Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

8 órája, Avaren írta:

várunk a TT-s reakcióra Higitől vagy Christől hogy szoszi van, mit gondolnak etc.

Inkább arról beszéljenek, mit fognak tenni. 

Bocsi, egész péntéken ügyfélnél voltam, tegnap disznót vágtam, úgy hogy este értem haza. Ma tudok csak reagálni.

@Melchior

Pont azért dolgozunk az odalon, hogy ne kelljen login, lépcsőfokonként kerülnek be az átalakítások, remélem azért VIP panel már így kellően átlátható lett.
Már felmerült bennünk, hogy in-game automatikus tippek lennének pl kiírva, hogy ha pl.: WoD-on x15-el tudsz levelingelni, de ugyanúgy cross-realm a dungeon finder/bg/arena meg hasonlókat. Ezzel valószínű elérnénk, hogy az emberek nagyjából tisztában lennének a dolgokkal.

@AvarenMég csak átfutottam a Raid Loot topicot, de a szokásos ellenérv megvolt, gondoltam, hogy hasonló lesz a reakció, de Aithne tegnap felhozott egy meglehetősen jó ötletet, amivel a káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik. Nagyobb chance-el dobna a bonus roll itemet. Ez lényegeben szinte +1 itemet jelentene. Erről mi a vélemény?

Viszont nekem van egy hatalmas ötletem. Indítsunk TB 5.0-t! (Igen, még mindig)
Régen is felkapott volt, szerintem most se lenne másképp, főleg, hogy talán bevonzaná a más szervereken játszó embereket, akik nagyon de nagyon nem szeretnének 6*10^24 -en karaktert húzni. PvE nem lenne azon a szerveren, only PVP külön ladderrel, mégis Cross Realm-ben.
Ami új lenne a dologban: WoD-ra migrálhatná a karakterét TB-ről X creditért. (Persze veszne a pvp statja)

Erről mi a vélemény?

• Like 1
  • Woah 1

31 perce, Chris írta:

Bocsi, egész péntéken ügyfélnél voltam, tegnap disznót vágtam, úgy hogy este értem haza. Ma tudok csak reagálni.

@Melchior

Pont azért dolgozunk az odalon, hogy ne kelljen login, lépcsőfokonként kerülnek be az átalakítások, remélem azért VIP panel már így kellően átlátható lett.
Már felmerült bennünk, hogy in-game automatikus tippek lennének pl kiírva, hogy ha pl.: WoD-on x15-el tudsz levelingelni, de ugyanúgy cross-realm a dungeon finder/bg/arena meg hasonlókat. Ezzel valószínű elérnénk, hogy az emberek nagyjából tisztában lennének a dolgokkal.

@AvarenMég csak átfutottam a Raid Loot topicot, de a szokásos ellenérv megvolt, gondoltam, hogy hasonló lesz a reakció, de Aithne tegnap felhozott egy meglehetősen jó ötletet, amivel a káposzta is megmarad és a kecske is jól lakik. Nagyobb chance-el dobna a bonus roll itemet. Ez lényegeben szinte +1 itemet jelentene. Erről mi a vélemény?

Régen is felkapott volt, szerintem most se lenne másképp, főleg, hogy talán bevonzaná a más szervereken játszó embereket, akik nagyon de nagyon nem szeretnének 6*10^24 -en karaktert húzni. PvE nem lenne azon a szerveren, only PVP külön ladderrel, mégis Cross Realm-ben.
Ami új lenne a dologban: WoD-ra migrálhatná a karakterét TB-ről X creditért. (Persze veszne a pvp statja)

Erről mi a vélemény?

Külön ladderrel de crossrealmen az mit jelenete? Behív ellene arénára, levonja a ratinget, de másik ladderen van ő mint én? Vagy miben lenne más, mint egy sima instant 90es szerver kezdő gearrel crossrealmen és mivel lenne ez jobb?

A bonus roll szerintem elég nagy eséllyel dob így is lootot, az alap boss lootnak az rngjével van valami gond (megint / még mindig), de ha ezt csak úgy tudjátok játszhatóbbá tenni, hogy nagyobb eséllyel bonusrolloljunk, akkor berakhatnátok valami alternatív megoldást a bonusrollra. Gondolok itt arra, hogy goldért/jpért/honorért is belehessen váltani a heti 3 db bonusrollt, mert nem túl élvezetes lassan 2 éve ugyan azokat a dailyquesteket farmolni, hogy végre kiessen az item ami kell (mert arra kb 0 az esély, hogy a bossban benne lesz). Egyébként bonusrollból is valahogy sikerül mindig ugyan azokat az itemeket kirollolni, szóval hosszútávon lehet, hogy jobb lenne a lootra kitalálni valami megoldást. Kb mióta ütjük hcn animust arra tolom az 1ik bonusrollom, ebből esett x gold 4 token 1 trinket 0 dagger (és más loot nem esik a bossból).

1 hour ago, Chris said:

PvE nem lenne azon a szerveren, only PVP külön ladderrel, mégis Cross Realm-ben.

Ezt hogy kell érteni? Mert ugye... a Tauri Battlen teljesen más pontszerzős rendszer van, és a külön ladder és ez, lehet hogy élvezetesebb lenne, de azt is jelentené, hogy azon a realmen sokkal könnyebben lehetne megszerezni az adott pvp geart mint taurin, és ha összedobjuk a 2-t, abból elégedetlenség lehetne. 
Pl. WSG-n nyer egy olyan premade team, ami csak TB-sből áll, és ők emiatt a különleges realm pontrendszer miatt sokkal könnyebben szerezték meg a legjobb pvp szetteket fullosan, és ez elégedetlenséghez vezethet a szétvert Taurisok körében, hát a WoD-ra is hogy köpködnek sokan, hát mi lenne ebből !
"Ja persze hogy nyernek rohadjanak+, hát nekik ingyér van a gír" és társaik. 
A Tauri Battle felélesztése önmagában valóban jó ötlet lenne, én régen imádtam, ez a különleges pontszerzős rendszer ezerrel jobban motivált mint a honor conquestes marhaság, hogy szépen lassan ki vengeful-oztam magam, aztán jöhetett a Brutal. 
De ez a cross realmen nem biztos hogy jó ötlet :S 
Ha meg eltekintünk a különleges pontszerzős pvp rendszertől, akkor csak simán egy instant 90 pvp realm lenne, amin nincs pve :S Sőt, elvesztené a TB a lényegét és a személyiségét..

Edited by Magicka

Ekkor: 2018. 12. 09. ekkor: 22:44, Avaren írta:

7. Jelenlegi PvE playerekkel való foglalkozás:

Egy kicsit hosszabb komment formájában megfogalmaztam egy olyan megoldást ami megoldja az egész problémát és még balance-t is vissza hozza a wow-ba amit blizzard egyáltalán nem vett figyelembe.

• Like 1
  • Picard Facepalm 1
  • Roll Safe 1

@Chris 

Raid loot ügyileg legalább a 25-ös esély legyen 10-esen is tf itemre, így valamennyire kompromisszum kész a dolog. TB-ről az a véleményem, hogy túl sok időt nem fog túl élni és hasonló sorsra fog jutni, mint a jelenlegi TB (népesség ügyileg), de egy próbát megér, mert lehet bejön. Viszont pár dolog amit szerintem nem kéne megcsinálni: Ne legyen külön ladder, mert teljesen felesleges és inkább negatív hatása mint pozitív. Wod-ra ne legyen transfer viszont wodról legyen. Talán ha minden igaz a wod mergeről érkezni fog egy guild akik elmondják a véleményüket és talán új irányba terelik az egészet. 

• Like 3

Helló mindenkinek, a DBD klánnak vagyok a gm-je. Egy ideje megy itt ez a huzavona, ahogy elnéztem, elég sokan ellenzik a témát, elég sokan pedig nem igazán tudják, hogyan álljanak hozzá, és van olyan is aki támogatja. Személy szerint, és a klán nagy része alapján, nem problémáznánk azon, ha ez a karakter áthelyezés dolog fennállna. Sokan köpködnek emiatt, mert hogy wodosok én taurin is ugyan úgy progresseltem és nem tudom mi a különbség, de biztos :D. Annyiban már kicsit rossz és meglátszik, hogy a játékosok létszáma megcsappant eléggé wodon (a proffhúzás és a karakter húzáson kívül semmiben nem másabb mint tauri amúgy),a raidelés már lehetetlen, ha nem klánban tolod. Emellett jön az, hogy kis csoportokban van mindenki, nem raidelnek a másikkal, mert hogy hülye (lásd: world chat). Pár klánt nem zavarna, néhányan harcolnak ellene, de ez még mindig egy nem kötelező dolog, aki akar az átmegy. Most az, hogy az insane vagy egyéb title elveszik, meg hogy 10k golddal kezdesz, ez csak megbeszélés kérdése, de szerintem nem zavarna a többséget. Annyit szeretnénk kérni, hogy ha 1 teljes klán vagy nagy része átjönne, ha a klánt nem is lehetne klónozni, de 1 alap 25-ös klán boostot hagy kapjanak.

Edited by Darkinfernus

27 minutes ago, hehe ecksdee said:
  Hide contents

valahol karit is kell húzni miután a lvling exploitok elfogytak

Ezért lenne jó ötlet összemigrálni Evermoont Taurival. Ha tudnátok hány külföldivel találkozok csak 1 nap alatt Taurin.. És hány magyarral Evermoonon.. 100%-ban nem érte el a célját, sajnos konkrétan úgy haszontalan  ahogy van. 

Annak lehetne értelme ha a Taurira migrálás után ahogy Chris is mondta, belépés után jönnének "tippek" chatre, és oda lenne írva hogy "do you speak english? /join Eng" ami az angol World chat lehetne és tádáám.  

Edited by Magicka

2 órája, Phalanx írta:

Ezért kell egy külön "nemzetközi" realm?

Rejtett tartalom felfedése

WoWScrnShot_121618_204405.thumb.jpg.eb9bd304144e750f47a874f35e4e3da6.jpg

2 órája, hehe ecksdee írta:
  Tartalmak elrejtése

valahol karit is kell húzni miután a lvling exploitok elfogytak

Igazából én már emiatt is várom Legion-t taurin mert akkor már teljesen justified a karakter boost mert bekerült wod-ban eredetin.

1 órája, hehe ecksdee írta:

úgy is kitalálnak rá valamit, hogy miért nem lehet és a jelenlegi állapottal nincs gond ¯\_(ツ)_/¯

Valahogy én is kezdem így érezni meg ahogy nézegettem, hogy milyen okai lehetnek annak, hogy tauri realmen csökken a népesség és teljesen reális gondolat, hogy onnan lett evermoonon ez a hirtelen játékos szám ugrás, hogy jó pár tauri realmen játszó személy átment oda.

1 órája, Magicka írta:

Ezért lenne jó ötlet összemigrálni Evermoont Taurival. Ha tudnátok hány külföldivel találkozok csak 1 nap alatt Taurin.. És hány magyarral Evermoonon.. 100%-ban nem érte el a célját, sajnos konkrétan úgy haszontalan  ahogy van. 

Annyi haszna végül is van, hogy van PvE realm ahol nem tudnak megölni world-ben. Meg gyakorlatilag dupla annyi az AH-ra kerülő raw materialok száma. Na meg tudnak karaktert húzni az emberek könnyebben ami amúgy is aids. Bár szerintem erre lenne megoldás MoP arról volt híres eredetin, hogy karaktert RDF-el baromi könnyen húztak az emberek mert nagyon jó XP-vel szolgált szóval még ha ezen a pontos lehetetlen retailról adatokat gyűjteni, hogy mennyi XP-t is kéne adjanak a mobok meglehetne próbálni valamilyen állítást rajta.

Az a baj ezzel ez egésszel, hogy hamarabb megy el az élet kedvem az egész játéktól meg a szervertől mire történik valami.

• Feels 1

Egyetlen egy kellene ide.normális pvp balance,ami nincsen.Ezért mentek el és ezért mennek el a játékosok.

A warlock op meg a mage meg a wari,most a rogot se lehet túl élni ,hunterekről ne is beszéljünk.esetleg dk,vagy monk még,többi kuka ez a baj.healben meg resto dudu holy priest és pala.

Amíg ez nem változik lehet készülni arra hogy hamarosan nem lesz játékos,kb ennyi.

felsoroltad az összes class-t shaman kivételével, ami ugyan úgy jó -> ergo mindennel lehet játszani valamilyen spec-en.

• LUL 1

Nem igaz,feral most megint sehol nincs és a disc pap se  tegnap előt óta manaregen nerf, utóbinak damage nerf,de ez egy példa csak,kb játszhatatlan.

Ami el van baszva az el van baszva,már bocsánat a kifejezésért,de sh pappal pl senki nem mer arenára menni,mert annyira gyenge,kb játszhatatlan az is.

• Woah 1

Sose volt eredetin olyan season, ahol minden speccel lehetett arénázni 2s-en és ez nem a szerver hibája viszont a továbbiakban ha pvp-vel kapcsolatos gondod van akkor a Custom Nerf / Buff vagy valami ilyesmi nevű topicban tedd meg ne itt.

Az hogy nincs feral nem azt jelenti hogy szar, hanem hogy nem játszik vele olyan, aki kicsit is tudja mit csinál. Mostanában nem arénáztam, de tekintve, hogy pvp téren az elmúlt negyed évben nem sok változás történt, sztem nyugodtan mondhatom, hogy sok mindent lehet rá mondani, hogy szar azt nem.

Persze van ami op-bb, de valaminek legerősebbnek is kell lenni.:)

Edited by Gbman

Ekkor: 2018. 12. 16. ekkor: 8:15, Chris írta:

Pár oldallal ezelőtt írtam hogy tiéd a testem

• Picard Facepalm 1

Még egy olyan ötlet, hogy nem lenne jó, ha pl. az rf-et amikor megszerzik a guildek a 3 realmen akkor az így kiírva a honlapra? Meg a honlapon meg lenne jelenítve, hogy mittom én ide kattintva megnézheted, hogy melyik realmen milyen a progress stb... mondjuk @Avaren-nek a mop guild progresses topicja

Persze ez csak ilyen fél perces ötlet

Verseny az első helyért van, nem a másodikért...pont emiatt nem azt érnéd el hogy nő az érdeklődés és mindenki teper, hanem harmadára csökkenne. Kimegy az egyik rf (aminek az egyik fele am az h realm), és taff, ennyi volt. Mindenki visszavesz a tempóból, ráérnek, majd leütik nyugiban.

Ha csak server first-ért járna realm first akkor én kb. most feladnám azt az rf-et, úgyis kibugolják szereznek full geart, bant kapnak 2napra cuccaikat nem veszik el majd kb ctfbe végig ütik egy nap alatt ~kp és no joke no offenz, de lássuk be ez kb. így működik. 

Edited by Vazz

^ Azért írta a másodikat, viszont a CM ladder tényleg jó ötlet lenne mivel elégé értelmetlen így csinálni, ha taurin senki nincs aki érdekelt lenne

24 perce, Vazz írta:

Ha csak server first-ért járna realm first akkor én kb. most feladnám azt az rf-et, úgyis kibugolják szereznek full geart, bant kapnak 2napra cuccaikat nem veszik el majd kb ctfbe végig ütik egy nap alatt ~kp és no joke no offenz, de lássuk be ez kb. így működik. 

Valljuk be, tényleg nem áll messze tőlük a bugolás (annak ellenére, hogy ők csak a blizzlike contentért és a raid élvezetéért játszanak ugye... :) ), DE azért azt nem hiszem, hogy (most tényleg no offense) pl. a wodos guildeket a "bugok" miatt előzték volna meg. Egyébként tényleg nem tenne rosszat sem raid, sem pedig cm szinten, legalább lenne kivel versenyezni.

34 perce, Vazz írta:

igen pont úgy előznek meg bugok segítségével, mint ahogy a tauris guildek jobb statok miatt ugyebár

• LUL 1

@panducimonk

Nekem nincsen kreditem arra, hogy idt resetelgessek :(

De amúgy megint elkanyarodtunk a témától és mennek az omegalul oltások

Edited by Vazz
  • Hide the pain 2
  • Woah 1

az volt a téma, hogy nem akartok versenyezni másokkal, mert bugolnak, de azt csak nem látjátok be, hogy talán azért megy le valakinek valami hamarabb, mert jobban játszik

• LUL 1
  • Tell Me More 1

Felőlem aztán versenyezhetünk másokkal, az, hogy valaki jobban játszik az szerintem vakon eléggé erős kijelentés. 

Csak azt nem értem még mindig, hogy a "TauriWoW Szerverek Jövője" című topichoz hogyan jön az, hogy legyen összesítve rf ügyileg a 3 realm és akkor 1db rf lesz összesen. Ez miben segít a taurinak? 

abban, hogy lesz kivel versenyezni és érdekesebb lesz, mint "úgy is mi leszünk az elsők a realmon, mert más guild nem megy rá az RF-re", még mindig nem érthető?

1 minute ago, panducimonk said:

abban, hogy lesz kivel versenyezni és érdekesebb lesz, mint "úgy is mi leszünk az elsők a realmon, mert más guild nem megy rá az RF-re", még mindig nem érthető?

ki kivel fog versenyezni?

meséld már el pls 

Éppen, Lore írta:

ki kivel fog versenyezni?

meséld már el pls 

pl cm-ben az insanesek csapata a kp-sok csapata ellen, amiről asgaard beszélt

3 perce, Vazz írta:

Hova versenyzel, ha úgy is le lesz bugolva? :thinkin:

igen még véletlenül sem egy bizonyos wod-os guild bugolta tortos-t azzal, hogy megvárta amíg 50 rage-re felhúzza magát és összeakad a breath a stomppal, így saját magát szakítja meg mindig :)

• Feels Bad Man 1

lei shen, DA, Sha of Fear, soroljam még? :D

evermoonos "barátaink" se félnek attól hogy kreatívan kihasználják az "unfortunate error in boss scripting"-eket ugyebár :):)

Edited by Lore

1 perce, Lore írta:

lei shen, DA, Sha of Fear, soroljam még? :D

evermoonos "barátaink" se félnek attól hogy kreatívan kihasználják az "unfortunate error in boss scripting"-eket ugyebár :):)

ha mindenki bugol akkor egyenlőek az esélyek, mi ezzel a gond? :)

1 minute ago, panducimonk said:

nem mindegy hogy ki mit mikor hogyan és utána mit terjeszt hogy miért is történt :)

azért tortos mégsem egy endboss, nemhogy kettő

Edited by Lore

persze, nem is védem őket, make tauri great again meg minden, de nem kell úgy tenni, mintha csak ők bugolnának, meg nincs esély RF-re meg nincs értelme stb.

2 perce, panducimonk írta:

HÖLHEIM ÉS CSURAIM A TAURI SZERVEREK JÖVŐJE TOPIKBAN AZÉRT FOLYIK ÉPPEN A VERSENY, HOGY KI FOGJA ELŐBB KIBUGOLNI AZ RF-ET

Vicces ez a mentalitás. 

• The fuck is this 1

Szerintem ezt az rf-témát gyorsan engedjétek el. Ha beleakar valaki kötni akkor belefog így is-úgyis. Eddig sem volt egyik  boss se100% os  arról nem is beszélve hogy hogyan jutsz el egyáltalán odáig. Könnyen kialakulhat olyan is ami azt hiszem sinestránál volt, hogy egyik realm offline.

Innentől kezdve meg kb liveon tesztelésnek nevezhető a progress, ez nem rendes "verseny" körülmény és soha nem is lesz az.

• Like 1

1 perce, Vazz írta:

HÖLHEIM ÉS CSURAIM A TAURI SZERVEREK JÖVŐJE TOPIKBAN AZÉRT FOLYIK ÉPPEN A VERSENY, HOGY KI FOGJA ELŐBB KIBUGOLNI AZ RF-ET

Vicces ez a mentalitás. 

nem, az a mentalitás a vicces, hogy több hónapra rá van meg wod-on az rf és arra fogjátok, hogy bugoltak, hát akár bugoltak akár nem, ti nem azért ütitek fél évvel később, mert olyan jók vagytok :)

Szerintem nem tudsz te semmit sem a wodos körülményekről :) Mi már annak örültünk amikor progress volt, hogy a raid kezdés után 1 órával meglettünk 10-en. Nem beszélve a DA hc előtti 3 órás afkról 8 emberrel, majd 3 óra után lett egy 9. ember és 9en tryoltuk. 

Szerintem nyiss valami új topicot a felvetéseddel megcímezve, kíváncsi vagyok, hogy az emberek meg a TT mit fog reagállni, de ezt már előbb is megtehetted volna ahelyett, hogy kötözködsz

• Feels Bad Man 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...