Jump to content

Villámkérdések - Villámválaszok

Darkpepp
 Share

Recommended Posts

Farmoldcsakmég nekem 1,5 évig állította chris hogy nincs baj a thunderfury dropjával, aztán mégiscsak talált benne 1 typot amikor már sokan sírtak miatta.

• Feels Bad Man 2

Erről a vacakról korábban már bugreport is volt, hogy hibás a zóna követelménye az effectjének, bugreportot pedig csak olyanok tudnak írni erről, akik megszerezték. :D

Villámkérdés: A Noggenfrogger elixir miszerint sorsolja a buffot amit ad? A minap elnyomtam több mint 40et, az első az Slow-os volt, a maradék 39 egymás után Skeleton.

Később újrapróbálva már random(abbnak) tűnt, aztán rá egy órával megint az összes (20 vagy 30 már nem tudom) ugyanazt az effect-et adta.

Úgy vettem észre, ha lekattintom a már meglévő effektet akkor újra van esélye, hogy mást sorsoljon.

Szóval akkor ez random, vagy valaminek függvénye?

Raidloot is így működik általában, meg minden ami rng taurin. Próbálkoztak már több módszerrel is de mindig vannak ilyen sorozatok.

• Feels Bad Man 1

Jelenleg eredetin már nem is bizonyos itemeket vársz hanem bizonyos stat kombinációkat. Lényegében meg sem kell nézned az új loot táblákat mert lehet tudni előre, hogy lesz a haste/crit/mastery/versa összes formájában item minden slotra, lényegében a trinket lenne az egyetlen amin talán gondolkozni kéne 5 másodpercet hogy melyiket használd, de azoknál is 10ből 9 kuka, igazából classonként általában 1-2 trinketet tudsz használni.

Azerite traitekkel is ez a helyzet, körülbelül annyit tesznek a játékhoz mint a régebbi glyph rendszer.

Az egész blizardos lootrendszer egy rakás szar, köze nincs már az rpg műfajhoz. A simelést már nem is említem.

Maga az rng résznél meg matematikai módszerek vannak alkalmazva, sokat nem tudnak rajta változtatni szerintem.

Sokféle random generátor van, mindegyik más-más sorozatot ad eloszlás szerint. De ha már próbáltak többet akkor nincs ötletem.

• 2 weeks later...

Legion PTR, SoO, Timeless Isle, World Bossok, hiányzó scenák, legendary questlánc folytatása hogy áll? Mikorra várható PONTOSAN?!

• LUL 1

4 órája, Ieavemylife írta:

Legion PTR, SoO, Timeless Isle, World Bossok, hiányzó scenák, legendary questlánc folytatása hogy áll? Mikorra várható PONTOSAN?!

inb4 leavet megint bannolják, am SoO szerintem nyárra lesz kész, pontosan meg még a jóisten sem mondja meg neked, gondolom ugyanakkorra várható a timeless isle is meg a lega quest, ezek eléggé egyben jönnek, nem? bár mit tudom én, csak annyit tudok, hogy ennél értelmesebb választ nem fogsz kapni :D

Sziasztok! Bocsi hogy itt kérdezem meg, de kicsit informálatlan vagyok, kimaradtam a szervezkedésből.

Akkor most WOTLK realm jön a Taurira holnap (április 1) ?  (És ugye nem csak áprilisi tréfa? :D
Vagy csak PTR-en lesz? És azt hogy kell érteni? Tehát minden karakter amit ott kreálunk, el fog tűnni? 

A válaszokat köszönöm szépen előre is. 

Edited by Parker
  • Like 1

És azt tudja valaki, hogy a végleges LK realmet kábé mikorra várhatjuk? Gondolom nyárra, de nincs valami konkrétabb elképzelés / ötlet? :D
@Chris ) ?? :)

Edited by Magicka
  • Love 1

Engem az is érdekelne, hogy 80-as karit lehet e majd tesztelni? vagy egyenlőre csak lvl1-estől lehet?

• Like 1
  • Thanks 1

Szerintem lázadást kell megint indítani ,hogy ide írjon valami illetékes mint múltkor :D

18 hours ago, Magicka said:

És azt tudja valaki, hogy a végleges LK realmet kábé mikorra várhatjuk? Gondolom nyárra, de nincs valami konkrétabb elképzelés / ötlet? :D
@Chris ) ?? :)

Van szerencsére. A Prioritás jelenleg 5.4 release. Sutyiba csináljuk a wotlk-t :) Igyekszünk vele de az első teszthullám után derül ki, hogy igazából mennyi dolgunk van még vele. De egyelőre én úgy látom, hogy a júniusi indítás még össze is jöhet.

• Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Woah 1

Ekkor: 2019. 04. 01. ekkor: 9:28, Chris írta:

Van szerencsére. A Prioritás jelenleg 5.4 release. Sutyiba csináljuk a wotlk-t :) Igyekszünk vele de az első teszthullám után derül ki, hogy igazából mennyi dolgunk van még vele. De egyelőre én úgy látom, hogy a júniusi indítás még össze is jöhet.

,,A Prioritás jelenleg 5.4 release." Chris csak az a probléma hogy ebből semmit nem látunk. Nem tudom hogy csak nem frissítitek a fejlesztői tartalmat, de az eredeti dátum még január környékén az ápirlis 1 volt. Nézegettük haverokkal két heti rendszereséggel és az alapján tényleg úgy láttuk hogy tartható vagy max 1-2 két csúszás. 
Március 3-án így állt a dolog:
marc3.png.c0c97433a73cd5ac9b4b87635db858fe.png

Március 19-én így

marc19.png.1e4e7df390814d348b06503e39c87c05.png

És most április 3-án így:
marc19.png.1b2c3b98c8c3bdfecebd575296b4e041.png

Félre ne értsd, pontosan el tudjuk kézpelni milyen rohadt nehéz lehet ezekt scriptelni, Galakras fight főleg, de az hogy semmit nem kommunuikáltok a közösség felé az szerintem nagyobb probléma mint az, hogy megint hónapokat csúszik a dolog, miközben a player szám hónap hónapra esik, pont emiatt is. És ez egy öngerjesztő folyamat, minél később jöün ki SOO --> annál kevesebb player lesz addigra, és a visszajövő playerek is a kis játékosszám miatt kisebb mértékben jönnek vissza. Nem b*szogatás, az hogy nehéz haladni az oké de egy 2-3 perc alatt megírható heti visszajelzés akár a launcherbe kirakva nem lenne nagy energia befektetés és annál nagyobbat dobna. A develoepr streamek szerintem jók, de egy heti/kétheti/havi update a launcherbe vagy a facebook oldalra többet dobna.

Edited by GeryFlash

@GeryFlashA kommunikáció hiánya mindig is probléma volt, CM-nek is örültünk, de sajnos ő is annyira elfoglalt, hogy egyszerűen nincs ideje rá.

1-2 nap és már ha jól emlékszem 2 boss maradt vissza. KB 1-2 hét és a teljes SoO ptr-en lesz. Jelenleg is bent van már a többi és lehet tesztelni.

Itt láthatod, hogy pörög egész nap a scriptelés: http://changelog.tauriwow.com/?category=scripts_mop&scripts_mop=all

• Like 1

7 órája, GeryFlash írta:

És most április 3-án így:

Garrosh kész, Spoils is jórészt megvan, Paragons fele is, csak a topicot ritkábban updatelik, mint a changelogot.

• Like 1

Ez a Karakter törlési hullám, és instant 80 (gondolom vendorokkal, hogy ne csupaszon szaladgáljunk) mikor is kerül be wotlk ptr-re? :O 

Mivel az egészet újra kellett írni ezért nem árt ha a 80 alatti rész is "tesztelve van". Vendor meg mihez is kell? class spellek stb -500 str el is ugyanúgy működnek. Am is elvannak maradva minden fronton a saját ütemezésükhöz képest is ne ez legyen már a prio.

Edited by Pallesz

Ami kész, be is lehetne rakni. A játékosok is örülnek, mer végre van valami új, ti is örültök, mer mi is örülünk. Pls hagyjátok ki a válaszból hogy "ja a még hiányzó bossok mellett a bent lévők bugjait is javítsuk mi? meg egy fityfenét!" A CM-nek kéne ezeket összefoglalni hetente 2 mondatban. Ha ennyire nincs ideje, mire van? A WOTLK-nak szerintem sem kéne ekkora támogatottságnak lennie (mármint a TT-n belül) mert SoO a community 98%-ának fontosabb.

• Like 2

honnan tudná amikor törölted az egyetlen discordos említést erről, mert nem találtad elég fontosnak LUL

mi van vele? ott sem volt sosem kiírva taggel, tag nélkül meg biztos nézegetni fogja mindenki :D

Felvenni egy CM-et nagy nehezen azért, hogy ne csináljon semmit, de legalább nagy erővel bejelentkezett (álnéven persze), majd ugyanazt a szar módszert használni mint eddig is és számon kérni az embereket amiért nem tetszik nekik. Felbecsülhetetlen.

• Like 3
  • Feels Bad Man 2

On 4/1/2019 at 9:28 AM, Chris said:

@Chris Tudom napi ezerszer megkérdezik,és ti se tudtok sokat tervezni előre, de júniusnál hamarabbra ne is számitsunk? Csak mert már most összecsúditettem a régi bandát aki jönne csak mert gondoltam április végére lesz valami éles szerver.Hogyan készüljünk rá?

Eléggé rosszul gondoltad. Itt minimum féléves távlatok vannak. Lásd, "WoD szerverrel kezdünk valamit" "1-2hét megcsinálni" -december körül. Már azt se érdekli akivel akkor beszéltünk hogy játszanánk.

• Like 1
  • Feels Bad Man 1

@warclownMivel most "ketté" van szakadva a csapat, így júni/júli előtt esélytelen. Ugye a MoP a prioritás, mivel a meglévő játékosokat egy el nem indult WoTLK szerverért nem szeretnénk elveszteni :) Gondolom ez érthető. A WotLK-val még van bőven javítani való. Akármilyen hihetetlen és akármennyire nem látszik, már elég jó állapotban van, viszont apróságok, amik kimaradtak rosszul működnek, azokat még át kell nézni és javítani. Light most eastern kingdom/kalimdor hibákat javít. Én nemsokára végig szaladok DK kezdőn, majd northrendi zónákon átfutunk. Ha ez megvan mergeljük mopból az instákat, majd azon is végig futunk. (gundrak már kész) Ha az egész csapat dolgozna rajta, akkor április vége simán járható lenne. De mivel csak a csapat fele, így június előtt biztos nem fog indulni. Igyekszünk :) Köszönjük a türelmeteket. Reméljük egy nagyon jó kis LK szervert tudunk összehozni közös erővel veletek!

Érthető jó munkához idő kell, csak már mindenkit felhypeltunk aztán most jegelni kell picit :D De majd meglesz előbb utóbb :D

1 órája, Chris írta:

Ha az egész csapat dolgozna rajta, akkor április vége simán járható lenne.

Azt nem lehetne esetleg, hogy az egész csapat dolgozzon rajta és csak ha kész, akkor a nem priós wotkl szerverrel? Ha tisztában vagytok vele, hogy kritikus időszak játékos vesztés szempontjából, akkor miért osztjátok meg ennyire a teamet?

5 perce, DDE írta:

Azt nem lehetne esetleg, hogy az egész csapat dolgozzon rajta és csak ha kész, akkor a nem priós wotkl szerverrel? Ha tisztában vagytok vele, hogy kritikus időszak játékos vesztés szempontjából, akkor miért osztjátok meg ennyire a teamet?

5.4-ből leginkább csak a content scriptelés maradt azt jelenleg Higi és Webby csinálja. Chris régen se scriptelt túl sok boss-t ugyebár Throne of Four Winds.

Jayd leginkább csak Core-t érintő dolgokkal foglalkozik.

Lightguard még catában scriptelte Deepholm-t, azóta ha jól tudom nem csinált kifejezetten dungit/zonát hanem csak classokat ill core cuccokat javít/csinálja.

Más nagyon nincs aki content részt tudná csinálni.

• Like 1

48 minutes ago, DDE said:

???
szerintem felreertetted amit irt chris, a wotlk szerver lenne kesz aprilis vegere ha mindenki azzal foglalkozna, nem az 5.4

@Asgaard Igazad van benéztem. Azt hittem Warclown 5.4-re utal, és bár Chris Wotlk szerverről ír, a végén úgy gondoltam ha eredetileg 5.4 volt a kérdés, akkor arra reflektál. Ettől függetlenül a kérdés így is adott, hogy miért nem csak 5.4-re koncentrál mindenki, de Jack megválaszolta amire kíváncsi voltam végül is. 

@DDEEz nagyon egyszerű, ha valaki fűtés szerelő, akkor nem feltétlenül tud betonozni. Tehát ott van higi/webby, aki mondjuk betonozáshoz ért, és ott vannak, akik a fűtés szereléshez. A fűtés szerelők nem fognak nekiállni betonozni. A kőművesek meg fűtést szerelni.

Higi, Webby scriptelésben jók, ezért csinálják ők az instát. A hiányzó core featureokat már implementáltuk, ergo már csak a scriptelés van vissza, így felszabadult emberek mással foglalkoznak. Én joker vagyok, mert már lassan mindenben otthonosan mozgok, ennek van egy olyan hátulütője, hogy mindennel IS foglalkozok, így nem tudok nyugodtan bosst írni (elengedhetetlen hozzá), folyamatosan kiszakítanának belőle, ezért sokkal hatékonyabb, ha core featureöket csinálok, vagy javítok apróbb bugokat javítok.

Remélem sikerült elég érthetően megfogalmaznom :)

@Chris Akkor ez a ptr-es karakter törlési hullám / instant 80 bevezetésre kerül majd? / kábé mikor?

Nem tudom eldönteni hogy most akkor lépjek-e fel tesztelni mondjuk hosszabb vállalkozásnak bizonyuló dolgokat (pl húzzak-e ki új kasztot amit / amivel tesztelgetnék, vagy proffokba nyúljak-e bele) mert mivan ha már holnap törlődik minden (klánban ki volt írva, hogy most hétfőn lett volna ez a karakter törlési hullám.

Hát mi az igazság? :( 

Plusz kérdésem, hogy a DK kezdő Bloody Breakout és stb javítás direkt várat még magára, mert kap majd az egész egyben egy nagy újrafelvarrást, vagy csak még vár a sorban? :O így ez a kaszt ki van esve :/ nem lehet kihozni kezdőről. 

@AsgaardMár azt is felvesszük, aki életében max SQL-t látott. :D Egyszerűen nincs senki aki jelentkezne, ha van is, megkapja a jogokat és eltűnik.

• Dislike 1

mi lenne ha a meglevo emberek kozul valtana vki at ra, legalabb ismerne mar a dolgokat csak bele kell razodnia, ott van wotlk lehet gyakorolni vele

meg Kimbattal is eleg lassu volt a kieg valtas, mi lesz nelkule, hany evig akartok SoO-t? foleg ha igazak a pletykak es a WoD levelinget is megakarjatok valamilyen szinten irni... (pls no)

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
 Share

• Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 7 Guests (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...