Jump to content

Recommended Posts

On 11/26/2017 at 12:16 AM, Dave said:

Ez így does not compute. Rrrrrendkívül érdekesen viszonyulnak egyesek a világban betöltött saját helyükhöz, illetve az ismerőseik esetében ugyanehhez.

Amúgy nem vagyok teljesen abban sem biztos, hogy technikailag ez nem sérti-e a FB (vagy az illető közösségimédia-felület) szabályzatát.

mondjuk eddig is nyilvánvaló volt számomra, hogy azok az emberek akik érettségi és egyetem között 1 évig utazgatnak azok nagyon nagy általánosságban élősködő kis köcsögök, de hogy konkrétan mások pénzén élősködjenek nem pedig a szüleién, az már egy más téma... szerencsére mai napig nem adtak neki 1 fontot se, nagyon szomorú lennék ha igen. szívesebben adok egy csövesnek egy 10est fűre igazából, főleg ilyen szöveggel mellette ("I would appreciate if you could chip in and help me go on a fulfilling adventure to Canada" LOL k). nyilván sokat gondol kicsit magáról a kisasszony lmao

más:
lakótársam megmondta, hogy ő tanul igazi matekot (pénzügy), mert lehet hogy én kitudom számolni egy alakzatnak a területét, de ő kitudja számolni egy cégnek az éves keresletét, inflációval együtt. illetve hallotam, hogy valakinek beszélt stock tradelésről, és mondta hogy abban igazából akárki lehet sikeres, mert látod, hogy mikor fog átbillenni az ár és adhatod el. nyilván azért ülnek phd-s matematikusok wall streeten mert látásból kell stockot eladni és akárki megtudja csinálni lmao
bocs hogy sokat sírok, de egyre több fogyatékossal találkozok mióta egyetemre járok

csak még annyi h a gyereknek ebben a félévben a 4 tárgya közül az egyik az csapatépítés ami abban nyilvánul meg, hogy hetente fel kell menniük 4es csoporttal a katedrálishoz ami egy kibaszott meredek hegyen van, majd lefotózni magukat és feltenni instagramra egy képet, de annyi eszük nem lett volna hogy felvisznek 6db felsőt, lőnek 6db képet és akkor 12 helyett csak 2x kell felmenni, tessék megvan a 100%os modul összesen másfél óra alatt.

Edited by Petykó

ráadásul olyan vehemensen mondta a gyerek mintha a méh-elhagyás pillanata óta többváltozós kalkulusszal töltené minden perc szabadidejét, annyira meglepett h létezik ilyen nyomoronc hogy még ki is nevettem, nem azért mondom de egy átlag feletti szorgalmas 15 éves is képes lenne komolyabb dolgokra ez a srác meg inflációra veri. azért 20 évesen egy szám-orienált szakon az lepne meg ha nem lenne erre a hatalmas dologra képes. de hát igazából tökm1, megyek inkább kiszámolom pár háromszögnek a területét

Amcsiknál szokott volt divat lenni ez, hogy a szüleik pénzén 17-18 évesen körbeutazzák fél Európát, személy szerint inkább örülök neki, mint nem, mert így legalább szereznek némi fogalmat a "világ úgynevezett többi részéről". De hogy valaki crowdfundingot csináljon ebből egyenes pofával, az elég nonszensz.

Bazdmeg ez a win 10 calculator egy csodás alkalmazás. Ha egy számot a scientific e notation-be ad ki, majd azt copy-zom, majd később paste-elem, akkor "Invalid Input" errort kapok. Hát ez geci csodás, well done.

• Hide the pain 1

Úgy bírom mikor a bugreporton valaki nyit valamilyen reportot és semmiféle tájékoztatás nélkül vagy érdemleges hozzászólás nélkül törli valamelyik szarházi. Kicsit elszaporodtak az önkényes cselekmények. Fck off

Edited by Jesus

Hozzátette, hogy szerinte ez nem álszentség, hiszen az az lett volna, ha Nagy-Britannia uniós maradása mellett kampányol unió által fizetett politikusként.

bullshit.gif

koszi de ezeket tudom mar. igazabol csodalkozok, hogy calculus 1be tartozik a multivariable integralas/derivalas is.. na mindegy jegyzet megvan, csak nem szeretek nem ott lenni eloadasokon

Ha csak simán határozottak a változók a többváltozós integrálokban, akkor belefér calc1-be. Ha nem, akkor az egy kicsit meredek már.

2 hours ago, wtmalex said:

Ha csak simán határozottak a változók a többváltozós integrálokban, akkor belefér calc1-be. Ha nem, akkor az egy kicsit meredek már.

hat pl f(x,y)et kell derivalnod x, y szerint (tehat nem diff egyenlet, ahol f(x)et derivalod x szerint amiben vna esetleg y is), ami konkretan mutlivariable calc, es ez sztem nagyon nem calc1be valo :0

34 minutes ago, Shreds said:

Petyus a dolgokat megszámolni tudó arc. 

image.png.b84b737b0a50ddbf70efc14af67efab3.png

annyit mondok h en a prezentacio elso slidejan szoktam csak szamo(ka)t latni, mert ott van jelolve hogy hanyadik het van :dddddd

Még kis puja voiltam általánosban amikor odajött hozzám egy felsős évfolyamba járó dzsipó tag (aki am rendes arc a mai napig, de egyszerű is maradt) és megkérdezte hanyas vagyok matekbó'. Mondtam neki hogy ötös erre: "dikmán még ötös, akkor mennyi egymillió meg egymillió". 

Már rég vártam hogy hozzászólhassak a matekos beszélgetésetekhez és most büszke vagyok magamra mint a kurvaélet. 

Edited by Shreds
  • LUL 1
  • Woah 1

ebben az a legviccesebb, hogy teljesen eltudom kepzelni magam elott a szitut, hangleejtessel meg mindennel egyutt. :D

ocsem is valami hasonlo szintu kerdest kerdezett tolem nagyjabol 1 honapja amikor hazamentem latogatni. a gyerekben osszeallt a kep, hogy batyja is matekot tanul, aztan leakart tesztelni :D:D: csak mondjuk 12 ev van kozottunk es en vagyok az idosebb

Edited by Petykó

36 perce, Petykó írta:

hat pl f(x,y)et kell derivalnod x, y szerint (tehat nem diff egyenlet, ahol f(x)et derivalod x szerint amiben vna esetleg y is), ami konkretan mutlivariable calc, es ez sztem nagyon nem calc1be valo :0

Ha simán határozott integrálokról van szó, akkor nem para, mert először leintegrálod x szerint, majd utána meg y szerint (és így tovább). Több ideig tart, de semmi extra tudás nem kell hozzá az egyváltozós integrálhoz képest. A para akkor jön, ha az összes változó határozatlan, azok már tudnak álmatlan éjszakákat okozni.

Imádlak Tauri!

Shado-pan monastery-ben hirtelen halál, túlélem a gondolatot, majd befutok... gondoltam. Az instába szellemként  rak vissza, hullám nincs, relog nem éleszt, a teleportot ki az instából nem engedi. Ki megyek az insta kapun erre szellemként a hs-emhez dob.

Ennél jobb csak a múltkori arena of annihilation volt. A harmadiknál a tűzfal előtt megint belagolt, instant halál. Élednék mint rendesen a hullámnál, de nincs ott és nem lehet. Jól van akkor teleport to grave yard, erre kidobott Crossroads  mellé szellemként.

Mi lesz itt legközelebb Purgatory island vagy Dalaran crater?

• Like 1
  • Feels Bad Man 1

Azt a hibát nem oldja meg ami előidézte a helyzetet,  igaz pár goldot meg lehet vele spórolni, de nem leszel tőle játékra kész hamarabb :(

Edited by Phalanx
typo
  • Like 1

azok az emberek akik folyamatosan azt hirdetik, hogy jaj ok milyen sokat dolgoznak es milyen faradtak ,egyontetuen megdogolhetnek. lakotarsam most delben konkretan csak azert jott be a konyhaba, hogy kozolje velem, hogy o tegnap 13 orat dolgozott, majd ment dolgozni. nagyszeru. cask azt magyarazza mindenkinek, hogy o mennyit dolgozik, milyen faradt, es milyen nyomorekokkal dolgozik egyutt, aztan igazabol a kutyat se. mintha masok nem tudnak, hogy milyen sokat dolgozni. enis masfel honapon keresztul heti 4x 12 oraztam, megsem hirdettem folyamatosan, hogy JAJ MILYEN KRUVA FARADT VAGYOK. igen az voltam, megsem idegesitettem mindenki mast azzal, hogy nyavogtam folyamatosan. lepjen ki a faszomba ha ennyire szar, ha meg nem akkor meg pofa lapos.

ennel idegesitobb dolog nincs szamomra az emberekben, ket dolog zavar, ha valaki nagyon sulyosan konkretan buta, meg ez a folyamatos onsajnaltatas

felrobbano gomba 3x

Jaj hallod van egy kollegam, akirol onnan tudom hogy dolgozik hogy folyamatosan emailekkel bombazza a fonokeimet hogy segitsenek neki ebben vagy abban. Komolyan bazmeg mint egy indiai helpdesken ahol Chundralara vagy Upendra felveszi a hivast, lelogolja a ticketet aztan tovabbitja a megfelelo level2-nek.

Persze o rengeteget dolgozik, minden shiftje busy es a hivasok felvetelen kivul nem jut ideje soha semmire. Kiveve persze binge netflixre vagy allasnezegetesre, mondjuk arulkodo hogy masfel eve nem veszik fel sehova.

Már a próbálkozás is zűrös, mert nem csak a youtubera kerül fel a videó amit csinál a gép :D

Edit:

A szándékos rongálást minimum rádverik.

Edited by Phalanx
  • Like 1
  • Confused Nick Young 1
  • The fuck is this 1

Mert biztos olyan nehéz kiszedni belőle [hogy 15 napot kell várni rá]

srsly próbáljuk már értelmezni egymás mondandóját, mielőtt reagálunk rá

Nem a kiszedes a nehez, hanem utana korbekuldik a fel orszagon postan, es persze olyat nem lehet hogy neked postazzak, le kellenni a szamlavezeto bankodhoz akkor is ha mucsan van

16 perce, Phalanx írta:

Neked, ha a saját kezűleg való kiszedést javasoltad.

Nem, nem arra utaltam. Hanem 15 napot kell várni arra hogy valaki kiszedje 2 perc alatt, majd a tulajdonosa visszakapja. Persze megvan rá az eljárás gondolom, de akkor is szívás ha valakinek épp szüksége lenne rá.

Tekintve hogy amugy a lakber kivetelevel max 1000-1500 forintnyi keszpenzt hordok magamnal es tartunk itthon ha mondjuk taxiznom kell es jattolnek vagy epp elfogy a cigim eleg nagy ervagas, foleg hogy igy telefonnal sem tudok fizetni, meg ugy enbloc minden ahhoz a kartyahoz van rendelve.

Pár éve ezt velem is megcsinálta. Ilyenkor van az a szopás, hogy nyitvatartási időben (ami dolgozó embernek eleve nehézkes) be kell menni bankba személyes készpénzfelvételre, és ha megpróbálják rád terhelni a személyes kp-felvét díját (ami egyébként általában nagyon nem kevés - banktól is függ I guess), akkor gyilkosan nézni, amíg észbe nem kapnak.

Én már jó ideje nem is veszek le pénzt, mert ahová járok mindenhol lehet fizetni kártyával, valamennyi kp meg mindig van nálam. Szerintem sokkal kényelmesebb, főleg hogy sok helyen kéregetik az aprót, aztán ha meg nincs, szinte látni a gyűlöletet a szemükben.

1-2 olyan vendéglátóhely meg közműhivatal (!) még mindig van a 21. századi Budapesten, ahol viszont nem fogadnak el kártyát, olyankor pedig kénytelen vagy levenni. Azt ha az ATM ilyenkor megeszi a kártyád, baszhatod.

Egyébként ugyanígy tolom már én is.

nem csak a neptun szar, az en egyetemem rendszere is egy hulladek. holnap kezdodik a vizsgahet, a vizsgaidopontokat tegnap toltottek fel, azota elerhetetlen a honlap ... n e v e t s e g e s

ps: nem en vettem fel a vizsgat, alapbol kiosztottak erre a targyra az embereket. csak azt nem ertem, hogyha a gep megcsinalja hogy ki hova megy mikor, a tobbi vizsgajuk alapjan, akkor miert nem lehet mar azt is rabizni, hogy kikuldje emailben vagy feltoltse nem 2 nappal a vizsga elott... mert husver ember toltotte fel az idopontokat, o meg ugy gondolta hogy raer... vegulis raert volna, ha nem halna le mindig a szerver a tobbezer tanulotol. faszom

Edited by Petykó

Csak az angol van, de azon nincs ennyi. Olyat tudnék max hogy átutalom az angol számlámra, de az sok pénc meg idő, akkor már inkább kivárom és resubolok

Vagy szerzek 6 subscribert kb ma és paypallel kifizetem

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...