Jump to content
duckheadhorse

Forma-1

Recommended Posts

Jó kis futam volt (Hamilton szurkolóként egyértelmű :P). Verstappent és Alonsot sajnálom azért. Előbbit mert ez már hetedik vagy nyolcadik DNF volt neki, Alonso pedig itt jó helyen érhetett volna célba.

Baku után egy másik városi pálya is izgalmas versenyt hozott. 

Vajon Ricciardo mikor kap egy VB esélyes csapatnál ülést? 9_9

Hát az eleje jó volt, viszont utána beállt a "vonatozás". Lehetett volna több eső, vagy akár felszáradás és slickek után egyből, dehát így alakult. Ricciardo nem fog jo csapatot kapni ha csak nem javul fel a RedBull. A Mercedesnél Hamiltonra építenek, mellé 2. számú pilotát szerződtetnek mindig is, aki azért szállítja a pontokat, a Ferrarinál Vettellel ugyanez., és ha a RedBull jó lesz akkor ott is ez lesz csak Verstappennel, mint anno a Vettel-Webber érában.

A Forma-1 sajnos ilyen sport. A McLaren lehet jó csapat, de a Renault motorral a mostani RedBullnál többre nem fogják vinni, és amíg ott van Alonso, addig azis rip.

Ekkor: 2017. 09. 18. ekkor: 7:39, selfcontroll írta:

2019-től egyébként a Red Bull is Honda motorral fog menni. :) 2021-től meg lehet hogy Porsche.

Nem hiszem, aston martinos névadó támogatást rebesgetnek, az mellé Porsche nem biztos adná a nevét. (Infinity Renault más tészta)

36 perce, Tarko írta:

Nem hiszem, aston martinos névadó támogatást rebesgetnek, az mellé Porsche nem biztos adná a nevét. (Infinity Renault más tészta)

A Renault nem akar 2019-től motort adni nekik. A Ferrari és a Mercedes még úgy se fog. Persze addig változhat a Renault véleménye egy kis pénz hatására.

Igazából a redbull tulajdonostól függ. Akár HOndával is mehetnek majd az új motorformulában. A Porsche tervez beszálni a forma 1-be, de szerintem ink saját csapattal akarnának. Aston Martin meg maximum motorszállítóként lehet, egyenlőre névadó partner lesz csak. Szeritnem majd Aston Martin RedBull lesz, vagy ha Matesitz eladja a Redbullt és kiszáll, mert neki már nem éri meg meg unja, akkor Aston Martin Honda lehet. (Ha Hornerre bízza a F1-es részleget)

24 perce, Kuahga írta:

Igazából a redbull tulajdonostól függ. Akár HOndával is mehetnek majd az új motorformulában. A Porsche tervez beszálni a forma 1-be, de szerintem ink saját csapattal akarnának. Aston Martin meg maximum motorszállítóként lehet, egyenlőre névadó partner lesz csak. Szeritnem majd Aston Martin RedBull lesz, vagy ha Matesitz eladja a Redbullt és kiszáll, mert neki már nem éri meg meg unja, akkor Aston Martin Honda lehet. (Ha Hornerre bízza a F1-es részleget)

Reális, de Honda nem marad Aston mögött, mert így 2gyárto 1 csapatot vinne. 2dudás egy csárdában szitu. Arra leszek kíváncsi ha nem kell a bullnak, de torot nem akarja pénzelni matesicz akkor Honda megveszi-e kilóra a torot.

A Honda helyzete attól is függ milyen lesz az új motorjuk. Szerintem az egyszerűsítés után nagy előrelépés várható tőlük. Nem lesz MGU-H, amivel a legtöbbet szenvednek jelenleg.

Leginkább egy olyan motorgyártó kéne, aki bárkinek ad motort és persze az elég jó is lenne. Csak ehhez több csapatot kellene hozni az F1-be, hogy legyen kinek.

A Toro Rossonak meg vége van kb. ezzel hogy a Honda odamegy. Nincs már Red Bull nevelésű pilóta, aki jöhetne hozzájuk, Sainz elmegy a Renault-hoz és valószínűleg vissza sem jön.

Nem csodálom. Eléggé szemét húzás volt anno, hogy Verstappent berakták a helyére, pedig nem teljesített rosszul a Red Bullnál.

Onnantól csak lejtmenet volt a karrierje, idő kérdése volt, hogy megtörténjen. Bár ki tudja lehet még marad, ha Sainz idő előtt beugrik a Renaulthoz.

Nem vicces ha valtocsere lesz. Is is a nyamiltonnak ordas nagy szerencséje van. Bár merci kb megkapta ezt a szabály erat. De majd a McLaren Renault odacsap. :) Egyre viccesebb ez az F1.

Ha lenne, akkor is max 5 rajthely ha jól emlékszem. Az meg még mindig top 10. Utolsóról feljött negyedikre, akkor onnan már a második kanyarban ott lenne az élmezőnyben.

Elvan adva pénzért kb. Ez az éra merci elötte rb. Kezd vicces lenni. Igazából mindenről a kölcsékcsökkentéses szarság tehet. Schumi idelyében más volt a háttérmunkák szabályzása.

• Tell Me More 1
  • Roll Safe 1

4 perce, Kazó írta:

Engem addig nem érdekel ki nyeri, amíg Schumi rekordját nem döntik meg.

Közös erőkkel még az is sikerülhet. Ha összefog az inkompetens olasz vezetőség és a Mercedes továbbra is megbízható marad bármi lehetséges.

Jövő év még mindig a Mercinek kedvez, aztán meglátjuk az új motorok milyenek lesznek a változtatások után.

• Angry 1

1 órája, Tarko írta:

Elvan adva pénzért kb. Ez az éra merci elötte rb. Kezd vicces lenni. Igazából mindenről a kölcsékcsökkentéses szarság tehet. Schumi idelyében más volt a háttérmunkák szabályzása.

Sőt, az F1 mögött még mindig Bernie áll, mögötte meg Soros.

Azért csak tisztázom mire gondoltam sokan félreértették szerintem. Költségvetés így ugy, de még mindig a beleölt pénz a lényeg, ami most megtöbb mióta "csökkentették". Mindig az aktuális legtöbbet költő csapat nyer kb. A ferrarit ne vegyük ide, az nevetséges.

Ez tény. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy a Renault mire lesz képes jövőre, fog-e eleget fejlődni ahhoz, hogy a Merci közelében/szintjén legyen. Ferrari meg úgyis lábon lövi magát.

2 órája, Tarko írta:

Azért csak tisztázom mire gondoltam sokan félreértették szerintem. Költségvetés így ugy, de még mindig a beleölt pénz a lényeg, ami most megtöbb mióta "csökkentették". Mindig az aktuális legtöbbet költő csapat nyer kb. A ferrarit ne vegyük ide, az nevetséges.

Akkor ezek alapján a Honda valahol a Merci és a Ferrari körül kéne hogy legyen. :)

A Renault meg most sem lenne rossz, ha megbízhatóbbak lennének és normális aerodinamikai csomaggal rendelkeznének. (Lásd: Red Bull) De jövőre lesz egy értelmes pilótájuk is legalább.

Hát, mercinel legmagasabb a létszám úgy olvastam. Amúgy sainz szerintem jó pilóta, csak Verstappent istenitette mindenki. Pedig szerintem ő is simán futamgyozelemert menne. Kíváncsi leszek hova fejlődnek a csapatok. A Honda meg na.

Ez már rég elment Vettelnek ott Szingapúr környékén, de leginkább a szünet után.

Jövő év szerintem sokkal izgalmasabb lehet nem csak a vb címet nézve. De Verstappen nagyot ment ma. Mennyivel más lett volna ez a szezon, ha nincs annyi technikai hibája az év első felében...

Előzetes hírek alapján a Ferrari nagyon erős lesz az év elején. Szerintem Vettel fog dominálni. Nagy meglepetésre nem készülök, Hamilton vagy Vettel.

De még nem tudni milyen motort hoz a Renault, az még boríthatja a papírformát.

Láthatjuk majd a szokásos év eleji formajavulást a Ferraritól, de ahogy tavaly is, szerintem idén is alul fognak maradni, főleg az idény második felében.

Bottas egyáltalán nem bajnok alkat, de okozhat meglepetést, egy McLaren VB meglepő lenne (Alonso ofc), Red Bull attól függ, ahogy self is írta, hogy a Renault milyen motort rak össze idénre, ott egyedül Verstappen lehet VB esélyes, Ricciardo eléggé ellaposodott '17-ben.

De szerintem ez az év is Hamilton éve lesz.

Bottast direkt nem is említettem, max hátvédnek lesz jó, vagy hogy elvegyen 1-2 győzelmet a Ferraritól/Red Bulltól.

Alonsonak örülnék ha top 5-ben lenne, vagy legalább fixen 6-8-ban. Biztos jó lesz az a kasztni, de a motorerő még mindig hiányzik majd.

Ricciardoval meg nem is nagyon foglalkoznak. Helmut Marko Verstappennel akar bajnokságot nyerni, aztán felőle az egész f1-nek vége lehet.

Ferrari vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon rossz. Még Marchinoe is ezt mondja, lehet alapja, most kivételesen nem ígérgetés megy.

Előző szezonban épphogy csak lemaradt a Ferrari, a végét nem bírták/eltaktikázták. Idén remélem megfogják a Mercedest. Btw Verstappent is a Mercedes elé várom.

Elég nehéz lesz, a mercit megelőzni, motorerő és megbízhatóság miatt behúzhatják, ha a teljes csomag is gyengébb bárkinél.

Ki hitte volna, hogy micsoda változatos időmérőnek lehetünk szemtanúi, ja nem.

Hamilton megint.

Ez a halo belsőkamerás felvételeknél egyszerűen okádék, meg amúgy is.

Hányadék az egész. Az oldalsó kamerákkal nem is látni az utat, felülről meg csak a fél képernyőt takarja el.

Hamilton szurkoló vagyok, de az F1-nek nagyon kéne már egy Ferrari cím, legalább konstruktőriben, ha egyéniben nem is.

Olyan mélyre züllesztették a sportág színvonalát, hogy én már nem nagyon látom hogy lehetne újra élvezetessé tenni...

11374062_877857385618075_1113207809_n.jpg

3 motor egész évre is vicc. Mert a technikai sportok királykategóriájában spórolni kell...

Viszont a középmezőny érdekesnek látszik. Reanult, McLaren, Haas, FI eléggé együtt vannak, főleg miután a Force India megkapja majd az új csomagot. Ez még érdekes lehet.

Spórolás, előzések szabályozása, nálam ez a 2 verte ki a biztosítékot. Részben Schumi visszavonulása miatt nem tudom már akkora elánnal nézni a sportágat, de semleges nézőként is gecire unalmas már.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...