Jump to content

Recommended Posts

2 perce, Daniel írta:

SZIA ELÉG KRINDZS AMIT CSINÁSZ

SZIA KACSA MIZU? 
ÉN MEGMONDTAM, HOGY PÁR ÉV MÚLVA VISSZATÉREK. NEM MEGYEK EL AMÍG KÉTSZERES DÍJAZOTT NEM LESZEK! 

9 perce, Daniel írta:

SZIA ELÉG KRINDZS AMIT CSINÁSZ

AZ JÓ, HÁT MÁSKÉPP HOGYAN NYERHETNÉK?!! MONDJAD MEG! minnél krindzsebb, annál jobb! háhá! ÓÓóóóóó látom még a becses díj névadója is itt lézeng. Szia Phalanx! Örülsz a pvp offnak, ugye? Egyből te ugrottál be, mikor bejelentették! 

kikeszit, hogy minden egyes kliens facebookon kuldi nekem a kepeit amikor tisztan leirom hogy EMAIL X cimre kuldjek, lehet hogy inkabb elkezdem fbn keresztul kuldott kepeket berakni a honlapjukra, es talan ha sajat ket szemevel latja, hogy nem latja normalisan a kepet akkor megerti a miertet ._.

• Hide the pain 1

https://totalcar.hu/magazin/2019/05/20/mh_haditechnikai_bemutato_2019/

Elmondaná valaki hogy a Magyar Honvédségnek mi a rákos fsznak kell 50+ db csúcsmodern tank rengeteg löveg, támadó helikopterek etc?

Ezek már a terrortámadásokra lettek kifejlesztve 2010-óta a szíriai tapasztalatok alapján.

Jó olcsó dolgok ezek ellehet képzelni, de legalább a kórházakban a közoktatásban és a gazdaságban minden rendben.

leo 2a7

~8m dollár/db + 250e euro 42x lövedék telitank + 5000 tötlény az mgbe, hogy 1 tank üzemkész legyen, valószínűsíthető hogy legalább 10x ennyivel lehet számolni / tank akk ez ~10,5m / tank

~462m $ = 138.600.000.000 Ft 

leo 2a4

~ 1,3m dollár / db (+ua a lőszer mint fentebb tehát + ~ 2m)

36m $ = 10.800.000.000 Ft

airbus h145m helikopterek

~100.000.000.000 Ft

PZH 2000 löveg (https://gyazo.com/9fd8a54aea0fbcffcad4ec8d8b08bf78)

~165m $ = 49.500.000.000 Ft

Ez eddig ~ 300 milliárd ft nem számolva a rengeteg új busszal buldózerrel páncélozott járművekkel, és ez még csak a "géppark".

Edited by Pallesz

Mert nagyrészt ami van, a 70-es évek színvonalán létezik, ha még nem rohadt szét teljesen. Azóta csak mutatóba lett modern technika beszerezve. A honvédségünk mára egy vicc szintjére süllyedt, amit már csak azon  fanatikusok tartanak életben(akik elviselik, hogyan röhögik körbe őket  a szövetséges kollégák) akiknek élete a katonáskodás.

Pár gondolat még:

- Putyin ambíciói miatt erőt kell mutatni

- A NATO önmagában csak egy darab papír, ami nem véd meg. A II. vh-ban a Britek és a Franciák vállalták Lengyelország védelmét, 39-ben még sem tettek  értük, még a hozzájuk menekült lengyeleket is felhasználták nyugat Európa felszabadításában, majd kiadták őket az oroszoknak mikor már nem kellettek. Ők tanultak belőle, saját erős haderőt építenek/tartanak fenn mert tudják, hogy a szövetségesek legfeljebb partnerek, nem önzetlen megmentők ha kell. Azon sem csodálkoznék, ha 1-2 évtizeden  belül lenne lengyel atom is.

- A Honvédségnek új emberek kellenek, mesés bérekre nem telik, de legalább nem kellene megalázni a jelentkezőket már az elején a kőkorszaki technikával

- A szomszédaink szintén fegyverkeznek, a románok egyenesen brutális adósságokba verik magukat miatta, a nagyobb európai szövetségeseink sincsenek a top-on( a Német haderő képességei is közelítenek vicchez(pénz lenne, de a politikai vezetése vérezteti ki)), az usa befelé fordul. Ebben a szituban van esélye helyi konfliktusnak.

- Az előző két világháborúba is felkészületlenül mentünk(igaz, egyik sem lett annak tervezve) meg is lett az eredménye   :(

- Stadionokra és az általánosságban pénztemető magyar focira több pénz lett elszórva, valójában sokkal többet kellene a védelmünkre költeni, mert a 21. század is mozgalmasnak ígérkezik.

• Woah 1

4 órája, Pallesz írta:

Elmondaná valaki hogy a Magyar Honvédségnek mi a rákos fsznak kell 50+ db csúcsmodern tank rengeteg löveg, támadó helikopterek etc?

NATO elvárás, hogy a GDP 2%-át költsük a hadseregre, és Trump egy ideje zsarol mindenkit, hogy tartsák be(2019 helyett nálunk 2024-ig akarják összehozni).

A mai világban az eddigihez hasonló elhúzódó több országot felvonultató világháború nem fog kialakulni. A terrorizmus ellen pedig 100X hatékonyabb egy fejlett hírszerző hálózat kialakítása, biztonsági rendszerek bevezetése, katasztrófakezelésre történő felkészülés. Egy bombatámadás esetén egy tank senkit nem fog itthon megvédeni, szükségesebb lenne ha a valóban siralmas helyzetben lévő tűzoltóság fel lenne szerelve modern eszközökkel és lenne jóval nagyobb állomány. (szánalmas bér) 

A GDP-s részéről nem tudtam a dolognak ez valóban "jogossá" teszi a dolgot, ha logikussá nem is.

A hadsereg legnagyobb problémája az eszközhiány, vagy tankra tudnak költeni vagy vadászgépre. Gripenből meg több van jelenleg, mint működő tank.

A lengyeleknek nem lesz atomja, mert valszeg ha megpróbálkoznának vele, az oroszok, Kína és Amerika egyszerre szőnyegbombázná az országot a semmibe, szerinted Irán és Észak-Korea körül miért szorult annyira a hurok hogy Kim-Jong-Unnak Trumppal kell találkozgatnia? :D

4 órája, Pallesz írta:

Eltudom képzelni a kórházak is mennyire vannak felkészülve "háborús/terrolcselekmény" utáni helyzetekre.

Még a mostani hétköznapi helyzetekre sincsenek rendesen felkészülve.

20 órája, Lore írta:

A lengyeleknek nem lesz atomja, mert valszeg ha megpróbálkoznának vele, az oroszok, Kína és Amerika egyszerre szőnyegbombázná az országot a semmibe, szerinted Irán és Észak-Korea körül miért szorult annyira a hurok hogy Kim-Jong-Unnak Trumppal kell találkozgatnia? :D

- Lengyelország egy előretolt bástya az orosz határon, az amik kiemelt szövetségese  nem bánnák a dolgot

- Az oroszok sem kezdenének ilyesmibe mert a következménye lehet akár egy harmadik nagy háború is

- Kínának logisztikailag túl messze van bármi ilyesmihez, ha egyáltalán érdekelné a dolog

- Irán és Észak Korea esetében csupán a politikai berendezkedésük miatt nehezményezik egyesek az atomra irányuló törekvéseket, nincs semmiféle globális nagy atom tiltás ami mindenkire egyformán vonatkozik

Tudtommal a Lengyelek is csatlakoztak a további 190 álllam mellé akik aláírták a nukleáris/egyéb tömegpusztító fegyverek elleni egyezményt.

Egyébként egy kis 25 milliós ország szerinted hol tudna atomkísérleteket folytatni? Te se gondolod komolyan.

Kína meg pont most épít új vasútvonalat Európa közepétől, úgyhogy logisztikailag igencsak erre fele mozdulnak már így is. (bár ez a fentiek miatt am se érdekes)

Inkább 38m az a playerszám. Amúgy meg nem playerszám függő, mert például Izraelnek is  van a maga 9 milliójával. Nem a 40-es, 50-es években járunk, hogy akkora teljesítmény lenne létrehozni, mert a kísérletek többsége kiváltható szimulációkkal, a manapság könnyen elérhető megfelelő számítási kapacitással.

A kínai hadsereg bár létszámban nagy, de mozgatni csak nehezen tudja. Legfeljebb akkor tud komoly erőt felmutatni ha odamész hozzá helybe. Az meg, hogy egy másik állam átengedné a felfegyverzett szárazföldi vagy légi erőit a területén megmosolyogtató ötletnek tartom.

Hogy az a jó édes....

Villámcsapás->hang effektel  támogatva a modem teteje 2m-t repült, kissé kormos is volt.

- set top box-ok  ránézésre megsültek

- routerem halottnak tűnik

- 2 tv ránézésre halott

- asztali gép nem indul, csak a rajta lévő usb-s cuccok kapnak áramot

Ami van:

A telekom ügyfélszolgálat 72 órán belül vállalja a javítást, addig adtak 60 perc beszélgetés meg korlátlan mobil netet. -> netezhetek egy 10 colos win10-es  tabon

1-2 nap mire lesz másik a táp az asztaliba , hogy kideríthessen mekkora a kár.

• Feels Bad Man 2

6 perce, Phalanx írta:

Hogy az a jó édes....

Villámcsapás->hang effektel  támogatva a modem teteje 2m-t repült, kissé kormos is volt.

- set top box-ok  ránézésre megsültek

- routerem halottnak tűnik

- 2 tv ránézésre halott

- asztali gép nem indul, csak a rajta lévő usb-s cuccok kapnak áramot

Ami van:

A telekom ügyfélszolgálat 72 órán belül vállalja a javítást, addig adtak 60 perc beszélgetés meg korlátlan mobil netet. -> netezhetek egy 10 colos win10-es  tabon

1-2 nap mire lesz másik a táp az asztaliba , hogy kideríthessen mekkora a kár.

Valószínűleg nem csak a táp sült meg tipikus hiba. A lan ic-t lekell szedni az alaplaprol és dedikált kell. Csak akkor van mákod ha WiFin volt, másként a lan is halott. Szervizben totálkart mondanak de javítható, kivéve ha olcsó szutyok tapod volt akkor kuka a gép. 

8 órája, Putrich írta:

Garancia vagy ilyesmi rájuk?

1, Az egyik tv még garos, de kérdéses, hogy mi lesz vele

2, Igazából csak az asztali miatt izgulok. Igaz, hogy már cserére érett, de még használnám. Biztató jel, hogy  a rádugott monitor, hangfal set,  billentyűzet, egér túlélte a kalandot( egy 6 számjegyű összeggel kevesebbe fog fájni a dolog). Talán a táp (480w-os hipro) az élete árán megvédte a többit is.

Edited by Phalanx

Egy olyan táp inkább felrobbantja az egészet, mint hogy megvédje. Ha csak a perifériáid hat számjegybe kerülnek, kurvára nem éri meg csak négyet költeni a tápra, amikor annak a működésétől függ az egész géped... Az ilyen <10k-s alumínium dobozokban effektíve vasszöges krumplik biztosítják az áramot, és az első dolog, amit kispórolnak belőlük, az pont a túláram/túlfesz védelem. Nnna meg egyébként a feszültségszabályozás, hogy a 12V ágon ne random 11.3 és 12.4 közötti érték jöjjön, attól függően, hogy esett-e aznap az eső.

• Like 1

+ az első beszerzések között legyen egy UPS is. Egy táp árába kerül.

Egyébként nekem a GPU-m halt meg a vihar alatt ami egy Amd 290 referencia kártya volt. Jó minőségű tápom van és UPS is van a cuccok elé kötve.

Viszont a koaxot nem tudom védeni. Elképzelhető, hogy bejött rajta valami túlfesz ami bement a TV-be és ott károkozás nélkül átment HDMI-n a GPU-ba amit már tönkrevágott? Vagy EMP-re hiperérzékeny kártyát fogtam ki, vagy csupán véletlen egybeesés lehet?

Edited by Sontii
+

32 perce, Sontii írta:

+ az első beszerzések között legyen egy UPS is. Egy táp árába kerül.

Egyébként nekem a GPU-m halt meg a vihar alatt ami egy Amd 290 referencia kártya volt. Jó minőségű tápom van és UPS is van a cuccok elé kötve.

Viszont a koaxot nem tudom védeni. Elképzelhető, hogy bejött rajta valami túlfesz ami bement a TV-be és ott károkozás nélkül átment HDMI-n a GPU-ba amit már tönkrevágott? Vagy EMP-re hiperérzékeny kártyát fogtam ki, vagy csupán véletlen egybeesés lehet?

Legtöbb tulfesz nem a villamos hálózaton keresztül megy az eszközökbe. Legtöbbször kábel TV "koax" kábelen, ami megy a modembe routherbe majd lan kártyára. Igazából a közbenső eszközöktől függ mi veszik oda. (minosegebbi asus és mostmár giga alaplapokon is) Minden bejövő feszen van "emp"def chip ami egy baszott dióda kondenzátor kombo de hatásos, és audio és lan felöl is védenek. Persze közvetlen villám csapás esetére nincs védelem. 

Koax hálózat(sőt még az optika/tartók) is ugyanúgy földelve van mint a villamos. Milyen idős a szünetmentes? Nekem ami volt az 4 év után elpuszult és onnantól kezdve csak +1 kapcsoló volt kb nemnagyon bízok bennük. Áramingadozás is megölhette a kártyát.

ha túlfeszültség ellen akarsz védekezni akkor inkább végy egy stabilizátort ami kifejezetten erre volt feltalálva

én személyszerint a tápra nem bíznám ezt a dolgot

• Thanks 1

2 órája, Aithne írta:

Egy olyan táp inkább felrobbantja az egészet, mint hogy megvédje. Ha csak a perifériáid hat számjegybe kerülnek, kurvára nem éri meg csak négyet költeni a tápra, amikor annak a működésétől függ az egész géped... Az ilyen <10k-s alumínium dobozokban effektíve vasszöges krumplik biztosítják az áramot, és az első dolog, amit kispórolnak belőlük, az pont a túláram/túlfesz védelem. Nnna meg egyébként a feszültségszabályozás, hogy a 12V ágon ne random 11.3 és 12.4 közötti érték jöjjön, attól függően, hogy esett-e aznap az eső.

15k huf  volt 8 évvel ezelőtt és nem spórolták ki belőle az anyagot. Kicsit soknak tűnt akkor, amikor a 4-5k-s codegen meg hasonlókkal szerelték alapból a gépeket, de bőven megérte, eddig semmi gondom nem  volt vele.

Edited by Phalanx

Na bazdmeg vettem egy M.2 PCIe SSD-t a másik mellé mert ránézésre az alaplapon van 2 slot. Aha, csak mint utólag kiderült, az egyik slot PCIe a másik meg SATA és ezek nem kompatibilisek egymással hiába néz ki ugyan úgy a csatlakozó és megy be mindkét slotba az ssd. Régen néztem be ennyire valamit.

• Feels Bad Man 1

Imádom ezt az új loot-ot! Az AQ-s szemét eddig is zűrös volt(vendornak nem kell,  a scarab is sok, de minden rare/epic darab kidobásához külön írogatni, hogy delete),  most meg hiába hagytam ott mobokban(válogatni is macerás), utánam jött postán és elég hosszadalmas megszabadulni tőle.... :(

ui:

Azt a szörnyűséget már egészen megszoktam, hogy alig 50 levelet jelenít csak meg egyszerre a postaláda, de a kettő együtt már nagyon gáz.

• Feels Bad Man 1

Vajon miért próbál ennyi balf*sz gonoszkodni?  Az átgondoltság teljes hiánya, semmi csavar a történetben, csak odaböfögnek valamit( nulla értelem 110% önbizalom). Hol vannak már a régi idők nagy troll accjai?

• Feels Bad Man 1

ha arra gondolsz hogy veled miért nem akar senki érdemben kommunikálni/vitatkozni, az valószínűleg azért van mert teljesen értelmetlen illetve vannak fontosabb dolgok amivel lehet agysejtet dolgoztatni (gondoltam írok ide valamit ne kelljen úgy érezned magad mint azoknak a pasiknak akik magukkal beszélgetnek a crushuk messengerében :D:P)

• Like 1
  • Pusheen Blush 1
  • PogChamp 1

Tudom-tudom, aki nem ért egyet velem az csak hülye lehet megközelítés a legkényelmesebb. De ha valaki túl sokáig tartja a fejét a homokban, akkor csak idő kérdése amíg az oxigén hiány el nem kezdi pusztítani a két füle közti szervet. Ezen  igazából az sem segít(valószínűleg gyorsítja is dolgot a közös légtér)  ha többen osztoznak ugyan azon a homok kupacon. :(

ui:

Mással sem nagyon kommunikálnak érdemben. 

Ha nem tűnt volna fel még neked, kedves Phalanx, téged ezen a fórumon majdhogynem mindenki hülyének néz, nem csak néhány ember.

• Thanks 1

4 perce, Aithne írta:

Ha nem tűnt volna fel még neked, kedves Phalanx, téged ezen a fórumon majdhogynem mindenki hülyének néz, nem csak néhány ember.

46 perce, Phalanx írta:

Tudom-tudom, aki nem ért egyet velem az csak hülye lehet megközelítés a legkényelmesebb.

10 perce, Naralith írta:

És mi van

Erre a kérdőszóra nem az a válasz, hogy

1 perce, Phalanx írta:

onnan

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...