Jump to content
Chris

WoD upgrade

Recommended Posts

Spoiler

15x szerveren ki akar twinkelni, megcsinálsz egy questet aztán átdob a bracketen amin farmolni akarsz másokat. 

Kezdő PvP gearrel mi lett, amit a boostal kapsz azzal sokra nem mennek majd.

Idézet

nem lesz instant lvl90, jobb ötletem van, minden account kap wodon (újak is) pár darab instant lvl90 boostot (nem tisztázott a mennyiség).

Végtelen accot lehet csinálni, szóval túl sok értelme nincs. Instant 90 with extra steps.

• Like 2
  • Confused Nick Young 1
  • Woah 1

Megint ugyan az van mint a Raid Loot topicnál, van egy ötlet a playerek részéről, pár embernek nem tetszik ezért egy olyan köztes megoldás születik a playerek megkérdezése nélkül amit senki sem akart. :) 

De talán itt ez egy fokkal jobb mintha semmi se történne, meg legalább a karakter boost meg lesz írva.

• Like 1

2 órája, Chris írta:

- nem lesz instant lvl90, jobb ötletem van, minden account kap wodon (újak is) pár darab instant lvl90 boostot (nem tisztázott a mennyiség).

Milyen geart fognak kapni? Eredetin a WoD pre order boost PvE geart adott amivel tudtál menni kb azonnal Siege of Ogrimmarba. Fognak kapni PvP geart is?

Az eredeti felvetésben fontos része volt, hogy kapnak alap PvP geart így a BG-k kevésbé lesznek teli olyan karakterekkel amiken nem érvényesül a 522 scale és emiatt ott rohangálnak 200-300k HP-val és teszik élvezhetetlenné a BG-ket. (Ez nem csak WoD-on probléma hanem a többi realmen is, hogy olyan kis ilvl gearrel mennek BG-re amit nem scalel már fel és a BG-k egy része átmegy abba, hogy melyik oldalon van több kari 300k HP-val.)

A pvp javítása miatt fellet hozva az instant 90 pvp realm, amibe bel lett keverve a wod  is hogy akkor már az is járjon jól az új playerekkel.

-

De mostmár ottartunk hogy a pvp reformok / kezdőgear / külön currency a szerveren / season zárás / mmr fix felsincsenek hozva??

A 90-es boost meg a twinkeléses hülyeségre már nem is térek ki. Bár azért linkelhetnéd egy olyan ember álláspontját aki ellenezte a wod instant 90-t, én csak azt láttam hogy a tauri migrálás ellen tüntettek nagyban. Más érvet nem nagyon hozott senki csakhogy ne menjen a pve kárára ami meg tárgytalan.

Ötletek "továbbfejlesztése":

8 perce, Asgaard írta:

olyan köztes megoldás születik a playerek megkérdezése nélkül amit senki sem akart. :)

Edited by Pallesz

Ugye ez volt ennek a boostnak a trailerje:

Itt meg elmondja mi járt vele:

Eredetin 483 ilvl PvE Geart adtak a karaktereknek illetve ha legalább lvl 60 a kari akkor proofot is maxra húzták. (+ bag-ek)

• Woah 1

Én nem nagyon engednék ezekből, bár beszéltünk már erről a boost dologról is, de szerintem teljesen felesleges megoldás. Az meg hogy korlátlan vagy meg van szabva a mennyisége úgy is mindegy amíg annyi accountot lehet regisztrálni amennyit akarsz.

Szóval a pontok amiket szerintem meg kéne csinálni és egyszerre kiadni, meg előtte felhype-olni a külföldi közönségnek:

• Instant 90 Wodon
  • Proff vendorok egyszerűsítése (1 vendor aki megtanítja neked a teljes proffot maxra lehetőleg ne kelljen google fordító hozzá, ha nem magyar vagy)
  • MMR fixelése, hogy adott rating különbségnél ne adjon ratinget pl: 2.8k-n vagy akkor ne tudd lefarmolni a 2k - 2k alatti teameket, meg az egész rendszert rendbe szedni.
  • Felvinni 550-re a scalinget.
  • Kerüljön be ezekkel a változásokkal egy időpontban az új season.
  • Vendorok áthelyezése és akár a két frakciót egy helyre gyűjteni.
  • Proff alapanyagokat árusító vendorok rendbe rakása, mivel ha pve-zel wodon kell majd poti, flask, kaja.
  • Arena spectator npc, szerintem a solo q is jó lenne.
  • Oldalon regisztráció után legyen valami új player guide, ami elmondja, hogy melyik szerveren mi van és mi nincs, továbbá ez legyen elérhető egy külön linken is a support számára.

Több most nem jutsz eszembe, de úgy is írok majd ha van valami :) 

• Like 8

Komolyan Chris a twinkkel jössz? :D a twink karaktereknek blizzlike realmen van értelme.. de légyszi, számold össze az összes wodos twink karaktert, guildet. Ha kapsz egy olyan számot (kb 2-300, akkor csináld, de amennyiben nincsenek ennyien, hagyd a faszba) ami mellett érdemes, akkor hajrá. Egyébként a boost lehetne kredites szolgáltatás is, egy kari boost legyen annyi, mint amennyit egy tescos, achi nélküli karakterek érnek, azt kész. Kb az előző topic legjelentéktelenebb dolgával foglalkozol...

• Like 2

@Daniel Nem azon van a hangsúly, hogy végtelen accot lehet csinálni, hanem azon, hogy Könyebb a régebbi karaktereket upgradelni így.

@Leave A twink dolog a legutolsó dolog, ez egy mellékes kellemes dolog, azért lenne jobb ez a megoldás, hogy a régebbi karaktereket, amik nem lvl90-ek, könnyen lehessen upgradelni és ne kelljen 6*10^24 rendszer rá, így egy rendszer képes lekezelni az egészet.

@JackcarverNem a blizzes pve itemeket adná a boost, hanem PvP itemeket a megfelelőket, mint egy template, csak ez képes upgradelni a jelenlegi karakteredet.

@Avaren
- Írtam a proff vendorokat, abba beletartozik az áthelyezésük is és egyszerűsítése
- MMR fixxel az a baj, hogy ha elverik hatalmas minuszt kapnak. Ezzel igazából nem lehet mit csinálni. Az, hogy meg 0 pontot kapnak, abból ugyanúgy lázadás lenne (már egyszer bent volt). Teljesen átnéztem újra MMR működését, aminek 1 hibája van, hogy a 10 meccses periodikus hozzáadás/kivonás hiányzik belőle. De ez a jelenlegi helyzeten SEMMIT nem változtatna. Beraktam a 450-ös differenciát és lázadás volt (amit megértek), hogy 50 perc alatt sem volt enemy. Ahoz, hogy MMR rendszerrel bármit is lehessen kezdeni, ahoz elsőnek vagy 0 pontot kellene adni, illetve limitálni a levonását. Más megoldás nincs. Ez egy nagy lélegzet vételű dolog. A season zárásos dologra meg azért nem írtam ide semmit, mert nem kizárólag wodot érinti, itt csak azokat soroltam fel :)
- A regisztrációs dolog jó ötlet, köszi

• Woah 1

@Chris Az egész rendszerből ki kellene venni azt, hogy különböző raten különböző legyen a max rating amit kaphatsz/levonhat, mert csak probléma van belőle, ehelyett kellene megcsinálni, hogy az mmred winstreaknél jobban nőjön loss streaknél jobban csökkenjen mint a personal ratinged és hogy az mmr is beleszámolódjon abba, hogy mennyi ratinget kapsz/veszítesz. Valahol már kifejtettem bővebben btw

én olyan vagyok mint a Nagy Testvér, mindig figyelek :ph34r:

edit: és hogy kicsit ontopic is legyek, starter gear nélkül sajnos sokat nem ér a 90es boost, nem tudom milyen timetablet akarsz a megvalósítására, de esetleg ha ez kövi contentre lesz rész (SoO) akkor a boostolt karikhoz egy kezdő malev settet esetleg hozzá lehetne vágni, hogy egyből tudjanak a srácok LFRre meg hc scenákra menni gearelődni, meg hogy BGken se csukja meg őket egy kóbor aoe spell

Edited by Lore
  • Like 1

@SurfingbirdzMég mindig az a baj, hogy ha nincs bent a limitáció, akkor nagyon elszállhat a rating. Officalon is így van, nem hiába, ezt is sikerült anno megértenem, a lényege az, hogy 3 részre sorolja be a játékosokat, ahhoz segítség a K factor, ami miatt ugye kevesebb rate jön. Viszont ugyan úgy fent állna a jelenlegi helyzet, ha win/loss streaknél (ami nem is teljesen így van, de ez most lényegtelen) több mmr-t kapna/vonna le, ha pl folyamatosan több mmr-t kap/von le, akkor egy idő után ugyanúgy nem lenne megfelelő enemyje. De igen, tervezem, hogy megcsinálom kövi seasonra, csak azért írtam ezeket le, hogy ne várj csodát tőle :)

Szerintem akár tetszik, akár nem, 0 rate kell. Úgy nem szállnának el annyira a personal ratek és az mmr, hogy 450-es limitet kelljen custom berakni. Persze ezt az egészet csak új szezonban. 

5 perce, Chris írta:

@SurfingbirdzMég mindig az a baj, hogy ha nincs bent a limitáció, akkor nagyon elszállhat a rating. Officalon is így van, nem hiába, ezt is sikerült anno megértenem, a lényege az, hogy 3 részre sorolja be a játékosokat, ahhoz segítség a K factor, ami miatt ugye kevesebb rate jön. Viszont ugyan úgy fent állna a jelenlegi helyzet, ha win/loss streaknél (ami nem is teljesen így van, de ez most lényegtelen) több mmr-t kapna/vonna le, ha pl folyamatosan több mmr-t kap/von le, akkor egy idő után ugyanúgy nem lenne megfelelő enemyje. De igen, tervezem, hogy megcsinálom kövi seasonra, csak azért írtam ezeket le, hogy ne várj csodát tőle :)

Akkor rakd vissza szerintem a bugot, ami miatt malevolentben úgy ment az mmr rendszer. Nem számít, hogy 3k a max rating 1k meccs tryhardból, vagy pedig 3.3k 300 meccsből. Legalább játszanak az emberek, mert van értelme ratinget húzni, mert kapsz ratinget.

23 perce, Chris írta:

Nem a blizzes pve itemeket adná a boost, hanem PvP itemeket a megfelelőket, mint egy template, csak ez képes upgradelni a jelenlegi karakteredet.

Az nem egy járható út, hogy akkor kapnak mind2-t? Blizzes itemek + ahogy feljebb írták nyugodtan malevet hamár úgy is kövi season-t érinti ami griveous 522 alap ilvl-el amit ha scalelsz 550-re akkor kap +28 ilvl a mostani 44 helyet így a malev ami 476 lenne belőle 504 azzal már BG-n nem lesz reménytelen helyzetbe.

Valamint akkor ehhez valami hozzászólás?

6 órája, Jackcarver írta:

A boost nem kerülhetne be VIP panelre is kredites szolgáltatás?

Néztem amúgy a TB-s template geareket ptr-en és elég érdekesen vannak összerakva, kicsit kéne rajta javítani szerintem. 

2 perce, Arsenal írta:

Néztem amúgy a TB-s template geareket ptr-en és elég érdekesen vannak összerakva, kicsit kéne rajta javítani szerintem. 

Minden építő jellegű kritikát szívesen fogadok :)

@Jackcarver Ne keverjünk ide nem wodos dolgokat pls. Jelenleg amúgy nincs tervben.

@Chris Az offseteket (wrist,back,neck,öv,cipő) kéne a specek stat prioritása szerint összeválogatni. Jelenleg össze-vissza van és olyat is láttam (ha jól emlékszem), hogy elem specen agis öv van a karakteren vagy fordítva (cement specen intes öv).

@Arsenal Ezert jó a karakter boost, mert ki kell választani a specializációt, így fel tudja azokat equipelni, amiket kell is. Premade karakternél ugye nem lehet spec-et választani, így nem tudja a szerver se csekkolni.

Nem hiszem hogy nagyon szét lehetne szedni a dolgokat, szerintem az egész összefügg és akkor ér valamit ha bekerül minden

Most nem gecizni akarok, a változtatások nagyobb részével egyet is értek, szeretném hinni, hogy változást fognak eredményezni a játékosszámban, de...

Ha az egyik célja az intézkedéseknek -a játékosszám növelése mellett- a PvP fellendítése lenne, akkor mondjuk nem ártana kijavítani az a majdnem két teljes oldalnyi bugot, ami jelentve van PvP/Battlegrounds témában is. 

Mert hiába jönnek ide, hogy "ahhh, milyen király lett az új WoD", attól még egy idő után meg fogják unni, hogy végig lehet bugolni egy Twin Peakset lockkal/druidával, egy SoTA--n jelenleg nem tudsz gépeket használni, mert ellenségesek / nem tudsz bombát venni, vagy beleesel a textúrába egy arénán. 

Akkor oda fogunk jutni, hogy jöttek az új játékosok, itt töltöttek egy hetet, és egy hétig sikerült fellendíteni a PvP-t...

• Like 1

Nekem is van egy merész ötletem:
Mi lenne ha SoO fejlesztésével lenne foglalkozva, hogy haladjon a content amivel a Season zárás is jönne? :o 

• Picard Facepalm 1
  • Woah 1

6 perce, Asgaard írta:

Nekem is van egy merész ötletem:
Mi lenne ha SoO fejlesztésével lenne foglalkozva, hogy haladjon a content amivel a Season zárás is jönne? :o  

Nem azért nincs foglalkozva vele, mert nincs kedvünk, hanem azért, mert offon változott az egyik legnagyobb csomag 8.1-ben és hetek óta azt csináljuk, a héten meg lesz (ugye adat hiányában nem igazán lehet haladni....)

• Tell Me More 1
  • Woah 1

Bfa tippelve most van 2019 egy év mop még, prelegion félév, aztan 3 év legion, aztan prebfa felev xd olyan 2025re már várható,szerintem promozzuk be egy videoval. 

Temaba illő komment: 0 pont bevezetése. Season end plussz wod upgrade és boldog vagyok.

Edited by funkstar
  • Like 1
  • LUL 1
  • Confused Nick Young 1

Ekkor: 2019. 01. 08. ekkor: 19:04, Chris írta:

@Arsenal Ezert jó a karakter boost, mert ki kell választani a specializációt, így fel tudja azokat equipelni, amiket kell is. Premade karakternél ugye nem lehet spec-et választani, így nem tudja a szerver se csekkolni.

Úgy nem lehet megcsinálni az instant 90-nt hogy a rendszer kiküldené automatikusan 3 levélben a 3 spechez tartozó geart, mint a figyelmeztetést csalásokról vagy ilyesmi.

Ahogy nézem korábban írtad hogy a templatek se az eredeti geart adnák hanem a pvp-set akkor már ez sem több munka.

A kérdés csak annyi hogy akarjátok e limitálni a maximum boostot accountonként, egyébként a két dolog ugyanaz.

Edited by Pallesz

De hát a megoldás ott lenne a szemünk előtt...

- Csinálni egy NPC-t amit lespawnolnak minden faj kezdőhelyére.
- Ha beszélsz ezzel az NPC-vel találsz ott 1 lehetőséget, hogy "katt ide a level 90-ért" ==>  Aki twinkelni szeretne, az majd nem fog rákattintani, helyette mehet fejlődni.
(Ez egy Custom Quest-el is megoldható) 
- Ez az NPC Vendor is, ami árul starter pvp geart amiről szó volt ugye
- Talán ha úgy gondoljátok még 1 "Teleport to Mall" lehetőség is bele férhet, hogy a kezdőhelyről a 90re húzott emberünk mehessen is proffot húzni Ironforgeba, vagy Silvermoonba

A fiókonként megadott maximum instant 90 teljesen kijátszható ha valakinek van végtelen fiókja, csak kellemetlenség, mert macerás, és az account wide cuccok is elvesznek.. A wodosok meg mit szólnának hozzá? Hát szerintem mindenki látná ezt amit leírtam, hogy ezzel tulajdonképpen az instant 90 kellemetlenebb verziója kerülne be lényegében, aztán meg szerintem senki nem gondolja úgy, hogy "hát de én MEGSZENVEDTEM azért a 90-ért, kemény HÁROM ÓRÁM ment el az életemből érte, más meg ingyen megkapja??? IGAZSÁGTALANSÁÁÁG" :D 

Talán még annyira érdemes gondolni, hogy hátránnyal is járhat ez az instant 90 dolog, mégpedig azzal hogy ugye wodon egy karakter kihúzásával rengeteg gold is járt, amiből fedezni lehetett a riding szinteket, az összeset. Tehát amíg felhúztál ott egy karaktert 1-90, lett annyi goldod hogy jött az összes riding belőle. Talán még ez az npc adhatna teljes ridinget is (hogy ne goldot vágjunk hozzá a karakterhez, hogy aztán Vérpistike csinálja naponta a 200 létrehozott - goldot róla magának elküldött - törölt karaktereket ugye) 

Erről mit gondolsz, @Chris ?? 

Edited by Magicka

42 perce, Chris írta:

@Magicka Nem értem, hogy ez miért lenne jobb, mint a character boost a karakterválaszton, nem NPC van, hanem egy szép ikon :)

Lol, konkrétan le írta ugyan azt a dolgot, amit a nyitó postban szerepel, csak más megfogalmazással :D 

1 raid van még és 2 season. Retailon soo relasenél jött be a griev és utána raid közbe jött be a prideful. Taurin gondolhatod milyen jó lenne ugy.+ Nem tök mindegy milyen season van ha scalel ez a fos ugyis ? 550-et is bekéne rakni. Csak valami legyen már.

Edited by Stealthsoul
  • Like 1

Dolgok amiket kéne csinálni elégé nagy prioval:

1. Gashirának oda adni a díjat a videó vergődésért, beszélni vele, hogy fixelje a dolgokat amik hibásak / változnak a közeljövőben.
  2. Wodon megcsinálni a vendorokat és az instant 90-et vagy kari boostot.
  3. Kitűzni egy időpontot amikor seasont zárunk és wodot upgrade-elünk. (lehetőleg ne 8 hónap múlva)
  4. Amíg várjuk az előzőt ponti időpontot, megcsinálni az mmr rendszerről halucinált dolgokat.
  5. Season kezdés előtt 1-2 héttel elkezdeni nyomni a reklámot az új videóval.
  6. profit
  • Like 2
  • Love 1
  • Woah 1

Ekkor: 2019. 01. 08. ekkor: 18:08, Chris írta:

@Daniel Nem azon van a hangsúly, hogy végtelen accot lehet csinálni, hanem azon, hogy Könyebb a régebbi karaktereket upgradelni így.

@Leave @Jackcarver

@Avaren

Könnyebb*.
wgd7hqW.png
(Neveket valamiért nem engedte kitörölni az idézetből. :/)

Egyébként akkor már lehetne végtelen 90-es boost. Vagy instant 90 és raktok be egy NPC-t, ami 1-re csökkenti a karakter szintjét és hadd fejlődjön, ha akar.

Edited by Wepi
  • Woah 1

12 órája, Avaren írta:

1. Gashirának oda adni a díjat a videó vergődésért, beszélni vele, hogy fixelje a dolgokat amik hibásak / változnak a közeljövőben.
  3. Kitűzni egy időpontot amikor seasont zárunk és wodot upgrade-elünk. (lehetőleg ne 8 hónap múlva)
  4. Amíg várjuk az előzőt ponti időpontot, megcsinálni az mmr rendszerről halucinált dolgokat.
  6. profit

Adnék rá max 2 hónapot. 

12 órája, Avaren írta:

1. Wodon megcsinálni a vendorokat és az instant 90-et vagy kari boostot.

eLeMeNtAl vendor btw :)

Amúgy jelenleg wodon felhúzni egy proffot ugyanannyi idő mint taurin, csak taurin annyival könnyebb, hogy az ah keresőbe be tudod írni ami kell. 

Igazán nem kéne több időnek lenni mint magának a levelingnek.

Előzőleg írtátok hogy dolgoztok több xrealm funkciónk mint az xrealm raid, ehehz ugye társulna xrealm lfg is.

Egy másik topicban egy külföldi srác jelezte hogy várják hogy bekerüljön valami hasonló, ők konkrétan wodon játszanak mert pvpznek. Tájékoztattam hogy lesznek kisebb változások a szerveren és hogy valami hasonló már tervben van, gondoltam megéri megemlíteni a mostani hozzáállás mellett hogy a külföldi community is várja a változásokat.

• Woah 1

Ekkor: 2019. 01. 13. ekkor: 21:45, Avaren írta:

6. profit

Ezekhez hozzátenném még ezt.

Én úgy építeném fel a weboldalt, hogy amikor megnyitjuk először beadjon egy oldalt ahol be van ágyazva a tauri trailer + 2 gomb az egyik a tovább a főoldalra, a másik meg egy getting started vagy valami új játékosoknak ami továbbvisz egy bemutató oldalra ahol leírná hogy melyik szerver milyen és ott szerepelhetne a regisztráció is.

tauri.png

• Like 3
  • LUL 2
  • Woah 1

Egy alternatív univerzumban:

"Chris: köszi srácok a rengeteg ötletet, Mi (a csapat) dolgozunk egy olyan projekten, ami a Ti ötleteitekből, a Ti gondolkodásotok alapján, a Ti javaitokat és remélhetőleg a régi/új játékosok javait is szolgálja! Fantasztikus a tauri community, csak így tovább!!" 

Most: "Chris: haha ekkuvvajó kép let szét röhögömmagamot hehe"

Azért valami kis infót már plez..

• Like 1
  • Thanks 2
  • Woah 1

Már párszor megköszöntem :) Valóban rengeteg jó ötlet van/volt. Dolgozunk már a megvalósításon.

- Viszont közbe jött egy dolog, ami hamarosan szerepelni fog a hírek között. -

WoDot nem fogja érinteni, viszont Taurit/Evermoont igen, és szerintem jó irányban.

Rengeteget dolgozunk egy marketing hullám előkészítésen is. SoO fejlesztése is folytatódik. Az XChannel a ma/holnap elvileg kész lesz. InstanceSave bugjára még mindig nem jöttünk rá, anélkül nem lehet Cross normal/hc RAID. Már SANITIZERrel futtatjuk PTR-t, hogy kijöjjön minden, ha már stable lesz, akkor CrossRealmet is elindítjuk benne. Ha megtaláljuk a  problémát, akkor nem látom az akadályát.

WoD instant lvl90 még mindig kérdéses és még mindig a boost lenne a legegyszerűbb megoldás, de ha szerintetek körülményes lenne, akkor megcsinálom NPC-vel.

Arena Spectator már egész jól működik, hamarosan Release =)

Season end-et szerintem március elejére kellene kitűzni.

MMR rendszer kb pár órás meló, új seasonnel elindíthatjuk úgy.

A boost vs npc kérdésben szerintem kimondhatom hogy arra jutottunk hogy teljesen mindegy melyik megoldást használjátok csak limitálni fölösleges a lehetőségek számát.

Amennyiben egyszerűbb nektek megvalósítani boostal a dolgot szerintem mindenki egyetért hogy csináljátok úgy csak haladjon a dolog.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...