Jump to content
Avaren

Tauri szerverek jövője

Recommended Posts

6 perce, Vazz írta:

Mi már annak örültünk hogy a raid kezdés után 1 órával meglettünk 10-en. 

Nem kő migráció me jó tizedikre várni minden héten és amúty sintsen pléjer hiány fodon jo nekünk a szólówow heheikszde 

Btw nem az a lényeg, hogy blizzlike legyen, hanem hogy üthető..vagy mégsem?

• Pusheen Blush 1

szóval te jöhetsz azzal, hogy kötsög evermoonosok akkor is lebuggolják minek versenyezzünk, de én nem érvelhetek azzal, hogy ha még nem is bugolnák akkor sem lenne esélyetek? mert akkor én vagyok a köcsög mi? azért nagyon komoly gondokkal küzdhetsz, ha olyan nehéz számodra belátni, hogy bizony van aki jobban játszik és nem azért, mert fos a tauri hanem szimplán azért, mert nem vagy elég jó

• Tell Me More 1

@Lore

Már valamelyik előző oldalon le lett írva, hogy ha a wodos migráció tényleg aktuális lenne akkor zsa wodos guildek meg tt ts 

[PVP]
Már úgy is szét van offolva az egész topic, szóval:

Nem az a baj itt, hogy vannak erősebb specek és van egy aktuális meta, hanem hogy 4 (NÉGY) szezonon keresztül ugyan azok a specek az op-k végig. Ez sehogy sem blizzlike

Régen nem volt ekkora probléma ezzel, mert voltak pve itemek, amik elég sokat változtattak a helyzeten, de most nem így van.

Elég igénytelennek kell lenni ahhoz, hogy ezt több száz - ezer meccs után is élvezni tudja valaki.

• Woah 1

Azért lett elvetve a wodos migráció ötlete, mert annyira bizonygattátok, hogy wodon nincs semmi probléma így-úgy ehhez képest valamelyik nap  fellogolotam wodra és egy guild tagjaival beszélgettem, akik teljesen egyetértettek velem ez ügyeben (szándékosan nem nevezem meg), viszont mondtak pár dolgot amit szerintem mindenki észrevett a topicból, hogy mi az oka ennek a nagy "jó wod így ahogy van" annak a guild részéről. Ja meg lehet hogy @crawen tegnap direkt ignoráltál chat-en de attól láttam, hogy ti sem vagytok meg (Amit Arsenal említett is) szóval lehet jobb lenne raidelni is nem csak bgzni.

Szóval röviden tömören csak nem jobb lett a helyzet cata óta wodon csak rosszabb :) 

• Like 2
  • Roll Safe 1

Sajnos amig a játék nem úgy néz ki hogy mindennek 10 hpja van és minden spell 2-t sebez csak az egyik neve árnycsapás a másik meg gendervoidbolt addig sose lesz balansz. A custom nerfekkel lehet variálni de az megintcsak emberfeletti feladat hogy azt játszhatóan csinálják. (Az activision-blizzardnál van 9k alkalmazott és ott sem tudják a jó választ, néha jobban sikerül, néha szarabbul.)

A legjobb dolog ami változtathat a pvp-n továbbra is a játékosszám növelése.

Persze, de ott egy olyan állapot fent áll 3-4 hónapig, itt meg 3 évig ugyan az megy. Lehet jönni azzal, hogy itt kevesebben dolgoznak, de nem változtat azon a tényen, hogy a playerek előbb vagy utóbb megunják ezt, elegük lesz belőle és keresnek másik szervert vagy mennek eredetire. 

@Avaren Cata óta tényleg csak rosszabb a helyzet.. azóta már több nagyobb guild is vagy átment taurira mint ti, vagy pedig átment eredetire. Talán összesen van 5 guild jelenleg wodon aminek van rendes hc progresse. Többi wodos guildről nem tudok semmit se hogy mennyire van emberük vagy mennyire nincs, de nekünk a DBD-be jelenleg úgy van meg a teamünk hogy össze kellett vonni a 2 teamet és néha még úgy se voltunk meg rendesen. Heteken át 1 vagy 2 randomot kellett invelni hc totra hogy eltudjunk indulni... szerencsére voltak rendes emberek akik betudtak ugrani más guildből amit nagyon is köszönök, de örökre ők se tudnának bejönni, mert nekik is van saját guildjük, raidjük stb...

Edited by Belisien

Értettem a problémádat elsőre is. Megoldás viszont nincs rá. Ha patchenként kerül be a content akkor 10 év 1 kieg. Mivel megoldást nem fogalmaztál meg a felhozott problémára ezért nem tudom milyen választ vársz egy egyértelmű dologra. Amíg 3 team van 3sen queban akik a meta classokkal játszanak mert ratet akarnak húzni és nem kockáztatnak hogy egypontozás mellett bukjanak 1 lose-al 50et, addig nem fogsz tudni érvényesülni. Ha lenne egy középréteg aki csak játszani akar akkor nyilván nagyobb lenne a szórás a classok között (a playerskillről nem is beszélve) és jobban tudna mindenki érvényesülni a maga szintjén.

A dolog nehézségét az is növeli hogy nincs pvp közösség, 0-ról nehezebb bármit is elérni. Ahhoz hogy a fentebb problémákból bármi is megoldódjon először kellenek az adott feltételek, ez szerintem pedig első lépésként a pvp-realm létrehozásával(vagy wod átalakításával) érhető el.

Utánna lehet csak beszélni balanszról meg tournamentekről stb.

Edited by Pallesz

No egy kis update:

- Január elején folytatódik az oldalon a munkálat, hogy ne kelljen login hozzá. (Én már max februárra szeretném login nélkül látni az oldalt.)
- Elkezdünk promo eventeket csinálni, kis marketinggel. Most hétvégétől kezdődik az első :)
- Lesz új, friss, ropogós wotlk szerver, várható PTR: április 1. (Mert az hétfő, és ugye kedden Cata.)  (Nevet kell neki keresni, ebben segíthetnétek, ha már így egybegyűltünk) WoTLK-nál előre le lesznek fektetve a season zárási időpontok és az új contentek időpontjai és a 3.0 -ás contenttől fog indulni.
- Legion PTR jövőre lesz (év elején), most már karácsony jön meg ilyenek. (Fejlődni még nem lehet, egyelőre spelleket kell tesztelni (sokkaldesokkal több player spell lett, és azt is hatalmas meló volt megcsinálni :) )
- SoO teljes PTR teszt tervezett időpontja március.
- Timeless Isle majdnem kész van, de az úgy is később kerül be.
- Arena Specator jövő év elején várható.

Aztán:

Volt egy felmerült probléma a TB cross realm csatlakozásával kapcsolatban.
Én ezt úgy terveztem, hogy arena elsősorban TB-s ellenfelet keresne, ha pl tauris queueban csücsül már 2-3 perce, akkor berakhat TB-set hozzá, de a TB arena ladderje teljesen le lenne választva a többi realmtől. A cuccokat ugyanolyan sebességgel lehetne megszerezni, így ez nem lenne probléma, viszont a gemek/enchantokat battlepointból lehetne megvenni. Valami ilyesmire gondoltam.

• Like 7

Ha a gear ugyanolyan ütemben jön akkor nincs értelme a külön laddernek, ígyis kevés player van a ladderen. Egyébként dícséretes a többi.

A realmnév legyen: "Miért halt meg Tau"  vagy "Enikő és a kibaszott healerek"

@Chris

Edit: A gem encsa megszerzésen kívül beraknék valami csak TB-n megszerezhető mountot is annyi pontért amit mondjuk átlagos játékidő mellett fél season kiszedni. Mondjuk frakciónként 1-et. Esetleg Tabardokat is.

Edited by Pallesz
  • Like 1
  • LUL 5

18 perce, Pallesz írta:

Mivel megoldást nem fogalmaztál meg a felhozott problémára

Korabban mar irtam, hogy kene class tuning, de nem tetszett olyan playereknek, akik massal huzatjak a ratet vagy csak szimplan ulnek a rate-jukon.

TB-re gyorsabb gear szerzes kene, hogyha barki erdeklodeset is fel akarjatok kelteni vele, mert taurin nem ritka a 2-3 perces queue, szoval 2-3 percet varni azert, hogy dreadfulban/malevben bemehess lose-olni a fel eve full tyrannicalos playerek ellen nem eri meg.

• Like 1

1 perce, Arsenal írta:

TB-re gyorsabb gear szerzes kene, hogyha barki erdeklodeset is fel akarjatok kelteni vele, mert taurin nem ritka a 2-3 perces queue, szoval 2-3 percet varni azert, hogy dreadfulban/malevben bemehess lose-olni a fel eve full tyrannicalos playerek ellen nem eri meg.

Én a conquest catchup növelésével szeretném elérni, hogy gyorsan ki tudjanak gearelődni. Így az újabbak megkapják az elöző seasonos honor geart meg a az előző seasonos conquest fegyót, szerintem az úgy járható út lenne.

• Like 1

7 perce, Leave írta:

@Chris ha már itt tartunk, hogy oldjátok meg a WoD skipet? Gondolok itt dungeonokra, raidekre, zónákra, achikra, stb.

Csak a questing részt csináljuk meg egyelőre, hogy át lehessen questelni legionig. a raidek és dungeonok ahogy lesz időnk összehányva berakjuk, vagy más projectekből bemergelünk valamit, hogy azért nézzenek csúnyán a bossok.

Korábban zt írták hogy betudsz majd menni a zónákra, megcsinálni a fejlődéshez szükséges questeket, de semmi instanced cucc nem lesz scriptelve.

28 perce, Chris írta:

Csak a questing részt csináljuk meg egyelőre, hogy át lehessen questelni legionig. a raidek és dungeonok ahogy lesz időnk összehányva berakjuk, vagy más projectekből bemergelünk valamit, hogy azért nézzenek csúnyán a bossok.

Tehát akkor a dungeonok mythic diff-en valszeg nem lesznek elérhetőek? Fashion achik, Garrison? Rengeteg kérdés van még, de a fejlődés egyelőre elég lesz mindenkinek. Egyébként a 90-100 közti lvlingre lesz boost? 

1 órája, Chris írta:

Én a conquest catchup növelésével szeretném elérni, hogy gyorsan ki tudjanak gearelődni. Így az újabbak megkapják az elöző seasonos honor geart meg a az előző seasonos conquest fegyót, szerintem az úgy járható út lenne.

Abban a gearben nem sok eselyuk van gyozelemre. Akkor mar inkabb elozo szezonos conquest gear (upgrade lehetoseggel honorert vagy akar upgrade nelkul), tyrannical fegyoval. Vagy valami extra conquest reward player activity-re, hogy ne kelljen tradelniuk a turheto gearert.

Edited by Arsenal

3 órája, Pallesz írta:

A realmnév legyen: "Miért halt meg Tau"  vagy "Enikő és a kibaszott healerek"

Majd visszajön a nagy mester és újra hangulatot kelt a szerver életében és ezúttal megmutatják, hogy ők mennyire kemény legények. :D

4 hours ago, Chris said:

Légyszi ne az vigye el a fejlesztői kapacitást, hogy ilyen értelmetlennek tűnő dolgokat csináltok. Legyen egy custom quest -> level100+kezdőgear minden specre.
Ha a questeket megcsinálod, akkor annyi erővel már a fejlődős instákat is meg kellene, akkor pedig jön a kérdés hogy raidek miért nincsenek..

• Like 2
  • Angry 1

1 órája, abjoco írta:

Phalanx, a 24. karid sosem lesz 90-es. Csináld inkább azokat a questeket újra

Már rég 90-es. Most épp a 25.-en dolgozom, és csoda lenne ha nem lenne maxon még az idén. :D

• Woah 1

Beszéltem tegnap/ma (kedden) Chrissel és kiderült, hogy migráció megvalósítása elég nagy munka lenne számára viszont nem zárkózik el előle, viszont ő úgy látja, hogy elegendő megoldás lenne a cross raidelés bevezetése. Amiről tudnotok kell, hogy valószínűleg pár hónapos meló megvalósítani ez által a most szarban levő guildek nem biztos, hogy kihúzzák addig.

Előnyei:

• Tud együtt raidelni Tauris, Wodos és Evermoonos.
  • Ehhez tartozna egy ingame cr channel, ahol tudsz hirdetni raideket meg kereshetsz aréna társat.

Hátrányok:

• Guildbe nem tudsz invelni más realmen levőt, ez által minden guildes bonus bukott.
  • Guild bankot nem tudsz használni.
  • A raid looton kívül semmit nem tudsz majd trade-elni. (Poti, flask etc)
  • Megmarad a megkülönböztetés a realm miatt.
  • Valószínűleg külön realmen lesz a pvp szerver.

Ha Wodos player vagy és esetleg ez neked nem tetszik vagy tetszik akkor írj egy hozzászólást, hogy @Chris is lássa mi a véleményetek.

Pár wodos emberke tagelése, hogy lássák: @Madcuzbad @Vazz @Nagyfaterbä @Arsenal @Nephthys @Melchior @Belisien @Darkinfernus @Lore(?) ha valakit kihagytam akkor is írja a véleményét mert számít.

• Like 2
  • Love 1

Sziasztok !

Az én véleményem az, hogy itt nem csak a raid vagy PvP lebonyolításáról van szó ,2011ota játszom wod-on és őszintén nekem hiányzik hogy lássak playereket magában a játékban hiányoznak a tömött fővárosok és az og előtti pvpzes 

Szóval én inkább támogatnam a migrációt mégha kreditbe is kerülne mivel én az emlékeimet vinném át a fő szerverre ,

• Like 1

4 órája, Ced írta:

Sziasztok !

Az én véleményem az, hogy itt nem csak a raid vagy PvP lebonyolításáról van szó ,2011ota játszom wod-on és őszintén nekem hiányzik hogy lássak playereket magában a játékban hiányoznak a tömött fővárosok és az og előtti pvpzes 

Szóval én inkább támogatnam a migrációt mégha kreditbe is kerülne mivel én az emlékeimet vinném át a fő szerverre ,

Ha meg lenne az X instance, akkor már megcsinálnánk a több X szervert is, ezáltal lehetőség lenne arra, hogy zónák is cross realm fussanak. (a channelek lokáisak maradnának, a say, yell cross realm, és mind a 3 szerver össze lenne vágva, így csomó ember lenne ott :))

• Like 3

8 hours ago, Avaren said:

Beszéltem tegnap/ma (kedden) Chrissel és kiderült, hogy migráció megvalósítása elég nagy munka lenne számára viszont nem zárkózik el előle, viszont ő úgy látja, hogy elegendő megoldás lenne a cross raidelés bevezetése. Amiről tudnotok kell, hogy valószínűleg pár hónapos meló megvalósítani ez által a most szarban levő guildek nem biztos, hogy kihúzzák addig.

Előnyei:

• Tud együtt raidelni Tauris, Wodos és Evermoonos.
  • Ehhez tartozna egy ingame cr channel, ahol tudsz hirdetni raideket meg kereshetsz aréna társat.

Hátrányok:

• Guildbe nem tudsz invelni más realmen levőt, ez által minden guildes bonus bukott.
  • Guild bankot nem tudsz használni.
  • A raid looton kívül semmit nem tudsz majd trade-elni. (Poti, flask etc)
  • Megmarad a megkülönböztetés a realm miatt.
  • Valószínűleg külön realmen lesz a pvp szerver.

Ha Wodos player vagy és esetleg ez neked nem tetszik vagy tetszik akkor írj egy hozzászólást, hogy @Chris is lássa mi a véleményetek.

Pár wodos emberke tagelése, hogy lássák: @Madcuzbad @Vazz @Nagyfaterbä @Arsenal @Nephthys @Melchior @Belisien @Darkinfernus @Lore(?) ha valakit kihagytam akkor is írja a véleményét mert számít.

Részemről ez így teljesen rendben van :) Butaság ilyent írni, de oké, nincs guildes achi, tehát mondjuk R1-be maximum két tauris jönne, és akkor a guild achi sem úszott és a raid sem. Míg pl. Altosba, vagy R2be, több is lehetne, vagy akár tőlünk is mehetnének, mehetnék ugyanúgy taurisokkal, és ez esetben nem számítana már a wodos guildes achi. Ami talán szívás lenne, hogy amikor lesz egy CR kifagyás, akkor oda az öröm, de ez már csak mellékes, túl lehet élni :)

Sziasztok.

Hát nem tudom, ahogyan legelőször fel volt vetve ez az X minden téma akkor sokkal jobban hagzott, jelenleg számomra túl sok a hátrány. Nem tudom, hogy ezek a feltételek kiket segítenének.

Ha ezek az előnyök és a hátrányok akkor én a merge mellett döntenék. 

Spoiler

• Dislike 1

Akk a jövőben mehet a serverhop tauriról wodra gazat szedni? Mertakkor inc tönkreteszi a crossrealm a Tauri gazdaságot és nemtudunk majd jókedvüen tábortűzkörül táncolni grizzlihillsben.

3 órája, hehe ecksdee írta:

ezaz legyen elbaszva ra X honap ahelyett h mergelve lennenek

Merge-re is elmenne ugyanúgy X hónap.

A WoD átugrására visszatérve: számíthatunk esetleg valami megnövelt XP-re 90-100 között esetleg? Mert oké hogy átugorjuk, de egyből minden karaktert 90-ről 110re húzni Manual kicsit durva lenne. 

Esetleg ha bent lenne az a bizonyos sokat emlegetett NPC ami ad egy 90-en felvehető Questet ami 100-ra dob, (hogy a jelenlegi 90-esek kapjanak egy kis előnyt, mert ennek így lehetne értelme, hiszen ha meg is scriptelitek szépre a WoD leveling contentet, semmi nem fog az elé állni, hogy ha valaki csinál egy újabb karaktert, level 1-ről 110-re wodos contenten keresztül is fejlődjön, így ezzel csak azt tudnánk elérni hogy ne érződjön a content átugrás negatív hatása, és akik jelenleg is 90-esek, csak +10 szintet kelljen fejlődniük 110ig) 

Edited by Magicka

Cross realmen lesz minden azért, hogy inkább három realmre legyen szétszedve az a kevés player ami van, mert állítólag kellenek a különböző realmek ikszde. Kíváncsi vagyok mennyi idő lesz megcsinálni hogy adott zónákban a szorzók aktívak legyenek vagy majd szépen lassan megszokja mindenki a tóri módit, de legalább a neve mögött más realm lesz...

Amugy karacsony korul jonni fog megint a honlapos quizes dolog? :D mert ez a xp szorzo emeles sokakat nem erint  az a quiz meg minden evben kiraly dolog :D

Edited by Shibaken
  • Love 1

Mi váltja fel? Az játékosok java része azért (is) várja a karácsonyi időszakot mert így pár kattintással ingyen kreditet juthat. 

Koszi taget @Avaren. Reszemrol es meg nagyon sok ember reszerol nagyon is oke es tamogatott a dolog, legalabb is az alapjan amikor a mop progresses topicban szo esett errol, azthiszem Milan emlitette, akkor csillant fel a szemem es kezdtem el forszírozni a dolgot es probaltam like formajaban a sajat kommentemen szemleltetni chrisnek, hogy hany embernek tetszik a dolog a wodon.  Hogy oszinte legyek ott nem nagyon volt vele utana foglalkozva, de ha erdekel @Chris keresd vissza nem sok oldalt kell vissza menni, talan 2t-3t. Szoval reszemrol nagyon orulnek az egesznek ( meg persze szamban hozza veheted azt a kb 20 embert aki ott reagalt a kommentemre, ha viszonyitasilag ez segit a dontesben ), viszont a 3. opciot kicsit meg tema alatt hagynam, szerintem az xzone mar eros lenne, kisse tulzas, akkor mar tenyleg folosleges lenne a 3 kulon szero, de nem vetnem el teljesen a dolgot, csak azt mondom hogy az xraid, xchannel valtozas is eleg lesz kezdesnek felmerni, hogy az xzone is jo iranyba sulhet el azok utan, vagy ez mar azert sok.

• LUL 1

Forgottenes emberek is pozitívan fogadták ezt a cross realm raid dolgot. Ellenzője nemnagyon akadt, bár páran nem olyan bizakodóak..ennyi meg belefér.  Madcuval pedig egyet kell értenem, a cross-zone dolgot még nagyon nem kellene erőltetni. Első körben legyen megvalósítva a raid része, aztán ha jól sül el, megkezdődhetnek a munkálatok a cross zoneon. Ha a zónás dolog miatt (akár hónapokat) csúszik a cross-realm-raid dolog, annak senki sem fog örülni

Ez az xp event pont jól jön. Eddig nem tudtam wodon raidelni, mert nem tudtam elérni a level 90-et

• Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Hide the pain 1
  • Picard Facepalm 1
  • Woah 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...