Jump to content
Avaren

Raid loot

Recommended Posts

8 perce, Avaren írta:

3 item eshetne 10-esen ToT-

Ez szerintem is egy olyan változtatás lenne ami sokat segítene a szerveren mivel Blizzard volt annyira idióta, hogy behozta a TF rendszert amibe bele rakta az ösztönzést 25 fős raidelésre mert kevesen nyomták eredetin MoP alatt már és még mellé nerfelték a 10-es raideket ahol az elmúlt kiegekben megszokott volt, hogy HC-n kapsz +1 loot droppot ezzel megtörve a balance-t, hogy mennyi loot jut egy főre átlagosan egy raid alatt.

Spoiler

előre látom:
chris: én még nem temetném a 25 ös raidelést, inkább ötleteket várok arra hogy lehetne népszerűbbé tenni őket
<random player>: ötlet
chris: az nem megvalósítható gondoltunk már rá mi is
chris: mi lenne ha csak 25 ös raidre tudnál invelni másik szerverről/másik frakcióból playert, szerintem 1 délután összeraknám!444négy
Avaren: nagyobb játékosállomány kellene
chris: te csak flamelni meg kötekedni tudsz *1 hét warning*
<csönd mert aki ötletelne bannolva van>
<nincs sírás nincs gond>
<el van felejtve hónapokig megint a dolog míg fel nem hozza valaki>
<még jobban kihal a szerver mert az átlag pleb nem fog 12 bosst farmolni 1 évig hogy kiessen ami kell neki>

edit.: kihagytam hogy aithne elkezd okoskodni valahol a beszélgetés során meg linkel wikipédiáról valamit

Edited by hehe ecksdee
  • Love 4
  • LUL 3
  • Putin Approves 4
  • Roll Safe 2
  • PogChamp 1

Egyébként tényleg összeszedett valami betegséget ez a loot dolog, 10+ akárhány hete cleareljük a hc-t, és 1 CTF karakter nincs a 10-es raidünkben, mert az a bizonyos "Nemlétező Holy Paladinunk" már bő ctf minden kiegészítővel HC TF-ben. Meg azt hogy 3 loot essen és nagyobb esély legyen a TF itemekre, szerintem ez helytálló döntés lenne.

ui.: hamár az a bizonyos holy paladin loot létezik, ami kizárólag 1 cast, 1 spec, akkor valamivel csökkenjen mar a loot droppja. Mert van olyan ami meg 5 nek kellene és ilyet kapunk :D Persze, ebbe a Holy Palák nem eggyeznének bele, de ez csak 1 feltevés.

• Like 2

Ekkor: 2018. 12. 05. ekkor: 22:40, Surfingbirdz írta:

Elég lenne, ha nem minden héten ugyan az a 2 plate cucc esne néha az 1ik thunderforgedben :) 

Ekkor: 2018. 12. 06. ekkor: 16:26, Purrmode írta:

plate cuccok, stres fegyók tárháza = ToT 10 loot

Nálunk cloth és leather felváltva. :(

• Like 1
  • Feels Bad Man 2
  • Feels 1

1 órája, Mushu írta:

Nálunk cloth és leather felváltva. :(

Team 1 = intes mail dolgok.

Team 2 = az összes létező holy paladin loot, persze senki sincs rájuk.

• Like 2
  • Feels Bad Man 2
  • Feels 1
  • PogChamp 1

Spoiler

itt egy tökéletes példája annak, hogy miért mondják a szerverre azt, hogy lassú, punnyad stb.
Van egy javaslat, jelen esetben a lootrendszer megreformálása, amire szükség van és mindenki, azaz mindenki aki aktívan raidel egyetért vele és  1 darab hozzászólás nincs Chris-től, hogy oké megcsináljuk vagy nem oké nem tudjuk/akarjuk megcsinálni, egyszerűen a levegőbe beszél a community.

@Chris könyörgöm reagálj már valamit, dobj egy morzsát, szólalj meg

Edited by panducimonk
  • Like 1

25-ön HC-n 6 db esik nem 5 innen származik a probléma, hogy Blizzard 10-ről elvette a +1-t és még mellé behozta a forge dropokat amik miatt mai napig megy a panasz eredetin.

• Like 1

10 hc: 14096c1b55fda1676ae746908c872311.png 10/2 = 5

25 hc: 37d667121050691d5fcb7bd2bd582551.png 25/6 = 4,16

Mivel a szerver adottságaiból csak a 10-es raidelés elérhető normális minőséget felmutatva, így semmi értelme a blizzard féle 25-re ösztönző dolgonak. Ne tessék megfelejtkezni a TF drop rate-ről se. BTW nem lenne jobb ha minden loot egy groupban lenne és úgy sorsolna, arra gondolok, hogy ne legyen a sima boss loot két külön groupba?

• Like 1

sharedtf.png

@Chris kiderült ugye még régebben egy report alapján, hogy a shared boss loot úgy kell essen, hogy a sima drop helyét veszi el és nem mint extra drop. Aithne fixelni akarja ezt amikor ez teljesen jó így mert nem szopatja a 10-es raideket ha fixelve lesz akkor a 10-es raidek rendkívül rosszul fognak járni a 25-ös képest amit még mindig alig nyomnak rengeteg indok miatt. Arra szeretnélek megkérni, hogy 10-es raideken a shared boss loot maradjon EXTRA loot nem pedig, hogy elveszi a bossból járó itemet.

A képet Aithne linkelte discordon, hogy elkezdett rajta dolgozni mielőtt bekerül ez a változtatás arra szeretnélek megkérni, hogy gondoljátok át és ne tegyétek rosszabb sorra a 10-es raidelést mert így is rendkívül rossz állapotban van. Alig lehet össze szedni embereket raidelésre nem, hogy 25-re NE kerüljön csak úgy be valami ami a meglévő játékosok. Játék élményét még jobban tönkre tenni így is elég nagy bajok vannak a loottal.

• Woah 1

1 perce, hehe ecksdee írta:

Az javítva lett valaha, hogy 10 HC-n nem is esik shared loot?

Nem is volt bugos rugóm az elő példa(Jin Rokh HC dobott shared daggert main handben van armoryn), hogy esik HC-n shared loot és a LÉNYEG, hogy 3-ik EXTRA ITEM-nek esik NEM PEDIG elveszi a sima loot helyét amit AIthne akar, hogy a shared loot elviszi a sima loot helyét. Most képzeld el lecsapod Council-t esik 1 token meg 1 shared és ott van benned a tudat, hogy a redvás shared helyett ott lenne egy trinket.

Ennyi erővel azt is ki lehetne venni 10-esről, hogy ugyan abból az itemből egyszerre eshet több is. Évekig tartott kisírni, de akkor még voltak 25-ös raidek amiknek jól jött ez.

10-es loot rendszer legyen:

• 3 item bossokból amik nem dobnak tokent
  • 2 token + 1 item bossokból amik dobnak tokent
  • shared loot + 1 lootnak számítson és ne vegye el másik helyét
  • thunderforged esélye 25% legyen mint 25-ben
  • ne eshessen ugyan abból az itemből egyszerre több
Edited by hehe ecksdee
  • Like 2
  • Putin Approves 1

8 perce, hehe ecksdee írta:

Ennyi erővel azt is ki lehetne venni 10-esről, hogy ugyan abból az itemből egyszerre eshet több is. Évekig tartott kisírni, de akkor még voltak 25-ös raidek amiknek jól jött ez.

10-es loot rendszer legyen:

• 3 item bossokból amik nem dobnak tokent
  • 2 token + 1 item bossokból amik dobnak tokent
  • shared loot + 1 lootnak számítson és ne vegye el másik helyét
  • ne eshessen ugyan abból az itemből egyszerre több

2 token + 1 item bossokból amik dobnak tokent -> miért nem 1 token + 2 item? kontent vége felé szerintem a kutyának nem kell már ennyi token, a többi item annál inkább.

Egyébként egyetértek.

mert régen is így működött + ha már megváltozik akkor nem csak a mostani contentre kell gondolni, hanem SoO-ra is + ha új karit akar vki gearelni kell a token drop

Edited by hehe ecksdee

2 órája, hehe ecksdee írta:

Az javítva lett valaha, hogy 10 HC-n nem is esik shared loot?

Valami rohadt pici eséllyel esik és nem hiszem, hogy képes thunderforge-olni. Most Jin'rokhot néztem teszten, és egyelőre jónak tűnik, nem basztam el a difficultyt sem, de majd még fixelni akarom a 0 gold bonus rollt is, ha már arra járok, és azzal is lesz pár kör... Amúgy meg is találtam, hogy mi okozza, és tudok rá egész jó megoldást is, csak össze kell az egészet rakni. 

48 perce, Aithne írta:

Valami rohadt pici eséllyel esik és nem hiszem, hogy képes thunderforge-olni. Most Jin'rokhot néztem teszten, és egyelőre jónak tűnik, nem basztam el a difficultyt sem, de majd még fixelni akarom a 0 gold bonus rollt is, ha már arra járok, és azzal is lesz pár kör... Amúgy meg is találtam, hogy mi okozza, és tudok rá egész jó megoldást is, csak össze kell az egészet rakni. 

Igazán őrülnék neki ha nem akarnád megölni a 10-es raideket meg a szerver 97%-t akik 10-en raidelnek csak azért, hogy kedvez annak a pár %-nak akik 25-ön tudnak még raidelni.

• Like 1

Amit találtam, az alapján raidenként kb. egy item esik 10-en, de van, hogy egy sem, tényleg nagyon ritka, és az esélyei egyébként nem különböznek 10 és 25 raidek között, egyiket sem érinti mostani állapothoz képest jobban, mint a másikat.

Éppen, Aithne írta:

Amit találtam, az alapján raidenként kb. egy item esik 10-en, de van, hogy egy sem, tényleg nagyon ritka, és az esélyei egyébként nem különböznek 10 és 25 raidek között, egyiket sem érinti mostani állapothoz képest jobban, mint a másikat.

Ja persze csak elakarod venni az értékes lootunkat és kicserélni semmit nem érő shared boss lootos szemétre az esetek 90%-ban.

• Pusheen Blush 1

A sima boss loot itemek jelentős része is szemét, főleg mostanság :D Persze sharedben is van szemét, senki nem mondta, hogy nem, de nem minden boss dobál trinketet... És amelyik igen, ott is van ám tisztes mennyiségű kaka, pl. az absorbos healer trinket.

Éppen, Aithne írta:

A sima boss loot itemek jelentős része is szemét, főleg mostanság :D Persze sharedben is van szemét, senki nem mondta, hogy nem, de nem minden boss dobál trinketet... És amelyik igen, ott is van ám tisztes mennyiségű kaka, pl. az absorbos healer trinket.

Wháó. És emiatt még jobban meg kell növeli a loot táblát azzal, hogy potenciálisan lootot vesztesz sima lootból. Amikor így is retardált módon állandóan csak holy pala gear esik. Persze még mellé szeretném látni non-stop a holy pala 2 kezes shared fegyót igazán ez kell 10-es raidre még jobban elbaszott loot.

• Putin Approves 1

0.25% eséllyel esik egy itemrollból a kétkezes holy pala fegyver :D De láthatsz crit-haste 2h swordot is, meg tank shieldet, meg 1h healer mace-t is. Léteznek annyira jó shared loot itemek, hogy a loot átlagos minősége nem romlik ahhoz képest, hogy most nonstop hpala platet dobál, sőt, bizonyos bossokon, ahonnan már senkinek nem kell semmi (Jin'rokh, Qon, Consorts talán, Durumu lootja is elég ergya), shared lootból van (pici) esélyed nem Haunting spiritet kapni. 

3 perce, Aithne írta:

0.25% eséllyel esik egy itemrollból a kétkezes holy pala fegyver :D De láthatsz crit-haste 2h swordot is, meg tank shieldet, meg 1h healer mace-t is. Léteznek annyira jó shared loot itemek, hogy a loot átlagos minősége nem romlik ahhoz képest, hogy most nonstop hpala platet dobál, sőt, bizonyos bossokon, ahonnan már senkinek nem kell semmi (Jin'rokh, Qon, Consorts talán, Durumu lootja is elég ergya), shared lootból van (pici) esélyed nem Haunting spiritet kapni. 

Talán számodra ergya azoknak a bossoknak a lootja. De rengetegen vannak akiknek még azokból kell loot csak annyira szűk látó körű vagy, hogy nem látsz ki a nagy 25-ös raidjeitekből.

EDIT: ha nem felejtenéd el rajtatok kívül van még másik 1500 MAGYAR játékos aki szeretné élvezni a szervert.

2 perce, Kromgar írta:

Just because magyars can't figure out how to raid 25 doesn't mean we should mess with the loot balance between formats.

Then come to tauri realm and try to get 25 people for 25 man raids. You will have a hard time you can advertise all day everyday on trade chat, world chat, general chat on iot etc. You might get 1 application which can be used for any kind of progression.

Week #22, azóta sincs 2 gyűrűm totból, viszont már az összes warriornak megvan a holypala set transmogba, meg a pala tankoknak off gearbe meg a holypalának main gearbe ja és nem thunderforged holypala lootot már be sem transmogolnak a warriorok, ja meg a thunderforged 1 kezes stres fegyó dual wield furyba meg ha lehetne duel wield retribe is meglenne mindenkinek 53ef346458017da2062aca5c7955946b.svg

3 perce, Kromgar írta:

Just because magyars can't figure out how to raid 25 doesn't mean we should mess with the loot balance between formats.

Just because magyars want to do something on a bossfight doesn't mean they shouldn't get geared in an extended tauri-like farm content :) 

• Like 4

3 minutes ago, Jackcarver said:

Then come to tauri realm and try to get 25 people for 25 man raids. You will have a hard time you can advertise all day everyday on trade chat, world chat, general chat on iot etc. You might get 1 application which can be used for any kind of progression.

And you think its not like this in KP? when evermoon has 1/3rd or even less population of Tauri, get your shit together sir, its pathetic.

• Dislike 1

1 perce, Session írta:

And you think its not like this in KP? when evermoon has 1/3rd or even less population of Tauri, get your shit together sir, its pathetic.

Except evermoon population mainly consists of PvE players. While on the other hand tauri realm has quite handful of people who only play for PvP and they don't care about PvE at all.

5 minutes ago, Jackcarver said:

You don't get it don't you?You just listed that 25's are far more harder to organise than 10's and yet you want to remove the incentive that blizzard had put in the game.That's just big brain thinking.

• Love 1

Éppen, Kromgar írta:

blizzard had put in the game

Blizzard did something that might just work for millions of population HOWEVER it's no where near sustainable on tauri atm. Since most 25 man guilds died out during 2014-2017 on cataclysm. BUT we still want to play and we WILL NOT ENDURE BLIZZARD BULLSHIT. That's clearly bad for the current population of tauri.

Éppen, Leahcim írta:

Same here just don't wanna endure your pure bullshit. Thanks :)

Éppen, Idototems írta:

Then play. No one is stopping you from playing

I think you guys think that 1 guild matters far more over the many others. Whoa such intellect. 25+ guilds >>>>>>>> 1 guild

Nálunk is orrba-szájba esik a plate, amióta benn van ToT még nem láttam Jinrokhból a cloth gatyát, meg Megaerából a Breath of Hydrát.

Pedig nagyon régóta HC-n ütjük, egyszer szeretném lecserélni a Darkmoon trinketet végre.

• Feels Bad Man 1

Not at all, that's why plenty of us have alts in other guilds just to help them out. You're just highly biased towards hungarian community over international one.

• Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.