Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

Az hogy nincs feral nem azt jelenti hogy szar, hanem hogy nem játszik vele olyan, aki kicsit is tudja mit csinál. Mostanában nem arénáztam, de tekintve, hogy pvp téren az elmúlt negyed évben nem sok változás történt, sztem nyugodtan mondhatom, hogy sok mindent lehet rá mondani, hogy szar azt nem.

Persze van ami op-bb, de valaminek legerősebbnek is kell lenni.:)

Edited by Gbman

Ekkor: 2018. 12. 16. ekkor: 8:15, Chris írta:

Viszont nekem van egy hatalmas ötletem. Indítsunk TB 5.0-t! (Igen, még mindig)

Pár oldallal ezelőtt írtam hogy tiéd a testem

• Picard Facepalm 1

Még egy olyan ötlet, hogy nem lenne jó, ha pl. az rf-et amikor megszerzik a guildek a 3 realmen akkor az így kiírva a honlapra? Meg a honlapon meg lenne jelenítve, hogy mittom én ide kattintva megnézheted, hogy melyik realmen milyen a progress stb... mondjuk @Avaren-nek a mop guild progresses topicja

Persze ez csak ilyen fél perces ötlet

nekem van jobb ötletem: 5.4-től legyen közös a CM ladder és csak a szerver 1. kapjon raid RF-et, így talán lesz verseny a 2. helyért

akinek nem tetszik megindokolhatná, hogy miért, bár van rá ötletem :)

Edited by hehe ecksdee
  • Like 2
  • Dislike 2
  • LUL 1
  • Woah 1
  • PogChamp 1

Verseny az első helyért van, nem a másodikért...pont emiatt nem azt érnéd el hogy nő az érdeklődés és mindenki teper, hanem harmadára csökkenne. Kimegy az egyik rf (aminek az egyik fele am az h realm), és taff, ennyi volt. Mindenki visszavesz a tempóból, ráérnek, majd leütik nyugiban.

Ha csak server first-ért járna realm first akkor én kb. most feladnám azt az rf-et, úgyis kibugolják szereznek full geart, bant kapnak 2napra cuccaikat nem veszik el majd kb ctfbe végig ütik egy nap alatt ~kp és no joke no offenz, de lássuk be ez kb. így működik. 

Edited by Vazz

ja bocs most nagyon tepernek az emberek amikor 1 hónappal később ütik le a bossokat :S
semmit sem ér az rf ha nincs verseny
CM ugyan ez, nincs értelme rámenni mert magaddal versenyzel

Edited by hehe ecksdee

^ Azért írta a másodikat, viszont a CM ladder tényleg jó ötlet lenne mivel elégé értelmetlen így csinálni, ha taurin senki nincs aki érdekelt lenne

24 perce, Vazz írta:

Ha csak server first-ért járna realm first akkor én kb. most feladnám azt az rf-et, úgyis kibugolják szereznek full geart, bant kapnak 2napra cuccaikat nem veszik el majd kb ctfbe végig ütik egy nap alatt ~kp és no joke no offenz, de lássuk be ez kb. így működik. 

Valljuk be, tényleg nem áll messze tőlük a bugolás (annak ellenére, hogy ők csak a blizzlike contentért és a raid élvezetéért játszanak ugye... :) ), DE azért azt nem hiszem, hogy (most tényleg no offense) pl. a wodos guildeket a "bugok" miatt előzték volna meg. Egyébként tényleg nem tenne rosszat sem raid, sem pedig cm szinten, legalább lenne kivel versenyezni.

@Vazz ha jól emlékszem támogattad a migrálás ötletét, miben lett volna más ha átmigráltatok volna taurira, ott sem hullana az öletekbe az rf olyan egyszerűen mint jelenleg wodon (felteszem ti vittétek azért zavarna, fogalmam sincs ki vagy)

@Nephthys realm first igen, nem lenne blizzlike, húha had ne kelljen sorolni mi nem az még jelenleg :) 

Edited by hehe ecksdee

34 perce, Vazz írta:

igen pont úgy előznek meg bugok segítségével, mint ahogy a tauris guildek jobb statok miatt ugyebár

• LUL 1

@panducimonk

Nekem nincsen kreditem arra, hogy idt resetelgessek :(

De amúgy megint elkanyarodtunk a témától és mennek az omegalul oltások

Edited by Vazz
  • Hide the pain 2
  • Woah 1

az volt a téma, hogy nem akartok versenyezni másokkal, mert bugolnak, de azt csak nem látjátok be, hogy talán azért megy le valakinek valami hamarabb, mert jobban játszik

• LUL 1
  • Tell Me More 1

Felőlem aztán versenyezhetünk másokkal, az, hogy valaki jobban játszik az szerintem vakon eléggé erős kijelentés. 

Csak azt nem értem még mindig, hogy a "TauriWoW Szerverek Jövője" című topichoz hogyan jön az, hogy legyen összesítve rf ügyileg a 3 realm és akkor 1db rf lesz összesen. Ez miben segít a taurinak? 

1 minute ago, panducimonk said:

abban, hogy lesz kivel versenyezni és érdekesebb lesz, mint "úgy is mi leszünk az elsők a realmon, mert más guild nem megy rá az RF-re", még mindig nem érthető?

ki kivel fog versenyezni?

meséld már el pls 

3 perce, Vazz írta:

Hova versenyzel, ha úgy is le lesz bugolva? :thinkin:

igen még véletlenül sem egy bizonyos wod-os guild bugolta tortos-t azzal, hogy megvárta amíg 50 rage-re felhúzza magát és összeakad a breath a stomppal, így saját magát szakítja meg mindig :)

• Feels Bad Man 1

lei shen, DA, Sha of Fear, soroljam még? :D

evermoonos "barátaink" se félnek attól hogy kreatívan kihasználják az "unfortunate error in boss scripting"-eket ugyebár :):)

Edited by Lore

1 perce, Lore írta:

lei shen, DA, Sha of Fear, soroljam még? :D

evermoonos "barátaink" se félnek attól hogy kreatívan kihasználják az "unfortunate error in boss scripting"-eket ugyebár :):)

ha mindenki bugol akkor egyenlőek az esélyek, mi ezzel a gond? :)

1 minute ago, panducimonk said:

nem mindegy hogy ki mit mikor hogyan és utána mit terjeszt hogy miért is történt :)

azért tortos mégsem egy endboss, nemhogy kettő

Edited by Lore

2 perce, panducimonk írta:

HÖLHEIM ÉS CSURAIM A TAURI SZERVEREK JÖVŐJE TOPIKBAN AZÉRT FOLYIK ÉPPEN A VERSENY, HOGY KI FOGJA ELŐBB KIBUGOLNI AZ RF-ET

Vicces ez a mentalitás. 

• The fuck is this 1

Szerintem ezt az rf-témát gyorsan engedjétek el. Ha beleakar valaki kötni akkor belefog így is-úgyis. Eddig sem volt egyik  boss se100% os  arról nem is beszélve hogy hogyan jutsz el egyáltalán odáig. Könnyen kialakulhat olyan is ami azt hiszem sinestránál volt, hogy egyik realm offline.

Innentől kezdve meg kb liveon tesztelésnek nevezhető a progress, ez nem rendes "verseny" körülmény és soha nem is lesz az.

• Like 1

1 perce, Vazz írta:

HÖLHEIM ÉS CSURAIM A TAURI SZERVEREK JÖVŐJE TOPIKBAN AZÉRT FOLYIK ÉPPEN A VERSENY, HOGY KI FOGJA ELŐBB KIBUGOLNI AZ RF-ET

Vicces ez a mentalitás. 

nem, az a mentalitás a vicces, hogy több hónapra rá van meg wod-on az rf és arra fogjátok, hogy bugoltak, hát akár bugoltak akár nem, ti nem azért ütitek fél évvel később, mert olyan jók vagytok :)

Szerintem nem tudsz te semmit sem a wodos körülményekről :) Mi már annak örültünk amikor progress volt, hogy a raid kezdés után 1 órával meglettünk 10-en. Nem beszélve a DA hc előtti 3 órás afkról 8 emberrel, majd 3 óra után lett egy 9. ember és 9en tryoltuk. 

Szerintem nyiss valami új topicot a felvetéseddel megcímezve, kíváncsi vagyok, hogy az emberek meg a TT mit fog reagállni, de ezt már előbb is megtehetted volna ahelyett, hogy kötözködsz

• Feels Bad Man 1

6 perce, Vazz írta:

Mi már annak örültünk hogy a raid kezdés után 1 órával meglettünk 10-en. 

Nem kő migráció me jó tizedikre várni minden héten és amúty sintsen pléjer hiány fodon jo nekünk a szólówow heheikszde 

Btw nem az a lényeg, hogy blizzlike legyen, hanem hogy üthető..vagy mégsem?

• Pusheen Blush 1

szóval te jöhetsz azzal, hogy kötsög evermoonosok akkor is lebuggolják minek versenyezzünk, de én nem érvelhetek azzal, hogy ha még nem is bugolnák akkor sem lenne esélyetek? mert akkor én vagyok a köcsög mi? azért nagyon komoly gondokkal küzdhetsz, ha olyan nehéz számodra belátni, hogy bizony van aki jobban játszik és nem azért, mert fos a tauri hanem szimplán azért, mert nem vagy elég jó

• Tell Me More 1

[PVP]
Már úgy is szét van offolva az egész topic, szóval:

Nem az a baj itt, hogy vannak erősebb specek és van egy aktuális meta, hanem hogy 4 (NÉGY) szezonon keresztül ugyan azok a specek az op-k végig. Ez sehogy sem blizzlike

Régen nem volt ekkora probléma ezzel, mert voltak pve itemek, amik elég sokat változtattak a helyzeten, de most nem így van.

Elég igénytelennek kell lenni ahhoz, hogy ezt több száz - ezer meccs után is élvezni tudja valaki.

• Woah 1

Azért lett elvetve a wodos migráció ötlete, mert annyira bizonygattátok, hogy wodon nincs semmi probléma így-úgy ehhez képest valamelyik nap  fellogolotam wodra és egy guild tagjaival beszélgettem, akik teljesen egyetértettek velem ez ügyeben (szándékosan nem nevezem meg), viszont mondtak pár dolgot amit szerintem mindenki észrevett a topicból, hogy mi az oka ennek a nagy "jó wod így ahogy van" annak a guild részéről. Ja meg lehet hogy @crawen tegnap direkt ignoráltál chat-en de attól láttam, hogy ti sem vagytok meg (Amit Arsenal említett is) szóval lehet jobb lenne raidelni is nem csak bgzni.

Szóval röviden tömören csak nem jobb lett a helyzet cata óta wodon csak rosszabb :) 

• Like 2
  • Roll Safe 1

Sajnos amig a játék nem úgy néz ki hogy mindennek 10 hpja van és minden spell 2-t sebez csak az egyik neve árnycsapás a másik meg gendervoidbolt addig sose lesz balansz. A custom nerfekkel lehet variálni de az megintcsak emberfeletti feladat hogy azt játszhatóan csinálják. (Az activision-blizzardnál van 9k alkalmazott és ott sem tudják a jó választ, néha jobban sikerül, néha szarabbul.)

A legjobb dolog ami változtathat a pvp-n továbbra is a játékosszám növelése.

Persze, de ott egy olyan állapot fent áll 3-4 hónapig, itt meg 3 évig ugyan az megy. Lehet jönni azzal, hogy itt kevesebben dolgoznak, de nem változtat azon a tényen, hogy a playerek előbb vagy utóbb megunják ezt, elegük lesz belőle és keresnek másik szervert vagy mennek eredetire. 

@Avaren Cata óta tényleg csak rosszabb a helyzet.. azóta már több nagyobb guild is vagy átment taurira mint ti, vagy pedig átment eredetire. Talán összesen van 5 guild jelenleg wodon aminek van rendes hc progresse. Többi wodos guildről nem tudok semmit se hogy mennyire van emberük vagy mennyire nincs, de nekünk a DBD-be jelenleg úgy van meg a teamünk hogy össze kellett vonni a 2 teamet és néha még úgy se voltunk meg rendesen. Heteken át 1 vagy 2 randomot kellett invelni hc totra hogy eltudjunk indulni... szerencsére voltak rendes emberek akik betudtak ugrani más guildből amit nagyon is köszönök, de örökre ők se tudnának bejönni, mert nekik is van saját guildjük, raidjük stb...

Edited by Belisien

Értettem a problémádat elsőre is. Megoldás viszont nincs rá. Ha patchenként kerül be a content akkor 10 év 1 kieg. Mivel megoldást nem fogalmaztál meg a felhozott problémára ezért nem tudom milyen választ vársz egy egyértelmű dologra. Amíg 3 team van 3sen queban akik a meta classokkal játszanak mert ratet akarnak húzni és nem kockáztatnak hogy egypontozás mellett bukjanak 1 lose-al 50et, addig nem fogsz tudni érvényesülni. Ha lenne egy középréteg aki csak játszani akar akkor nyilván nagyobb lenne a szórás a classok között (a playerskillről nem is beszélve) és jobban tudna mindenki érvényesülni a maga szintjén.

A dolog nehézségét az is növeli hogy nincs pvp közösség, 0-ról nehezebb bármit is elérni. Ahhoz hogy a fentebb problémákból bármi is megoldódjon először kellenek az adott feltételek, ez szerintem pedig első lépésként a pvp-realm létrehozásával(vagy wod átalakításával) érhető el.

Utánna lehet csak beszélni balanszról meg tournamentekről stb.

Edited by Pallesz

No egy kis update:

- Január elején folytatódik az oldalon a munkálat, hogy ne kelljen login hozzá. (Én már max februárra szeretném login nélkül látni az oldalt.)
- Elkezdünk promo eventeket csinálni, kis marketinggel. Most hétvégétől kezdődik az első :)
- Lesz új, friss, ropogós wotlk szerver, várható PTR: április 1. (Mert az hétfő, és ugye kedden Cata.)  (Nevet kell neki keresni, ebben segíthetnétek, ha már így egybegyűltünk) WoTLK-nál előre le lesznek fektetve a season zárási időpontok és az új contentek időpontjai és a 3.0 -ás contenttől fog indulni.
- Legion PTR jövőre lesz (év elején), most már karácsony jön meg ilyenek. (Fejlődni még nem lehet, egyelőre spelleket kell tesztelni (sokkaldesokkal több player spell lett, és azt is hatalmas meló volt megcsinálni :) )
- SoO teljes PTR teszt tervezett időpontja március.
- Timeless Isle majdnem kész van, de az úgy is később kerül be.
- Arena Specator jövő év elején várható.

Aztán:

Volt egy felmerült probléma a TB cross realm csatlakozásával kapcsolatban.
Én ezt úgy terveztem, hogy arena elsősorban TB-s ellenfelet keresne, ha pl tauris queueban csücsül már 2-3 perce, akkor berakhat TB-set hozzá, de a TB arena ladderje teljesen le lenne választva a többi realmtől. A cuccokat ugyanolyan sebességgel lehetne megszerezni, így ez nem lenne probléma, viszont a gemek/enchantokat battlepointból lehetne megvenni. Valami ilyesmire gondoltam.

• Like 7

Ha a gear ugyanolyan ütemben jön akkor nincs értelme a külön laddernek, ígyis kevés player van a ladderen. Egyébként dícséretes a többi.

A realmnév legyen: "Miért halt meg Tau"  vagy "Enikő és a kibaszott healerek"

@Chris

Edit: A gem encsa megszerzésen kívül beraknék valami csak TB-n megszerezhető mountot is annyi pontért amit mondjuk átlagos játékidő mellett fél season kiszedni. Mondjuk frakciónként 1-et. Esetleg Tabardokat is.

Edited by Pallesz
  • Like 1
  • LUL 5

18 perce, Pallesz írta:

Mivel megoldást nem fogalmaztál meg a felhozott problémára

Korabban mar irtam, hogy kene class tuning, de nem tetszett olyan playereknek, akik massal huzatjak a ratet vagy csak szimplan ulnek a rate-jukon.

TB-re gyorsabb gear szerzes kene, hogyha barki erdeklodeset is fel akarjatok kelteni vele, mert taurin nem ritka a 2-3 perces queue, szoval 2-3 percet varni azert, hogy dreadfulban/malevben bemehess lose-olni a fel eve full tyrannicalos playerek ellen nem eri meg.

• Like 1

1 perce, Arsenal írta:

TB-re gyorsabb gear szerzes kene, hogyha barki erdeklodeset is fel akarjatok kelteni vele, mert taurin nem ritka a 2-3 perces queue, szoval 2-3 percet varni azert, hogy dreadfulban/malevben bemehess lose-olni a fel eve full tyrannicalos playerek ellen nem eri meg.

Én a conquest catchup növelésével szeretném elérni, hogy gyorsan ki tudjanak gearelődni. Így az újabbak megkapják az elöző seasonos honor geart meg a az előző seasonos conquest fegyót, szerintem az úgy járható út lenne.

• Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now