Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

Húsbavágóan konstruktív hozzászólásokat látok, janem. Megy megint a sajnálkozás mindkét irányba (mint mindig), amiből azt lehet leszűrni leginkább hogy mindkét oldalnak kerek 0 fogalma van arról hogy melyik szerveren mi zajlik (mint mindig). Nyilván ez nem is elvárható normál esetben, de ne írjunk már olyanokat hogy mittomén wodon az 5-6 raid team úgy néz ki hogy raid1, raid2, raid3, raid1 alt, random, meg olyat se hogy Taurin egy raidre elég kaját több óra kifarmolni, főleg ha érveket akarunk ütköztetni egy értelmes vita keretein belül.

• Like 1
  • Feels 1

11 perce, Purrmode írta:

80 stack kaja > normális szerveren való játék, Avarent tudom sajnálni, hogy milyen szerveren wastelte az idejét a karijába

Jah mert csak a nagy tauri itt a normális szerver, az összes többi "szaron" játszó alantas, alsóbb rendű személyek meg csak a talpát nyalhatják minden taurisnak? Több wodon játszó player kifejtette, hogy ő számára ideális a wod a sajátos tulajdonságaival. Ti segíteni akartok a wodos pve playereknek? Igen? Leszarjátok ti a Wod-ot úgy ahogy van, csak az érdekel, hogy pár érintett át tudja menteni az ő nagyértékű karakterét taurira. Nem kell ennek ilyen álgúnyát adni, nyissatok egy új topicot " Wodos karakterem jövője" cimmel és irjátok bele kerek perec, hogy menteném a szaros karakterem wodról. 

• Picard Facepalm 4
  • The fuck is this 1

6 perce, Elzza írta:

Jah mert csak a nagy tauri itt a normális szerver, az összes többi "szaron" játszó alantas, alsóbb rendű személyek meg csak a talpát nyalhatják minden taurisnak? Több wodon játszó player kifejtette, hogy ő számára ideális a wod a sajátos tulajdonságaival. Ti segíteni akartok a wodos pve playereknek? Igen? Leszarjátok ti a Wod-ot úgy ahogy van, csak az érdekel, hogy pár érintett át tudja menteni az ő nagyértékű karakterét taurira. Nem kell ennek ilyen álgúnyát adni, nyissatok egy új topicot " Wodos karakterem jövője" cimmel és irjátok bele kerek perec, hogy menteném a szaros karakterem wodról. 

Wod és az ideális sajátos tulajdonság. A nap vicce számomra. Azért nem játszik rajta senki, mert bármilyen szempontból ideális lenne. A szerver sem PVP sem PVE szempontból nem ideális jelenlegi állapotában. De ha a Wodosoknak nem jó, amit Avaren kitalált, akkor legyen nyitva egy új instant 90 pvp szerver, ami hozna játékost a Wodot meg lelehet kapcsolni, amikor 20 player marad rajta

• Picard Facepalm 1
  • Tell Me More 1

Amúgy szerintem a WoD egyik gyökeres problémája inkább az, hogy végig a Tauri árnyékában van, tehát ezt úgy értem hogy a Taurihoz van összehasonlítva. Ha nem lenne ez az összehasonlítás, sokkal kevesebb problémája lenne. Az ember lát egy 1x és egy 15x realmet ugyan azon a kiegészítőn, patchen, csak az egyik nagyobb rate, kevesebb szenvedés, a másik meg Normal tehát "normális" realm, persze hogy így sokszor inkább a Tauri nyeri az összehasonlítást. 

Ha a WoD-ról engednétek a migrációt, és HAMARABB lőnétek ki Legionre, oda már nem érkezne meg a 5.4, egy jó elhatárolás lenne a Tauritól. Persze nem tudom hol áll jelenleg a TT a Legion fejlesztésében, de az mindenképpen jó ötlet lenne, ha nem ugyan azon a kiegészítőn lenne a 2. Így még azok a playerek is érdekeltté válnának a WoD-ban akik alapból nem, mert 15x. 
Mondjuk ha a WoD "lemaradna" és visszalőnénk BC-be, az is megoldás lehet. Csak ne legyenek közel egymáshoz a Taurival. Jó, nem lenne cross realm,  de legalább jól elválasztható ÉRDEK lenne abban, hogy aki Taurizik és Tauri fan, az ránézzen egyáltalán a WoD-ra, nem? 

Csak egy ötlet volt. 

• Like 2

1 perce, Purrmode írta:

Azért nem játszik rajta senki, mert bármilyen szempontból ideális lenne.

Tauriról is ugyan úgy párolognak el az emberek.

• Like 1

Itt egy barna lány, ott egy barna lány. Ikrek. Az egyiket könnyebben megkapod, a másik kéreti magát, többet kell érte küzdeni. Ha nincs semmi más különbség a 2 között csak a megszerzés nehézsége, persze, hogy értékesebbnek érzik azt, ha nehezebben kapod meg. Talán emiatt nyer mindig a Tauri. 

Legyen az egyik lány szőke, más testalkatú, különlegesebb, másabb, ne iker. Így ha egymás mellé állítod az X lányt és az Y lányt, már nem csak a megszerzés nehézsége lesz a különbség. Lehet, hogy azok akik a nehezebb megszerzés hívei, így ránéznének a másik lányra is, többször. 

12 perce, Purrmode írta:

Wod és az ideális sajátos tulajdonság. A nap vicce számomra. Azért nem játszik rajta senki, mert bármilyen szempontból ideális lenne. A szerver sem PVP sem PVE szempontból nem ideális jelenlegi állapotában. De ha a Wodosoknak nem jó, amit Avaren kitalált, akkor legyen nyitva egy új instant 90 pvp szerver, ami hozna játékost a Wodot meg lelehet kapcsolni, amikor 20 player marad rajta

Nem ideális PvP-re? 2v2 ladderen 20ból 11 wod szerverről van. 

Nem ideális PvE-re? wod 200-as peakel 3 13/13 hc, tauri 1000-es peakel  5 13/13hc.

Mert a Tauri olyan kurva ideális, azért maradt rajta cirka 1000 ember? Ideális PvE-re, akkor miért nyivákoltok, hogy nem tudtok tgf-elni rendesen?

Majd lekapcsoljuk a wodot mikor 20 ember marad ott, addig meg kérlek állj egylábon.

• Like 2

Nem igazán akarok beleszólni, de mint WOD-os, azért annyit mondanék, hogy azért játszok WOD-on, mert:

- Nincs türelmem Taurin fejlődni, szakmázni, repuzni. Miért? Mert maga a WOW mint játék unalmas, nem hoz lázba a fejlődés, sem a zöldség farmolás, ezért nem érdekel a Tauri. A WOD pont az ilyen magamfajta lusta disznóknak való, akik csak Raid miatt játszanak.

Azzal, hogy mondjuk, sokan azt hiszik, ha a WOD-ot mergelik Taurira minden meg oldódik, pont, hogy tévednek, mivel azok a magam fajta semmirekellők biztos, hogy nem fognak Taurin játszani, ahogy én sem tenném. Így kb. a migrált 300 játékosból nyernének 50-et, mert a többi, a hozzám hasonló „lustasági” faktor miatt nem játszana ott, nagyon megérné mi?

Legyen inkább Cross Raid, vagy legalább Cross Faction PVE, meg hozzanak egy rakat külföldit, hogy legyen meg a létszám, és ne kelljen órákat várni Raid Finderre. BTW: Raid Finder közös a taurival, oszt mégsem pörög, akkor mi a gond? Talán mégsem a WOD-ban a hiba, hanem az emberekben, taurin is?

Edited by crawen
bocsmá' de a formázást leszedtem azért
  • Like 4

Amugy ez a 'legyen wod eltero kieg' tartalmazhat nemi fantaziat. Mas megoldas mert itt ket utat latok: 1: a kozos raid, ezzel a wodot 'parazitakent' tesszuk nepesebbe. 2: a wod sajat ket labra allitasa hogy Tauritol fuggetlenul legyenek rajta emberek, ezzel novelve az ossz jatekosszamot. Az utobbira valoban jo otlet lehet a BC ugy is sokan sirtak erte Wotlk szavazas poszt alatt. Wodos karikat Taurira migralni, a WoDos realmet leallitani atnevezni masik eltero kiegen es hasonloan magas szorzokkal vendorokkal ujra dobni a piacra a lusta embereknek de mar BCn. Ez hogy hangzik? Igy megmarad a WoD feeling az embereknek + a tauri uj kieggel bovul tobbet kinal + lehet ezzel egyaltalan eselye, h uj playereket vonzzon be. Mig van Tauri az ugyan olyan kieges high rate realm mindig hatterbe lesz szoritva szerintem.

Kepzeljetek el egy 15x BC realmet wodos vendorozassal stb. Szerintem jol is elsulhet :D

• Like 1

Te amúgy legit azt hiszed hogy wodon azért játszanak kevesebben mert a team  - megjegyzem csak szerinted - háttérbe szorítja Taurihoz képest? Külön a három szerverrel mit lehet szerinted foglalkozni a sharelt core fejlesztésén kívül egy olyan scenarioban ahol mindhárom szerveren borzasztó sok minden crossrealm van megoldva mégpedig úgy, hogy alapból arra lett fejlesztve?

• Like 1
  • Woah 1

Szerintem a Taurihoz kepest hatterbe szoritva inkabb a playerek szemszoge szerint van :D tehat igy ebben nem celzok arra mennyit  fejlesztetek mert sztem eleg jo allapotban vannak a realmek tehat en nem a kinalat hanem a kereslet szemszogebol vizsgalodtam. 

Egyszeruen latva szerintem ha egy uj player jon a szerverre es nezelodnie majd dontenie kell melyik realmet valasztja a cross realm ellenere is a nagyobb playerszam mellett dont attol fuggetlenul hogy tobben birjak a kisebb szorzokat. Ezek alapjan egy kis megkulonboztetes,  egyeniseg,  fuszer lehetne egy eltero kieg hogy befolyasolhassa egyaltalan azt aki valasztas elott all. Persze lehet h rossz otlet de legalabb probalkozom :D

2 órája, Nagyfaterbä írta:

Kicsit megijedek amikor ilyet olvasok mert ezt komolyan írják az a baj, és pont ez a baj, hogy ilyen az emberek hozzá állása bármihez is és ez elszomorít! Most komolyan annyi idő Taurin csinálni bármit is (a raiden kívül) mint WoD-on?????? 80 stack kaját megcsinál az ember 10 perc alatt WoD-on az ember, ami az esti raidra 10 ember bőven elég még wipeolkal is ...te ezt taurin is megcsinálod AH, gold milliomos , kredit milliomos nélkül!!! :) Ezekre a farmolásokra gondol az ember amit nem szeretne egy ott játszó ember...de forgassátok már az ember minden mondatát, ezek vagyunk mi magyarok GG és kb ezért fölös feljönni ide mert csak a szarakodás van!

Befejeztem én is mert csak agyfaszt kapok, majd lesz amit döntötök rólunk, egyenlőre nekünk jó így ahogy van meg tudjuk oldani a raidelésünket, ha meg kihal a WoD, vagy az erdőszélén fejbelőnek minket a taurisok ám legyen ..megyünk máshova!

További jó eszmefejtegetést!

Elmész raidelni -> disenchantolod ami nem kell -> eladod ahban -> veszel az árából vagy poti/flask/kaját vagy alapanyagot és lecraftolod 

Ennyi energiát kell belefektetni, hogy telelegyen az egész guildbank összes létező tabja potival flaskel meg kajával, amiből az összes raidelő ember szükségletei meg vannak oldva. Kell ehhez 1 db enchantos ember a raidbe meg valaki aki hajlandó odasétálni az ah-hoz és eltölteni ott nagyjából 10 percet. Ehhez persze szükséges, hogy ne legyen szétb*szva az egész szerveren az ah azzal, hogy egyrészt üres, másrészt meg annyit ér a gold, hogy 1db gatyaenchantot 200kért el lehet adni. Semmi különleges nem kell hozzá. Mióta a taurin játszok (nagyjából bc vége/lk eleje) 1db herbet nem szedtem le és 1db oret nem miningoltam, még is volt mindig elég pénzem arra, amit nagyon szerettem volna. És soha nem is kellett se vendorból se akárhogy máshogy profokat húznom csak azért, hogy ellássam saját magam flaskel potival gemmel enchantal meg hasonlókkal, mert normális ah mellett ezekre bőven van pénzed FARMOLÁS NÉLKÜL!!!! is.

1 órája, Elzza írta:

Nem ideális PvP-re? 2v2 ladderen 20ból 11 wod szerverről van. 

Nem ideális PvE-re? wod 200-as peakel 3 13/13 hc, tauri 1000-es peakel  5 13/13hc.

Mert a Tauri olyan kurva ideális, azért maradt rajta cirka 1000 ember? Ideális PvE-re, akkor miért nyivákoltok, hogy nem tudtok tgf-elni rendesen?

Majd lekapcsoljuk a wodot mikor 20 ember marad ott, addig meg kérlek állj egylábon.

Szerinted mi köze a ratingnek illetve a hc progressnek ahhoz, hogy mennyire ideális maga a szerver. Nem azért van az ember 2,6kn, mert annyira inspirálja az ideális környezet wodon, hogy megállíthatatlanul szárnyal a ratingje az egekbe. Az ideális szerver pve/pvp szempontból annyit jelentene, hogy kielégíti egy átlag pvp/pvevel foglalkozó ember igényeit. Egy pvps embernek nagyjából ilyen igényei vannak: Belogolok, csinálok egy új karit, instant max lvl ctf gear, aztán lehet joinolni arénára. Ettől a wod olyan messze áll, hogy el sem lehet magyarázni. Hiába van 15x xp szorzó a szerveren, ha a pvp paraszt belogol és meglátja, hogy lvl1es a karija, meg hogy lófasz alapgearje nem lesz még akkor se ha felhúzza, akkor nem is fog vele vesződni, mert belogol pandawowra ott az igényeihez sokkal közelebb álló szerverrel találkozik. Nyilván az instant ctf része nem kivetelezhető crossrealmen egy blizzlike szerverrel, de az instant 90 és a valamennyire használható kezdőgear kivitelezhető lenne. Így talán rájönne a paraszt, hogy relatív jól scriptelt és jól működő szerverre logolt be, és nem fordulna háttal, amikor már a honlapot se tudja megnézni, vagy amikor belogol és rájön, hogy fejlődnie kell. Igen nem sok az a 2 óra fejlődés wodon, de én sem mennék el fejlődgetni egy random szerverre, ahol azt sem tudom mit lehet meg mit nem lehet majd csinálni. A prof vendort, ha nem tudnám, hogy létezik, valószínűleg meg sem találnám. Arról nem is beszélve, hogy wodon az 1 questet megcsinálsz, majd szaladgálsz 10 percig egy másik zónába fejlődési módszer 100x unalmasabb, mint taurin normális körülmények között fejlődni a karaktereddel. Szóval egy pvp playernek az ideálishoz legközelebb álló szerver az olyan lenne, hogy belogolsz -> instant 90 -> vendortól veszel kezdőgeart -> prof vendorban ráklikkolsz, hogy engineeringes akarsz lenni -> pukk 600 enginering ->bebindeled -> mehetsz arénázni. Pve playernek, szerintem legfontosabb igény az lenne, mielőtt eljön fejlődni vagy nem fejlődni egy szerverre, hogy tudja, hogy lesz-e egyáltalán guild vagy akármi lehetőség, ahol magas szinten lehet pvezni, mert gondolom egy normális playernek nem elégíti ki az igényeit egy lfr meg 1 rhc. Ehhez van 1-2 tök jó tauriguilds platform, valahogy jobban láthatóvá kéne tenni ezeket a főoldalról, amit mondjuk regisztrálás nélkül is meg tud nézni az amerikai phalanx.

Egyébként Taurin sincs kolbászból a kerítés, itt is nehéz pvere is meg pvpre is normális embereket találni, de elmondom, hogy ez eredetin sem egyszerű, pedig ott aztán van player bőven. Kiemelkedő játékosokat mindig nehéz lesz találni (bár több emberből azért csak könyebb). A legnagyobb probléma az a Taurival (és valószínűleg woddal is), hogy a heti guildes raiden kívül semmit nem lehet csinálni, amivel lekötnéd magad. Random raidek nincsenek, gdkpk nincsenek, arénára maximum tryhardolni lehet menni, nagy ratingen 1 pontozni, amit azért elég hamar megun szinte bárki, a 3v3 meg be sem hív, ha nem állsz qban egész délután, hogy játsz 2 meccset. Belogol az ember, sehol senki, szétnéz, hogy mit lehetne csinálni, sehol semmi értelmeset nem talál, aztán fogja magát kilogol és elmegy mást csinálni. A legtöbb maxlvl contenthez emberek kellenek, ebből pedig taurin erősen hiány van újabban, szóval akár akartok wod merget, akár nem, a topic fő kérdése az lenne, hogy mivel lehetne segíteni a szerver populációjának növelését, és nem arról, hogy a 300 wodos spártai harcos hogy fog az utolsó lehelletéig küzdeni a gonosz taurisok ellen a prof vendorokért és a 2 órás levelingért. Ha nem akartok merget, akkor nem kell merge, de a topicot ne offoljuk már szét teljesen, és próbáljunk meg építő jellegű ötleteket adni ahelyett, hogy egymással veszekedtek. Köszi :) 

• Like 6
  • Love 2

Eredetileg az lett felhozva másik topicban hogy miként javítsuk a pvp-t taurin, és chriss írta hogy várja az ötleteket. Erre hoztam fel a régi, csináljunk wodból instant maxlvl realmet alap kék gearrel dolgot, amit most nem részleteznék hogy miért gondoltunk (sokan) jó ötletnek. Akkor még arról volt szó hogy lehet TB-ből csinálnák ezt igazából mindegy is lenne, csak gondoltunk akkor 2 legyet ütnénk egycsapásra ha evvel wod is nyert volna 1 kis vérfrissítést.

Aztán keverték bele hogy mi legyen a wodos pve-s emberekkel meg merge és hasonló dolgok de nagyon elkalandoztunk emiatt.

Ebbe a témába nem is szólnék bele, de az elég nagy baromság hogy pve meg pvp terén nem tart a szerver sehol sem a taurihoz képest. kb wotlk vége óta inkább egyenrangú a két szerver endgame contentben.

/off

A cross realm raidről az a véleményem hogy halott ötlet, rengeteg technikai probléma lehet vele a pvp-s tapasztalatok alapján.
Azon meg hogy a raid finder halott nem kell csodálkozni az eredetin is csak a hatalmas player pool miatt működött ( és ott is utálta mindenki mert az esetek nagy részében bosst se öltél/ soo farm contentben meg hívni is nehezen hívott)

Edited by Pallesz
  • Like 1

3 perce, Pallesz írta:

A cross realm raidről az a véleményem hogy halott ötlet, rengeteg technikai probléma lehet vele a pvp-s tapasztalatok alapján.

Az alapelv igen közel állna a cross LFR-hez és a cross invhez, a cross lockout save amit meg kell oldani meg az instanceokat átpakolni crossra.

Nem az implementálásra gondoltam, azt biztos megoldjátok, hanem a külön xrealmen jelentkező bugokra, xrealm dc-kre. De ezt ti jobban tudjátok igazából csak a véleményem volt.

Kifejezetten xen normál esetben legfeljebb olyan bugok lehetnek, amik már a többi szerveren ki vannak fixelve, de ha ezek a fixek kritikusak akkor minden realm újraindul és egyszerre kerülnek be. Xrealm dck pedig valóban vannak, de a home realmek is simán leállhatnak bármikor.

2 órája, crawen írta:

Az érveiden kívül semmit

Mert azt hiszed, hogy a te "nem kell órák hosszat a gép előtt ülnöm" érved olyan erős lábakon áll? :D Komolyan már az az érzésem, hogy hagyni kellett volna ezt az egész topicot a faszba, és egyik napról a másikra instant 90-é tenni wodot, és a honlapon a "Karaktermigráció Taurira" gomb baszta volna ki mindenki szemét. Az pedig, hogy vannak olyan evolúciós zsákutcák akik szerint ez mind azért van kitalálva, hogy mentsük a wodos karaktert (ami nekem 3-ból áll, egy sem éri el az 1500 achit és 470-es geart LUL) azokért komolyan nem lenne kár. Sőt, remélem ha ebből a dologból az egyetlen egy járható útra fog térni a TT, mégpedig hogy WoD instant 90, és migrálás, akkor mindenki aki itt a wod mellett veri a faszát hogy mekkora komoly progress van mán meg pévépé, azok eltakarodnak a jó büdös faszba. Értetek szól ez az egész, hogy ne egy üres realmre logolj be egész nap 20-as stack kaját kraftolni vendorból te agyhalott!! Évekig azt böfögtétek az arcunkba, hogy a tóris pléjer semmivel sem különb mint a wodos pléjer és egyébként is a játék max lvl-től ugyan az mind a két realmen!! Most meg bármi ötlet van egyből lehurrogjátok, még anno a CR-t is szidtátok mert a sok bunkó tóris pléjerrel ti nem akartok rhc-zni se meg semmit se!! Iszonyat nagy képmutatás amit itt műveltek! Nem kell migráció de azért legyen már több pléjer mert hónapokat csúszunk a normos raidekkel is mert eddig tart tizediket kukázni a raidbe igaz @crawen ?? Még HoF környékén az FMO is átjött Taurira raidelni, hogy most Funból vagy mégsem, azt már nem tudom, és nem kellett reggeltől estig a gép előtt ülniük..de erről @Lore tudna beszélni többet.. Édes istenem... Sry akit megbántotta, esküszöm szándékos volt, @Avaren sry, triggered. 

Edited by Leave
  • Like 1
  • Dislike 1
  • Picard Facepalm 1
  • Woah 1

9 perce, Leave írta:

Nem kell migráció de azért legyen már több pléjer mert hónapokat csúszunk a normos raidekkel is mert eddig tart tizediket kukázni a raidbe igaz @crawen ??

Igaz hogy ilyet sose mondtam, csak azt hogy a raid1 teamben nagyobb a fluktuacio mint egy konzervgyarban es kethavonta uj embert kell gearelnunk a nullarol, ami egy instant 90es realmen ugyannyi ideig tartana.

A kiralyi tobbes pedig kulon tetszik, foleg az agyhalottozas, foleg hogy en mindigis a CR DF es LFR mellett voltam, de hogy ezen meg be is triggereled magad az kifejezetten parades.

Az pedig hogy neked faj az hogy wodon otodannyi emberrel tart ugyanott a progress mint taurin es te ezen meg extraban elkezdesz habzani, finoman szoval is ironikus. Azt pedig ideje lenne felfognod a gyerekes sertettsegeden tul, hogy messze nem az volt az egyetlen ervem hogy igy legalabb nem kell orakat a gep elott ulni, foleg hogy meg csak ezt sem irtam le soha, ugyanis egyebkent is orakat ulok a gep elott naponta de a gazalasnal ertelmesebb tevekenyseget kepzelek el ez ido alatt. Arrol nem beszelve, hogy akik migralni akarnak sem tudnak kitalalni jobbat annal mint hogy mutogatnak a parszazas player countra es nyignak hogy HURRDURR DED SERVUR, emiatt pedig uvolt a topicrol hogy az egesz mogott csak annyi van hogy komolyabbnak ereznek magukat csak azert mert Taurin van karijuk. Ugyanitt nem az en szegenysegi bizonyitvanyom hogy mindezt a szokasos windowlicker nyomoronc stilusodban sikerult ideokadni.

• Like 3
  • Picard Facepalm 1
  • Woah 1

Ahogy látom, ebben a fórum topicban az ötletelgetés egy kisebb közeg között zajlik, melynek tagjai nem engednek az álláspontjukból, és oldalakon keresztül bizonygatják az igazukat, egymásét leszólva, mégis, alig vannak néhányan ezek az emberek. Minden említett érv mellett 1-1 player áll a topicban, mögöttük viszont nem tudjuk, hány  wodos player érintett abban, amit mondanak. 

Van aki amellett érvel, hogy legyen...
- instant 90
- migráció
- pvp orientáltság
- cross raid
- wod törlés és teljes migrálás

Ezek viszont nem tudjuk, a WoD népességének hány százalékát állítják, állítanák maguk mögé. Lehet, hogy az egyik mögé majdnem mind beállna, lehet, hogy ezek közül néhány csak azt az 1-2 embert érdeklik, aki itt harcol érte, oldalakon keresztül, vért és időt nem kímélve.

Szavazás, esetleg közvéleménykutatás, az érintettek minél szélesebb körű bevonása, és ahogy olvastam, a klánokkal való nagy megbeszélés lehetne célravezető, had döntsenek a számok, a tények az igényekről, és ne az,  hogy ennek az 1-2 embernek mekkora szája, vagy érvei vannak itt fórumon. 

Sose felejtsétek el, hogy nincs olyan döntés, ami mindenkinek megfelel. Ha akartok bármit a fent felsoroltak közül a WoD realmmel kapcsolatban, annak "áldozatai lesznek", ez biztos, lesz aki itt hagyja majd a realmet miatta. Az nem mindegy viszont, hogy hányan vannak ilyenek, az pedig nem számít, hogy az a 1-2 leendő áldozat milyen szívhez szóló, vagy száját tépő kommentben védekezik. 

Magyarul, leállhatunk veszekedni itt 1-2 emberrel érvekről, de lehet, hogy semmi értelme, mert az igen csekély áldozat egyike csupán. De lehet, hogy akkora igazságot mond, ami miatt sokkkal többen lépnének le. Sosem tudhatjuk. 

Edited by Sebhejes
  • Like 2
  • Dislike 2
  • Thanks 1

55 perce, Leave írta:

Mert azt hiszed, hogy a te "nem kell órák hosszat a gép előtt ülnöm" érved olyan erős lábakon áll? :D Komolyan már az az érzésem, hogy hagyni kellett volna ezt az egész topicot a faszba, és egyik napról a másikra instant 90-é tenni wodot, és a honlapon a "Karaktermigráció Taurira" gomb baszta volna ki mindenki szemét. Az pedig, hogy vannak olyan evolúciós zsákutcák akik szerint ez mind azért van kitalálva, hogy mentsük a wodos karaktert (ami nekem 3-ból áll, egy sem éri el az 1500 achit és 470-es geart LUL) azokért komolyan nem lenne kár. Sőt, remélem ha ebből a dologból az egyetlen egy járható útra fog térni a TT, mégpedig hogy WoD instant 90, és migrálás, akkor mindenki aki itt a wod mellett veri a faszát hogy mekkora komoly progress van mán meg pévépé, azok eltakarodnak a jó büdös faszba. Értetek szól ez az egész, hogy ne egy üres realmre logolj be egész nap 20-as stack kaját kraftolni vendorból te agyhalott!! Évekig azt böfögtétek az arcunkba, hogy a tóris pléjer semmivel sem különb mint a wodos pléjer és egyébként is a játék max lvl-től ugyan az mind a két realmen!! Most meg bármi ötlet van egyből lehurrogjátok, még anno a CR-t is szidtátok mert a sok bunkó tóris pléjerrel ti nem akartok rhc-zni se meg semmit se!! Iszonyat nagy képmutatás amit itt műveltek! Nem kell migráció de azért legyen már több pléjer mert hónapokat csúszunk a normos raidekkel is mert eddig tart tizediket kukázni a raidbe igaz @crawen ?? Még HoF környékén az FMO is átjött Taurira raidelni, hogy most Funból vagy mégsem, azt már nem tudom, és nem kellett reggeltől estig a gép előtt ülniük..de erről @Lore tudna beszélni többet.. Édes istenem... Sry akit megbántotta, esküszöm szándékos volt, @Avaren sry, triggered. 

hogy te milyen gecibuta vagy  :O 

• Like 2
  • Tell Me More 1
  • Woah 1

Sajnálom igazán, kezdj el gyógyszert szedni a hallucinálás ellen. Ha a fele is igaz lett volna amit írsz, talán magamba néznék és elengedném wodot, csak sajnos nem sajnos még 10 évnyi játék után is vannak olyanok akik a Tauriból többet néznek vagy néznének ki, mint egy 200 playeres szero. És telibeszarni azzal hogy te/ti nem értesz/értetek egyet a topic témájával az önző dolog. Egyébként meg az irományom kb két mondat ha neked szólt, de ugye akinek nem inge. Avaren és a migráció pártiak közösségbe gondolkoznak, ti meg a saját érdeketeket nézitek. De igazából mindegy, ismerve a hátteret úgyse lesz ebből semmi, de mindenesetre öröm lenne, számomra kifejezetten ha a migráció következménye az lenne hogy néhányan felhagynak a wowwal :)

• Picard Facepalm 1
  • Confused Nick Young 2
  • Woah 1
  • The fuck is this 1

2 órája, crawen írta:

Igaz hogy ilyet sose mondtam, csak azt hogy a raid1 teamben nagyobb a fluktuacio mint egy konzervgyarban es kethavonta uj embert kell gearelnunk a nullarol, ami egy instant 90es realmen ugyannyi ideig tartana.

A kiralyi tobbes pedig kulon tetszik, foleg az agyhalottozas, foleg hogy en mindigis a CR DF es LFR mellett voltam, de hogy ezen meg be is triggereled magad az kifejezetten parades.

Az pedig hogy neked faj az hogy wodon otodannyi emberrel tart ugyanott a progress mint taurin es te ezen meg extraban elkezdesz habzani, finoman szoval is ironikus. Azt pedig ideje lenne felfognod a gyerekes sertettsegeden tul, hogy messze nem az volt az egyetlen ervem hogy igy legalabb nem kell orakat a gep elott ulni, foleg hogy meg csak ezt sem irtam le soha, ugyanis egyebkent is orakat ulok a gep elott naponta de a gazalasnal ertelmesebb tevekenyseget kepzelek el ez ido alatt. Arrol nem beszelve, hogy akik migralni akarnak sem tudnak kitalalni jobbat annal mint hogy mutogatnak a parszazas player countra es nyignak hogy HURRDURR DED SERVUR, emiatt pedig uvolt a topicrol hogy az egesz mogott csak annyi van hogy komolyabbnak ereznek magukat csak azert mert Taurin van karijuk. Ugyanitt nem az en szegenysegi bizonyitvanyom hogy mindezt a szokasos windowlicker nyomoronc stilusodban sikerult ideokadni.

Vicces h van valami közöd a taurihoz de azt se tudod h mi a helyzet, kurvára nem volt szó a pve emberekről eddig ezt ide csak bekeverték.

Amikor felhozták az alapötletet akkor chris mondta h akkor inkább a wodból csináljunk egy instant 90-es realmet mint h uj realm keszüljön ez okból.----Akkor jött szóba a migráció h talán ha a wodosok átmennek taurira akkor könnyebb lesz mind a két szervernek raidelni. Kurvára nincs arról szó h taurin komolyabb a kari ki a tököm nem szarja le most komolyan azt szerettük volna h talán nektek is könyebb lenne raidelni és nem bizonygatni h ennyi player bőven elég wodra. lul

Na szóval akkor wall of text:

Egyik szemem sír a másik nevet. Alapjáraton a topic valamilyen szinten elérte a célját, mert elindult egy talán kommunikációnak nevezhető dolog akár a Team akár a playerek között, viszont elégé elkeserítő az, hogy egyesek mennyire nem látják át a helyzet komolyságát. Ez volt ez első olyan topic amiben a wodos migráció mint olyan úgy került fel témába, hogy a team elgondolkodott rajta és kompromisszum készek lettek volna. Viszont a playerek nem voltak képesek normális vitát lebonyolítani mert egyik fél sem volt rugalmas és csak a saját faszságát szajkózta, már több oldallal ezelőtt leírtam, hogy akkor a wodos migrációt hagyjuk, mivel a guildek úgy vonultak fel, hogy nekik ez jó, nem kell semmilyen változtatás, de mind hiába mindenki csak vérszemet kapott. Az alábbiak alapján összegezném az egészet:

• Honlap ez a pont a listáról pipa, mivel elkezdődtek a munkálatok és remélhetőleg valami megvalósul belőle.
  • Szerverek száma részben meg fog valósulni, hogy nem lesz 3 üres wotlk szerver, így talán kevésbé lesz riogató a szerver.
  • 3-as, 4-es és 5-ös pont a szerverekről: nyilván woddal nem lesz semmi kezdve, kiderült, hogy biztosan indulni fog wotlk szerver, viszont a pvp szerver megnyitását nem javasolnám, mivel aki eddig wodon pvpzet nem fog szervert váltani mert teljesen felesleges, ez által egy teljesen üres szerver nem fog elegendő playert bevonzani, ahhoz hogy el kezdjen növekedni a népesség.
  • Ha minden igaz a hirdetésen is rajta vannak a fiúk lányok szóval az majd csak az idő múlásával fog kiderülni, hogy eredményes-e.
  • 7-es pont, miszerint növelni kellene a drop számát még függ a levegőben, de nem hinném, hogy bárki ellene lenne, csak majd baszogatni kell vele Christ, hogy megcsinálja.

Szóval szerintem ennyi lenne.  TS beszélgetést nem tervezek szervezni, mert semmi értelmét nem látom, hogy érdembeli beszélgetést lehetne folytatni és nem csak egymás idejét rabolnánk vele.

Ha esetleg van valami TT részről akkor várom @Chris @Higi

• Pusheen Blush 2

Saját véleményem szerint nem azt kell keresni hogy mivel lehetne több player a szerveren, hanem a régieket kell visszahozni, ami nem azon alapszik hogy új wotlk szerver, wod lvl 90 instant, váltunk legionra, ha ezeket a lépéseket megtesszük max picivel lesz több a player létszám. A jelenlegi configot kell tökéletesre kivitelezni, el kell kezdeni DBC edittel foglalkozni PvP téren is, igazábol miután chris azt mondta nem kell dbc fileokat editelni mert "kurva hosszú idő" nem látok sok reményt már. Szerintem nem így kell hozzá állni hogy sok időbe telik, gondolj bele van 1 autó amit össze rak 1 autószerelő, ahhoz hogy az az autó működjön minden alkatrészt tökéletesen kell illesztenie, ha a taurin a legrészletesebb dolgokba is bele mennének mint a DBC akkor a jelenleginél sokkal jobb szervert lehetne kivitelezni vele.

Ez a saját véleményem köszi.

• Picard Facepalm 1
  • Tell Me More 2
  • Woah 1

Azt hiszem van egy kecske-káposzta megoldást erre migrálni-nem migrálni problémára. Egyedi karakter átvitel Wod->Tauri irányban. 0 gold-dal, 0 nyersanyaggal  mondjuk 20k kredit/ karakter áron.

- Aki akar költözhet

- A magas ár miatt nem  lesz  karaktergyár belőle

- A magas ár miatt  csinálhatja egy admin kézzel, nem szükséges egy automatizált rendszer fejlesztésébe időt ölni

Rágódjatok rajta...

• Dislike 1

Az a baj ezzel, hogy csak annak tenne jó akinek az eszmei értéke a karaktérében megér ennyit de taurin játszik és megoldja abból, vagy olyan karaktere van wodon ami ha tauri lenne ennél többet érne így megéri neki átvinni. Új player nem jönne vele wodról taurira, meg hogy őszinte legyek nem hiszem hogy bárki venne ezért kreditet forintért.

20k az túl nagy ár, most játékosokat akarunk vagy 15k acsis karaktereket? a karakterek senkinek sem hiányoznak, max 10-20 embernek akinek van sok acsis wod-os karija, de már taurin játszik, egyébként meg mi a különbség? nem akarnak migrációt akkor biztos 20k kredites megoldásba beleegyeznek :D itt azzal van a gond, hogy szegények azt hiszik, hogy taurin bármennyi idővel is többet kellene játszaniuk az alacsony rate-k miatt, ami egyszerűen nem igaz

• Like 2

2 órája, panducimonk írta:

Itt azzal van a gond, hogy szegények azt hiszik, hogy taurin bármennyi idővel is többet kellene játszaniuk az alacsony rate-k miatt, ami egyszerűen nem igaz

Főleg max lvl-en. De ha nekik jó a solo wow, hát egészségükre. Egyébként meg az értelmes, PvE orientált guildek valszeg jönnének, csak mindig jön valami hülye aki elhinti a "nem akarok egész nap grindolni 20-as stack kajáért" szöveget és tele a pelus. 

• Like 2

@Chris

Nem kell az a TB instant 90. Én kurvára örülnék neki, hogy ha wodon lenne egy ilyen instant 90 és alap pvp gear pl. honoros. Szerintem ez wodon senkit sem zavarna, a pve-et pedig nem érné semmilyen negatív hatás. 

14 órája, Avaren írta:

Na szóval akkor wall of text:

Egyik szemem sír a másik nevet. Alapjáraton a topic valamilyen szinten elérte a célját, mert elindult egy talán kommunikációnak nevezhető dolog akár a Team akár a playerek között, viszont elégé elkeserítő az, hogy egyesek mennyire nem látják át a helyzet komolyságát. Ez volt ez első olyan topic amiben a wodos migráció mint olyan úgy került fel témába, hogy a team elgondolkodott rajta és kompromisszum készek lettek volna. Viszont a playerek nem voltak képesek normális vitát lebonyolítani mert egyik fél sem volt rugalmas és csak a saját faszságát szajkózta, már több oldallal ezelőtt leírtam, hogy akkor a wodos migrációt hagyjuk, mivel a guildek úgy vonultak fel, hogy nekik ez jó, nem kell semmilyen változtatás, de mind hiába mindenki csak vérszemet kapott. Az alábbiak alapján összegezném az egészet:

• Honlap ez a pont a listáról pipa, mivel elkezdődtek a munkálatok és remélhetőleg valami megvalósul belőle.
  • Szerverek száma részben meg fog valósulni, hogy nem lesz 3 üres wotlk szerver, így talán kevésbé lesz riogató a szerver.
  • 3-as, 4-es és 5-ös pont a szerverekről: nyilván woddal nem lesz semmi kezdve, kiderült, hogy biztosan indulni fog wotlk szerver, viszont a pvp szerver megnyitását nem javasolnám, mivel aki eddig wodon pvpzet nem fog szervert váltani mert teljesen felesleges, ez által egy teljesen üres szerver nem fog elegendő playert bevonzani, ahhoz hogy el kezdjen növekedni a népesség.
  • Ha minden igaz a hirdetésen is rajta vannak a fiúk lányok szóval az majd csak az idő múlásával fog kiderülni, hogy eredményes-e.
  • 7-es pont, miszerint növelni kellene a drop számát még függ a levegőben, de nem hinném, hogy bárki ellene lenne, csak majd baszogatni kell vele Christ, hogy megcsinálja.

Szóval szerintem ennyi lenne.  TS beszélgetést nem tervezek szervezni, mert semmi értelmét nem látom, hogy érdembeli beszélgetést lehetne folytatni és nem csak egymás idejét rabolnánk vele.

Ha esetleg van valami TT részről akkor várom @Chris @Higi

Nem hinném  hogy üres lenne az instant 90es pvp szerver mivel a meglévő playerek is kedvükre próbálgathatnák ki az összes karaktert aki eddig lusta volt húzni bármit is főleg ha ali/horda egy helyen lenne a vendorokkal hogy többnek tűnjön.. a Woltk szerverek szerintem már kifújtak teljesen woltk  szervert kár lenne eröltetni mivel aki catába meg pandába kezdett el játszani nem fog neki tetszeni hogy '' nehezebb" a legtöbbnek és teljesen más az az egyik kettő ez a külföldiekre is igaz lehet. De ti tudjátok mit csináltok igazából a wodot kár is volt baszogatni mert úgysem lehet mind 2 rész kedvére tenni ezért lett volna jó ha simán 1 instant 90est csináltok és akkor béke van meg nem kell variálni hogy akkor ki mit hozhatott volna át. túl bonyolítjátok az egészet és aztán hoztok 1 rossz döntést . De hát ha így látjátok jónak akkor ti tudjátok . 

• Woah 1

Aki akar az mehet a fent említett módszerrel. Akinek szívéhez nőtt a karakter annak megéri, akinek meg nem, az húz vagy vesz másikat bagóért a Taurin, ha ott akar játszani. Ha azt is kényszerítenétek rá aki nem akar, akkor úgy járnánk a mint a Reborn migráció esetén, amikor a két külön realm játékosszámának összege nagyobb volt, mint utána a Taurinak.

Mert leléptek akiknek nem tetszettek a Tauri játékfeltételei...

PVP )
PVP-hez ugyan nincs sok közöm, arénára pedig végképp semmi rálátásom, ( max addig PVP-zek, amíg megcsinálom a Legendary Questet)  DE :
A WoD instant 90essé alakítása igazából szerintem egy egész jó esélyt ad a szervernek PVP orientáltabb playerek bevonzására.  Egyaránt látok benne előnyös és hátrányos dolgokat. Valaki korábban említette a Pandawowot meg valami másik, meg nem nevezett törtet, ahol jóformán" gyere, próbáld ki azonnal"  a kampány... lássuk be ez egész jól hangzik még akkor is ha a szerver esetleg több sebből vérzik. Jelenlegi formájában a Tauri a legkevésbé sem csalogató, gondolok itt a 2 opcióra :

• gyere WoD-ra  és pár óra szintezés után  proffoz egy kicsit, kérj valakitől kezdő geart (vagy craftolj magadnak...amihez ugye olyan proffot kell húznod ami közelt sem biztos, hogy 1nél többször a hasznodra válik) majd joinolj be BG-re és ...nos...VÁRJ RENGETEGET
  • gyere Taurira, ahol 15x annyi időt fektess bele a fent említett tevékenységekbe majd joinolj be BG-re és.... VÁRJ
    (adott még egy olyan lehetőség, hogy veszel kreditet majd abból karaktert valamelyik realmen...ugye nincs az az idióta, aki látatlanba ilyet tenne)

Ilyen lehetőségek mellett az első gondalatom : "most szopjak közepesen sokat / rengeteget azért, hogy rájöjjek, egy kalap szar a pvp a szerveren?" (kalap szart a több oldalnyi negatív vélemény alapján írtam)

Ha át lenne alakítva a WoD, akkor

• Talán kedvet kapna a random, más szerver felé kacsintgató ember, hogy kipróbálja a taurit
  • Meg lehetne hívni más szerveren / szerver nélkül tengődő ismerőst
  • HA valaki regisztrálás után kb azonnal ki tudja a próbálni a szervert, akkor akár még rá is jöhet, hogy több területen is jobban scriptelt mint a konkurencia
  • HA  valakit megfog a szerver, akkor akár még PVE iránt is elkezdhet érdeklődni

Természetesen ennek vannak hátulütői:

• A kutya nem tudna róla, hogy nem kell szarakodni a proffozással, mert van rá vendor (Ezt 1 levéllel kellene megoldani, meg a vendorokat is át kellene helyezni, mert kb a lehető legszarabb helyen vannak)
  • Egészen biztosan megjelennének olyan keménylegények, akik a poén kedvéért csinálnak egy karit és a proffozó / shrineban várakozó /raid előtt várakozó embereket baszogatnák. ( Ezt mondjuk gyorsan orvosolni lehetne, ha a raidek elé bekerülnének a "rendfenntartó npc-k" , esetleg a vendorok közelében lévő / városi őröket is fel lehetne turbózni)
  • HA egyáltalán nem válik be a dolog, akkor egy esetleges merge-nél próblémát okozhatnak az ingyen kreaált, geares karaktere

PVE)

Forgotten Societyn belül körbekérdeztünk, hogy mi az emberek véleménye egy esetleges migrációról. Elég megoszlóak a vélemények (kb egységesítve):

• Van aki támogatja,  ennek egyik fő oka, hogy így el tudná vinni az altjait raidre és lát némi esélyt új emberek beszervezésére
  • Van aki teljes mértékben ellenzi, ennek fő okaként az időhiányt nevezték meg (értsd ezt farmolásra, esetleges új karakter felhúzására), illetve ők picit máshogy látják egy átvándorolt guild helyzetét és egyesek véleménye szerint nem csatlakozni szeretnének az emberek, hanem megpróbálnának tagokat "átcsábítani"
  • Van aki értelmes feltételek mellett támogatja (repus mountok és a gold sorsa különösebben senkit sem érdekelt, azonban a gear kérdése annál inkább. Progresses topicban volt olyasmi, hogy azt lehetne áttransferelni, ami épp rajtad van...nos erre a "még viccnek is rossz" a legjobb összesített reakció. Ebben a topicban , vihetsz mindent, ami soulos volt az ötlet, amit már sokkal barátságosabbnak találtak

Durva becslés alapján olyan 20-40-40 arányban oszlanak meg a vélemények.

Személy szerint én az utolsó csoportba tartozom, de csak legutolsó lehetőségnek szeretném a migrációt. Részben azért, mert mint kiderült taurin is ritka a random raid... ezen aligha a wodról átkerülő emberek fognak segíteni, részben pedig azért, mert így is fel vannak töltve a csapataink, nem küzdünk emberhiánnyal. Bár értelem szerűen népesebb helyen könnyebb bármit is csinálni.

Edit1

Weblap)

Remek, hogy elkezdtetek vele foglalkozni, csak a VIP panelnek nem a lista elején kéne szerepelni. A fő probléma 1x, hogy belogolás nélkül semmit sem lehet látni az egészből.. megindokoltátok miért.. hát egyik szemem sír, a másik meg nevet, de egye fene, nem állok neki kötekedni.

VIP Panel helyett mondjuk a főoldalt kéne rendberakni, mert mint már többen is konkrétan megfogalmazták róla véleményüket : "okádék". A különböző menüpontok jelenleg legalább 3 teljesen eltérő helyre vannak bedobálva, azt meg külön viccnek tartom, hogy a státuszfigyelő ugyanazon oldal közepére dob le, illetve kb minden menüpont duplázva van a lapon

Javaslataim:

• Státuszfigyelőt középről ki kellene venni és akár egy kisebb átdesignolás után beépíteni a fejlécbe , középről meg kivágni a francba
  • Account fül (meg annak némi átszervezése), Vip panel , Közösség.. egyéb fülek könnyebb elérése ( vagy egyáltalán megtalálása) érdekében átrendezés
  • Felesleges link stackek megszüntetése ( gondolok itt pl arra, hogy csak a főoldalon vagy 3 link van a főoldalra ugrásra és ezek közül egyik sem rögzített így ha elgörgettél már nem is látod vagy épp a szerverek státusza.. szintén több link mutat a főoldal közepén elhelyezett státuszfigyelőre)
  • korábbi, már réges-régen elavult híreknek egy archívum lap létrehozása

Valami ilyesmire gondoltam :

Spoiler

terv.jpg

Edited by Melchior
  • Like 4
  • Thanks 1

Az alap migráció csak úgy lenne kivitelezhető, ha mind2 fél el tudná fogadni, amennyiben nem sikerülne megegyezni nyilván nem lenne belőle semmi szóval még mindig felesleges fennakadni ennek a részletein. Én sem a pontos feltételeket dolgoztam ki csak egy lehetőséget ami talán elfogadható, nyilván változna ha nem megfelelő és nem is kell felháborodni, ha valaki ide esik és teljesen értelmetlen feltételeket állít lásd: szint redukálás stb.

• Like 1

Nem terveztem fennakadni. Bedobtuk csoportba a kérdést, meg Nagyfater igyekezett összegezni az akkor még 8 oldalnyi tömény szöveget. Leszögeztük, hogy még semmi sincs kőbe vésve és a te példa feltételeid is csak példák, megbeszélés kérdése az egész.

Mivel kértétek a WoDos guildek véleményét megpróbáltam összegezni azt, ahogy a tagok reagáltak.

• Like 1

Amúgy izgalmas kérdés lehet, hogy ha már ennyire kell egy instant 90 pvp realm.. Nem-e lehetne a Tauri Battlet 90re tenni. Oké, ez feljött.

De a Tauri Battlen más a rendszer, vannak különböző pontgyüjtések, tudjátok, az itemeket is pontokért lehetett venni. Megférhet-e esetleg egy ilyen jellegű pvp realm egy normális jellegű pvp realm mellett 1 bgn? 
Tehát látjuk magunk előtt a WSG-t, vannak benne normál pvp honor conquest rendszer szerint cuccokat szerző Taurisok, és Tauri Battle realmesek, akik teljesen más pontgyüjtő rendszer keretében szereznek talán könnyebben is top pvp geart.

Ezt így átgondoltuk? Vagy hogy képzelték azok akik Tauri Battlet instant 90re akarják?

Edited by Sebhejes
  • Like 1
  • Dislike 2

Instant lvl 90, valamilyen alap gear (kb előző season malev ami upgrade-elhető), a továbbiak meg ugyan úgy mint taurin. A szóval kb semmi köze nem lenne a TB-s dolgokhoz, max a neve.

Rendben akkor migráció nem lesz, remélem nem én vagyok az egyik aki miatt nem lesz, nem ez volt feltétlen a célom. Egyik kommentemben se lehurrogni szerettem volna, és kivinni az erdőbe és agyonlőni az ötletet, ahogy mások magát a Wodot akarták ilyennek alávetni.

2 órája, Melchior írta:

PVE)

Forgotten Societyn belül körbekérdeztünk, hogy mi az emberek véleménye egy esetleges migrációról. Elég megoszlóak a vélemények (kb egységesítve):

• Van aki támogatja,  ennek egyik fő oka, hogy így el tudná vinni az altjait raidre és lát némi esélyt új emberek beszervezésére
  • Van aki teljes mértékben ellenzi, ennek fő okaként az időhiányt nevezték meg (értsd ezt farmolásra, esetleges új karakter felhúzására), illetve ők picit máshogy látják egy átvándorolt guild helyzetét és egyesek véleménye szerint nem csatlakozni szeretnének az emberek, hanem megpróbálnának tagokat "átcsábítani"
  • Van aki értelmes feltételek mellett támogatja (repus mountok és a gold sorsa különösebben senkit sem érdekelt, azonban a gear kérdése annál inkább. Progresses topicban volt olyasmi, hogy azt lehetne áttransferelni, ami épp rajtad van...nos erre a "még viccnek is rossz" a legjobb összesített reakció. Ebben a topicban , vihetsz mindent, ami soulos volt az ötlet, amit már sokkal barátságosabbnak találtak

Durva becslés alapján olyan 20-40-40 arányban oszlanak meg a vélemények.

Személy szerint én az utolsó csoportba tartozom, de csak legutolsó lehetőségnek szeretném a migrációt. Részben azért, mert mint kiderült taurin is ritka a random raid... ezen aligha a wodról átkerülő emberek fognak segíteni, részben pedig azért, mert így is fel vannak töltve a csapataink, nem küzdünk emberhiánnyal. Bár értelem szerűen népesebb helyen könnyebb bármit is csinálni.

Ez komment szedi össze talán a legjobban, és ennek is az utolsó sorai, hogy nekem és még sok ismerősömnek milyen véleménye volt a migrálásról, főleg a "legutolsó lehetőségnek szeretném a migrációt" rész a közös.

@Chris @Higi @Avaren Ha már ez a téma akkor, legalább is egy ideig, lezárásra került, a Wod instant 90 + kezdő gear combot is ellehet felejteni? Vagy esetleg abból még lehet valami? Azért kérdezem mert szerintem aki jelenleg ott van a szerveren kicsit sem fogja magát emiatt zavartatni szerintem. A Taurisokat végképp nem fogja érdekelni, persze ha feltudják dolgozni azt a tényt, hogy fél órás kari is mehet velük szembe bg-n vagy arénán, vagy ahogy olvasom, és hallom innen-onnan, maradhatnak tovább ők is több órás q-kba. Szerintem semmi rossz nem történne ebből senkinek, sőt ha jól sül el, talán többen is lesznek a szerveren. Engem nem érdekel már hogy PVE vagy PVP player, ha arról van szó, hogy lehet új emberek is beérkeznének a szerverre ezzel a dologgal.

Ui: Még mindig szívesen olvasom azokat a kommenteket akik nem értenek egyet ezzel vagy mással, csak ne olyan személy legyen, aki a családommal együtt végezne ki, mert mertem ideírni valami szerinte nagyon nagy hülyeséget.

• Like 1

Egyébként nekem is vannak WoD-on fontos karaktereim. 
Hogy mitől fontosak?
- A nevük miatt
- Az élmények miatt amit átéltem velük
- Az emlékek, amik hozzájuk fűződnek
- Az a sok idő, amit bele öltem, és eltöltöttem velük

De nem játszanék velük újra.
Hogy miért?
- A WoD kihalt játékosszáma miatt.. Régen mikor ott voltam, tömegek voltak ott. Kb annyian voltunk, mint most a Taurin, Ironforge és Silvermoon City tele voltak, egyáltalán nem éreztem úgy, hogy egy süllyedő hajón dobálom a frízbit magamnak...
- Azért, mert nincs ott senkim már. Se haver, se olyan akivel jóban lennék, se ismerős, klántag, se senki. Ehelyett viszont Taurin ezekből mindből akad, bőven.
- Mert nem szeretem, hogy WoD-os gyökér az automatikusan a szerver által rám ragasztott "Title" crossrealmen. Elképesztő, hogy mekkora a lenézettsége ennek a realmnek... Ez is hozzájárult abban, hogy átjöttem Taurira. 

Ha áthozhatnám ezeket a számomra kedves karaktereket Taurira, az mégis jó lenne nekem. 
Játszhatnék a régi szép idők nagy Mainjeivel, minden karakterrel, amikkel emlékek százai jelennek meg, már a karakter listán látva is, és nem csak ott porosodnának egy realmen amit elhagytam a fenti okok miatt. A kihasználatlan karakterből kihasználtat csinálni, és ezzel olyan playereknek megengedni a migrálást, akiknek már semmi közük wodhoz, de sok karakterük van ott, amikkel Taurin boldogan játszhatnának, nem lehet rossz dolog.. szerintem.

Edited by Sebhejes
  • Like 2
  • Dislike 2
  • Thanks 1

Na Sebhejes ezt lehet nem kellett volna bedobni. Tudom hogy a WoDos karaktereidhez való kötődésedre akartál rávilágítani, de esélyes, hogy ez nagyon nem úgy fog elsülni mint tervezted. Most kb másfél oldal azzal lesz tele, hogy a " csicska tauris csak a karaktereit akarja átvinni wodról, a többit leszarja", ami gondolom nem fedi az igazságot, csak így is ki lehet forgatni a szavaidat. Más kérdés hogy ez így aligha valósulna meg. Azzal, hogy egy már aktív játékos karaktertára bővül nem lesz több ember egyik realmen se. Max olyat tudok elképzelni, hogy a TT átcsap kapzsiba és valamilyen formában megcsinálja a Phalanx által vázolt opciót. "Szóval ennyire kell a wodos karaktered?... Akkor vedd meg 20k kreditért"

Ezt kérlek ne vedd támadásnak. Nem hinnén, hogy különösebb hatással lenne a wodos helyzetre, ha a régóta inaktív karakterekkel bármi is történne... Egyszerűen csak remek támadási felületet biztosítottál a hatereknek

Edited by Melchior
  • Like 1
  • Woah 1

Igen, láttam....már kezdtem örülni, hogy abbahagyták ennek a baromságnak a szajkózását és az alapötlet irányába fordul a beszélgetés  csak így megint bele fog kezdeni pár ember

Edited by Melchior

Aki bele akar kötni valamibe, úgy is belefog :S Talál az ember, ha keres, hiszen találékony.
De ha már támadási felület kell, tessék, bedobom az atomot. Elmesélek egy tanulságos történetet.
Még Catában esett meg velem, hogy a beteges gyűjtögetési ösztön, végtelen szabadidő, türelem, és szeretet a fejlődés iránt gyilkos elegyet alkotott nálam. 
40 db 85öst húztam fel Taurin. 4 fiókra, 10et minden kasztból, frakciónként 20-20.  Jó ötletnek tűnt. (változatos fejlődési útvonalakon, meg aztán tényleg szeretek fejlődni)
Aztán pedig kiválasztottam néhány kedvencet, és elkezdtem gearelni is őket. Persze tudjuk, hogy ebből a 40 85ösből legalább 35-36 teszkós volt, friss zöld cuccokkal, de proff azért minden volt, goldból 1 nap alatt kihúzva mindre 2 fullos szakmát. Így bármi kellett nekem, azt megteremthettem magamnak. 
A tanulság végül hamar jött, egy hatalmas pofon formájában. A sok karakter közül csak néhánnyal tudtam játszani, hiszen egyre több időt vett el, altonként hatványozódtak a Raidek számai, heti 7 fix raidnél gondoltam, hogy abba hagyom, mert ez már sok. De voltak ott még problémák klánok miatt, hogy az altjaimat gearelem, stb, bonyolult. (meg aztán fejlődni jobban szerettem, mint raidelni, ami inkább már nyűg volt)
Végül arra a következtetésre jutottam, hogy eladom majdnem minden karakteremet. Megmaradt 4, ebből jelenleg 2vel játszom.

Az a player, aki elad 36 max szintű, full proffos karaktert, egyszerűen nem tudja megérteni, mi ez a cirkusz a WoD-Tauri migrálással... :S  Egy 90es karakter proffokkal egyszerűen SEMMI. De tényleg. Aki akarja megkapja 1 hét alatt akár, vagy mivel ilyen olcsók már manapság a teszkós karik, 2 ezer forintért kap egyet. (vip-el együtt) 2k pedig kb 1 pizza vagy hamburger ára. 
Lehet, hogy valaki át akarja menteni a karakterét, vagy ingyen 90esek HADÁT akarja ezzel áthozni wodra, de ha csak annyi korlátozást tennének rá, hogy nem adhatóak el, akkor konkrétan SEMMIT nem érhetne el velük, a fenti példa alapján.. Ideje mindenkinek úgy is max 2-3 talán 4 karakter fejlesztésére van, hiába porosodik ott még több. Max szép nagy lesz e-pénisze, de ennyi...

Aki akar 90est, annak lesz is. Sok 90es egyszerűen értelmetlen.. Ha áthozza a fullos karaktereket, azok úgy is ott fognak porosodni... 
Annyi értelme lehet ennek az egésznek viszont még a fenti példa mellett is, hogy az áthozott karakter küldene porosodni már meglévő Tauris karaktert. Ennyi. 

• Like 2
  • Dislike 2
  • Woah 1

De tegyük már túl magunkat a wodon. Úgy is az lesz, amit a Tauri akar, itt elég érv-ellenérv hangzott el, majd ők mérlegelnek ez ügyben. 

Inkább a Wotlk realmről és a playereknek adott tauris karácsonyi eventes ajándékos cuccokról beszéljünk :D 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...