Jump to content
duckheadhorse

Forma-1

Recommended Posts

4 órája, wtmalex írta:

Ricciardo megy a Renaulthoz hoppá, na mi lesz ebből

Feelsbad. Megneztem volna mire lenne kepes a ferrarival.

Edited by Bestever

14 órája, Jesus írta:

Raikönnen helyére mehetne pedig a Ferrariba. 

Mármint kire gondolsz? Ferrarihoz csak második számú pilóta mehet, de szerintem jövőre még marad Kimi. A Ferrarinak van több fiatal pilótája is akit oda tud vinni.

Viszont Grosjeant kidobhatnák abból a Haasból. 

Alonso visszavonul év végén. Sosem szerettem, de Schumi után a 2. legösszetettebb pilótának tartottam. Kiváncsi lettem volna mit tud még ennyi idősen egy normális autóban. Mindenesetre nálam az elmúlt 20 év 2. legjobb versenyzője. Persze lehet, hogy inkább a nosztalgia beszél belőlem, vagy az, hogy én egy egész más korszakon nőttem fel.

• Hide the pain 1
  • Feels 1

Régen akármennyire nem szerettem, én is szurkoltam neki az elmúlt 1-2 évben, hogy megint a topon legyen. Még visszatérhet, ha egy jó csapat szerződést ajánl neki, de erre mondjuk nem sok esély van.

• Like 1

Kár a Force India csapatért, innentől csak lejtmenet... Pedig eddig ígéretesek voltak :(

Kubicával nem tudom mit akarnak, oké, hogy el fogja tudni vezetni azt a szart, amit idén Williams-nek csúfolnak, de sose lesz már olyan mint régen.

Akkor jövőre a McLaren Ocon - Sainz párossal fog menni? Örülnék mindkettőnek, főleg Ocon-nak, már tavaly is jó teljesítményt nyújtott. Már csak a McLaren-nek kéne összeszednie magát. Az új érában (2014 óta) sehol nincsenek.

Jobban örültem, mintha Hamilton nyerte volna. :D

Kíváncsi leszek a futamon hagyják-e menni, vagy az első adandó alkalommal elengedik Vettelt. Simán megérdemelne Kimi egy győzelmet.

Nem hami nyeri a vb-t hanem vettel bassza el... Folyamat hibázik, 25pontokat dobál el. Nem raikonent kell elküldeni hanem vettelt. Vezető helyről dobálja el. Haminek meg kellett ma bottas, hogy nyerjen. De hogy mekkora csicska lett belőle az valami förtelmes.

Bottasból? Nem sok esélye van. Ha nem áll be Hamilton mögé, akkor mehet munkanélkülire, mert már a középmezőnyben sem nagyon lenne helye. Egyébként ha már felhoztad, kit vinnél Vettel helyére?

10 perce, selfcontroll írta:

Bottasból? Nem sok esélye van. Ha nem áll be Hamilton mögé, akkor mehet munkanélkülire, mert már a középmezőnyben sem nagyon lenne helye. Egyébként ha már felhoztad, kit vinnél Vettel helyére?

Nemsok lehetőség van. De valami stabil versenyzőt. Ocon is jól teljesít, leclerc fiatal még de 2-3 év múlva ha nem szürkül be akkor őt is akár. De esküszöm ricardo sem lenne rossz. Vettel szétvan csúszva fejben. De láttuk már 2012-ben hogy utolsó versenyen nyerjen. 7verseny van hátha és minden versenyen minimum nyernie kell, mert hami ott lesz a 2ik helyen. Vettel sokat eldobott ebben az évben már :S és mennyit fog még?

Amúgy érdekes ez a Vettel téma, mert gyakorlatilag most látjuk először (meg tavaly valamennyire) küzdeni egy vb címért. RB-s időkben esélye nem volt senkinek. Azzal az autóval és támogatással amit kapott, szinte bárki világbajnok lett volna. 

10 perce, selfcontroll írta:

Amúgy érdekes ez a Vettel téma, mert gyakorlatilag most látjuk először (meg tavaly valamennyire) küzdeni egy vb címért. RB-s időkben esélye nem volt senkinek. Azzal az autóval és támogatással amit kapott, szinte bárki világbajnok lett volna. 

Szememben kezd lecsúszni. Megvan a lehetősége, ferka beállt mögé, be is kell nekik. De ő nem él vele.

Kb. már biztos, hogy Leclerc váltja Kimit. Kinek mi a véleménye? Illetve a kedvenc Forma 1-es eseményetekről is írjatok már pár sort, és ha videó van róla, linkeljétek. Aztán beszélgessünk/nosztalgiázzunk a szürke hétköznapokban. :)

• Woah 1

28 perce, Jesus írta:

Kb. már biztos, hogy Leclerc váltja Kimit. Kinek mi a véleménye? Illetve a kedvenc Forma 1-es eseményetekről is írjatok már pár sort, és ha videó van róla, linkeljétek. Aztán beszélgessünk/nosztalgiázzunk a szürke hétköznapokban. :)

Az a biztos, hogy senki sem tudja. Lesz-e leclerc ferkaban vagy sem. Kiminel mindig nagy a találgatás. A csapat es arrivabene is kimit akarja. Vettel még egy balfèk most. Az újonc nem fogja azt hozni mint Kimi. Főleg nem fejlesztés terén.

• Tell Me More 1

2 órája, Jesus írta:

Szerintem még nem biztos Leclerc helye. Gondolom a Ferrari most megpróbál tenni azért, hogy megtarthassák Kimit még legalább 1 évig.

Kedvenc F1 futam Schumacher utolsó versenye (Ferraris). Talán ez volt az első év, amikor szinte minden futamot láttam, ezért örök emlék marad. 

De persze ott van 2008 Brazília, mikor Hamilton az utolsó körben előzte meg Glockot és nyerte meg a VB-t, míg a Ferrarisok már Massát ünnepelték. 

Multi 21 2013-ból, Fernando is faster than you, Hamilton és Rosberg 2016 Spanyolország, 2009-ben mikor a Brawn GP új csapatként VB-t nyert.

28 perce, selfcontroll írta:

Brawn GP új csapatként VB-t nyert

>Be Honda

>crap in 2007 & 2008

>make a good car for 2009, but leave F1 anyway

>dude buys the car&tech for a few dollars and makes his "own team"

>becomes Constructors' Champion with it

>wtf.jpg

>come back in 2015

>still crap

Edited by wtmalex

Kíváncsi vagyok aldo costa mit alkot a sauberrel. Ha a redbul honda zsákutca akkor a sauber ott lehet jó eséllyel 3ik erő. Raikönen meg nem lesz szabályok közé szorítva megint. (am a ferka sem volt hülye fejlesztésekben sokat fog nekik segíteni így is szerintem)

Én kis Schumi-t várom nagyon, most nagyon elkapta a fonalat az F3-ban (már 2. helyen van 2 hétvégével a vége előtt). Remélem nem kiabálom el, de ha legalább ezt megtartja, sztem felkerül a GP2-be (ugye a neve miatt könnyebb dolga van), aztán ha ott lehoz egy jó évet (esetleg a tanuló év után egy 2.at), akkor egyenes út lesz a Forma 1-be.

9708456591251149638.png

https://hu.motorsport.com/f1/news/f1-2018-mick-schumachert-nezhette-ki-maganak-helmut-marko-es-a-toro-rosso/3175050/?nrt=54

Edited by Kazó

Én meg remélem, hogy még legalább 2 évet kivár. Ott van pl. Stroll, aki 2 kategóriát is megnyert az F1 előtt, az F3-ban kb. ellenfele nem volt és mégsem olyan kiemelkedő. 

• Hide the pain 1

Azért a Hamilton faktor megint előjött. Brutális kört rakott össze a semmiből. Meglepő, hogy Vettel még a 2. helyre sem ért oda, meg az is hogy Max milyen közel került. 

Itt és Monaco-ban erős a Red Bull, nem meglepő... Vettel kocsija lehet nem volt 100%-os, a tegnapi falhoz vágás után.

Hamilton hatalmas kört rakott össze, szépen lassan kicsúszik a Ferrari kezei közül a VB cím.

Ismét egy dögunalom verseny, ismét egy Ferrari eltaktikázás, az egész "sportot" tönkrevágja ez a gumispórolós hülyeség, senki nem mer előzni, senki nem meri jobban nyomni, 1 kiállás mindenütt (már akinél...), és elporoszkálnak egymás mögött, vonatoznak.. Marha izgalmas, mondhatom. 

Mindemellett már 40 pont Hamilton előnye, ezt nehéz lesz visszahozni... #LH44

Pedig meg van az autóban a potenciál a Ferrari részéről, csak se a taktika, se a pilóták nem állnak össze valahogy...

Valóban nem az utóbbi idők legizgalmasabb versenye. Lassan ez is átmegy majd Monacoba. Ha nincs valami nagy baleset, akkor bevonatoznak a célba. 

Remélem az új aero szabályok változtatnak majd a helyzeten, de ehhez az kéne, hogy a Pirelli is megtanuljon gumit gyártani. Még mindig egy vicc, hogy ultralágyon el lehet menni a futam feléig mindenféle extra nélkül. 

Meg a másik ami idegesít, hogy mindenki a "saját versenyét futja". Ha nem azonos taktikán vannak, simán elengedik a másikat, hadd menjen. Régen a kiscsapatok bátran harcoltak egy élcsapattal és sokszor azokból alakultak ki a legjobb előzések. Gyakorlatilag már minden ki van matekozva futam előtt a garázsban. 

apology for poor english

where were you when 2018 championship is over

I was sat at home watching Ferrari tactics

'40 point difference'

'no'

• Hide the pain 1
  • Woah 1

Kis Schumi már 49 ponttal vezet az utolsó hétvége (3 futam) előtt, így már szinte biztos a GP2-es indulás jövőre :) Vmi megszállhatta Spa-ban, az utolsó futam óta eltelt 13 futamból 8 győzelem + 2 dobogó és 2 5. helyO.o F1be remélem még nem dobják be, meg kell nézni mit tud az "előszobában".

Edited by Kazó

Megérdemelte, nem is kétség. Elég nagy luxus lett volna Hamiltontól 7 pontot elvenni. 5-6 versennyel ezelőtt simán hozhatta volna az első helyet. 

Ellenkező esetben Hamilton is elengedi. 

• Tell Me More 1

Röhej amit csinálnak, Szingapúr óta kb. garantált hogy Hamilton lesz a bajnok, ilyen húzásokkal csak megerősítik ezt.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...