Jump to content
Purrmode

SimulationCraft guide by Imsosorry

Recommended Posts

Sziasztok, 

Mivel sokan kérdezték, hogyan tudnának a karijukon javítani és miként lehetséges a legtöbbet kihozni belőle, ezert úgy döntöttem a guide megírását. Ehhez nagy segítség a SimulationCraft. 

Mi szükség a karakterünk szimulálásához?

Egy program(Maga a SimCraft), amely a szimulációt végzi: 

A futtatásához szükséges Visual C++ 2010 64/32 Bit

Link:

Updated(working graphs) Credit @Gashira

https://drive.google.com/open?id=16ReyfTpEGAhiBArQ2xQN5tMHUB4GZOBV

Egy Addons, ami a karaktered gearjét kiexportálja a program számára:

Parancs: /simc

Link:

Credit @Gashira

https://drive.google.com/open?id=1TMxOWN4W6Mis2ILiWy1nNKdNzFSML8Qu

Miben segít a SimulationCraft?

- A karakter statjainak optimalizálásában

- A karakterünk statjainak értéknek megállapításában. 

- A karakterünk szimulálása adott fight tipusokra/fight hosszokra.

- Az ideális rotation által kihozható DPS megállapításában. 

- Az ideális rotation megmutatása. 

- A karakter változtatásainak összehasonlításában.

A szimuláció beállítása:

Options fül:

Globals(Itt a fighthoz kapcsolódó információkat tudjuk megadni)

image.thumb.png.7bc87294f62122a317800b7828368e09.png

Buff/Debuffs:

Itt érdemes minden bepipálni, hogy raid környezetbe Simulálja a karaktert.

Scaling:

Az eredményhez kapcsolódó beállításokat lehetséges beállítani. Érdemes az Analyze-al kezdődő sorokat bepipálni.

Plots + Reforge Plots:

Beállítása nem szükséges, mert pontos karakter adatokkal dolgozunk.

Import fül:

Alap templateket találunk benne, illetve armoryról lehetett importálni karaktereket még a content idejében. Nem lényeges.

Simulate fül:

Ide kell becopyzni az addon által adott stringet

A szimuláció javításához érdemes még hozzáadni egy két dolgot. 

Pl. Meta Gem

meta_gem=sinister_primal - haste procos legendary

meta_gem=burning primal

illetve set bonusok

Pl. Set bonusok

tier15_2pc_caster=1  - caster set 2

tier15_4pc_caster=1 - caster set 4

tier15_2pc_melee=1 - meele set 2

tier15_4pc_melee=1 - meele set 4

Példa string a lockomról:

https://pastebin.com/LFbhMDea

Amikor ezzel megvagyunk jobb alsó sarokban mehet a simulate. 

Eredmény kiértékelés:

Stat value

image.png.efe93b788138bb4d09586c27fd0ee60d.png

Amikor feltűnően nagy valamelyik stat értéke, akkor valószínűleg nincs meg valamilyen cap és érdemes a módosítás után újra kalkulálni vagy egyszerűen jól scalel a karakter az adott secondary statból.

Például ez a Warlockom szimulációja és azt írja, hogy 1 intellect ér 0.56 critet vagy 0.63 hastet vagy 0.64 masteryt.

Ezt lefordítva, mivel a secondary statos gemek kétszer annyi statot adnak mint az intellectesek, így bármelyik statra gemelnék intellect helyett, akkor több stat értékem lenne. 

Easy math:

0.64 mastery = 1 int

320 mastery ~ 204 int

204 int > 180 int

Abilitys:

Az abilityk dmg eloszlása

Buffs:

A karin lévő buffok és azok uptimeja

Actions List:

A rotation, amivel szimulálta a fightot(A legideálisabb rotáció) 

Stats:

A statok buffolva, unbuffal

Ha valamilyen kérdésed van vagy nem fogalmaztam elég érthetően esetlegesen kifelejtettem valamit, akkor kérlek jelezd commentben,pmben esetleg Ingame.

Edited by Purrmode
  • Like 2
  • Thanks 3
  • PogChamp 1

Import/Sample Profiles részről lehet importálni egyrészt precombat actionöket, másrészt olyan spell priority/rotationre vonatkozó acitonöket, amivel optimálisabb dpst és ezáltal pontosabb stat weighteket kaphatsz eredményül.

Ezen kívül érdemes a simulation után leellenőrizni a statjaidat, mert nem mindig tökéletes az exportálás. Amennyiben valahol jelentős eltérés van, kézzel is beállíthatod a saját statjaid.

Spoiler

gear_intellect=18600

gear_spirit=5100

gear_spell_power=9094

gear_hit_rating=0

gear_crit_rating=7542

gear_haste_rating=8101

gear_mastery_rating=2118

Ebben az esetben csak a gearből származó statokat kell megadnod, ami secondary stat ratingeknél(haste,crit,mastery) nem jelent változást, viszont main statoknál(int,str,agi,stb.) csak a +x zöldel írt értéket jelenti. (Például az alt sámánomon a 17764 intellect úgy jön ki, hogy 154+17610, aminek az első része a base int, a második pedig a gearből származó intellect, ebben az esetben simcraftba gear_intellect=17610-et kell írni)

Spellpowernél pedig csak a fegyvereden lévő spellpower értékét kell megadni, a spellpowered többi részét intellectből kapod, amit már a gear_intellect résznél egyszer megadtál, így elég jelentős hiba, ha ez kétszer számolódik bele.

Természetesen ne buffokkal adjuk meg az értékeket.

Options/Global részen a Fight Stylenál érdemes különböző fight tipusokra is lesimelni a karaktered, előfordulhat, hogy egyhelyben állós single target fightokon(ez a patchwerk style) közel egyforma weighteket kapsz a statjaidra, viszont addozós, vagy sokat mozgós fightokon valamelyik statod nagyon kiemelkedik a többivel szemben, így jobban el tudod dönteni, hogy mire van szükséged.

És ami még fontos szerintem, hogy bár nagyon hasznos program a SimCraft, azért közel sem tökéletes, vannak benne hibák és nem mindig ad jó/pontos eredményt. Kezeljük fenntartással az eredményeket és nyugodtan vegyünk figyelembe más szempontokat is a gearünk összerakásakor.

• Like 1
  • Angry 1

Pl. Ilyen csalóka dolog, ha lesimelsz egy Destru lockot is. Single targetre a három stat Mastery - Crit - Haste teljesen egyforma értékkel bír, sőt az intellect némely itemlevelben outscaleli mindhárom statot, de ha lesimeled 4 v 5 targetre, akkor a mastery jóval nagyobb értékkel bír(Fire and Brimstone).

• Like 2

Hi. Destru lockra teszteltem és a mastery re jött ki a legkisebb érték... Haste>crit>mastery lett az eredmény. Lehetséges ez? (Edit: aztán kijött egy mastery>crit>haste is...Asszem még tanulmányozom kicsit a programot :) )

Edited by Lerterimas

Hi. Ha destru-ra nézed 1 targetre nem mindig mastery a legjobb stat, de ha lesimeled több targetre a mastery kb 0.8 lesz a mastery értéke.

Hú nagyon köszi a leírásért :) Végtelen sok bábún teszteléstől ment meg. Pont ez érdekel, azóta hogy elkezdtem wow al játszani és választani kellett két item közül.

• Like 1

Elég régóta gondolkozom azon, hogy érdemes e fajt váltani, amivel kihozhatom a maximumot a dps karakteremből. Viszont a szimuláció után kicsit kiábrándító volt, hogy orc/troll fajra állítva elvileg csak ~2,5k dps javulást sikerülne kihozni, ami azért nem túl ütős. O.o Azt hittem ennek simán lehet egy 5-10%-os befolyása a max. dps-re. 

Meg, hát ott van az is, hogy az a 2,5k különbség csak simcraft szerint 2,5k.

Hiába futtatok le rajta több tesztet, azt írja, hogy 150k dps-emnek kéne, hogy legyen egy dummy fighton.(ami more like 185k)

Szóval nem szabad teljesen a programra hagyatkozni, lehet, hogy az a 2,5k taurin 10-20% dps növekedést jelent(ami kicsit overkill lenne imo.)

17 órája, Damne írta:

Meg, hát ott van az is, hogy az a 2,5k különbség csak simcraft szerint 2,5k.

Hiába futtatok le rajta több tesztet, azt írja, hogy 150k dps-emnek kéne, hogy legyen egy dummy fighton.(ami more like 185k)

Szóval nem szabad teljesen a programra hagyatkozni, lehet, hogy az a 2,5k taurin 10-20% dps növekedést jelent(ami kicsit overkill lenne imo.)

Nekem 400sec-re van állítva a teszt, ha annyi ideig tartod a 185k-t az not bad.  (Kieg.: Bár leteszteltem és úgy látom szinte semmi befolyása nincs a fight hosszának dummyra, úgyhogy fail.)

Persze nem hagyatkoztam teljesen a programra, de ha egy sima lineáris fightot nézel, ahol nem nagyon zavar be semmilyen tényező, akkor azért nagy hibahatár nem lehet szerintem. Boss fighton még az a 2,5k sem marad meg valszeg:D

Edited by DDE
Kieg., typo

Pár % különbség van max a racialok között. De nyilván PvE-ben egy jókor eltolt troll/orc raciallal többet érsz mint pl egy belfel. Ha min-maxolni akarsz (teljesen feleslegesen taurin kb) akkor fajt váltasz, amúgy meg játssz azzal ami jobban tetszik.

Edited by Asgaard
  • Like 2

Hi. Jött ki most egy új patch taurira? mintha más verziószám lenne. Kell letölteni hozzá másik SimulationCraft verziót? (edit. Valamit bénáztam mert kifagyott a játék és telepített valamit a launcher. Vegyétek semmisnek a kérdést :) sajna nem tudom hogy lehet törölni)

Edited by Lerterimas
pontosítás

Hi!

Úgy csináltam, hogy a sorban mögé beírtam hogy stats=1103crit, de dpsben 3-4k val kisebb érték jött ki, mint egy majdnem azonos értékű bracernél...Mintha a statok közül csak a critet észlelné. Esetleg írjam be valahogy a többi bonuszt is? stats=1036int,1103crit? Valahogy így?

Frissítettem a letöltés linkjét. Ebben a verzióban működnek a grafikonok is. 

I updated the download link. Graphs are working in this version. 

Köszönet Gashirának / Thanks for  @Gashira

Edited by Purrmode

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Create New...