Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

Hát a nagy perpatvar után akkor be kell látni, hogy wod migráció nem lesz, mert valamiért wodon teljesen jó a 200 fős playerbase. Viszont ettől függetlenül, a "lista" további pontjai élnek, azaz kellene rá reagálni a TT felől, hogy akkor milyen változások várhatóak, mi lesz, van-e valami kérdés amiben érdekelt lenne a playerek véleménye stb.

@Chris @Higi

• Like 1

20 perce, Avaren írta:

Viszont ettől függetlenül, a "lista" további pontjai élnek, azaz kellene rá reagálni a TT felől, hogy akkor milyen változások várhatóak, mi lesz, van-e valami kérdés amiben érdekelt lenne a playerek véleménye stb.

Semmiféle változás nem várható. A jelenlegi játékosokat nem akarják/tudják megtartani, új játékosokat nem akarnak/tudnak idecsábítani. Minden olyan ötlet, ami járható út lenne, az le lett hurrogva. 

3 órája, Avaren írta:

Hát a nagy perpatvar után akkor be kell látni, hogy wod migráció nem lesz, mert valamiért wodon teljesen jó a 200 fős playerbase. Viszont ettől függetlenül, a "lista" további pontjai élnek, azaz kellene rá reagálni a TT felől, hogy akkor milyen változások várhatóak, mi lesz, van-e valami kérdés amiben érdekelt lenne a playerek véleménye stb.

@Chris @Higi

Már folyamatban van az oldal átalakítása, hogy ne kelljen login rá, illetve a login oldal megreformálása.
Teljes mértékben egyet kell értsek, hogy eclipse/alaris szervert bemigráljuk BB-be, de ezt csak az új wotlk core-ral lehet megtenni, ami előreláthatóan 2-3 hónap alatt készül el, mert nem az a first prio. TB-vel nem tudom mi legyen, de szerintem azt is le lehet állítani.

A hirdetés mindenhol IS project elkezdődött. Már 1 külföldi oldalon kint a bannerünk, még megpróbálunk premium előfizetéseket vásárolni pár nagyobb szavazó oldalon is.

Egy dolgot nem értek, olvastam itt hozzászólások között (nem tudom már ki volt, és nem akarom újra végigolvasni), hogy nem tetszik a WoD-os instant lvl90-es ötlet. Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy TB stílusú lenne és nem lenne PvE? Annyiban változna WoD, hogy instant lvl90 lenne 15x leveling maradni ki, az meg valljuk be, hogy tökmindegy, hogy 15x vagy Instant, kapna egy PvP kezdő geart, amivel mehetne RHC-ni, meg kitudja szedni a PvE cuccokat, biztos vagyok benne, hogy ez csak jót tenne a Realmnek, ha valaki nem ért egyet, akkor kérem írja le, hogy miért nem.

Cross realm featurek növelését már elkezdtem, de az is igénybe vesz 2-3 hónapot legalább, de igyekszem.

Tehát ha valaki nem ért egyet azzal, hogy WoD instant 90 legyen, az kérem írja le a véleményét, gondolatait.

u.i:
@Leave és @Stealthsoul nem tudunk válaszolni a nap 24 órájában, de igyekszünk, nem kell egyből vészmadárkodni.

u.i 2.0:

Olvastam olyat is, hogy bizonyos eseményeket szervezni kellene, pl háttérkép stb. A videó versennyel pont ezt a "hagyományt" kezdtük el újra.

• Like 1

Éppen, Jackcarver írta:

@Chris és lesz valamivel 10-es raidek lootjával amit blizzard tönkre tett?

Lehet vele, de szpás átírni, tehát, ha senkinek nem lesz ellenvetése, akkor meglépjük. Én meg kitépem az összes hajam :)

1 perce, Chris írta:

Lehet vele, de szpás átírni, tehát, ha senkinek nem lesz ellenvetése, akkor meglépjük. Én meg kitépem az összes hajam :)

Az remek lenne és Siege of Orgimmarét jó lenne kapásból taurinak megfelelőnek csinálni amikor az következik. De addig is rendkívül sokat segít azokon akik még szenvednek 10-es raiden úgy, hogy alig van PvE játékos. :(

2 órája, Chris írta:

Tehát ha valaki nem ért egyet azzal, hogy WoD instant 90 legyen, az kérem írja le a véleményét.

@Leave @Stealthsoul

Nem wodról van szó, hanem a játékosokról. Nektek is a játékosokra van szükség, nem wodra. 

1 órája, Chris írta:

Egy dolgot nem értek, olvastam itt hozzászólások között (nem tudom már ki volt, és nem akarom újra végigolvasni), hogy nem tetszik a WoD-os instant lvl90-es ötlet. Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy TB stílusú lenne és nem lenne PvE? Annyiban változna WoD, hogy instant lvl90 lenne 15x leveling maradni ki, az meg valljuk be, hogy tökmindegy, hogy 15x vagy Instant, kapna egy PvP kezdő geart, amivel mehetne RHC-ni, meg kitudja szedni a PvE cuccokat, biztos vagyok benne, hogy ez csak jót tenne a Realmnek, ha valaki nem ért egyet, akkor kérem írja le, hogy miért nem.

Tehát ha valaki nem ért egyet azzal, hogy WoD instant 90 legyen, az kérem írja le a véleményét, gondolatait.

Tudom hogy ellenérveket kértél, de engem épp a minap gondolkodtatott el, hogy mi lenne ha nem lenne migrálás, csak a wod instant 90 kezdő pvp settel dolog valósulna meg. Továbbgondolva az egészet szerintem mindenképp jót tenne ez az egész a pvpseknek, és talán valamivel gyaparodna a szerver népessége, ez pedig a pveseknek sem tenne rosszat, hátha többen a pve felé is elkezdenének kacsingatni. Az pedig hogy valaki instant 90ről kezdhetne el egyből pvpzni, vagy akár RHCzni és onnan pvezni ( jó, lehet hogy túl részrehajló vagyok, de csak bizakodom :( ), az igazán csalogató, hivogató jellegel bír, én azt mondom ha van erre igény, probáljuk meg. Természetesen én is szívesen elolvasom az ellenvetéseket, meg hogy ez miért nem lenne még sem jó, stb, de szerintem ebből sok rossz nem származhat, csak valamilyen szinten pozitív dolgok.

Lenne még pár kérdésem Tóri Team felé @Chris @Higi (biztos ami biztos)

• Ha wodból instant 90-es pvp szerver lesz és mondjuk elnéptelenedne vagy a PvE részleg úgy döntene, hogy ez nekik nagyon nem jó és szeretnének valamit ami mondjuk pont a migráció lenne, akkor van-e erre bármilyen gondolat, hogy a jelenlegi karakterek ne veszítsenek az értékükből azért mert a szerver megváltozik? Gondolok itt arra, hogy akkor már biztos iszonyatos "parasztlázadás" lenne ha ilyen realmet akarnál merge-elni és inkább szeretném, hogy úgy rohadjon szét a karakterem, hogy van még remény mintsem hogy biztosra tudom, hogy soha nem lesz ilyen.
  • Milyen cross realm dolgokon dolgozol Chris? Csak mert nem lenne jó több hónapnyi melót kikukázni egy dologra amit nem használnánk az emberek.
  • Oldal átalakítás alatt mit értesz? Teljesen új felület vagy a meglevő kinézeten való javítást?
  • Wod újra kreálásában kell-e bármilyen ötletelő személy vagy már van konkrét elképzelésetek?
  • Wotlk realm név választásról a közösség fog dönteni, vagy a team?

9 órája, Chris írta:

Egy dolgot nem értek, olvastam itt hozzászólások között (nem tudom már ki volt, és nem akarom újra végigolvasni), hogy nem tetszik a WoD-os instant lvl90-es ötlet. Nem lehet, hogy azt hiszi, hogy TB stílusú lenne és nem lenne PvE?

Azt is vedd figyelembe hogy amiota letezik CR (tehat lassan 6 eve), a wodosok folyamatosan kapjak a savat a taurisoktol a tudatlansaguk miatt, mert azt hiszik hogy semmiert nem kell megdolgozniuk, meg van az a felig-meddig valid point hogy 15x szorzoval nem tanuljak meg a karakteruket kezelni mire felhuzzak ugy ahogy azt 1x szorzoval tennek. Namost akkor kepzeld el mi lenne itt hogyha instant 90 lenne postazott gearrel (ami amugy lehetne siman a blizzes boostos gear is). Ez az egyik erv. A masik, hogy a leveling minimalis elofeltetelt tamaszt uj karakterek letrehozasahoz, hogy ne legyen az ami Eclipse/Alarison volt wotlkban, hogy a realmet battlemaster farmolasara hasznaltak kb kizarolag. Van ra egy kisebb osszegem hogy ugyanez tortenne woddal is.

• Like 1

2 órája, crawen írta:

Azt is vedd figyelembe hogy amiota letezik CR (tehat lassan 6 eve), a wodosok folyamatosan kapjak a savat a taurisoktol a tudatlansaguk miatt, mert azt hiszik hogy semmiert nem kell megdolgozniuk, meg van az a felig-meddig valid point hogy 15x szorzoval nem tanuljak meg a karakteruket kezelni mire felhuzzak ugy ahogy azt 1x szorzoval tennek. Namost akkor kepzeld el mi lenne itt hogyha instant 90 lenne postazott gearrel (ami amugy lehetne siman a blizzes boostos gear is). Ez az egyik erv. A masik, hogy a leveling minimalis elofeltetelt tamaszt uj karakterek letrehozasahoz, hogy ne legyen az ami Eclipse/Alarison volt wotlkban, hogy a realmet battlemaster farmolasara hasznaltak kb kizarolag. Van ra egy kisebb osszegem hogy ugyanez tortenne woddal is.

azt gondolom te se gondoltad komolyan hogy bárki is megtanulja kezelni a karaktert csak azért mert felhuzza 90re xD, még talán  tbcn állt volna ez az állítás de még ott is sántít. ha leültetem a 14 éves öcsémet hogy mennyen fel 90re, úgy hogy sose wowozott  hát maximum kiég mert rohadt unalmas de probléma nem lenne,  bárki aki játszott már hasonló játékkal vagy még ha nem is, akkor is rájön hogy kell szaladgálni a questek után, megölni 1 mobot meg igazából mindenki megtud,  pve részhez ugye semmi köze mert semmi mechanika nincs 1 sima mob megölésében,  pvp részre ki se térek szerintem mert egyértelmű. 

Őszintén aki ellenzi ezt az instant 90 realmot  még 1 épkézláb érvet nem mutatott fel  csak kb  " nem mert ...mert nem"  és emiatt csak megy az idő és addig lesz húzva hogy  már tényleg fölöslegesen lesz megcsinálva mert mindenki  átment pandawowra meg a társaira ( mint én is)

• Like 1
  • Picard Facepalm 1
  • Woah 1

Azért írtam hogy félig-meddig valid. Nyilván nem fog egy új karakterrel senki adekvát módon megtanulni játszani egy 1x 1-90 alatt, de instant 90-en meg egyrészt nagyon jó lesz amikor majd a szalagon gyártott karikkal fognak megint kreditért battlemaster boostot árulni, másrészt az is jó lesz amikor Pistike felhúz egy akármit és akár rhcn akár rbgn fogja elolvasni meg kihúzkodni a spelljeit prep alatt.

Edited by crawen
typo
  • Like 1

1 perce, crawen írta:

Azért írtam hogy félig-meddig valid. Nyilván nem fog egy új karakterrek senki adekvát módon megtanulni játszani egy 1x 1-90 alatt, de instant 90-en meg egyrészt nagyon jó lesz amikor majd a szalagon gyártott karikkal fognak megint kreditért battlemaster boostot árulni, másrészt az is jó lesz amikor Pistike felhúz egy akármit és akár rhcn akár rbgn fogja elolvasni meg kihúzkodni a spelljeit prep alatt.

Ennyi erővel ne történjen semmi, mert mindenben ott van a lehetősége annak, hogy valaki boostra fogja használni, valaki majd spellbookból bg-zik, valaki esetleg elakarja csak adni a karaktert stb.? Volt egy csomó jó ötlet, az összesnél azon ment a cry, hogy jajj ezt ne mert ezt így fogják kihasználni rosszra, azt meg amúgy... Nincs olyan megoldás ami csak jóval jár, ezt fel kéne fogni végre.

• Like 2

1 perce, Toyás írta:

Ennyi erővel ne történjen semmi, mert mindenben ott van a lehetősége annak, hogy valaki boostra fogja használni, valaki majd spellbookból bg-zik, valaki esetleg elakarja csak adni a karaktert stb.? Volt egy csomó jó ötlet, az összesnél azon ment a cry, hogy jajj ezt ne mert ezt így fogják kihasználni rosszra, azt meg amúgy... Nincs olyan megoldás ami csak jóval jár, ezt fel kéne fogni végre.

Igazából crawen felvetése jogos, de erre is lehet megoldás, pl az első 2-3 bg-t csak wodosok társaságában töltheti el. Ha mondjuk queue time elérte a 20 percet, akkor már összedobhatja mással is. Szerintem ez viszonylag visszaszorítaná az ilyen eshetőségeket.

@Avaren

1. Nem hiszem, hogy túl nagy gondot okozna, hisz farmolnia kell ugyanúgy stb... Max a 0 geares max szintű karakterek értéktelenednek el
2. Cross Channel arénához, majd cross instancesave normal instákra, majd guild bank support crossra.
3. Már lépésekben elkezdődött az oldal minimal designolása. Ma fog bekerülni az első hullám. Teljesen megfog változni az oldal egy idő után.
4. Elsőnek azt kell eldönteni, hogy legyen-e instant 90-es, vagy ne. De eddig 2 wodos hozzászólás volt, ha jól számolom, az egyik Igennel szavazott, a másik nem. :) De terméseztessen kellene egy ötletelő topic rá és ha ezt levezetnéd, akkor azt nagyon szépen megköszönném :)
5. Nagyon Reborn-t erőltetik az emberek, mert poén, de megmondom őszintén, hogy nekem nem annyira tetszik. Legyen inkább "Reborn 3" :D. Viccet félretéve, szerintem jobb lenne, ha community adna neki nevet.

10 perce, Chris írta:

Igazából crawen felvetése jogos, de erre is lehet megoldás, pl az első 2-3 bg-t csak wodosok társaságában töltheti el. Ha mondjuk queue time elérte a 20 percet, akkor már összedobhatja mással is. Szerintem ez viszonylag visszaszorítaná az ilyen eshetőségeket.

@Avaren

1. Nem hiszem, hogy túl nagy gondot okozna, hisz farmolnia kell ugyanúgy stb... Max a 0 geares max szintű karakterek értéktelenednek el
2. Cross Channel arénához, majd cross instancesave normal instákra, majd guild bank support crossra.
3. Már lépésekben elkezdődött az oldal minimal designolása. Ma fog bekerülni az első hullám. Teljesen megfog változni az oldal egy idő után.
4. Elsőnek azt kell eldönteni, hogy legyen-e instant 90-es, vagy ne. De eddig 2 wodos hozzászólás volt, ha jól számolom, az egyik Igennel szavazott, a másik nem. :) De terméseztessen kellene egy ötletelő topic rá és ha ezt levezetnéd, akkor azt nagyon szépen megköszönném :)
5. Nagyon Reborn-t erőltetik az emberek, mert poén, de megmondom őszintén, hogy nekem nem annyira tetszik. Legyen inkább "Reborn 3" :D. Viccet félretéve, szerintem jobb lenne, ha community adna neki nevet.

Egyáltalán addonok kommunikálnak egymással már? Ha nem oda tehetnéd cr feature-nek.

16 perce, Chris írta:

Viccet félretéve, szerintem jobb lenne, ha community adna neki nevet.

Az Evermoonnál bármi jobb :shrug:

25 perce, Toyás írta:

Akkor is muszáj megfontolni mindkét oldalt hogyha egyik vagy másik lehetőség akár megakadályoz a megvalósításban, akár kényszerít hogy újragondold bizonyos elemeit. Nekem volt egy olyan javaslatom (igaz az még a TB 5.0 közbeni ötleteléskor), hogy a retailes character boost questline mintájára intro questeket létrehozni ahol ugyanúgy spelleket unlockolsz quest rewardként, és csak akkor joinolhatsz be hogyha ezek mind megvannak. Talán ennek értelme is lehetne, dehát na.

Edited by crawen
extra

Üdvözletem!

Tegnap este sikerült végigszaladnom a témán, elnézést érte így karácsony környékén mint dolgozó ember örülök ha raidra felesek. Úgy gondolom hogy egy beszélgetésben mi is benne lennénk Forgotten részről, természetesen ha a komolyabb guildek tényleg kialakítják a közös nagy véleményüket és képüket a dologról, és nem saját és vagy kis csapatuk védelmében beszélve, hanem tényleg szerver jövőjét tekintve kompromisszumokkal!  Egy rossz döntés lehet nem embert hoz a szerverre vagy ép megtart, hanem pont majd leépít!

Amúgy a cross faction lfr-el mi a helyzet? Nagyon sok vele a gond? Rövid pályafutása alatt amíg bent volt, nekem tetszett, szerintem van benne potenciál. Lényegesen lerövidíti a queue timeot.

Plusz (lehet ordbitális baromságot mondok, de) ha wod amúgy is funszerver, és kevesen vannak, ha mondjuk lenne egy global channel alli és horda között, ahonnan lehetne invelni is egymást raidre, szerintem dobna kicsit a random raidek gyakoriságán. Voltam olyan szerveren ahol addig volt hostile a másik faction amíg be nem invelted...nemtudom mennyire lenne szar ezt megcsinálni.

PvP-n ez nyilván nem segítene, de PvE részhez szerintem adna egy kis löketet.

edit: Ez nyilván nem befolyásolná a faction change kredites funkciót, mivel guildbe invelni, tradelni, stb nem engedne, rendes progresst cross faction random raidre építeni nem lehet. Aki eddig átrakta a karakterét másik frakcióba, az ezután is megtenné.

Edited by Nephthys

Spoiler

Ekkor: 2018. 12. 10. ekkor: 16:07, Arsenal írta:

Köszi, hogy kihagytál minket. Igaz, hogy hónapokkal később kezdtük és sokan röhögtek rajtunk, mert "jajj, nem tolnak 510 ilvl-ben 600k dps-t", de azért mi is itt vagyunk az inquval. 7/13 hc atm.

Kihagytad az olyan hátráltató tényezőket amúgy minthogy a mostani team kb a 6. garnitúra karakter vagy mint hogy pl Láál alternatív játékmódja mellett nehéz elmenni

@Madcuzbad igen, ez részrehajlás. Mivel lesz különb az, hogy skipelem a közel 2 óra lvl-inget, és 450-es gear helyett 458-as craftoltba leszek? Ha növekszik is a playerszám (LUL), 458-as gearben találni fogok magamnak aréna társat aki lecarryzi nekem a 2s capet? Be fogsz vinni ToT Normra/Hc-ra kék itemekben és minden loot az enyém lesz? Az instant 90 csak úgy érné meg, hogy ha előző szezonos upgradelt itemeket kapnának a pvp-sek, a pve-sek meg legalább 517 hc-ban kellene hogy flangáljanak. Ellenkező esetben mindegy, hogy skipelni tudod a levelinget, vagy sem, mert utolérni a többieket hetekbe de akár hónapokba is telhet. 

• Picard Facepalm 2
  • Feels 1
  • Woah 1

Mert annak is sok értelme van hogy geart osztunk boldog-boldogtalannak. Amire te gondolsz az egy alapjaiban más szerverfelépítés, teljesen más céllal és teljesen más játékosbázissal. Nekem azért jó a wod, mert ugyanazt el tudom érni amit pár éve eredetin, csak épp nem kell hozzá teljes munkaidőben játszanom - mivel már nem is tehetem meg. Nem hinném hogy ezzel egyedül vagyok.

A lényeg a blizzlike tartalom nagy sebességgel.

• Like 4

10 perce, crawen írta:

Nekem azért jó a wod, mert ugyanazt el tudom érni amit pár éve eredetin, csak épp nem kell hozzá teljes munkaidőben játszanom - mivel már nem is tehetem meg. Nem hinném hogy ezzel egyedül vagyok.

A lényeg a blizzlike tartalom nagy sebességgel.

Nem vagy egyedül :)

Pontosan ez az, amit meg kéne tartani belőle.

De az instant lvl90 meg a postázott gear az nem megtartás, hanem huszárvágás. Csak megoldani nem old meg semmit. Wodnak van egy jól bejáratott és megszokott modellje, ami mellett nem azért kardoskodok már sokadik éve mert megszoktam és tök kényelmes, hanem azért mert akármennyire is niche, van rá igény. Jóval másabb mint a Reborn, mert az gyakorlatilag ugyanaz volt mint a Tauri, valamivel magasabb szorzókkal és Normal szabályrendszerrel, tehát gyakorlatilag egy softcore verziója volt a Taurinak. Wod pedig teljesen más, és ezért is nem oldja meg a problémát sem a merge, sem pedig a funszerverré alakítás.

Hat en azert ertekelem hogy nem kellett hetekig repuznom minden karival vagy hogy a Wrathionos chaineknek nem integralis resze a grindolas

3 órája, crawen írta:

Azért írtam hogy félig-meddig valid. Nyilván nem fog egy új karakterrel senki adekvát módon megtanulni játszani egy 1x 1-90 alatt, de instant 90-en meg egyrészt nagyon jó lesz amikor majd a szalagon gyártott karikkal fognak megint kreditért battlemaster boostot árulni, másrészt az is jó lesz amikor Pistike felhúz egy akármit és akár rhcn akár rbgn fogja elolvasni meg kihúzkodni a spelljeit prep alatt.

Nyugi mire behív egy bg vagy rhc bőven el tudod olvasni az összes spelled 1.0

• Kappa 1
  • Roll Safe 4
  • Feels Bad Man 1

Kiafaszomat érdekel a pve crawenn.

Instant 90es szervert kérünk h legyen pvp que. Többi nem számit ,ha van jobb ölteted h több pvp player legyen meghallgatom ,ha nincs akkor ne szidd az instant 90es ötletet köszi

Vagy ha ennyi időt spórolsz meg a woddal akkor que 3s.

Edited by Stealthsoul
  • Picard Facepalm 1
  • Woah 3

Úgy a populáció ~felét. De still nem értem hogy ha lesz instant 90-es szerver akkor miért nem mindegy hogy a wodból lesz csinálva vagy a nulláról?

7 perce, crawen írta:

De still nem értem hogy ha lesz instant 90-es szerver akkor miért nem mindegy hogy a wodból lesz csinálva vagy a nulláról?

Először is, mert nem lesz tovább széthúzva az a maradék population a szerveren egy újabb külön ágra.

Másodszor pedig ha a WoD-ból lesz instant 90, akkor az oda érkező PvP-zők közül biztos lesz olyan is, aki szívesen belekóstol a PvE-be is.

• Like 2
  • Thanks 1

Azért kell meglevő szerverről indítani a pvp realmet, mert nem fog egyetlen játékos se bevonzani egy teljesen üres szerver, mivel nincs rendesen lekommunikálva az, hogy mi az a CR és mit tud. Mivel az évek során cata elejétől egészen napjainkig akit csak a pvp érdekel az eddig is wodon húzott karit és ott játszik. De ha szeretnénk azt, hogy új emberek próbálják ki a szervert akkor nem éppen előnyös, hogy el kell baszniuk egy csomó időt a levelingre, ami amúgy is csak arról szól, hogy fel-alá járkálsz és közben megcsinálsz pár questet. Arra meg, hogy wodra van igény csak annyit tudok mondani, hogy akkor mégis 1 kieg alatt miért ment el a szerver több mint fele? Mellesleg, ahogy értesültem ebből a topicból, hozzátok épp, hogy szükség lenne plusz emberre, amit nem fogsz random találni a meglévő játékosbázisból. Hiába fog megváltozni a szerver alapja, te attól ugyan úgy tudod azt csinálni amit eddig is.

Ez lemaradt: @crawen

Edited by Avaren

1 órája, Toyás írta:

Másodszor pedig ha a WoD-ból lesz instant 90, akkor az oda érkező PvP-zők közül biztos lesz olyan is, aki szívesen belekóstol a PvE-be is.

Nem valószínű, hogy belekóstolnának. Ahhoz egy guild kéne nekik és ezzel a céllal kéne ide jönniük, viszont az instant max level realmokról senkinek sem a pve jut az eszébe, nem hiszem hogy bárki nagylelkűen elvinné a friss 90-es karaktereket raidelni, hogy lássák milyen itt raidelni.

Esetleg akkor működne ez, hogyha leendő instant 90-es szerver ellenére nem pvp szerverként lenne promózva, akkor nagyobb esélyt látok abban, hogy elmennének raidelni is.

Szóval szerintem az instant 90 csak az egyik problémát oldaná meg, de azt sem biztosan.

Edited by Arsenal

@Chris Nem hiszem, hogy ezekkel a változtatásokkal wodon valaha lesz rá esély, hogy merge-elhető legyen, ezért lehet nem ártana valamivel megjelölni a karaktereket amik még ez előtt készültek. Természetesen az egész feltételes módban van.

22 perce, Arsenal írta:

Nem valószínű, hogy belekóstolnának. Ahhoz egy guild kéne nekik és ezzel a céllal kéne ide jönniük, viszont az instant max level realmokról senkinek sem a pve jut az eszébe, nem hiszem hogy bárki nagylelkűen elvinné a friss 90-es karaktereket raidelni, hogy lássák milyen itt raidelni.

Esetleg akkor működne ez, hogyha leendő instant 90-es szerver ellenére nem pvp szerverként lenne promózva, akkor nagyobb esélyt látok abban, hogy elmennének raidelni is.

Szóval szerintem az instant 90 csak az egyik problémát oldaná meg, de azt sem biztosan.

LFR-re ugyanúgy be tudnak joinolni, ott is ugyanúgy látszik, hogy minőséges scriptelése van a raidcontentnek. Az egy másik dolog, hogy rengeteg rézusz majom szinten ragadott van queban, de a scripten nem változtat.

36 perce, Avaren írta:

Azért kell meglevő szerverről indítani a pvp realmet, mert nem fog egyetlen játékos se bevonzani egy teljesen üres szerver, mivel nincs rendesen lekommunikálva az, hogy mi az a CR és mit tud

És erre nyilván az a megoldás hogy átvariálunk egy meglévő szervert, nem pedig az hogy lekommunikáljuk hogy mit is jelent az hogy CR.

36 perce, Avaren írta:

De ha szeretnénk azt, hogy új emberek próbálják ki a szervert akkor nem éppen előnyös, hogy el kell baszniuk egy csomó időt a levelingre, ami amúgy is csak arról szól, hogy fel-alá járkálsz és közben megcsinálsz pár questet

Négy óráról beszélünk, és ha látják hogy kidolgozott ez a része, akkor nyilván a többivel sem lesz baj, legalábbis az én naiv elmém ezt gondolja.

36 perce, Avaren írta:

Arra meg, hogy wodra van igény csak annyit tudok mondani, hogy akkor mégis 1 kieg alatt miért ment el a szerver több mint fele?

Mintha Tauriról is elpárologtak volna párszázan azóta, mégsem akar senki instant 90es realmet faragni belőle...

36 perce, Avaren írta:

Mellesleg, ahogy értesültem ebből a topicból, hozzátok épp, hogy szükség lenne plusz emberre

Igaz lazán kapcsolódik a guildünk ehhez a topichoz, de inkább a meglévő emberek mindsetje a probléma, mert vagy a warmanes raid fontosabb mint az itteni, vagy épp hosszasan fejtegetik hogy miért hülyeség Garalon lábát ütni vagy Horridonon addozni. Vagy hogy Avatar > Bloodbath.

Edited by crawen
extra
  • Like 2
  • LUL 1

A wod jelenlegi státuszában, egyik részt sem elégíti ki véleményem szerint.

A PVP része:

Egy olyan szervernek nem szabadna High-ratenek lennie, aminek a célja, hogy PVP-zzenek rajta. Akkor, mindenképp instant 90-nek kéne lennie kezdő gearrel. A lényege az lenne, hogy aki feljön megcsinál egy karit és joinol arénára. De mivel nem ez van, így aki PVP-zne és meglátja ezt inkább hátat fordít a szervernek. Egyedül a pár orosz volt, aki játszott WOD-on, de a pvp scene haldoklása és a nagy que timeok miatt itt hagyta a szervert.

A PVE része:

Én nem tudom megérteni, hogy azon megy a sírás, hogy így repuzni, úgy repuzni, de valójában egyedül a kieg váltáskor kell grindeolni valamit, akkor is inkább RHC-ból BG-ből grindeolod, ami ugyanúgy meg van az összes szerveren, mint repuból. Szóval a szerver még PVE-zésre sem ideális főleg, hogy még TGF-elni sem lehet. Nem hiszem el, hogy aki WOD-on PVE-zik és még aránylag normális progresst is folytat, abban nincs annyi igényesség, hogy egy olyan szerveren tegye, ahol van is valami élet és nem halna ki a guildje. Gondolok itt a mergere. De már előre látom, hogy elmegy még egy pár ember és jön a /cry, hogy így nincs ember úgy nincs ember és mergeljünk már és azoktól az emberektől, akik most ellenzik.

Összességében: Szerintem a WOD, ahogy van kuka. A jelen állapotában senki nem akar rajta játszani, mint új játékos, ha PVE, ha PVP játékos.

Edited by Purrmode
  • Like 1

A wod merge-t nem a wodosok ellenzik, hanem jó formán a TT-nek ez nincsen tervben. Én szerintem a TT még semmilyen pozitívumot nem mutatott a merge iránt.

• Feels 1

Hajlandóságot mutatott rá csak éppen a ti guildetek ellenezte, mert jó nektek így. Mái napig nem tudom felfogni, hogy miért jó ez nektek, de ha jó akkor maradjatok ott. Viszont ahhoz, hogy a szerver előre lépjen és tegyen azért, hogy több player legyen mindenképpen kell a változtatás mert ez így nem lesz jó. Szerintem hiába lenne szájba rágva akár a cross realm fogalma, akkor se lenne mindenki számára egyértelmű és ezt azért gondolom így mert mái napig látok IRC-n olyan magyar játékost aki megkérdezi, hogy amúgy az mi és a world server down-ra mi a megoldás miért nem tud belogolni. (~6 éve van cr.) Nem kell mindenkinek támogatni azt amit én mondtam, de akkor legalább legyen annyi, hogy nem csak ellenzed de javasolsz is valamit, mert ezzel semmire nem fogunk menni és csak komolytalanabb lesz az egész.

@crawen Ha instant 90-es szerver lenne wod akkor milyen negatív dolgok érnének téged szerinted? 

1 órája, Purrmode írta:

De már előre látom, hogy elmegy még egy pár ember és jön a /cry, hogy így nincs ember úgy nincs ember és mergeljünk már és azoktól az emberektől, akik most ellenzik.

Ez nem feltetlenul igy van. Kb ket oldallal ezelott kapcsolodtam be es nem olvastam vegig az osszes hszt mert a tokomnek sincs ra ideje ugyhogy nem vagyok benne biztos hogy en vagyok az egyetlen aki regen sem a merge es/vagy az instant lvl90 mellett ervelt, de ha regi forumon megnezed mar akkor is ellene voltam amikor meg negy szamjegy ala nem ment a wodos player count es kitartok mellette azota is tobb hasonlo topic ellenere.

Es tudod, nem csak a player countbol all a szerver azoknak akik jatszanak rajta, hanem a tulajdonsagaibol/egyedi featurejeibol is. Mindehhez tegyuk hozza, hogy tobb hc progresst felmutato guild van wodon mint cata kozepen, amikor 2 vagy max 3 guild utotte ragnat hcn nerf elott, ahogy 2 guild clearelte dst is a szerveren, es ahogy msv hc progressnek is ket guild futott neki realis rf-eselyekkel, mert a nagy pofa es a hetekig tarto ptres tryhard csodot mondott amikor eredmenyt is kellett felmutatni. Aztan szepen toes vegere valamennyire ujraepult a raider scene a szerveren, ami kerdes hogy meddig tart ez ki.

@Avaren nem csak rolam van szo, hanem az egesz szervercsoportrol. Emlekszel hogy mibe telt wotlkban egy battlemaster karit osszehozni? 10-15 alarisos kariba brackettol fuggoen. Ezt szeretnem elkerulni egyreszt, a tauri-wod ellentet elmelyuleset pedig masreszt.

(Halkan megsúgom, hogy a mopos nerf az upgrade ami nélkül senki nem ütötte ToT-ot vagy toest, de gondolom te is emlékszel arra, hogy milyen sokáig tartott mire meglett a wodos toes rf)

Nalunk hagyomany hogy minden uj raid elejen progress helyett az embereket kaparjuk ossze hogy egyaltalan meglegyunk raidelni, aztan amikor vegre megvagyunk akkor a forgatokonyv hogy ketten megunjak, egy meg kioffol mert megsertodik es kezdhetjuk elolrol.

Ja es persze haromszor kezdjuk ujragearelni a teamet a setuppal valo varialas miatt

Duguljal mar el hat semmi koze nincs az arena quenak ahhoz hogy wodon mennyien jatszanak vagy hogy milyen rendszeru a szerver, meg a factiont sem veszi figyelembe lol.

Te mégis mi a jó istenről beszélsz ?

Szted ha instant 90-es lenne a szerver akkor nem jönne több pvp-s előbb indokolták meg az egészet de kb csak a saját érdekedet nézed a többi nem számit csak a raided de nem értem most is leírod h nincs emberetek de nektek jó igy is ellene vagy és a pvp az egy kalap fos ennyi emberrel de akkor is ellene vagy .

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...