic
    4. Warden bemutato (30s-1perces video arrol hogy miert nem lehet hackelni randomszar letoltott toolokkal Taurin)
  2. Bemutato a boss script rendszerrol (2-3 perces video), elmagyarazni, hogy
    1. A boss scriptek real-time reloadolhatoak es nem kell hozzajuk server restart
    2. Mivel univerzalisan kenzelve van minden kepessel: nagyon keves az esely egy server crashre
    3. A boss spellek normalisan scale-elnek 
      1. Bemutatni hogy kulonbozo nehezsegeken normalisan sniffelt adatok alapjan vannak beallitva a spellek sebzese
  3. Osszefoglalo video (2-3 perces) arrol, hogy:
    1. A szerver 10 eve fut es amiutan RS kijon: nem lesz vege a Realm-nek
    2. Van mukodo Cata/MoP es jovoben levo Legion core
    3. Vannak Community oldalak ahol Leaderboardokra lehet fasztverni
    4. Nem pay2win
  4. Egy normalis timelinet bemutanti a jatekosoknak mint pld
    1. Naxx 2020 Q2
    2. Ulduar 2020 Q3
    3. ToC 2020 Q4 etc..
    4. SoO 2022 Q1 (random pelda)

Edited by Bliser
  • Like 2
  • Thanks 1

Na ahogyan észrevttem ez a thread egyben egy kívánságmüsor is, akkor én is leírnám ide azt hogy nekem hiányzik a Cataclysm. Dungeonok meg raidek (kivéve DW) annyira faszák voltak.

Meg a class balance is 9/10

Tetszett az a DK bug is ami bentvolt kb 1 hétig, már nem emlékszem a nevére de azt csinálta hogy a runic powert átalakította HP-ra, de ha 0-ra csökkent a RP akkor nem kapcsolt ki. Fun times.

Nekem a kedvencem az volt, amikor a gargoyle 1 sec alatt lőtt vagy 100-at cr-en és instant meghitelt másokat.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...