Jump to content
Kajati Máté

Mikor indul a szerver?

Recommended Posts

Jelzem nem vagy egyedül ezzel a kérdéssel, mániákus stalker módon nyitom meg nap-mint-nap a Chris élete topicot, hátha azóta osztott meg velünk további részleteket, indulási időpontot stb. ...

Hype is real.

• Like 1
  • LUL 1

Jelenleg nem játszok Taurin, de itt kezdtem a WoW-ot, és wotlk szerveren szeretnék játszani. Az viszont eléggé kiábrándító az alapvetőn pozitív tapasztalatok után, hogy még egy nagyjábóli, tervezet időpont sincs sehol, nyilvánosan kiírva, de legalábbis nem bárki által könnyen hozzáférhető helyen. Az meg szerintem szintén nem normális, hogy "stalkerkedni" kell ilyen-olyan offtopicon.

Kívülállók számára nem kelti egy komolyan vehető csapat benyomását ez így...

Köszönöm a korábbi jóslásokat a játékosoknak, azonban talán egy valamilyen tervezett indulást is kitűzhetne már hivatalosan a Tauri csapat. Van ilyen vagy nincs? Ha nincs miért nincsen? Nyilván dolgoztok rajta, akkor meg látnotok kellene a várható körülbelüli indulást. Sokan leírták már, hogy jó ötlet a wotlk szerver, meg hogy van benne potenciál, nyilván ti is ezért fogtatok a munkába. Viszont szerintem a munka azon része sem elhanyagolandó, amiben tájékoztatjátok a későbbi játékosaitokat. A MÁV is késik, de alapvetően az utasok nem kellő informálása ami elfogadhatatlan, nem önmagában a késés, ami előfordulhat. Remélem átmegy az üzenet.

Ha ennek hatására vagy amúgy lesz végre valamilyen hivatalos információ, azt nagyon köszönöm!

• Putin Approves 1

1 perce, Volkesz írta:

Tuti, hogy már nem is foglalkoznak vele

De, jelenleg is két fejlesztő aktívan dolgozik a WotLK instákon, Webby a dungeonöket javítgatja, Higi a raideket. Korábban Chris és Lightguard a vanillás zónákat húzták újra Trinityből, nem tudom, hogy az pontosan hogy áll, csak azt, hogy most a Legionös Warden miatt nincsen idejük befejezni.

A legnagyobb baj az, hogy havi szinten jönnek elő olyan problémák, amik teljes mértékben képesek beakasztani a content fejlesztést. Nekem is pl. lenne még vele munkám, és alkalomadtán csinálnám is, de még support-melóból is sikerült annyinak összejönnie, hogy hozzá se tudjak kezdeni a wotlk-s vackaimnak értelmesen, pedig igazán "apróságokról" beszélünk esetemben... Tervezett dátumok mindig vannak, Chris nagyon szeret nagyon optimistán becsülni, és általában nem jön be a becslése, ezért amit a random offtopicban stalkolsz, az valószínűleg nem egészen megbízható. Amikor van már valami tényleg kézzelfogható, az jó előre be lesz jelentve.

1 órája, Aithne írta:

De, jelenleg is két fejlesztő aktívan dolgozik a WotLK instákon, Webby a dungeonöket javítgatja, Higi a raideket. Korábban Chris és Lightguard a vanillás zónákat húzták újra Trinityből, nem tudom, hogy az pontosan hogy áll, csak azt, hogy most a Legionös Warden miatt nincsen idejük befejezni.

A legnagyobb baj az, hogy havi szinten jönnek elő olyan problémák, amik teljes mértékben képesek beakasztani a content fejlesztést. Nekem is pl. lenne még vele munkám, és alkalomadtán csinálnám is, de még support-melóból is sikerült annyinak összejönnie, hogy hozzá se tudjak kezdeni a wotlk-s vackaimnak értelmesen, pedig igazán "apróságokról" beszélünk esetemben... Tervezett dátumok mindig vannak, Chris nagyon szeret nagyon optimistán becsülni, és általában nem jön be a becslése, ezért amit a random offtopicban stalkolsz, az valószínűleg nem egészen megbízható. Amikor van már valami tényleg kézzelfogható, az jó előre be lesz jelentve.

Értelek, köszi. 

Amúgy van még valami infó, amit így tudtok már előre?

Pl.:

1)     Lesz Cross Realm?

2)     A Realm First achievementek megszerzése után lehetőség nyílik rá, hogy a Burning Bladen  létrehozott karakterek átmásolhatók legyenek a Crystalsongra?

• Confused Nick Young 1

Mivel raknád crossrealmbe? Az icc ctf karikkal, vagy a full más kiegen futó taurival? 

Alarisra es burning bladere gondolsz? Mindket realmen wf meg iccs gearben vannak a karik, jo vege lenne az s5os meg t7es karikkal osszeereszteni oket :D

Helló!

Nekem is lenne egy pár kérdésem.

- Mekkora szorzóval fog indulni a szerver, mennyire lesz blizlike?

- Szerver indulásnál Northland azonnal bent lesz, vagy egy hét lvl 70 precontent és egyszerre fog mindenki rászabadulni Northlandre?

(Igaz már 11 éve volt, de fejemben van pár rémkép, Northland még hónapokra, de már DK-k rohangálnak TBC-ben. Valamint OG-Borean tundra léghajó, felszállok OGban, elindul, 3 perc töltöképernyő, és már repülök vissza OGba. 8AM-8PM között, csak VIP-el lehetett átmenni Northlandre questelni, mert tele volt a szeró. Ez a veszély, úgylátom most nem igazán áll fent, de jobb félni mint megijedni.)

- Naxx előtt mennyi időnk lesz a Pre-Raid BIS kiszedésére? Vagy naxx is azonnal bent lesz?

- Dungeon finder: Igaz nem blizzlike, ha jól emlékszem ToC-al került be a DF, de igen csak megkönnyítené a karakterfejlődést, és a preraid bis kiszedését is.

- Az összes ilvl 200-as insta bent lesz induláskor, vagy CoS, Occulus, HoL, HoS-ra várnunk kell majd?

• Picard Facepalm 2
  • Confused Nick Young 1
  • Pusheen Blush 1

No akkor sorban:

• A szorzó x1 - x7 lesz, az összes class és race RF-ig vagy x1 vagy x2, de lesz majd szavazás kiírva.
  • Northrend azonnal bent lesz amint a realm elindul.
  • Olyan meg volt hogy még BC content volt de lehetett DK-t csinálni, viszont most ilyen nem lesz. WotLK-ban még van level limit DK-hoz, most is lesz. Az hogy tele lesz a szerver, előfordulhat, annak csak örülünk.
  • Még nem tisztázott hogy pontosan mikor fog bekerülni Naxx, ez addig el fog dőlni, de most kb 2 hét körül mondanám.
  • DF: szavazás kellene, mert van aki szeretné hogy bent legyen launchtól, viszont van aki inkább a blizzlike megközelítést tartaná jónak. Gyakorlatilag másodpercek alatt ki/be lehet kapcsolni ha úgy adódik.
  • Culling of Stratholme, Occulus, Halls of Lightning és Halls of Stone elérhetőek lesznek indulástól.
  • Like 1

Hát ha már a szorzók is 1-7x-esek lesznek (ami nem túl blizz like), akkor ennyi erővel df is mehetne az elejétől. Szerintem... De akárhogy is lesz, nem hiszem, hogy bármelyik verzió is tönkretenné a játékélményt.

@DeeNS - DF 3.3.0 -val vagyis ICC-vel került be, vagyis előbb bent volt már csak más néven és máshogy.

- Ne kerüljenek be kezdéskor a később bekerült dungik mert az úgy nem "blizzlike". :) 

Edited by Darkpepp

Baszki rosszul olvastam, sorry... :) 

Oda olvastam egy "nem"-t is, hogyan ne kérdezd. :D 

Edited by Darkpepp

remélem nagyon jó lesz , én fogom hirdetni ahogy csak tudom ... kéne youtubera is tenni egy jó kis videót és szépen mindenhova kitenni , warmanen is sokan vannak , és régebbi játékosok is vissza jönnének a nosztalgia miatt is , szerintem ez a legjobb patch :D , csak annyi a lényeg hogy ahogy tudjuk osszuk tovább a hírt :D

Edited by Endotox
  • Tell Me More 1

Mit gondoltok arról, hogy ebből nemzetközi realmet csináljatok? Mint az Evermoon. Így külföldi oldalakon is lehetne hirdetni, a külföldi embereket is be lehetne rá vonzani.

Ez a nemzetközi dolog helyben már leszerepelt az Evermonnal(Tauriból kihasított  sznob magyarok mellett kevés külföldi). Ráadásul ennek még crossrealm mankója sem lenne, nulláról meg nagyon nehéz. Minek még inkább megnehezíteni a dolgot?

Szerintem legjobb lenne elfelejteni ezt a magyar realm-nemzetközi realm koncepciót, legyenek helyette csak realmek. Nem lennének nyelvi szabályok legfeljebb adott(custom) channelekre és mindenki kialakíthatja a saját közösségét, ahol olyan nyelven kommunikálhat amin szeretne.

Nem hiszem, hogy a Tauri olyan helyzetben lenne, hogy megengedhetne magának ekkora széthúzást, csak hogy  kiszolgálja azon sznobokat akik az által akarnak többek lenni, hogy nem hajlandók magyarul kommunikálni.

ui:

A jövőre nézve, ilyen leépülés mellett még előfordulhat realm összevonás,  ami sokkal fájdalommentesebb lehet, ha nincsenek  csupán sznobizmus által gerjesztett ellentétek.

• Like 1

Phalanx, te annyira kibaszottul téveszmés vagy hogy az már fáj. 2018 ősze óta Evermoonon játszom, és összesen kb. 20 magyarral találkoztam ott ez idő alatt, magamat is beleértve. A saját guildemben általában én voltam az egyetlen, néha pár hónapra hozzánk csapódott egy másik magyar player, egyébként meg konfliktusok szoktak lenni az időzónákból, hogy hogyan lehet egy amcsinak meg egy szingapúrinak összeegyeztetni egy jó raididőpontot. Elég öt percet eltöltened a szerveren, vagy kettőt discordon, hogy te is belásd, hogy ha megszólalsz magyarul, jóformán körberöhögnek németül/lengyelül/spanyolul, hogy ez nem az a realm, senki nem fogja megérteni amit összehalandzsázol.

Szép probálkozás, de phalanx sosem lesz olyan naiv hogy a diszkordot üzemeltető gyikembereknek kiadja az adatait. 

Egyébként valahol mélyen még értelmesnek is tűnhetne(értelmesnek nem igaznak) amit mondani akart csak képes olyan fogalomzavarral előadni hogy az már segghülye kreténség kategóriába csúszik. + az sem segít hogy tapasztalata a másik szerverről kb annyi lehet mint nekem aki soha még ráse nézett.

idk ez egyrészt anekdotikus érvelés, másrészről meg dc-n is állandó meme, hogy a userek nagy része már nem játszik itt

Sziasztok! Én csak annyit szeretnék kérdezni, hogy marad a crystalsong szerver vagy lesz inditva egy teljesen új? Karakterhúzás szempontjából kérdezném. Mert ha kukázva lesz az a szerver akkor nem kezdek el rajta játszani.

• LUL 1
  • Hide the pain 1

Az, hogy Corpse mit csinál, nem hivatalos információközlés. Szeretjük Corpse-t meg minden, de az, hogy ő mit hogyan állítgat a saját youtube csatornáján, az kevéssé tükrözi a hivatalos álláspontot amíg nincs is hivatalos álláspont.

WotLK valszeg korai 2021 tájékán, Legion pedig ~18 hónap múlva. (igen igen ez wotlk thread, de nem izgat)

Sziasztok!

Esetleg némi infót kaphatnánk, ha nem is arról, hogy napra pontosan mikor indul a szerver, de pl. hogy hogyan áll a dungeonok scriptelése?

https://changelog.tauriwow.com/?category=scripts_wrath&scripts_wrath=all alapján azért látni, hogy ha "gőzerővel" nem is, de csinálgatjátok. Mégis jó lenne valami átfogó - ha nem is "hivatalos" - információhoz jutni.

Ekkor: 2020. 05. 24. ekkor: 12:50, wtmalex írta:

Sziasztok!
Lássuk mi történt az elmúlt 1 hónapban.

Sikerült lecserélni a gépparkunk nagy részét, a költöztetés is nagyon könnyen ment. Sőt, ha minden jól alakul, akkor a következő jópár évben nem is kell majd erre sok időt szánnunk, így még több időnk lesz Legiont továbbfejleszteni! Nagyon szépen köszönjük a türelmeteket, nélkületek ez nem valósulhatott volna meg :) .

WotLK
Sajnos az elmúlt pár hétben nem tudtunk sok időt szakítani rá, de ne aggódjatok, nyáron belehúzunk, és hamarsan kész is lesz :) 

Legion
A Launcher aplha verziójának a tesztje sikeres volt, 1-2 finomhangolás van csak hátra. Mivel wotlk fejlesztése már majdnem kész, ezért hamarosan az egész csapat gőzerővel tudja fejleszteni majd Legiont. Időpontot sajnos nem tudok mondani, de ígérem sietünl :)

Chris voltam viszlát június végéig

Június végéig? :D:D:D

Üdv.: Xiden

Hi ! Az új mop realm indítását az elejétől elfelejtettük ? Ahogy Prophet  fent mondta legionig kb 18 hónap . Kérdem én addig az aki már amúgy is unja a ezt mit fog csinálni ? Nagyon sok ember le raidel szerdán aztán ennyi tauri mert jelenleg nincs mit csinálni nekünk legalább is szerintem , és teszem hozzá hála ennek a barátaim és még sok player elment más szerverekre . Nem fogok reklámozni ezért csak F és még sorolhatnám a kezdő betűket , ilyen no name szerverekre kell elmenni ha akarsz valamit amik teszem hozzá bugosak mint a **** csak  LEGION és van kontent , bugos de van mit csinálni . Szóval szerintem nézzétek vissza @Bliser ötletét és mielőtt bejönne a legion pre patch migráljon bele az új realm tauriba .

Edited by Fyncsusz

23 perce, Fyncsusz írta:

Hi ! Az új mop realm indítását az elejétől elfelejtettük ? Ahogy Prophet  fent mondta legionig kb 18 hónap . Kérdem én addig az aki már amúgy is unja a ezt mit fog csinálni ? Nagyon sok ember le raidel szerdán aztán ennyi tauri mert jelenleg nincs mit csinálni nekünk legalább is szerintem , és teszem hozzá hála ennek a barátaim és még sok player elment más szerverekre . Nem fogok reklámozni ezért csak F és még sorolhatnám a kezdő betűket , ilyen no name szerverekre kell elmenni ha akarsz valamit amik teszem hozzá bugosak mint a **** csak  LEGION és van kontent , bugos de van mit csinálni . Szóval szerintem nézzétek vissza @Bliser ötletét és mielőtt bejönne a legion pre patch migráljon bele az új realm tauriba .

Ez a topic nem erről szól.

• Like 1
  • LUL 1

Egy friss mop realm mit dobna a mostani állapoton?
kezdjetek egy új karaktert azt toljátok vele 0ról ugyanott tartotok

Egyébként nem gondolnám hogy a legion amit 1/1,5/2 év mulva kaptok releasekor jobb állapotban lenne mint amik most mennek máshol az eddigi tapasztalatok alapján.(bár a lancser az biztos top quality lesz)

A wotlk 2021 elején az legit? xd azé az kemény

1 órája, Pallesz írta:

Egy friss mop realm mit dobna a mostani állapoton?
kezdjetek egy új karaktert azt toljátok vele 0ról ugyanott tartotok

Egyébként nem gondolnám hogy a legion amit 1/1,5/2 év mulva kaptok releasekor jobb állapotban lenne mint amik most mennek máshol az eddigi tapasztalatok alapján.(bár a lancser az biztos top quality lesz)

A wotlk 2021 elején az legit? xd azé az kemény

A friss mop csak annyi lenne hogy van mit proggresselni érted ujra végig lehetne menni a patcheken 5.0 .5.1 stb

Én már annak is örülnék ha a mostani 5.4.8 ba raknának pár hetente/hónaponta Legion feature -(ö)ket pl.: kari model, az új "lancser" vagy a térkép rendszer stb, de ez csak egy ötlet :ph34r:

passz hogy ez megoldható lenne

Edited by poszeidon

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...