Jump to content
duckheadhorse

Forma-1

Recommended Posts

Mondjuk a gumi- motor- váltó- és üzemanyagspórolást meg tudom érteni valahol, 2020ban elég aggályos ha egy versenyhétvége károsanyag-kibocsátása bármelyik random alföldi kisváros éves értékeivel egyezik, viszont azt nem hogy kényszerítik a kisebb istállókat is, hogy egy csomó mindent önállóan fejlesszenek ki baszomsok pénzért, ráadásul olyan tételekről beszélünk ami a nagyobb, gazdagabb csapatoknak uzsipénz szinten mozog, a kiscsapatoknak meg gyakorlatilag az éves R&D keretük jelentős része elmehet egy-egy elemre (ugye most a RP ellen a Renault a fékalagutakat hozta fel, az egyik legbonyolultabb és legjelentősebb aerodinamikai elem egy modern F1-es autón, kurva sok pénz és idő lefejleszteni és kitesztelni). Magukat a versenytechnikai szabályokat viszont szerintem felesleges volt basztatni (lásd előzés, DRS, KERS, etc), mert nem azzal lesz több előzés és izgalmasabb futamok hogyha centiméter pontossággal kell kanyaríveket és távolságokat saccolni, amikor ilyen nem volt akkor voltak a legélvezetesebb futamok, még akkor is amikor mindenki tökéletesen tudta hogy Schumi fog nyerni és Barichello meg Raikönnen fogja lebokszolni a maradék két dobogós helyet, mert pont volt a lényeg hogy melyik pilóta tud a pályán olyan váratlant húzni ami kiemeli a többiek közül. Most meg Hamiltonon kívül már akkor elbukta a többi pilóta a vb-címét amikor az autójuk még kész sem volt.

• Feels Bad Man 1

Ez a DRS a modernkori F1 rákfenéje. Baromi "izgalmas" tudni, hogy a DRSnek köszönhetően úgy fogja lehagyni az előtte haladót az üldöző, mint egy Ferrari egy Trabantot, és még védekezni sem tud ellene ugye, mert 1: gecinagy sebességhátrányban van, 2: tiltják a szabályok... Hát mindjárt felidegesítem magam ez a szaron>:( Műanyag szar.

Naja az volt a kedvencem, amikor szabályban tiltották hogy levédekezz egy előzési kísérletet. EGY AUTÓVERSENYEN :DDDDDDDDD

• Picard Facepalm 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...