Jump to content
Sign in to follow this  
Purrmode

Elemental Shaman 5.1 Guide

Recommended Posts

Elemental Shaman PVE guide 5.0 – 5.1

Fontos , hogy 5.1 Guide, mert későbbiekben a sokkal több secondary stat/intellect végett a lentebb leírt dolgok VÁLTOZNI fognak!!

1. Bemutatkozás:

BC óta játszom World of Warcraft-al, mind eredetin mind tört szerveren játszottam, minden kiegészítőben. Alapvetően inkább PVP-ztem, de a PVE sem állt távol tőlem. Több classal is sikerült szép eredményeket elérnem. (FOTM Player btw Kappa)

Shaman armory:

https://tauriwow.com/armory#character-sheet.xml?r=[HU] Tauri WoW Server&n=Dumpsterx

Stream(Sellout): https://twitch.tv/tutukalol Legtöbbször az Insane guild raidjeit streamelem jelenleg több karival Mage,Shaman,Priest,Monk , (TOT elején/progresskor valószínű csak mage content lesz) , esetlegesen só folyatás megy.(Arena)

2. Miért Elemental Shaman?

Utilityt ad a raidnek amellett képes felvenni a versenyt a pure DPS kasztokkal( Mage, Lock, Hunter), egyetlen probléma, hogy gear igényesebb mint az említett classok

- Utility: 

Restoration talent( Elem gearben is lehetséges restozni )

3 Raid Buff: 5% Spell Haste , 10% Spell power , 3000 Mastery

Healing Tide: Raid heal,  3 perc cd, 5 legkevesebb hps targetet healeli 10 fős raiden, 12 targetet 25 fős raiden.

Ancestral Guidence(Talent): Raid heal, 2 perc cd, A DMG 40%-át healeli a 3 legkevesebb hp-s targetre.

Szerintem nem sokat kell mesélni ezekről az a abilitykről. A fightokat nagy mértékben megkönnyíti, hogy a healerek mellett a DPS karakter is rendelkezik efajta heal cdkkel, dps kiesés nélkül.

Tremor totem: Eltávolít minden Fear, Charm, Sleep Effectet az egész raidről

Windwalk totem(Talent): 6 másodpercig immunissá teszi a raid membereket a movementet gátló effektektől

Thundestorm: Knockback

Reincarnation: EZ life

Stormlash Totem: Tauris működés = Wasted GCD, Spellekre, Attackokra bonus nature dmg az egész raid számára

- Mobility

Ghost Wolf

Spiritwalker’s Grace: 15 mpig(Glyphel 20 mp) minden spell kasztolható futás közben

Lightning Bolt

- AOE

Ezekről a spellekről részletesebben lentebb

Chain Lightning

Magma Totem

Earthquake

3.Faj , Talentek , Glyphek

Horde:

Troll >= Orc > Pandaren > Goblin > Tauren

Troll és az Orc között nagyon minimális a különbség.

Alliance

Pandaren > Draenei > Dwarf

Talentek,Glyphek:

A viable talentek pirossal bekeretezve

EkOwj7T.png

Level 15 talentek(Defensive talentek):

Itt mind a három darab talent viable, de a legtöbbször a Nature’s Guaridan-t érdemes haszálni, mivel passzív defet ad. Jelenleg egy fight van, amin a Stone Bulwark Totem-et szükséges használni. Amber Shaper Un’sok

Astral Shift: Personal preference, de a Nature’s Guardian sokkal biztonságobb opció főleg, hogy az Elemental Shaman rendelkezik Shamanistic Rage abilityvel, amely hasonló funkcióval rendelkezik.

Level 30 + 45 talentek:

Frozen Power: Nem viable, mert Frost Shockot használni rootolni dps kiesés, erre ott van az Earthgrab totem

Earthgrab Totem: Root, Totemic Projection-nel használva effektív

Windwalk Totem: Movement-et gátló effektekre inmunná teszi a raidet, amennyiben szükség van rá, akkor érdemes Call of the Elements talentel együtt használni.

Call of the Elements: A 3 percnél kevesebb base CD-s totemeknek a CD-jét reseteli. A base CD azért fontos, mert Glyph of Fire Elemental-t használva a Fire Elemental Totem CD-je 2,5 perc, de mivel a Fire Elemental Totem CD-je 5 perc, így ezt nem reseteli.

Totemic Projection:

A totemek pozícióját lehet mozgatni. Amivel érdemes használni: Magma Totem, Capacitor Totem, Earthgrab/Earthbind totem

LVL60 Talentek:

Csak is Echo of the Elements

Ehhez nem sokat kell hozzáfűzni, a legtöbb DPS increaset adja a 3 talent közül passzívan és synergy-t alkot a masteryvel is.

LVL75 Talentek:

Csak is Ancestral Guidance

A kieg legjobb DPS raid heal cdje és mindössze 2 perc cd van rajta.

LVL90 Talentek(DPS talentek)

Ez itt a „Tricky” rész, mert itt sok minden befolyásoló tényező van, melyik éppen a legjobb talent választás.

Többek közt: Fight típusa, Gear, Build

Unleashed Fury:

Legjobb single target dps, ahol nem szükséges targetet váltani. Minnél több haste, annál effektívebb. (Ha a lentebbi részben nem a full haste buildet használod, akkor ne használd ezt a talentet)

Primal Elementalist:

Az elementalokat erősíti, illetve abilityket kap.

Legjobb burst dps. (Empower képességét a Fire Elementalnak nem kell használni, csak Restoration talent ágra)

Olyan fightokra érdemes használni, ahol valamilyen DPS increase található a fighton. Jelenleg két fighton érdemes használni: Wind Lord Meljarak(Heart of Fear), Elegon (Mogu’shan Vaults)

Elemental Blast: Az általa adott statok, a kevés secondary végett effektívebbek. Legtöbbször ezt a talentet érdemes használni.

Summary:

Burst DMG : Primal Elementalist Pl. Elegon , Wind Lord Mel'jarak , Amber Shaper Un'sok ( Tax-tól függően )

Single Target( Target váltás nélkül ):

Haste Buildel: Unleashed Fury >= Elemental Blast ( Minimális különbség )

Haste/Mastery Buildel: Elemental Blast > Unleashed Fury

Single Target( Target váltással ) -> Buildtől függetlenül Elemental Blast > Unleashed Fury

Glyphek:

Glyph of Chain Lightning:

+2 targetre „pattan” a Chain Lightning, de a base dmgje csökken 10%-al

Miért használatos?

Ha a fighton 3-nál több targetet lehet aoezni, a glyph hiánya dps kiesés

AOE-re szükséges

Glyph of Fire Elemental:

5 percről 2,5 percre csökkenti a fire elemental cdjét, de a durationje is a felére csökken

Miért használatos?

uptime optimalizáció, a fight hossza szerint

Opcionális

Glyph of Spiritwalker's Grace

5 seccel továbbtart a Spiritwalker's Grace duration

Opcionális

Glyph of Flame Shock

A Flame Shock sebzésének 30%-át healeli.

Opcionális

Glyph of Capacitor Totem

A Capacitor Totem 2 másodpercel hamarabb stunnol.
Opcionális

Glyph of Lightning Shield

Lightning Shield proc esetén 10% dmg reduce.

Megjegyzés: AOE sebzésekre nem procol.

Opcionális

Minor Glyph:

Glyph of Thunderstorm

A Thundestorm ability nem knockbackel

Imperial Vizier Zor’lok (HOF) Fightra mindenképp szükséges , hogy MC-ben ne lökd el/bele az aoebe a raidet

4. DPS Cooldown,Opener, Rotation

Ascendance: 3 perc cd, Main Elemental Shaman CD, hatalmas DPS increase-t ad mint Single Target, mind AOE dps során.

Lava Burst-ről eltávolítja a CD-t(Single target dps increase), a Chain Lightning-ot átalakítja Lava Beam-re(AOE dps increase).

Lava Beam: Minden targetre, amit elér 10%-al több dmg-t oszt. Mastery, illetve Echo of the Elements procra is. Ezért is a mastery a legjobb stat AOE esetében.

TIP: Érdemes mindig trinket ICD-t várni, mielőtt eluseolod.

Fire Elemental: 5 Perc CD(Glyphel 2,5 perc CD), Dinamikusan scalel(a statok változásával változik az Elemental statjai, dmgje).

Opener Elemental Blast talentel:

kb. 3 sec-el a pull előtt pre pot -> Fire Elemental -> pre cast Elemental Blast -> BL/Heroism(fight függő) -> Flame Shock -> Lava Burst -> Ascendance -> Lava Burst SPAM

Elemental Blast Ascendance alatt -> DPS loss

Opener Unleashed Fury talentel:

kb. 3 sec-el a pull előtt pre pot -> Fire Elemental -> Pre cast Lightning Bolt -> BL/Heroism(fight függő) -> Flame Shock -> Unleash Elements -> Lava Burst -> Ascendance -> Lava Burst SPAM ( Ha visszajön az Unleash Elements CD-je, akkor el kell nyomni az Ascendance alatt)

Opener Primal Elementalist talentel

kb. 3 sec-el a pull előtt pre pot -> Fire Elemental -> Pre cast Lightning Bolt -> BL/Heroism(fight függő) -> Flame Shock -> Lava Burst -> Ascendance -> Lava Burst SPAM

Single target Rotation(Priority alapú):

1.       Flame Shock , ha lejárt vagy 1 mp van hátra belőle

2.       Unleash Elements(Csakis , ha Unleashed Fury talent van használatban)

3.       Lava Burst

4.       Elemental Blast (Értelemszerűen , ha Elemental Blast talent van használatban)

5.       Earth Shock(6-7 Lightning Shield Stack van rajtunk)

6.       Searing Totem(Ha nincs lenn Fire totem)

7.       Lightning Bolt(Filler)

Multitarget(2-3 target)

Single target rotation a filler Lightning Bolt helyett Chain Lightning, ha glyphelve van , ha nem DPS increase + Flame Shockot az összes targeten fenntartani (Több instant Laval Burst Proc)

AOE:

1.       Magma Totem 6+ targetre

2.       Earthquake 8+ targetre

3.       Chain Lightning , Chain Lightning , Chain Lightning …

4.1 Flame Shock

A Flame Shock snapshotol ( A felrakáskori statokkal tickel a lejártáig ), viszont a Flame Shock dmgje az össz DMG-nek elhanyagolható része, így intellectes dmg increasekor frissíteni dps loss, de haste increasekor(Pl.Essence of Terror , Protectors Water Haste buff, érdemes az utolsó tick lejárta előtt frissíteni a Flame Shockot) -> Több instant Lava Burst Proc

12 Tick - 4052 Haste

13 Tick - 8106 Haste

14 Tick  - 12134 Haste

15 Tick - 16204 Haste

A 14 Tick raid hastel jelenlegi gearben nem elérhető. Amennyiben a 8106-os breakpoint van kirakva, akkor HC Essence of Terror proccal elérhető a 15.-ik tick, így amikor a trinket procol érdemes a flame shockot durationtől függetlenül refreshelni.

5. BIS Gear

BC840Jf.png

Miért Essence of Terror?

Az MSV HC-s trinkettel a probléma, mint pl. Magenél, hogy egy DOT (Flame Shock) nem elég, hogy ICD-ről ICD-re procoljon, ezért csak az Essence of Terror marad mint opció.

6. Stat prior , Gemelés , Proffok

Egy újabb „Tricky” part, amely sok kérdést vet fel.

Haste vs Mastery

Haste: jobb single target dps

Mastery: jobb aoe dps (értéke növekszik a haste növekedésével)

Az általam használt és a legeffektívebbnek talált buildek és stat prior.

Haste Build:

15% hit rating > int > haste > mastery > crit

Előnye: Jobb single target DPS

Hátránya: Rosszabb AOE DPS

Számokban BIS Gearben:

Haste: ~10300

Mastery: ~8100

Mastery-Haste Build:

15% hit rating > int > 8100 haste > mastery > haste >  crit

Előnye: Jobb AOE DPS

Hátránya: Rosszabb Single Target DPS

Számokban BIS Gearben:

Haste: ~8100

Mastery: ~ 10300

AOE stat prior:

Mastery > Crit > Haste

Summary:

Személy szerint én a második buildet ajánlom, mert véleményem szerint megéri a kb ~ 1500 haste-t eldobni 1500 mastery-re, ezzel az AOE DPS-t növelvén, de ez personal preference.

A STAT PRIOR NEM MINDIG AZ , AMI SZERINT GEMELNI SZÜKSÉGES

Ezen a ponton érdemes SimulationCraft-ot haszálni, amely megadja a statok értékét.

Mikor érdemes a SimulationCraft szerint secondaryra gemelni?

Egyszerű a képlet, a main stat mindig 1.00-nak számít jelen esetben Intellect, a secondary értéke, ennek a tört része. Amikor a secondary értéke meghaladja a 0.5-t, akkor érdemes secondaryra gemelni, persze a Simcraft is néha csal, mert valamelyik secondaryt gyanúsan magasra írja, akkor valószínűleg valamilyen cap hiányzik(pl.haste cap, hit cap) és amint a gemeléssel reforgeal elérjük a capet , utána újra simelés után az értéke jóval lentebb megy

Value:

1 intellect = 0.55 haste, akkor 320 haste felel meg 176 intellectnek(értékben) és a piros gem maga 160 intellectet , szóval a hastes gemmel nyertünk ~16 intellectel megegyező statot.

Gemelés BIS Gearben:

Piros gem slot: 80 intellect + 160 haste/mastery

Sárga gem slot: 320 haste / 320 mastery

Kék gem slot: 160 spirit + 160 haste/mastery

~500 vagy alatti itemlevelben

Piros gem slot: 160 Intellect

Sárga gem slot: 80 intellect + 160 haste

Kék gem slot: 80 intellect + 160 spirit

Profession:

Engineering > Tailoring > Blacksmithing > Enchanting = Alchemy = Inscription > Jewelcrafting > Herbalism > Skinning

Miért Engineering Tailoring?

Az Elemental Shaman legtöbb DPS-e az Openerből jön(Pre pot, Fire Elemental , Ascendance) 400-500k dps openerek ebben a contentben és ezek a proffok átlagosan ugyanannyi statot adnak mint a többi, de a Burst phase-re kapjuk meg a Bonusokat és nem passzívon, így összességében több dpst adnak mint a többi proffok.

Esetleg, ha valamit kihagytam vagy nem érthetően fogalmaztam, kérlek írd le kommentbe és válaszolni fogok rá vagy pótlom.

Changelog:

2018.05.14. Typo , formázás, Glyph of Lightning Shield, Glyph of Spiritwalker's Grace

2018.05.15. 4.1-es pont Flame Shock

Edited by Purrmode
  • Like 4
  • Woah 1

• Alliba is van Pandaren, lul.
  • Nincs leírva, hogy Flametongue Weapon-t kell használni. :o 
  • Lightning Shield sincs leírva, hogy fent kell tartani. :o 
  • Glyph of Lightning Shield/Spiritwalker's Grace nincs megemlítve.
  • Flameshock snapshotol-e, ha igen mikor érdemes refreshelni (azon kívül, hogy ha lejárna). Snapshothoz annyit még hozzátenni, hogy a Fire Elemental dynamic scaling így nem kell előtte CD-zni (ha valakinek nem világos az openerből).
  • Thunderstorm ad manát ha valaki CL-t spammel kimanázódhat.
  • St4rmlash Totem?
  • Addonok, macrok?

Kinézet lehetne jobb (+triggerel hogy a vessző előtt raksz szóközt), ez így csak 5/7 guide. :S mopveins ftw

Edited by Asgaard

48 perce, Asgaard írta:
  • Alliba is van Pandaren, lul.
  • Nincs leírva, hogy Flametongue Weapon-t kell használni. (Kappa)
  • Lightning Shield sincs leírva, hogy fent kell tartani. :o 
  • Glyph of Lightning Shield/Spiritwalker's Grace nincs megemlítve.
  • Flameshock snapshotol-e, ha igen mikor érdemes refreshelni (azon kívül, hogy ha lejárna). Snapshothoz annyit még hozzátenni, hogy a Fire Elemental dynamic scaling így nem kell előtte CD-zni (ha valakinek nem világos az openerből).
  • Thunderstorm ad manát ha valaki CL-t spammel kimanázódhat.
  • St4rmlash Totem?
  • Addonok, macrok?

Kinézet lehetne jobb, ez így csak 5/7 guide. :S mopveins ftw

1. Pótolva

2.Azért ennyire ne mélyedjünk a dumpsterbe bele.

3.Lásd 2.

4.Ha több időm lesz pótolom

5. Ha van rajtad Lightning Shield , nem manázol ki 

6. Wasted GCD

7. Igazából az UI , Macro , ahány ember annyi fajta megoldás , de egy új pontnak még akár jó is lehet. 

8.Ha formázva belehetne másolni , akkor formázgatnám(A Word-be megvolt formázva:Betűtípus,Betűméret,Sorköz,Bekezdés etc. Ctrl+A, Ctrl+C = bemásolta az armory linket magában, utána kivettem belőle a linket, akkor meg köze nem volt egymáshoz a kettőnek, így whatever), de ez a fórum formázás elég meh. 

@Asgaard A triggeráló spaceket kivettem belőle          ,             hogy teccen. 

Edited by Purrmode
  • Roll Safe 1

1 órája, Purrmode írta:

BC óta játszom World of Warcraft-al

szia, sokat fejlődtél!

9/11 guide, most már lesz hova küldjek embereket amikor tőlem kérdezik mit csináljanak a karaktereikkel (jótól kérdezik lul)

btw, elemental mastery-t sosem éri meg kitalentolni? pl amber meme tax-nál sem? ahol sokat számít az a bizonyos burst p1->p2 váltásnál

valamint az elemental blast mindig az earth shock előtt van a rotában? mi van, ha épp olyan 6-7 sec van a flame shock-ból és már van elég stacked az earth shock-hoz, nem lenne érdemes előbb az utóbbit elnyomni, hogy mire lejárna a flame shock addigra tudd frissíteni? utána meg az elemental blast-ot

másik kérdés, stormlash-re írtad asgaard-nak, hogy wasted gcd? ha így van, akkor nem lenne érdemes pull előtt mondjuk a fire ele előtt vagy után lerakni az elemental blast precast előtt?

egy részletkérdés, az earthquake nem számít periodic damage-nek, mint lock-nál a rain of fire, ezzel is proccolva az elegon trinketet?
üdv, Dama kedvenc bug reportolója, PJSaltka

• Woah 1

@panducimonk

Elemental Mastery: A talent szerintem csak CM-re lehet viable

Ok: Intellectre gemelt a CM gear , Mastery>Haste>Crit a prior, es a scalelt statok miatt keves a stat + prepotival egyutt eleg jo lehet, bar nem probaltam még ki(a tryokon a Echo of the Elementset hasznaltam)

Meme tax: Troll karival + Bloodlustal szerintem tuti , hogy overcapeled a hastet, Orc karival talan nem, de szerintem nem effektiv , foleg annak fenyeben , hogy utana dps loss a chain lightning vegett(lasd AOE prio)

Elemental Blast: Buff uptimeot vesztesz vele, illetve tolod az Elemental Blast cdjet. Simcraftban , illetve a TotemSpotos guide szerint is ez az idealis rota

Stormlash: En szemely szerint BL-el szoktam lerakni , de ha pull elott rakod le , akkor nagy uptimeot vesztesz vele.

Earthquake:

Elvileg annak szamit , bar a mind shear is , de arra sem procol az elegon trinket. A problema a rain of Fire instant es egy Incinerate helyett rakod le meg Single Targetre is +DPS legalabb is nem DPS loss, ha az Earthquaket bekasztolod Openert is elrontod vele , illetve ha a kovetkezo ICD-re kasztolod , akkor meg a rotat rontod el vele

Fun fact: Az Emperoros Spirit (Int proc) + Glyph of Flame Shock comboval is nagyobb uptimeot ersz el mint a Light of the Cosmos trinkettel

Remelem nem siklottam at semmin. Mobile ftw

Edited by Purrmode
typo
  • Like 1

Szia 2 kérdésem lenne: 

1. Unleash ugye ad egy buffot, + dmg lavara vagy flame shockra. Melyikre érdemes usolni? Egyáltalán használjam Elemental blast-os talenten?

2. Chain lightning dmg az első targettől osztódik? Úgy értem, hogy pl. a main targeten van dmg taken növelő buff akkor a többi target az első dmg törtrészét kapja vagy azokra külön számolja? 

1. Lava Burstre és csak akkor szükséges használni, ha Unleashed Fury talentet használod. A másik 2 LVL90-es talentel dps loss használni.

2. Minden targetre ugyanannyit sebez, csalóka lehet a mastery proc.  Patch 5.2.0 (2013-03-05): Will now deal the same damage to subsequent targets as it does to the first.

6 perce, Purrmode írta:

2. Minden targetre ugyanannyit sebez, csalóka lehet a mastery proc.  Patch 5.2.0 (2013-03-05): Will now deal the same damage to subsequent targets as it does to the first.

Szóval ha pl. Tortoson fent van az 50% increased dmg taken buff akkor többet sebez cleaveben a többi targetre is, mintha csak simán az egyik add lenne a maintarget? Jól értelmeztem így?

edit: köszi a válaszokat

Edited by Toyás

Hello ismét

Ha nem nagy kérés tudnál feltenni egy frissített BiS listet? Köszi

Edited by Toyás

Set4 + Off part Raden chest(Nem Raden: Iron qon) ,

Neck Horridon

Ring: 2x Raden(hit haste + Spirit Haste) Nem raden Loot: Iron qon - Horridon

Bracer: Council Mastery vagy Haste rollal,

Cloak: Raden(Spirit-Mastery, hit-Haste) - Nem Raden: Durumu

Boots: Jinrokh

Waist: Raden Nem Raden: Magaera 

Trinket:Wushoolay, Breath of the Hydra

Weapon: Twin Consorts(Staff)

Cél: Minnél kevesebb spirit, mert over hitcapelve leszel. 

Edited by Purrmode
  • Like 1

True, fejből ezek nem jutottak eszembe rip me, a staff szerintem jobb consortsból, de sokat nem számít(jelenlegi cancer loot táblában, amiből esik tf az a bis) 

Edited by Purrmode

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Create New...