Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

Tauri szerverek jövője

Sziasztok! Mivel jelenleg több aggályom is van a szerverrel kapcsolatban, így gondoltam létrehozok egy olyan topic-ot melyben végre megvitatható lesz több fontos kérdés is.

Ismerve a teamet a nem problémákra fogok választ várni, hanem ötleteket mutatok, amikkel talán megoldható lenne több dolog is.

1. Keszekusza honlap:

Mivel a jelenlegi honlap szerintem nem túl felhasználó barát így, meg kellene változtatni, hogy minden ember számára egyszerű és könnyen kezelhető legyen. Hogy mire is gondolok pontosan?

Az első dolog ami a szembe ötlött, hogy regisztráció nélkül nem lehet a főoldalt megtekinteni, ami egy hatalmas hiba. A továbbiakban, ha megnézitek az oldalt minden megtalálható rajta aminek kell viszont, ha először tévedsz ide akkor az esetek többségében hosszas keresgélés után találod meg csak azt amit szeretnél és akkor az egy millió forintos kérdés: Hogyan lehetne akkor ezt jobban kivitelezni?

Spoiler

Alap koncepció a régi catás oldal (katt a képre a linkért):

f309f5e676fd974c670aa2470a41a000.jpg

Minimális változatások kellenek hozzá, hogy újra tökéletes legyen:

az oldalt levő sávon ami a kliens letöltésével kezdődik, átírni csak sima download-ra. Alatt legyen megtalálható a szervere és a cross realm státusza alatt a patch és content verziójának a száma, alatta pedig a changelog. Ha van éppen online stream akkor ugyan ott oldalt jelenjen meg a neve a streamernek és hogy hányan nézik. Mind ezek alá mehet a twitter facebook modul stb. Meg ugye nyilván "moposítani" az egészet témáját. Update-elni a tóri kliens tutorialt, community alatt felvenni a tauribay-t a meglévők közé stb.

Erről majd beszélhetünk részletesebben ha zöld utat kap a dolog.

2. Szerverek száma:

Jelenleg túl sok szerver fut fölöslegesen, itt az LK szerverekre gondolok. Teljesen értelmetlen, hogy ott futnak átlag ~2 playerrel. Szerintem teljesen felesleges TB és Alaris a jelenlegi állapotában, mivel inkább negatív hogy van 2 szerver teljesen üresen mint, hogy pozitívum lenne.

3. Szerverek típusának módosítása:

Legyen csak 3+1 Mopos szerver, amik a következő módon legyen felosztva:

• Tauri: 1x szorzó "blizzlike".
  • Evermoon: 2x szorzó PvE és "Nemzetközi".
  • WoD: instant 90 PvP szerver. 
  • PTR: ami eddig is volt.

Ezen felül legyen 1 talán 2 Wotlk szerver amik a következők:

• "Reborn": friss LK szerver akár pár szoros szorzóval, ahogy a community szeretné
  • BB: talán nosztalgia miatt megmaradhat, de sztem senkit nem hat meg ha vége lenne.

4. WoD megváltoztatása:

Dolgok amiket meg kéne ejteni:

• Beszélni a WoD-os guildekkel, hogy akarnak-e maradni vagy ki kell dolgozni valami migrációs megoldást.
  • Proff vendorok és trainerek teljes megreformálása, hogy ne kelljen a fél várost átszaladgálni a trainelésért és az alapért. -> egyszerűbb lenne egyszerű addolós módszer szerintem.
  • Fix 1 kezdőhely ahol megtalálható minden vendor és a többi... (akár 2 is lehet, hogy egy hordás, egy allis csak egyszerűbb lenne egy helyre gyűjteni az összes playert) így kevésbé lenne kihalt érzet a szerver még akkor is ha csak 50 player lenne egy időben online.

Miért lenne ez jó? Sokkalta több pvp playert tudna bevonzani a szerver és ez által talán sikerülne valamennyire életet lehelni újra a pvpbe.

5. Lehetséges WoD migráció:

Előnyök:

• Kapna tauri és evermoon-os egy kis vérfrissítést az által, hogy "új" pve playerek kerülne be a szerverrekre ezzel több guild életét is megsegítve.
  • Több wodos guild-nek is megnyílna a lehetőség, hogy feltöltsék a player base-üket ezzel megmentve saját guildjüket. (Nem csak 10 player lenne raidre.)
  • Várhatóan több veterán wodos player is újra elkezdene játszani, mivel újra lenne kivel.
  • Észre vennék azt a playerek, hogy a TT törődik velük és nem hagyja, hogy a több éves munkájuk a kukába landoljon csak azért mert elnéptelenedett a szerver, amin játszottak. (lényegében az előző pont.)
  • Talán megnőne a gold értéke ezzel nagyobb esély lenne a teamnek a bevételre.

Hátrányok:

• Pár tauris player "lázadna" ellene, ha nem lenne kellően fair/szigorú a migráció feltételei 

Ezeken felül annyi ötletem lenne még, hogy nem kell kötelezőnek lennie, így ha a WODOS community és a TT úgy dönt, hogy kell migráció, akkor se legyen muszáj szervert váltani, ezzel megőrizve azokat a playereket is akik nem szeretnének jövőbeli több guild tagért, minimális időt szánni arra, hogy legyen havi 20k goldja mindenre.

6. Hirdetés mindenhol is

A fő probléma itt, hogy nincs tauris ember aki ezzel a résszel foglalkozna, szóval keresni kéne valakit aki:

• Facebook oldalt vezet, random giveaway-ek meg játékok.
  • Twitter oldalt vezet.
  • Figyeli a Community "hangulatát" és ezt közvetíti a fejlesztők felé.
  • Dev naplót és hasonló dolgokat ír.

7. Jelenlegi PvE playerekkel való foglalkozás:

Jelenleg ennyi ötletem van. Kérlek ha te is hasonló player vagy mint én, aki szeretne még taurin játszani és nem szeretné, hogy rövidesen elnéptelenedjen akkor oszd meg itt véleményedet és próbálj segíteni te is a szerveren. Megkérek mindenkit, hogy lehetőleg normális módon próbáljuk megbeszélni a dolgokat, a másik véleményét tiszteletben tartva.

Elnézést a helyesírási és fogalmazási hibákért, javítva lesznek majd folyamatosan.

• Like 7
  • Dislike 2
  • Thanks 1
  • Tell Me More 1
  • Woah 1
  • PogChamp 1

1 órája, Avaren írta:

Tauri szerverek jövője

Sziasztok! Mivel jelenleg több aggályom is van a szerverrel kapcsolatban, így gondoltam létrehozok egy olyan topic-ot melyben végre megvitatható lesz több fontos kérdés is.

Ismerve a teamet a nem problémákra fogok választ várni, hanem ötleteket mutatok, amikkel talán megoldható lenne több dolog is.

1. Keszekusza honlap:

Mivel a jelenlegi honlap szerintem nem túl felhasználó barát így, meg kellene változtatni, hogy minden ember számára egyszerű és könnyen kezelhető legyen. Hogy mire is gondolok pontosan?

Az első dolog ami a szembe ötlött, hogy regisztráció nélkül nem lehet a főoldalt megtekinteni, ami egy hatalmas hiba. A továbbiakban, ha megnézitek az oldalt minden megtalálható rajta aminek kell viszont, ha először tévedsz ide akkor az esetek többségében hosszas keresgélés után találod meg csak azt amit szeretnél és akkor az egy millió forintos kérdés: Hogyan lehetne akkor ezt jobban kivitelezni?

Rejtett tartalom felfedése

Alap koncepció a régi catás oldal (katt a képre a linkért):

f309f5e676fd974c670aa2470a41a000.jpg

Minimális változatások kellenek hozzá, hogy újra tökéletes legyen:

az oldalt levő sávon ami a kliens letöltésével kezdődik, átírni csak sima download-ra. Alatt legyen megtalálható a szervere és a cross realm státusza alatt a patch és content verziójának a száma, alatta pedig a changelog. Ha van éppen online stream akkor ugyan ott oldalt jelenjen meg a neve a streamernek és hogy hányan nézik. Mind ezek alá mehet a twitter facebook modul stb. Meg ugye nyilván "moposítani" az egészet témáját. Update-elni a tóri kliens tutorialt, community alatt felvenni a tauribay-t a meglévők közé stb.

Erről majd beszélhetünk részletesebben ha zöld utat kap a dolog.

2. Szerverek száma:

Jelenleg túl sok szerver fut fölöslegesen, itt az LK szerverekre gondolok. Teljesen értelmetlen, hogy ott futnak átlag ~2 playerrel. Szerintem teljesen felesleges TB és Alaris a jelenlegi állapotában, mivel inkább negatív hogy van 2 szerver teljesen üresen mint, hogy pozitívum lenne.

3. Szerverek típusának módosítása:

Legyen csak 3+1 Mopos szerver, amik a következő módon legyen felosztva:

• Tauri: 1x szorzó "blizzlike".
  • Evermoon: 2x szorzó PvE és "Nemzetközi".
  • WoD: instant 90 PvP szerver. 
  • PTR: ami eddig is volt.

Ezen felül legyen 1 talán 2 Wotlk szerver amik a következők:

• "Reborn": friss LK szerver akár pár szoros szorzóval, ahogy a community szeretné
  • BB: talán nosztalgia miatt megmaradhat, de sztem senkit nem hat meg ha vége lenne.

4. WoD megváltoztatása:

Dolgok amiket meg kéne ejteni:

• Beszélni a WoD-os guildekkel, hogy akarnak-e maradni vagy ki kell dolgozni valami migrációs megoldást.
  • Proff vendorok és trainerek teljes megreformálása, hogy ne kelljen a fél várost átszaladgálni a trainelésért és az alapért. -> egyszerűbb lenne egyszerű addolós módszer szerintem.
  • Fix 1 kezdőhely ahol megtalálható minden vendor és a többi... (akár 2 is lehet, hogy egy hordás, egy allis csak egyszerűbb lenne egy helyre gyűjteni az összes playert) így kevésbé lenne kihalt érzet a szerver még akkor is ha csak 50 player lenne egy időben online.

Miért lenne ez jó? Sokkalta több pvp playert tudna bevonzani a szerver és ez által talán sikerülne valamennyire életet lehelni újra a pvpbe.

5. Lehetséges WoD migráció:

Előnyök:

• Kapna tauri és evermoon-os egy kis vérfrissítést az által, hogy "új" pve playerek kerülne be a szerverrekre ezzel több guild életét is megsegítve.
  • Több wodos guild-nek is megnyílna a lehetőség, hogy feltöltsék a player base-üket ezzel megmentve saját guildjüket. (Nem csak 10 player lenne raidre.)
  • Várhatóan több veterán wodos player is újra elkezdene játszani, mivel újra lenne kivel.
  • Észre vennék azt a playerek, hogy a TT törődik velük és nem hagyja, hogy a több éves munkájuk a kukába landoljon csak azért mert elnéptelenedett a szerver, amin játszottak. (lényegében az előző pont.)
  • Talán megnőne a gold értéke ezzel nagyobb esély lenne a teamnek a bevételre.

Hátrányok:

• Pár tauris player "lázadna" ellene, ha nem lenne kellően fair/szigorú a migráció feltételei 

Ezeken felül annyi ötletem lenne még, hogy nem kell kötelezőnek lennie, így ha a WODOS community és a TT úgy dönt, hogy kell migráció, akkor se legyen muszáj szervert váltani, ezzel megőrizve azokat a playereket is akik nem szeretnének jövőbeli több guild tagért, minimális időt szánni arra, hogy legyen havi 20k goldja mindenre.

6. Hirdetés mindenhol is

A fő probléma itt, hogy nincs tauris ember aki ezzel a résszel foglalkozna, szóval keresni kéne valakit aki:

• Facebook oldalt vezet, random giveaway-ek meg játékok.
  • Twitter oldalt vezet.
  • Figyeli a Community "hangulatát" és ezt közvetíti a fejlesztők felé.
  • Dev naplót és hasonló dolgokat ír.

7. Jelenlegi PvE playerekkel való foglalkozás:

Jelenleg ennyi ötletem van. Kérlek ha te is hasonló player vagy mint én, aki szeretne még taurin játszani és nem szeretné, hogy rövidesen elnéptelenedjen akkor oszd meg itt véleményedet és próbálj segíteni te is a szerveren. Megkérek mindenkit, hogy lehetőleg normális módon próbáljuk megbeszélni a dolgokat, a másik véleményét tiszteletben tartva.

Elnézést a helyesírási és fogalmazási hibákért, javítva lesznek majd folyamatosan.

Szerintem jó dolgokat fogalmaztál meg ha ez így ebben a formában megváltozna esélyes lehetne a dolog de majd kiderül.

• Like 1
  • Woah 1

A főoldallal kapcsolatos dolgok elég helytállóak. Az elrendezése egyszerüen borzalmas, átláthatatlan. Emlékeim szerint lett már szólva érte chrisnek de nem történt semmi változtatás. Azt  meg, hogy regisztráció nélkül meg se lehet nézni elképzelni nem tudom ki tartotta jó ötletnek : D

Jó ötlet a 3 loot, még annyival kiegészíteném, hogy mi lenne, ha a bossok 40 helyett 60, hc-n pedig 75 valort adnának? Sok embernek van altkarija, és akinek nincs ideje csinálni naponta a dailyket, esetleg a raidfindert végig tolni, meg queue-ban csücsülni míg behívja rhc és ha csak egy raidre van vele ideje az egy instából lecapelhetne szinte. A másik pedig, hogy 3s-en több conquest járna a winért, az ugyancsak altkarikkal való minél gyorsabb capelés/gearelődés érdekében. Lehetnének havi szinten mondjuk 3s eventek, hogy aki adott héten a legtöbb ratinget/wint szerzi 3s-en kap egy kredites mountot stb stb. Ja és pls. Aithnét valahogy vegyétek rá, hogy ezt a topicot hagyja békén, ne kommenteljen ne reagáljon,ne is olvassa inkább, ty.

edit: már mindegy

Edited by Leave
  • Like 4

22 perce, Leave írta:

Jó ötlet a 3 loot, még annyival kiegészíteném, hogy mi lenne, ha a bossok 40 helyett 60, hc-n pedig 75 valort adnának? Sok embernek van altkarija, és akinek nincs ideje csinálni naponta a dailyket, esetleg a raidfindert végig tolni, meg queue-ban csücsülni míg behívja rhc és ha csak egy raidre van vele ideje az egy instából lecapelhetne szinte. A másik pedig, hogy 3s-en több conquest járna a winért, az ugyancsak altkarikkal való minél gyorsabb capelés/gearelődés érdekében. Lehetnének havi szinten mondjuk 3s eventek, hogy aki adott héten a legtöbb ratinget/wint szerzi 3s-en kap egy kredites mountot stb stb. Ja és pls. Aithnét valahogy vegyétek rá, hogy ezt a topicot hagyja békén, ne kommenteljen ne reagáljon,ne is olvassa inkább, ty.

edit: már mindegy

Mondjuk igen, a szerverre az egyik legkárosabb dolog szerintem már jó ideje Aithne, még fórumon hagyján, pedig itt is sokszor bődületes baromságokat ír, mint pl. fentebb, de a bugtrackeres ténykedése az igazi katasztrófa. 

Mintapéldája annak, mikor a szorgalom és a lelkesség egy óriási adag hozzá nem értéssel társul.

• Like 2
  • Putin Approves 4
  • Feels Bad Man 1

Szerintem utolsó patch előtt megváltoztatni WoD-ot már teljesen felesleges, ha instant pvp szervert akartok legyen az a TB.

Azt kéne elfogadni, hogy magyar játékosokból már nem lesz nagyobb játékosállomány. Legion bejövetelekor legyen relaunch:

• WoD-ot kivinni az erdőbe és fejbe lőni (esetleg előtte lehetőség a migrációra)
  • 1 international realm (Tauri + Evermoon merge) alap x2 xp rate (x1 commandal azoknak akik szenvedni akarnak)
  • 1 instant lvl 110 pvp realm ami CR a másik realmel

Aki full magyar guildel akarna szenvedni így is lehetősége lenne rá. Külön magyar/angol global channel azoknak akiknek nehezükre esik megtanulni angolul.
A jelenlegi CR rendszer nem oldja meg azt, hogy kihaltnak tűnnek a zónák 400 playerrel a szerveren, nem tudsz guildbe invelni, nem tudsz raidelni lfren kívül, duelezni stb. sokkal vonzóbb lenne egyetlen realm.

• Like 4

1 órája, Aithne írta:

Nyilván nem jó, hanem szükséges rossz, hogy regisztráció kell.

De pl igazán lehetne pl egy emészthetőbb regisztrációs/login webpage. Régen valakik mutattak is egy linket, hogy "taurinak miért nem ilyen animált a belépés" vagy valami hasonló.

A weboldal tényleg egy katasztrófa. A regisztráció/login kötelezettséget pedig meg kell oldjátok valahogy, mert szerintem 10-ből 9 újonan idetévedő instant sarkon fordul amint meglátja azt a login formot.
Mit rontottatok el, vagy mit nem tudtok megcsinálni?

A Bugtrackert sem ártana megreformálni, mert külön-külön el kell magyarázni mindenkinek aki szeretne jelenteni egy hibát, hogy hogyan kell kiválasztania a tauri főoldalán egy karaktert amit később használhat issue nyitásra. Ezeknek pár kattintásnak kellene lennie, nem pedig képes-szöveges útmutatót adni azoknak akik a ti munkátokat segítenék egy-egy ilyen bejegyzéssel.

Az armory is elég ronda, személyesen gyűlölöm a mousehover-es menürendszert. Legalább 3x félrekattintok, lehúzom róla az egeret mielőtt sikerül elérni a menüpontra amit szeretnék.

Jó volna ha az "Emlékezz rám" nem csak maximum 30 percet tudna. Igazából nem is nagyon van értelme 5-15-30 perces időnek. Minimum órák vagy napok legyenek. (ha megoldható)

Edited by Sontii
  • Like 2

Bugtracker asszem azert lett szetbarmolva karaktervalasztosra, mert hirtelen problema lett, hogy szerepelnek az accnevek. 

Sokkal praktikusabb lenne, ha mindenki valaszthatna egy display nicket es kesz. Moderacio szempontjabol akkor is latszodna kihez tartozik az account es a playereknek sem kene ultimate guidet keresni ha reportot akarnak oda nyitni.

1. Keszekusza honlap: kérdezd Christ... én nem szólok bele. Hogy blizz ne tudjon belénk kötni (ahogy már párszor megpróbálták) szükség van a regisztrációra. Egyenlőre.

2. Szerverek száma: nem számít semmit az a 2 szerver, és mint opció létezik...

3. Szerverek típusának módosítása: WoD-ról beszéltünk Chrissel, az instan 90 PvP irányvonal körvonalazódott... még korai bármit kijelenteni

4-5: Ebben én nem vagyok annyira kompetens... Ezt még meg kell rágni...

6. Hirdetés mindenhol is: Dev naplót rábíztam valakire... hát nos... nem készül egy éve...  A közösségi oldal lehet jó 5let, illetve a GiveAway is vonzó. A community managelés az mindig sarkos téma... Egyesek szerint akkor jó a moderátor, ha vannak ellenségei, mások másként látják. Én objektíven úgy látom hogy nincs olyan ember, akit mindenki elfogadna, pláne hogy ha még játékos is. Viszont valóban kéne 1 csatorna, aki ki tudja tépni belőlünk az információt, amit meg kéne veletek osztani.

7. A probléma mindig a létszám... A megoldás is az lenne... Hirdetés holnap kerül fel egy helyre. A többi promo 5let jónak tűnik.

Így hajnalban ennyit tudok mondani gyorsan.

• Like 5
  • Thanks 1

1, Keszekusza  honlap:

- A régi formátum szerintem is praktikusabb volt. kérdés, hogy mennyire mobilbarát lenne a mop-os verzió

- A regisztráció ügy megoldható lenne ha tényleg a blizz miatt van, akkor két eltérő oldalt mutatna attól függően(dizájn ugyan az csak tartalmi különbségek), hogy be van e logolva vagy sem az ember

2, A régi maradék wotlk realmek:

Szerintem is fölöslegesek, a lelövést illetően annyit tennék hozzá, hogy azokat a karaktereket amik ott lettek létrehozva, nem pedig a oda lettek másolva migrálhatóvá kellene tenni Tauri/ új wotlk realmre.

3, a Szerverek típusai:

- Tauri : kellene valami  legit körülmények közötti szavazás a Pve-re módosításról

- Evermoon: Mennyi ideje is működik? Mert a nagy hűhó, és a fényesre nyalt s*ggük ellenére nem tudott  még egy  egy kilós realmre növekedni. Mergelni kellene a Taurival, a nyelvi problémák meg feloldhatók, ha a Taurin utána lenne angol nyelvű chat is, ami moderálható. Talán még a pve versenynek is jót tenne, ha egy realmen folyna, és nem mindenki csak a saját kis "szemétdombján" próbálna király lenni.

- A Wod még elfér eredeti formájában, feltételekkel migrálhatóvá kellene tenni a Taurira

- Ha új battle realm (instant max lvl) kellene mop/ legion alapon az megcsinálható a Wod megbolygatása nélkül is

- Nem lelkesedem az új wotlk realm ötletért mert a Tauriról is vonna el embert, de ha már mindenképp kell a Reborn nevet hanyagolni kellene, mert az már elmúlt, és az esetleg visszatérő korábbi "vértaurisokkal" szemben is problémás helyzetet teremtene egy ilyen "térfélcsere".

• Like 3

Lehetne szervezni big 1.0 Tóri Arena Tournamentet 1.0

-Induló csapatok számával arányos kredit prize pool

-Blizzardos pvp tournamentes szabályok

-Tournament realm(ahol mindent kitudsz kukázni vendorból a karakteredre) Prideful gearrel

-Tóri Tournament Stream, Jackcarverrel mint kommentátor és Nórival (<3) mint pvp analyst (ziqo cosplay lehetne a + nézőkért)

-Lehetne ezt párosítani az instant 90 pvp szerver launchal és együtt hirdetni a 2-t, biztos meghozná néhány pvps arc kedvét ahhoz, hogy kipróbálják a szervert

-Talán néhány embernek megtetszene a 3v3 vagy kicsit meghozná a kedvüket a 3v3 joinoláshoz live szerveren, hogy gyakoroljanak és megnyerjék a big krediteket

-Kicsit úgy nézne ki, mintha lenne élet a szerveren

-Néhány régi pvps embert visszahozhatna a szerverre

-Kukruxnak se kéne annyit boostolni, ha lenne más kredit forrás 1.0

-Ha más nem for the lulz

• Like 6
  • LUL 1
  • PogChamp 1

4 órája, Higi írta:

Egyesek szerint akkor jó a moderátor, ha vannak ellenségei

Jacknek vannak ellenségei amikor valakit bannol world chat-en, Aithne-nek CSAK ellenségei vannak (na meg 1 nemzetközi guild megtűri, mert belsős infót ad nekik) és még nem láttam, hogy bárki is azért köpködné, mert játékos, mindig a viselkedésével volt a gond, főleg a bugokkal kapcsolatos diszkussziókban. Én próbáltam kedvelni, hogy legalább 1 játékos legyen aki nem utálja, de lehetetlen.

• Like 3
  • Feels Bad Man 1

38 perce, panducimonk írta:

Jacknek vannak ellenségei amikor valakit bannol world chat-en, Aithne-nek CSAK ellenségei vannak.

Egyrészt nem igaz, másrészt meg legalább ezt az egyetlen topicot ne necrozzuk tele ilyen f*szságokkal, és legyen ez az utolsó komment, ami nem ötletelés pls.

1 órája, Surfingbirdz írta:

Lehetne szervezni big 1.0 Tóri Arena Tournamentet 1.0

-Induló csapatok számával arányos kredit prize pool

-Blizzardos pvp tournamentes szabályok

-Tournament realm(ahol mindent kitudsz kukázni vendorból a karakteredre) Prideful gearrel

-Tóri Tournament Stream, Jackcarverrel mint kommentátor és Nórival (<3) mint pvp analyst (ziqo cosplay lehetne a + nézőkért)

-Lehetne ezt párosítani az instant 90 pvp szerver launchal és együtt hirdetni a 2-t, biztos meghozná néhány pvps arc kedvét ahhoz, hogy kipróbálják a szervert

-Talán néhány embernek megtetszene a 3v3 vagy kicsit meghozná a kedvüket a 3v3 joinoláshoz live szerveren, hogy gyakoroljanak és megnyerjék a big krediteket

-Kicsit úgy nézne ki, mintha lenne élet a szerveren

-Néhány régi pvps embert visszahozhatna a szerverre

-Kukruxnak se kéne annyit boostolni, ha lenne más kredit forrás 1.0

-Ha más nem for the lulz

Amilyen viccesen hangzik, annyira nem hülyeség, persze hivatalos (nem magyar) streammel és hozzáértő kommentátorokkal.

Edited by Milan
  • Dislike 1
  • Angry 1

5 órája, Higi írta:

2. Szerverek száma: nem számít semmit az a 2 szerver, és mint opció létezik...

Ha tényleg nem számít, és mindenkèpp megtartjátok a két külön szervert, nagy valószínűséggel szükség van xraiding funkcióra közös global xchannellel.

• Like 1
  • Dislike 1

Az Evermoon és a Tauri összerakása, és 2x Tauri ötlete igencsak csábító.
1: Teljesen fölösleges szerintem, hogy ott van az Evermoon, úgy is mindenki azt csinálja hogy ott felhúz egy karaktert, "békésebb" körülmények között farmol mint az állat (nincs ott a 1000+ ember aki elfarmolja előled a növényeket és az érceket) majd AH-ba be, és tádá, kész a lóvé..
2: Sokan oda járnak felhúzni 2x szorzón a karaktert, aztán áthozzák ingyenesen Taurira, és így bizniszelnek..
3: Rengeteg magyar van Evermoonon, és rengeteg külföldi Taurin, egyszerűen ezt látom, nem érte el a célját a külföldi realm így.. :/ 

A WOD-ot kivinni az erdőbe és agyon lőni.
1: Ez a legjobb ötlet valaha. Régóta sírnak amiatt mekkora túlkapások vannak abból hogy wodon megszerzik a karakterre az achit és a proffokat, account wide dolgokat, legdrágább mountokat stb, majdnem ingyen (az ottani viszonyok között) majd a 1x BLIZZLIKE Taurin használják, és élvezik, mutogatják.. Ez így valami nagyon nem frankó... Oké hogy sokan mondják hogy "jaj de nem akkora előny" DE!!! Ki menne így Netherwinget repuzni 1x rátán, ha kell a mount? És ez csak egyre szörnyűbb lesz, Legionben is, a legjobb dolgok elvesztik az értéküket, bárkinek lehet aki felmegy Wod-ra 10 percet farmolni... Gods... Ismerek is olyat akinek van v 14K achija meg több száz mountja, veri magát, közben meg kiszedtem belőle hogy wodon farmolta össze a felét.. GG
2: Az a szerver egy viccnek jó csak. Ha már van rajta 15x rate, tényleg teljesen mindegy lenne ha instant 90 lenne, mert úgy is kb 5 perc felhúzni egy karaktert. 
3: Ha már a Tauri fenn akar tartani egy FUN realmet (igen, FUN realm a wod. Senki ne mondja hogy "High Rate" mert a FUN realm egyik alap összetevője a 423432 Vendor ami megkímél a farmolástól, sok ilyen fun szeró volt régen. High rate max akkor lenne ha 15x, és semmi vendor, de már az addolás is szóba jött ugye) legalább szeparálja el valahogy a Tauritól az account wide dolgokat róla. Vagy ha ez nem megy, ne rontsa el az értékeket egy blizzlike realmen..

Legyen újraindított Wotlk realm
1: Oh.. I see you are a man of culture as well.
2: Legjobb ötlet, ráncba szedni a honlapon azt a csúnya wotlk részleget, vinni bele életet, ha már a Tauri "3.3.5./5.4.8" patch-nek vallja magát.

• Like 6
  • Dislike 1

34 perce, Magicka írta:

És ez csak egyre szörnyűbb lesz, Legionben is, a legjobb dolgok elvesztik az értéküket

Szerintem relatív, hogy az értékét vesztő dolgok "legjobbak" vagy sem, de tényleg elvennék egy nagy contentnek az értelmét a wodos repu szorzók. Teljesen értelmetlen lenne world questeket csinálni, mert úgy is mindenki az első 3 questből exa lenne és még 2x kihúzná a paragon ládákat is abból a frakcióból.

Ettől függetlenül az agyonlövés, mint ötlet (migrálás nélkül) hülyeség. Lehet, hogy X és Y dolgokat könnyebb összeszedni wodon, de ha ezektől eltekintünk, az acsiknak a 80%-át így sem tudja a player könnyebben megszerezni. Szóval ha valaki összeszenved wodon 20k-t, akkor nem kéne furcsa szemmel nézni rá, ugyan úgy megdolgozik érte, mint a tauris player (leszámítva a repukat).

• Like 4

image.png.1cb0bf8a85cb7bc026ee7e4cca9b94d5.png   D 

De viccet félretéve, ezt az egész "migrálást" lehetetlen úgy megoldani, hogy ez az kis csínytevőknek ne pozitív lehetőség legyen egy kis abusera vagy ha a durvább megoldás jön ki, akkor az meg a playerbase számára negatív lesz.

Edited by Laakers
  • Dislike 1

Azokat a mountokat meg is kéne vennie valakinek. Ha át is tudnál vinni 900 db mountot, akkor sem kéne senkinek, mert már mindenkinek megvan account-wide.

• Dislike 1

Aki kiskaput akar találni az úgy is talál mindenen, de jah ez elég durva lenne. A dislikeolók valszeg vér wodos playerek, szerintem észérveket írtál, egyébként egyet is értek velük, bár annyiban talán hibás a gondolat, hogy azzal a 20 90es karakterrel nehézkesen lenne lehetséges kereskedni, mivel 800 kredit a vip, +800 az áthelyezés, és ha jól sejtem ezek teszkós karakterek, szóval profitja nem igazán lenne rajta, de ha a fiókot adja el amin a 90es van (és így azért is lett megcsinálva hogy eladja) lehet rajta egy kis haszna. 

A mount biznisz tényleg eléggé megy, én jelenleg abból vagyok goldmilliomos, a JCs mountok eléggé mennek. Mondanám, hogy Legionban nem fognak, de tény ugyanakkor, hogy a WoD-on az előállításuk nem sokkal egyszerűbb, lásd kell ott is Living Steel hozzá, hogy elkészítse. De ha egy fiókon van 10 90esed wodon, mindre felrántasz Alchemyt, talán 20 perc alatt (xd) akkor napi 10 living steel-el haladva simán tömeggyárthatóak.

Amúgy igen, lehet hogy nem lesz rá valami nagy kereslet, de azért lenne hatása az AH-s piacra ha csak úgy random megjelenne ott eladó mountok száza XD érdekes lenne! xd 
Egyébként pont kövi patchebn fog kijönni az engis mount, szerintem azzal is elérhető ez a biznisz :D bár ahhoz még nem értek. 

• Like 3

Volt már pár "merge" központú brainstorming, és nem egyszer vetették fel, hogy csak egy bizonyos idő előtt készített karakterek mehetnének át (jóval bejelentés előtt, vagy akár az ilyen topicoc megjelenése előtti karakterek). Az, hogy ő lecraftolt magának ott pár dolgot.. mégis mit? JC mountot? Egészségére! Migrálásnál nyilván törlődnének az olyan itemek amik nem soulosak, ergo csak azt viheti amit tényleg használ is. Elveszik a mount vendoros dolgokat, az, hogy drága lelkemnek megmarad a JC-s mountja meg a refogos yak szerintem tényleg csak a szőrszálhasogatókat érdekelné. Ja igen és persze ne feledkezzünk meg arról sem, hogy esetleg kiexázott pár nagyon fontos reput, mint  például Sporeggar illetve Gelkis/Magram Clan centaurjait...

Edited by Toyás
  • Like 1
  • Dislike 2

Először is, nem tudom minek triggerálódsz be egy reakción, mikor ugyanazt csinálod. Másodszor, szerintem azt senki nem gondolja komolyan, hogy jó ötlet wodot lelőni MIGRÁLÁS NÉLKÜL, tekintve, hogy valakiknek több év munkája veszne oda. Az, hogy wodról egyes emberek hányezer acsipontot, vagy hányszáz MÁR BETANULT mountot hoznak át, nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne/zavarna, tekintve, hogy már úgyis megvan a tauris karijaikon is. Az, hogy a bagben ne hozzanak át többszázezer goldot, vagy ennek megfelelő értékű árút, nyilvánvalóan lehet szabályozni, attól, hogy töredékére csökkentik a goldot, amivel átjönnének, illetve annak a goldnak megfelelő értékű dolgok számát (mount, anyag, encsa, etc.), nem hiszem, hogy "lecsupaszított" karaktert jelentene. Ha bárki ép ésszel belegondol, nem mintha taurin olyan nehéz volna goldmilliomosnak, vagy kreditmilliomosnak lenni, ha egy kicsit érted, hogy mit csinálsz, van hozzá kedved/energiád.

Azt is fontos idevenni, hogy aki most wod-on játszik, az tulajdonképpen nem tud csinálni nagyjából semmit, kivéve ha nincs egy összeszokott baráti társasága, amit azért -valljuk be- a taurisok/wodosok körében, ekkora létszámmal elég ritka. Bár jó ötlet a wodos realm instant 90-né tétele, és jó fogás lenne új pvp playerek idecsábítására is, DE azokkal a jelenlegi wodos tábor (legfőként pve playerek, guildek) helyzete kb. semennyire nem változna, hiszen azért azt remélem nem gondolja senki, hogy valaki is pve-zni megy egy insta 90-es szeróra. A migráció NEM azoknak van kitalálva, és NEM IS AZÉRT lett kitalálva, mert Avaren vagy egyik másik ex wodos player át akarná menteni a bigdick karakterüket taurira (miért tenné? ott az account wide cuccos), hanem azoknak, akik szeretnének játszani, viszont túé sok időt csesztek el a wodos karakterükkel, és így két tűz között állnak, mivel wodon kb. sem játszani nem tudnak, meg nyilván a karakterüket sem szeretnék otthagyni. A nagy exploitok meg szerintem kellő felkészűléssel, szűréssel, és odafigyeléssel elkerülhetőek lennének.

Edit: és nem, nem vagyok "vérwodos player", sőt... szerintem soha nem volt max lvl wodos karim, ennek ellenére valahogy mégsem zavar, ha valakinek van annyi esze, hogy ne taurin basszon el napokat repuval, hanem pár perc alatt kihúzza ott. :)

Edited by Milan
  • Like 6
  • Dislike 1

Nem hiszem, hogy annyira zavarná őket ha nem lenne náluk több egy kis goldon meg soulos itemeket kívül tbh.

Ui: szeretem, mikor valaki editelgeti a 2perce még hűen védett véleményét, majd fake accal likeolja a már editelteket, hogy ne legyen negatív a like:dislike ratio. Nice self confidence there #gj

• Like 2
  • Dislike 2

Szerintem töröljék a fenébe, kell a francnak egy blizz realm mellé account wide lehetőség. Amikor kidobsz az ablakon 80k goldot mountra sok szerencsétlen meg ott szerzi meg zsebből kifizetve, elbasztad az időd a netherwing repuval tojásonként nap mint nap más meg odamegy és kész. 

és ti meg még ezt véditek xd mert élelmesek xd itt a hiba !! 

változást akartok de a legszarabb dolgok rendben vannak xd ezigen 

migrálás meg hülyeség, + látnátok az igényesebb playerek arcát mikor megtudják, hogy nem kell mountért repuzni, sőt, repuzni se kell már semmit, sőt, +100 repuval indítasz mert wodon megszeded a mopos repukhoz a +100% előnyt, farmolhatod a mountokat amik esnek 5%-ért 1% helyett, másképp gondolkoznátok xddddd

lehet bugtalan egy szerver ha van rajta egy rohadt nagy fekély (wod) amit nem lehet kivágni mert ha migrálás lesz kb kikerülhetetlen túlkapások lennének xddd 

"jc-s mountok ingyen, egészségére?" itt egy player aki wodból él, ez tuti, vagy igénytelen XD tipikus érdekellentét, aki farmolja panaszkodik, aki él vele, védi. nincs ebben több. 

értékes repu mint sporeggar? xdd látnál 1 átlagos wodos karaktert baszki nincs olyan repuja ami nem exalted xdddd blizzlike realmon hálistennek már nem kell izzadni érte, hiszen ez ingyen jár xd 

van itt gond

• Dislike 8
  • Thanks 1
  • LUL 1
  • Angry 1
  • Picard Facepalm 1
  • Confused Nick Young 2
  • Woah 1
  • The fuck is this 1

Te milyen fake accountról beszélsz? 

Azért töröltem nehogy ötletet adjak vele valakinek + látszik hogy itt nincs kivel beszélni, vannak itt vagy 10en akik ötletelnek, a többiek csak köpködnek, jó magyar mentalitás módján.
Írjátok ki face csoportba a kérdést, ha valóban érdekel a playerek véleménye, itt csak néhány állandó köpködő player van. 

• Like 2
  • Confused Nick Young 2
  • Feels 1

Szóval meg tudnátok fogalmazni, hogy mi a probléma azok transferelésével, akiknek alapjáraton ki lett találva? (fentebb említettem)

Mindenki az exploit-tal védekezik, ami igaz nehezen, de kiküszöbölhető. Ha kell, és szólnak, hogy kell, akkor mi (az egész community, akit érdekel a szerver) nyilván segítünk ésszel kitalálni a legjobb feltételeket.

Edit: meg most őszintén, egy ilyen témában hogyan veszel komolyan egy választ, aminek minden második sorában 8ezer "xdd" van?

Edited by Milan
  • Like 2
  • Dislike 2

5 perce, Nutrius írta:

Szerintem töröljék a fenébe, kell a francnak egy blizz realm mellé account wide lehetőség. Amikor kidobsz az ablakon 80k goldot mountra sok szerencsétlen meg ott szerzi meg zsebből kifizetve, elbasztad az időd a netherwing repuval tojásonként nap mint nap más meg odamegy és kész. 

és ti meg még ezt véditek xd mert élelmesek xd itt a hiba !! 

változást akartok de a legszarabb dolgok rendben vannak xd ezigen 

migrálás meg hülyeség, + látnátok az igényesebb playerek arcát mikor megtudják, hogy nem kell mountért repuzni, sőt, repuzni se kell már semmit, sőt, +100 repuval indítasz mert wodon megszeded a mopos repukhoz a +100% előnyt, farmolhatod a mountokat amik esnek 5%-ért 1% helyett, másképp gondolkoznátok xddddd

lehet bugtalan egy szerver ha van rajta egy rohadt nagy fekély (wod) amit nem lehet kivágni mert ha migrálás lesz kb kikerülhetetlen túlkapások lennének xddd 

"jc-s mountok ingyen, egészségére?" itt egy player aki wodból él, ez tuti, vagy igénytelen XD tipikus érdekellentét, aki farmolja panaszkodik, aki él vele, védi. nincs ebben több. 

értékes repu mint sporeggar? xdd látnál 1 átlagos wodos karaktert baszki nincs olyan repuja ami nem exalted xdddd blizzlike realmon hálistennek már nem kell izzadni érte, hiszen ez ingyen jár xd 

van itt gond

Szóval aki wodon játszik, idő-,kedvszűke miatt és megszerzi a dolgokat gyorsabban, mivel nincs sem ideje, sem kedve grindelni érte az igénytelen lesz? 

Aki esetleg Taurin használja a mountokat account-wide formában, az meg tényleg csak usolni tudja, mert karakter eladásnál nem növeli az értékét... ha te voltál olyan becsületes, hogy kifarmold Taurin az csak a te karaktered értékét növeli. Akit ez nem érdekelt és csak usolni akarja, arra meg nem kell irigykedned, csak emészted magad kispajtás :)

• Thanks 2

@Nutrius ha a WoD migralas miatt te egyike leszel azoknak akik elhagyják a szervert örök életre, akkor már megérte!!!

Btw kellene egy konferencia beszélgetés tauris guildek tagjaival, WoD-os PvE guildek tagjaival és még a maradék pvp-ssel + TT-ből 2-3 hiteles taggal discordon, TeamSpeak-en, mint anno Reborn esetében is. Az érintett felek elmondhatnák véleményüket, ki miként élné meg az esetleges migrációt, közösen feltételeket kell szabni, és egy-egy döntés lehetséges következményeit megvizsgálni. Nyilván nem az a fő szempont, hogy Józsika most elbukhat 5milla WoD-os goldot.. a szerver jövőjéről van szó. Arról, hogy nekünk (community) és nektek is (TT) érdemes legyen csinálni. Esetleg evermoonos kollégák véleményét is ki lehet kérni, de ők vajmi keveset profitálnának a tauri-wod mergeből. 

Edited by Leave
  • Like 3
  • Love 1
  • Dislike 1

Spoiler

Gratulálok mindenkinek, most jön az, hogy Chris el sem olvassa a kommenteket mert tele lett offolva.

Visszatérve a Tauri+Evermoon mergehez, gondolom majd jön az érv, hogy azért van 2 szerver mert az egyik PvP a másik meg PvE. Szerintem mindenképpen PvP realmnek kellene lennie, hogy a sok fogyatékosnak legyen lehetősége kicsiket campelni world pvp néven ha unatkoznak. Opt out pvp lenne a legjobb, ha van olyan megoldás rá amit nem lehet szarrá exploitolni. Valami Warmode szerűség pl.: OG/SW/Dalaran-ban tudsz csak PvP/PvE közt váltani egy commandal.
A szerver neve meg nyugodtan maradhat Evermoon azt már talán több külföldi ismeri.

Edited by hehe ecksdee
  • Like 1
  • Woah 1

2 perce, deepsany írta:

Miért akarod, hogy mindenki abbahagyja a játékot? :(

Mert így is haldoklik a szerver. A migrálás csak a látszatát növelné az egésznek. Szerintem, aki taurin akart játszani, az eddig is megtehette és meg is tette. Alapból WoD azért van kitalálva, hogy akinek nem volt kedve tökölni a fejlődéssel meg a többivel, az oda ment játszani. Migrálás szerintem csak további csökkentést okozna a felháborodás miatt szvsz.

• Like 3
  • Feels Bad Man 1

De nem azért van a migrálás hogy csak "jó legyen".

Szted aki ott van és csak pvezik azoknak mennyire lesz új emberük rairde ,ha a szerver megváltozik és instant 90es PVP szerver lesz ?

Milyen felháborodás itt csak az háborodik fel akinek nincs meg az 5 iqja mert MOUNTREPUAMINDENEMTAURINHUZTAMWODONMEGINYGENVÓT.

De nem veszi észre h ha kihal a szerver szart se fog érni az achija.

• Like 1
  • Feels Bad Man 1

xD Sorosista vagyok!!!! lebuktam bakker xDxD 

Amúgy szerintem tök korrekt lenne ha úgy oldaná meg a Tauri ezt a WoD karakter átruházást, ha akkor csak a soulos cuccokat tarthatnák meg, kapnának egy kis gold osztást, és talán még jó ötlet lehet, ha jelképesen letennék őket olyan level 60-ra, aztán hozzák a karaktereket ahogy akarják, az a 30 szint már nem sok, csak ezzel meg lehetne oldani a túlkapásokat is szerintem :D vagy lehet ez rossz ötlet?

• Like 1
  • Thanks 1
  • Tell Me More 1
  • The fuck is this 2

Ez miért is jó?

Áthozod a karaktert és még szenvedj vele 30 szintet csak mert a taurisoknak igy jobb a közérzetük aztán majd felveheted a fullos gearedet nem sok értelme van.

Lehet sokan itt hagynák a szervert ilyen hülyeség miatt már lvl 90 van inkább a max level dolgokat kéne erősiteni nem ilyeneket.

• Like 2
  • Putin Approves 1

Végülis az is jó megoldás lenne ha akkor tennék ezt a migrálást, amikor átlépnek Legionre, mert akkor már 110  lesz a maximum szint, már csak gold osztás kéne aztán had jöjjenek :D de ezzel ki is fújtam ötlet ügyileg :( 

• Like 2

Addigra nem lesz kit áthozni. Nem értem miért olyan probléma ez a leveling téma, (ki sajnálja tőlük PONT A SZINTET???)  ha én wodos lennék és áttennék a karim 30 szinttel kisebbként, tuti az első dolgom az lenne, hogy törölném az egész klienst a francba. Nem elkergetni akarjuk az embereket, hanem visszacsábítani és újakat szerezni, pláne, hogy az 5.2 content rohadt jó, az eredetis pedig rohadt szar.

Edited by Milan
  • Like 2
  • Dislike 1
  • Feels Bad Man 1

Végül s igaz, és sokkal izgalmasabb kérdés lehet például, hogy mi van azokkal, akik taurin is aktívan játszanak, és itt is, ott is van egy rakás karakter a fiókjukon, és akkor most hová tegyük az át migrált karaktereket O.o tehát elképzelhető valaki akinek van 9-10 90ese Taurin, de Wodon is van azért 4-5 jó karaktere, azok törlődnek ? :o  mert nincs helye tauris részen :o 

A Reborn migrációnál meg tudták oldani a neveket és az achikat, realm firsteket stb, azokkal csak nem lesz probléma. 

• Like 2

Mielőtt azon veszekednénk, hogy hogyan kéne a wod - - - > tauri migrációnak működnie, azt kéne megbeszélni, hogy egyáltalán át alakul-e wod lvl 90 pvp szerverré, ha igen, akkor pedig, hogy a wodos pve guildek (nagy valószínűséggel innen mennének át az emberek nem pedig azok, akik már eleve azért vannak wodon, hogy pvp-vel foglalkozzanak) egyáltalán át mennének-e vagy át kellene-e menniük taurira. 

Miután ez a TT részéről tisztázva van, akkor kéne a pontos menetelét a migrációnak megbeszélni. Erre egy javaslatom az lenne, hogy fel lehetne mérni a wod és a tauri populáció véleményét egy kérdőív keretein belül, ahol ki lehet térni arra, hogy pontosan milyen megrovásokat szeretne a legtöbb ember alkalmaztatni a wodról áthúzott karakterekre. 

Edit: Leave ötlete a konferencia beszélgetésról talán jobb is, mint az enyém. 

Edited by Barnapower
  • Dislike 1
  • Woah 1

40 perce, Leave írta:

Btw kellene egy konferencia beszélgetés tauris guildek tagjaival, WoD-os PvE guildek tagjaival és még a maradék pvp-ssel + TT-ből 2-3 hiteles taggal discordon, TeamSpeak-en, mint anno Reborn esetében is. Az érintett felek elmondhatnák véleményüket, ki miként élné meg az esetleges migrációt, közösen feltételeket kell szabni, és egy-egy döntés lehetséges következményeit megvizsgálni. Nyilván nem az a fő szempont, hogy Józsika most elbukhat 5milla WoD-os goldot.. a szerver jövőjéről van szó. Arról, hogy nekünk (community) és nektek is (TT) érdemes legyen csinálni. Esetleg evermoonos kollégák véleményét is ki lehet kérni, de ők vajmi keveset profitálnának a tauri-wod mergeből. 

Tbh ezzel a témával kapcsolatban eddig ez a legjobb ötlet.

• Like 6
  • Dislike 1
  • Thanks 1
  • Putin Approves 1
  • PogChamp 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now