Jump to content
duckheadhorse

Forma-1

Recommended Posts

Eljött az év vége. 75 67 pont. 

Végül hozott vissza valamennyit, de valószínűleg Hamilton már Amerikában ünnepelhet. Kb. olyan neki az a verseny, mintha hazai pályán menne. 6-ból 5 eddig az övé volt.

Edited by selfcontroll

Imo az első 2 kanyaron múlik. Vagy kapunk egy Baku 2.0-t, vagy egy Redbull győzelmet, sokkal jobban fekszik nekik ez a környezet, mint a Mercinek&Ferrarinak.

edit: inb4 Vettel megpördül megint az 1. körben lul

Edited by wtmalex
  • Woah 1

Verstappen biztos kockáztatni fog és nem fogja hagyni simán elmenni Ricciardot. Még egy ütközés is benne van.

Hamilton azt mondta nem fog óvatoskodni, de szerintem nem csinál semmi extrát, max védekezik Vettellel szemben. 

Ha nem lesz ütközés, akkor szetintem Verstappen be fogja húzni. Ricciardo alatt úgyis megáll az autó. :D

Elkötelezett volt a sportág iránt, nagy veszteség az F1-nek. Nem is tudom egyik napról a másikra hogy tudják átvenni a feladatait. Szinte nem volt olyan folyamat, amihez ne lett volna köze. 

Ezek után remélem látunk egy izgalmas szezont. 

4 perce, selfcontroll írta:

A Ferrari lehet az első felőlem. Hamilton meg a világbajnok. :D

Van egy olyan érzésem, hogy Valtteri a tavalyihoz képest sokkal agresszívabb és "parancs megtagadóbb" lesz. Meg igazából remélem is. Jobb pilótának tartom a mezőny 30%-át Hamiltonnál. 

12 perce, Ieavemylife írta:

Van egy olyan érzésem, hogy Valtteri a tavalyihoz képest sokkal agresszívabb és "parancs megtagadóbb" lesz. Meg igazából remélem is. Jobb pilótának tartom a mezőny 30%-át Hamiltonnál. 

Valamit mutatnia kell, ha maradni akar. Ugyanolyan teljesítménnyel, mint tavaly biztos hogy megy év végén. 

A Merci sem teheti meg, hogy egy középszerű versenyzőt fizessen meg istápoljon. Lennének helyette fiatal tehetséges pilóták, akikből lehetne jó versenyzőt nevelni. Hamilton még ott lesz pár évig ugyan, de lassan el kell gondolkozni a pótlásán ha hosszútávra terveznek az F1-ben. 

Ki az a 30%, aki szerinted jobb Hamiltonnál? 

31 perce, Ieavemylife írta:

Calm down Barrichello

Vettel, Verstappen, Kimi, Alonso, Valtteri, Riciardo, Ocon.. De ez csak az én véleményem. Igazából helyesbítenék, nem az hogy jobbak, hanem inkább úgy fogalmaznék, hogy azzal a Mercedessel ők is képesek lennének erre, amire Lewis.

Most kivételesen engem is érdekel (ki tudja meddig...), a szezon. Drukkolni továbbra sem drukkolok senkinek, de azért nem bánnám, ha nem Hamilton nyerné. Nem kedvelem.

giphy (2).gif

29 perce, Ieavemylife írta:

Vettel, Verstappen, Kimi, Alonso, Valtteri, Riciardo, Ocon.. De ez csak az én véleményem. Igazából helyesbítenék, nem az hogy jobbak, hanem inkább úgy fogalmaznék, hogy azzal a Mercedessel ők is képesek lennének erre, amire Lewis.

Ha Vettel nem tudott VB-t nyerni tavaly azzal a Ferrarival, ami véleményem szerint kb. egy szinten volt a Mercivel az egész évet tekintve, akkor nem mondanám jobbnak Lewisnál. Fejben nagyon nem volt ott. 

Verstappen képességeit elismerem, benne lehet 1-2 cím. Ha kap egy jó autót ami nem áll meg minden második futamon még lehet belőle valami. Főleg így hogy kapott egy másodpilótát és a csapat is nyíltan rá épít. Jobbnak nem nevezném egyébként. 

Kimi tavaly előbb nyert volna VB-t mint Vettel, de ehhez sok dolognak kellett volna teljesülnie egyszerre. (pl. a csapat támogatása) 

Alonso már nincs az F1-ben. 

Valtteri az új Barrichello/Massa. 

Ricciardo jó versenyző, szépeket tud előzni onnan ahol más még csak nézelődik, de szerintem ez kevés hozzá. Egy vb címhez kell a szerencse is, neki pedig legtöbbször az nagyon nincs. 

Ocont nem tudom. Egyelőre nem láttam tőle túl sokat. Sajnos manapság a pénz és a hozott szponzorok többet érnek a tehetségnél. 

Összességében szerintem jelenleg nincs nála jobb pilóta. Persze így hogy neki szurkolok részben elfogult is vagyok, de őszintén örülnék ha a fiatalok közül Leclerc megszorongatná és pár éven belül VB-t nyerne akár a Ferrarival. 

18 órája, Ieavemylife írta:

Szerintem a Mercedes tavaly is erősebb volt mint a Ferrari. Idén remélem nem így lesz. 

Az év első felében jobb volt a Ferrari, utána jött fel a Mercedes. 

Szabadedzések után azért látszik idén sem lesz nagy meglepetés, de persze még korai bármi következtetést levonni. Örülök, hogy a RB tudja tartani a lépést, ezek szerint a Hondának sikerült fejlődnie, meg persze a kasztni sem mindegy. Kimit jó lesz nézni azzal az Alfával, mint egy harmadik Ferrari. :D

Na a merci megint külön kategóriába tartozik... legalább a középmezőny a tavalyinál is szorosabbnak tűnik (mínusz Williams lol)

Bottas tempója némiképp meglepett, jól otthagyta a mezőnyt. Pozitív Verstappen teljesítménye, egyértelmű hogy a Honda már legalább a Renault szintjén van, de Gasly így nem sokáig fog maradni. Ferrarikat hagyjuk inkább, fasorban sem voltak az meg vicc hogy már az első versenyen be kell sorolnia Leclercnek Vettel mögé...

Bíztató, hogy a középmezőny nagyjából együtt volt. A Haas kicsit jobbnak tűnik talán. 

Ha nem lett volna Grosjean kiesése, akkor simán erős pontszerzés lett volna, de hálisten Magnussen beért most... :)

Bottas valóban hatalmasat ment, remélhetőleg év végéig ezt látjuk tőle, simán jöhet egy hasonló év, mint 2016-os.. 

Verstappen nagy meglepetés volt a Hondával, erre sokan nem tettek volna.

Ricciardo peches volt, Hülkenberg szép csendben hozta a szokásost.

McLaren teljes csőd, folytatják ott, ahol tavaly... Norris nem ment rosszul, de érthetetlenül visszaesett a végére. Sainz meg hát.. Ezt már nem lehet a Hondára fogni igaz? :)

Williams.. Sajnálom ezt a csapatot. Nemrég olvastam egy cikket, hogy már egy jóideje hatalmas gondok vannak a csapatnál, de ami az utóbbi 2 évben történt, és most is történik... Egy ilyen nagy múltú istállónak ezt nem lenne szabad megengednie. Komoly átszervezés kell ahhoz, hogy újra, akár a középmezőnyben is legyenek.

Williamsnek talán akkor lenne esélye, ha a Mercedes felkarolná és kvázi egy B csapatként működtetnék tovább. Azzal a motorral simán ott kéne lenni a középmezőnyben legalább a Racing Point környékén. Nem tudom hol tud ennyire félremenni az a kasztni tervezés közben.

McLaren sem különb egyébként. Mikor elkezdtem nézni a versenyeket, ők voltak a kedvenceim nem csak Hamilton miatt de pl a 2007-8-as autójuk gyönyörű volt. Aztán pár éve mikor csak a nagy arcuk volt és nem csináltak mást csak a Hondát szidták, akkor megutáltam őket. 

Egykor ez a két istálló uralta az F1-et, most meg csoda ha pontot szereznek.

Micsoda futam volt tele fordulatokkal! Szegény Leclerc megérdemelte volna azt a győzelmet, de nincs kétségem hogy még idén meglesz az neki.

Ez a dupla Renault kiesés hihetetlen. :D

2 órája, wtmalex írta:

Vettel viszont megint hozta önmagát.

Azon gondolkoztam, hogy a francba lehet ő 4xes vb...:ph34r:

Én a Merci 1-2-ért. :D

Amúgy vicc ez a Ferrari. Már az első 3 versenyen folyamatos utasítások. Így igazából akár Maldonado is ülhetne a másik autóban Vettel mellett, felesleges tehetséges pilótákat szerződtetni. A taktika is fenomenális hogy tudnak összehozni harmadikból egy ötödik helyet. 

Hamilton útban 6. címe felé, de Bottas formáját elnézve Vettel max 3. lehet év végén. 

A Ferrari úgy tűnik idén is megmaradt teszt és szabadedzés világbajnoknak. Már az időmérőn is látszott, hogy az új szárny nélkül a Ferrari visszaesett.

Az egész futam alatt gáz döntések sorozatát hozták, ebből így nem lesz VB cím. Főleg 3x Merci 1-2 után, hamarabb meglesz a konstruktőri cím, mint tavaly.

Leclerc-et sajnálom továbbra is, nagyon ott van a srác. Remélhetőleg a Ferrari is ráébred.

Főnökségi szinten nem értem ezt a váltás, Arrivabene szimpatikusabb volt, és látszott, hogy ível egy picit talán felfelé a csapat, az újnak a nevét még csak meg se jegyeztem, a felesleges Arrivabene kitúrást se értem.

Természetesen én is a Mercedes 1-2 miatt keltem fel, de ritka unalmas futam volt attól még.

Nekem egyáltalán nem fog hiányozni Szujó, remélem ez az új páros valamivel jobb lesz, tavaly is az Olasz nagydíj elejét közvetítették (azt hiszem), az is jó volt. :)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...